Şimdi Ara

Toyota, 2015 dahil 4 senedir birinciliği kimseye bırakmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Toyota, 2015 dahil 4 senedir birinciliği kimseye bırakmıyor

2015'in ilk çeyreğindeki satış rakamları incelendiğinde, geçtiğimiz senenin en çok otomobil satan firmasının Volkswagen olacağına inanılıyordu. Patlak veren emisyon skandalı ile beraber gerek ABD’ de gerek ise Çin ve Rusya’da talepler birden düştü. Volkswagen’de ki bu düşüşün, Toyota’nın birinci kalmasında büyük payı olduğu düşünülüyor.

2014 yılında 10.23 milyon adet satış ile birinci olan Toyota, 2015 yılında 10.15 milyon adetlik satış rakamı ile birinciliği yine elinde tuttu. 2. sırada yer alan Volkswagen 9.93 milyon adet satış rakamına ulaştı. General Motors Company 9.83 milyon adet ile 2015 yılının en çok otomobil satan 3. üretici olmayı başardı. Renault Nissan 8.22 milyon adet, Hyundai Kia 8.01 milyon adetlik satış rakamları ile ilk 5’te yer alan diğer iki firma.

Toyota’ya ait toplam satış rakamlarında firma bünyesinde yer alan Scion, Lexus, Hino ve Daihatsu markaları da sayılıyor. Diğer üreticiler için de sahip oldukları diğer markalar toplam satış rakamının içinde yer alıyor.  

Toyota Daihatsu’nun yüzde 51 hissesine sahip durumda. Yakın zamanda yapılan açıklama ile firma, 3.2 milyar dolar değere ulaşan Daihatsu’nun geri kalan tüm hisselerini de alacağını duyurdu.

• Hyundai takdire şayan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ussuz -- 29 Ocak 2016; 0:38:46 >
  • Toyota'nın sahip olduğu bütün markaların sembolleri isimlerinin baş harfi ile başlıyor:) Lexus'un L'si, Daihatsu'nun D harfi, Scion'un S'si , Hino'nun H'si (Pek H'ye benzemiyor ancak idare edin :) Toyotanın T'si :)

• toyota sevdiğim araba firmalarından bir tanesi ve başarılı işler yapıyorlar,hyundai ise son zamanlarda güzel işler yapan bir firma güney korenin araba devi helal olsun...

• yine bir Lexus haberi ))

• dayanıklı falan ama özel zevke hitap eden spor modellerde çok başarısız.en çok satacak ne varsa o tip üretim yapıyor.bana sıkıcı gelen bir marka.

gt86 demeyin çünkü çok kötü bir fiyatlandırma ile satılıyor.zaten o yüzden de satılamıyor.
  • hyundai iyi çıkış yaptı son yıllarda
  • türkiyede birinci Renault ikinci yine Volkswagen olmuştur

• Yaw o nedir arkadaş. Scion diye marka mı olur.
    İyi hoş arabasın ama Scion.
    Ben olsam korkarım, almam yani. Sağı solu belli olmaz...

• geçen yıl ellili yaşlarında bir almanla otomobiller hakkında konuşmuşluğum vardı. ben alman arabaların ne kadar iyi olduğundan falan bahsettim. alman amcamız 15 yıldır Lexus kullanıyormuş ve bu 15 yıl içerisinde bir tane bile (ampül patlaması gibi en ufak bir arıza) arıza ile karşılaşmadığını söyledi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atilasat

geçen yıl ellili yaşlarında bir almanla otomobiller hakkında konuşmuşluğum vardı. ben alman arabaların ne kadar iyi olduğundan falan bahsettim. alman amcamız 15 yıldır Lexus kullanıyormuş ve bu 15 yıl içerisinde bir tane bile (ampül patlaması gibi en ufak bir arıza) arıza ile karşılaşmadığını söyledi.

Bende 14 yıldır Mitsubishi kullanıyorum elektronik konusunda kesinlikle mükemmele yakınlar. Alman araçları elektronik konusunda sıkıntılı buna kaç kez şahit oldum. En basitinden ampül patlama olayı vw araçlarda çok oluyor. Almanya da yaşayan yakın akrabamın audi a6dada benzeri problemler oldu. Benim aracım 16 yaşında şimdiye kadar iç panel orta saat ampulü ve arka stop lambası ampül patladı. Onun dışında ampül değiştirmedim. Buna istinaden diğer elektronik aksamlar hiç arıza vermedi arıza lambasının yandığını bilmem.En sonki akümü Sivas gibi kışı sert bir ilde bile 8 yıl kullandım. Japon motorları konusuna değinmek gerekirse motordada almanlardan daha başarılılar. Zaten arıza yapma olasılıklari listesinde almanlar bayrak taşır. Fakat konfor ve ses yalıtımı konusunda almanlar kesinlikle daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F30ED544B -- 31 Ocak 2016; 10:16:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Yaw o nedir arkadaş. Scion diye marka mı olur.
    İyi hoş arabasın ama Scion.
    Ben olsam korkarım, almam yani. Sağı solu belli olmaz...

Töbe töbe
  • 2015'te corolla modeli iyi satmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atilasat

geçen yıl ellili yaşlarında bir almanla otomobiller hakkında konuşmuşluğum vardı. ben alman arabaların ne kadar iyi olduğundan falan bahsettim. alman amcamız 15 yıldır Lexus kullanıyormuş ve bu 15 yıl içerisinde bir tane bile (ampül patlaması gibi en ufak bir arıza) arıza ile karşılaşmadığını söyledi.

Lexus sahibi olarak o kadar sorunsuz olacağına inanmıyorum. Almanlar kadar sorun çıkarmaz belki ama amca abartmis sanki biraz. Lexuslarda da kronik sorunlar mevcut.

• commandx C kullanıcısına yanıt
    Merak ettim neymis lexus un kronik sorunu ve hangi modeli? 16 yildir Lexus kullanırım 12 tane degisik modeline sahip oldum bugune kadar.Lexus da ki teknoloji de konfor da iscilikte uzgunum ama baska aracda goremedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BiggestNiko B kullanıcısına yanıt
    Lexus taki teknolojiyi, konforu ben de başka markalarda görmedim. Kalitesi, konforu tartışılmaz. Lexus tan başka bir markaya benim de elim gitmiyor artık.

Kronik sorun olarak şanzımanla ilgili sıkıntıları var. Daha önce Toyota servisinde bir parçası değişti. Zamanında 2500tl tutmuştu. 100 150bin km de çoğunda oluyormuş aynı durum. Detayını tam hatırlamıyorum, o zamanlar bende değildi araç. Şu anda da şanzıman yağ kaçırıyor maalesef.

Hangi modellerine sahip oldunuz ve şu an hangi modele sahipsiniz merak ettim. Mart ayında satışı başlıyormuş. Yollarda daha fazla Lexus görebileceğiz.

• OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Toyota yorumunuzu gördü herhalde, scion markasını bitirme kararı aldı :) Artık Toyota adıyla devam edecek.

• Bence bu sıralamanın birincisi Hyundai helal olsun ...

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx
    Toyota yorumunuzu gördü herhalde, scion markasını bitirme kararı aldı :) Artık Toyota adıyla devam edecek.

Eeee , yeter artık şeyettiğimiz demiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Lexus taki teknolojiyi, konforu ben de başka markalarda görmedim. Kalitesi, konforu tartışılmaz. Lexus tan başka bir markaya benim de elim gitmiyor artık.

Kronik sorun olarak şanzımanla ilgili sıkıntıları var. Daha önce Toyota servisinde bir parçası değişti. Zamanında 2500tl tutmuştu. 100 150bin km de çoğunda oluyormuş aynı durum. Detayını tam hatırlamıyorum, o zamanlar bende değildi araç. Şu anda da şanzıman yağ kaçırıyor maalesef.

Hangi modellerine sahip oldunuz ve şu an hangi modele sahipsiniz merak ettim. Mart ayında satışı başlıyormuş. Yollarda daha fazla Lexus görebileceğiz.

Hayatim da İlk defa şanzıman sorunu duydum lexus da..Benim sattigim Ls 600 tam tamina 470 bin km idi ve tik yoktu aracta.Lexus da su an vtt-i teknolojisi var tork konvertorlu,spor modelleri hariç( ki onda ki vites kutusu nissan GTR da bile yok).Benim araclarimin biri 2013 model Lexus is300h hybrid,diğeri 2015 model RC-F.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.