Şimdi Ara

YGS-LYS herşey midir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
2
Favori
523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar içimi bir korku kaplıyor sınav yaklaştıkça fakir denilecek bir aileden geliyorum abim mükemmel bi yer kazandı tıp okuyor seneye TUS'a girecek benim konu eksiğim fazla ders çalışamıyorum çünkü ilgimi çekmiyor ama çalışmamın gerektiğinide biliyorum. Sabahtan akşama kadar pc'den kalkmıyorum 11. sınıfım ve kazanamazsam ailem komşular azarlar beni ezikler ayıplar iyi davranmazlar.Arkadaşlarımın çoğu özel sağlık meslek lisesine gidiyor ve ygs'ye girmeden işleri hazırolacak ben ise sağlık meslek kazanamadım anadolu lisesinde sürünüyorum.

• Aç kalmazsın ama kötü olur benimde kuzen özelde. Onun kardeşi de onun kazanamadığını gördü gaza geldi iyi bir Anadolu Lisesine yerleşti. Çalış bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 11. sınıfsın şuan her gün 1 saat çalışsan ortalama bir zekaya sahipsen ilk 30 k ya girersin.Ama YGS LYS bir bakıma her şeydir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Accountisgone99 -- 29 Ocak 2016; 17:14:43 >
  • Sağlık meslek liseleri o kadar iyi mi ki,

• Niye surunuyorsun,onların önünde 1-2 seçenek varken. Sen istediğin yeri-bolumu seçebilme şansın var. Önünde abin gibi birisi varken bu seni hırslandırmali onun gölgesinde kalmamak için. Milletin sana sevgisini - saygısını geç, senin kendine sevgin-saygin önemli. İs bilgisayarı kaldırmakta değil,hedefine odaklanmakta.

Öncelikle kendine bir hedef koy , çalışma stili içinde abinden yada hocalarından yardım al. Hedefine odaklanmazsan hepsi boş.

Şu hayatta ölmüşle-zamani geri getiremezsin , zamanın varken çalış pişman olma.

• Anadolu lisesine girdiysen saglik meslege nasil girrmedin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok şeydir fakat her şey değildir.

• Koskoca bir ülkenin tüm derdinin gençlere tıp kazandırmak olduğunu düşünürsen evet her şeydir.
  • Evet herşeydir. Bütün hayatını belirliyor acı ama gerçek.

• Hiçbir şeydir

• Bilgisayarın başında oturarak bir başarı elde edemezsin bundan emin ol.

• hiçbir şey olmadığını sen ve forumdaşlar büyüğünce anlarsınız...
  • Değil ben baktım.
  • Zamanında Lys ygs den sonra hayatın olmadığını düşünürdüm ama:

Varmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackkan -- 29 Ocak 2016; 18:21:19 >
  • tabii ki her şey değildir. ülkeye kaportacı da lazım üst düzey şirketlerde genel müdür de lazım.
  • Sen o kadar okursun adam olursun, ama senin patronun ilkokul mezunu olur. Asıl o zaman hayat sana tokadını atar.

• Para her şeydir

• Herşey olmasada çok şeydir. O sınavı kazanırsan çok güzel yerlerde okur dtatü kazanırsın. Kazanamazsan bimde kasiyerlik yaparsın.

• YGS-LYS mesleğini belirleyecek üniversiteye giriş demek. YGS-LYS olmazsa, o meslek de olmaz demek.

Ama YGS-LYS oldu diyelim, ondan sonra üniversiteden mezun olmak yetmiyor, kendine bir şeyler katmış olman gerekiyor üniversitede.

O meslek olmazsa her şey bitmiş midir?
    Hayır, ..... yukarıda örnek verilmiş yorumlarda.

Ama kendi görüşümü söyliyeyim "YGS-LYS'den 350-400'ü geçmek" "YGS-LYS olmadıktan sonra hayata atılmak"tan daha kolay. Tek yapmanız gereken eksik temelleri doldurmak. Temel doldura doldura gideceksiniz, direk konuya girmeyeceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lukaku

arkadaşlar içimi bir korku kaplıyor sınav yaklaştıkça fakir denilecek bir aileden geliyorum abim mükemmel bi yer kazandı tıp okuyor seneye TUS'a girecek benim konu eksiğim fazla ders çalışamıyorum çünkü ilgimi çekmiyor ama çalışmamın gerektiğinide biliyorum. Sabahtan akşama kadar pc'den kalkmıyorum 11. sınıfım ve kazanamazsam ailem komşular azarlar beni ezikler ayıplar iyi davranmazlar.Arkadaşlarımın çoğu özel sağlık meslek lisesine gidiyor ve ygs'ye girmeden işleri hazırolacak ben ise sağlık meslek kazanamadım anadolu lisesinde sürünüyorum.

artık sağlık meslek liselerinin eskisi gibi havası kalmadı giderekte sönüyor benim gibi 2 yıllık bir sağlık bölümü kazanıp okuyabilirsin onu kafaya takma sen şimdiden bir hedef belirle onun için temel oluştur sakın ilgimi çekmiyor çalışmak istemiyorum diye düşünme kazanacağın bölüm ve okul hayatını belirleyecek daha zamanın var zamanını düzgün değerlendir değerlendir ki geriye dönüp baktığında salak kafam mal gibi bilgisayar başından kalmadım derse çalışmadım şimdi sürünüyorum diye ağlama

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.