Şimdi Ara

Apple, bazı priz adaptörleri için değişim programı başlatıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple, bazı priz adaptörleri için değişim programı başlatıyor

Elektronik cihazlar, yapısı gereği her zaman hatalara ve arızalara açık durumda. Zaman zaman ortaya çıkan problemler, kullanıcılar için risk oluşturabiliyor. Apple'ın bazı priz adaptörleri de elektrik çarpması riski yaratacağı için değişim programı kapsamına alındı.

Apple; Kıta Avrupası, Avustralya, Yeni Zelanda, Kore, Arjantin ve Brezilya'da dağıtılan iki uçlu AC priz adaptörlerinin çok nadiren de olsa kırılabileceğini ve dokunulduğunda elektrik çarpması riski yaratabileceğini belirtiyor. Bu adaptörler, 2003 ile 2015 yılları arasında Mac bilgisayarlarla ve belirli iOS aygıtlarıyla dağıtılmıştı. Ayrıca Apple Dünya Seyahati Adaptör Kiti'nde de bu adaptör bulunmaktaydı.

>>Apple'dan ilginç bir OLED ekranlı cihaz konsepti

Apple, program kapsamındaki adaptörlerin kullanılmamasını ve değiştirilmesini istiyor. Buradaki sayfada, problemden etkilenen adaptörlerin nasıl tespit edileceği anlatılıyor. Eğer adaptörünüz değiştirme kapsamında ise, size yakın bir Apple Store veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı'na gitmeniz gerekiyor. Burada Mac, iPad, iPhone veya iPod aygıtınızın seri numarasını doğruladıktan sonra yeni adaptörünüzü alabilirsiniz.  

• Bu linkte 5W adaptörlerin değiştirme programı;https://www.apple.com/tr/support/usbadapter-european/

• Randevu almamız gerekiyor mu ? Ve son olarakta bitiş tarihi var mı ?
  • Bende 12W ve 45w adaptör var ikiside değişim kapsamına giriyor acaba app store kargo ile göndersem olur mu?

• en azından anlayıp da değiştirmeleri iyidir....

• acaba İstanbul dışındakiler bu işlemi kargoyla yapabilirler mi?

• iPhone için kullandığım 5w adaptör son 2 ayda 6 kez bozuldu. Her seferinde garantiye gönderdim, sıfırıyla değişirdiler ama yine bozuluyor. Hem de iki iPhone'un 5w fişinde de aynı durum oldu. Neden böyle oluyor anlamadım, garanti boyunca da devamlı değiştireceğim gibi görünüyor.

• Dün Pupa'ya sorduğumda değişim yapmadıklarını değişimlerin de Sadece store'larda olduğunu söylediler..halbuki değiştirmeleri lazım ama programdan haberleri yok herhalde..

ben dün şansa randevu buldum zorlu da,haftaya pazartesi'ye, bu hafta hep dolu gösteriyor o yüzden değişim yapmak isteyenler geceleri randevu sayfasına baksın, salı - çarşamba günleri de açılacak.
  • Benimki yeni tip adaptörmüş. A1400 model. Değiştirmeye gerek yokmuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MegaWolt38 kullanıcısına yanıt
    yaşadığın yerde voltajlar çok dalgalıysa olabilir
  • Adaptörde EUR yazıyor rahatladım. Zaten yeniydi cihazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

yaşadığın yerde voltajlar çok dalgalıysa olabilir

Normal apartman dairesi, öyle bir şey olsa diğer elektronik cihazlar da etkilenmez mi peki?
    Farklı prizlerde mi şarj etsem ki bundan sonra? Ya da voltajın dalgalı olup olmadığını nasıl anlarım?
  • MegaWolt38 kullanıcısına yanıt
    elektrikler çok gidip geliyorsa, ampullerin ışığı zayıflayıp parlıyorsa anlarsın, akım korumalı priz varsa onda şarj et derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

elektrikler çok gidip geliyorsa, ampullerin ışığı zayıflayıp parlıyorsa anlarsın, akım korumalı priz varsa onda şarj et derim

Bazı geceler gidiyor sanırım, buzdolabının dijitali sıfırlanıyor oradan anlıyorum. O zaman akım korumalı priz alıp o şekilde kullanmak en doğrusu.
    Teşekkür ederim hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skydiver132

Benimki yeni tip adaptörmüş. A1400 model. Değiştirmeye gerek yokmuş.

Bu değişim programı 12W şarj aletleri için. Sizin bahsettiğiniz 5W şarj aletleri için. A1400 sorunsuz 5W şarj aleti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adaptöründe rakam yazan (4 haneli 1 ile başlayan)butun adaptörlermi değişim kapsamında ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluone -- 2 Şubat 2016; 15:43:13 >
  • Bluone kullanıcısına yanıt
    EUR yazmıyorsa değişim kapsamında..değiştirilip yeni model EUR yazan verilecek ücretsiz
  • Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    Peki apple store mağazası dışında değişim yaptırabiliyomuyuz(pupa,lydia veya genpa kvk teleservise gibi)

• Bluone kullanıcısına yanıt
    değişim oluyordur ancak store'larda anında değişim yapma imkanı varken reseller servisleri ve diğer servisler (kvk - teleservice - genpa) aparatı alıp merkez servise gönderip değişim aparatını merkez servisten teslim alınca değişim yapıyorlardır. servislerde değişim yapan biri buna daha sağlıklı yanıt verir ama süreç böyle işliyordur büyük ihtimal.
  • Benim adaptor kafasi bu programa uygun oldugu halde degistirmediler. gerekce ise seri numarasini verdigim apple cihazinin garantisinin olmamasi! tam bir sacmalik. zaten adaptoru ayri satin almstim zamaninda.

degistirme programi ucretsiz fakat garantisi olan bir apple cihazinin seri nosunu istiyorlar! tam bir sacmalik!
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.