Şimdi Ara

seagate-4tb-2-5-backup-plus-slim-usb 523 TL Bimeks

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.291
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bimeks te gördüm ve sipariş verdim. Bana ucuz gibi geldi. Daha ucuzunu bulaöadım.

http://www.bimeks.com.tr/urun/148733/seagate-4tb-2-5-backup-plus-slim-usb-3-0-siyah-tasinabilir-disk.aspx#comments

• acelem yok 1 hafta beklerim dersen amazonda 120 dolar + 38,5 dolar (vergi + kargo) yaklaşık 475'e getirtebilirsin.

50 tl de cebinde kalır ayrıca aldığın yer bimeks değil amazon olur (garanti açısından)

bu da link

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinergy -- 28 Ocak 2016; 0:30:57 >
  • sinergy kullanıcısına yanıt
    Birşey olduğunda garantiye gönderme ücreti ne tutuyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abi

Bimeks te gördüm ve sipariş verdim. Bana ucuz gibi geldi. Daha ucuzunu bulaöadım.

http://www.bimeks.com.tr/urun/148733/seagate-4tb-2-5-backup-plus-slim-usb-3-0-siyah-tasinabilir-disk.aspx#comments

İçindeki disk nasıl acaba uzun vadede acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alcest kullanıcısına yanıt
    Amazon karşılıyor gönderim ücretlerini

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    ilk 1 ay içinde karşılıyor. 1 ay sonra gönderim-geri alma ücretleri müşteriye ait.

insanları yanlış yönlendirmeyelim, garantili mal almak varken 50 lira ucuza gidip amazondan alınmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

ilk 1 ay içinde karşılıyor. 1 ay sonra gönderim-geri alma ücretleri müşteriye ait.

insanları yanlış yönlendirmeyelim, garantili mal almak varken 50 lira ucuza gidip amazondan alınmaz.

aynen öyle. bu tip ürünlerde sıkıntılar bir yıl sonra başlıyor zaten. tamam amazon iyi ama bu kadar da abartmayalım
  • quote:

Bir ay sonra 50-60₺ verip gönderirsin hocam ne olacak
    Ayrıca ABD de standart garanti süresi bir yıl, bizde iki yıl. Seagate için standart kaç yıl garanti veriyorlar araştırmak lazım

• Hypericum kullanıcısına yanıt
    Ptt bir harddisk kutusunu 60 TL civarı Amazon'a gönderiyor. Peki geri dönüş ücreti ne olacak?? Sen sormadan ben söyleyeyim Amazon normalde karşılamıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinergy

acelem yok 1 hafta beklerim dersen amazonda 120 dolar + 38,5 dolar (vergi + kargo) yaklaşık 475'e getirtebilirsin.

50 tl de cebinde kalır ayrıca aldığın yer bimeks değil amazon olur (garanti açısından)

bu da link

50 tl kar edicem diye hemen garantisiz ürün alayım..

Garantisi varsa bile geliş gidiş 50 gün beklenir en az.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mu5tafa -- 28 Ocak 2016; 14:23:07 >

• Seagate pişmanlıktır=Rubbish

• kaba taslak internette seagate in uluslarası garantisine baktım da şöyle bir şey ile karşılaştım:
    link

yani arada demiş biriniz 50 tl için garantisiz, öbürünüz demiş gidiş geliş 50 gün falan. yurtiçinden almak istiyorsan al. ama garantisiz falan diye zorlama şeyler uydurmayın be birader.

emin olun amazonun size sunacağı garanti bimeksin sunacağının on katı olur. kutudan bozuk çıksa servise gönderin bz ilgilenmiyoruz derler adım gibi eminim.
    ayrıca aldığınız ürün dandik marka değil, Seagate. Uluslararası garantisi de mevcut, linktekine göre de bu süre 5 yıl.

burada disk bozulursa telaş edeceğiniz en önemli sorun içindeki bilgileriniz olmalıyken vay parasını ödemez vay kargo parası vs. Bence anlamsız.

İşine gelen burdan alır işine gelen amazondan. bu sıcak fırsatlar konusu, ben de daha ucuzunu sundum. 50 tl de az para değil (baba parası yiyorsanız az gelebilir). taşlamanıza gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinergy -- 28 Ocak 2016; 15:40:51 >

• ssd nin yanina gidecek kapasite tam istedigim 4tb dwdrw nin yerine takilirdi fiyati ucuk lakin 500gb simdilik yetiyor

• @sinergy

ok. sen her şeyini amazondan al. ama amazonun garantisi bimeksinkine bin basar gibi varsayımlarını kendine sakla, insanları yanlış yönlendirme yeter. Türkiye'de an itibariyle tüketici hakları çok güçlü. Ama maalesef bazen satıcı firmanın tutumu doğrultusunda beklemek ve hakem heyeti ya da mahkeme konusunda biraz vakit harcamak gerekebiliyor. Yoksa bozuk harddiski değiştirmiyorum gibi bir lüksü yok kimsenin... Bu kanun ve yönetmeliklere rağmen hakkını çatır çatır alamıyorsan sıkıntı sende...

Dediğimiz gibi amazon ilgilenir ama geliş gidiş parasını sana ödetir. Senin de az önce öğrendiğin prosedürü budur. 50 lira ucuza alacağım diye 100-150 lira garantiden yararlanmak için verirsin. Bu arada kendini haklı göstermeye çalışmak için baba parası vs. diye de atıp tutmaya da gerek yok. Seninkine boş atıp dolu tutturmaya çalışmak denir. Cebimize giren paranın kaynağını nerden biliyorsun ki bu konuda yorum yapma cüretini gösteriyorsun.

• MacGyver. kullanıcısına yanıt
    attığım linkteki yazıyı okusaydın kargoyu amerikaya göndermek zorunda olmadığını görürdün. polemik yapmana gerek yok.

gördüğüm yaşadığım şeyler ile konuşuyorum. adamlar, aldığım kulaklıkla ilgili bir problem çıktı dediğim anda problemi daha yazamadan iade alıyoruz diyebiliyor (hatta geri göndermemi bile istemediler). türkiyede hangi marka aldığın ürün arızalı çıkınca anında değişim yapıyor söyle gideyim ordan alışveriş yapayım. bimeksten tv alıyorum adama diyorum ki faturayı kesmeden açalım sağlam mı bakalım yok faturayı kesicez o zaman açıcaz eğer bozuk çıkarsa servise yollarsın diyor. kanuna göre servisten iade kararı çıktıysa ödeme yapılan şekilde olması gerekirken goldda bana diyorlar ki ben mağaza çeki veriyorum. ister al bunu git, ister git mahkemeye bekle aylarca paranı nakit al. istediğin kanundan bahset. ben insandan bahsediyorum.

bunlar hep konu dışı.

konu ile ilgili olarak

-garanti var mı
    +var
    -süre ne kadar
    +5 yıl
    -kargo ne kadar ödüyoruz
    +seagate tr adresine gönderim ücreti

daha ne konuşuyorsun ki yani? amacın ne?

• Almayin. 2.5 hdd ler cok cabuk bozuluyor cok hassaslar. Icindeki verileriniz ucuyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    markanin turkiyedeki servisine gonderilebiliyorsa cok iyi ayni tr garantili ürün farki yok amazondan satinalmak daha mantikli bu garanti sistemi yazişmalar neticesindemi oluyor yoksa arizali ürün dediğinde direk turkiyedeki garantiye yonlendiriyormu ve tum markalarda aynimi bu uygulama.

• muratai kullanıcısına yanıt
    2 tane 2.5 arizali var evde biri toshiba samsung laptoptan cikarttim arizali diğeri seagate tasinabilir diskten cikan samsung disk marka birde 3.5 bozuldu 2tb lik satin aldiktan 1 ay sonra wd marka onu iade ettim tabi kaybettiğim verilere cabası ogündür cift disk kullanirim 2 tane 3tb var usb 3.0 takili cift yedekli verilerim endişem ikisininde aynı anda bozulması biri seagate biri samsung

• hunnkaar kullanıcısına yanıt
    Oluyor, oluyor. TR'deki teknik servisine gönderiyorsun tamir edip, geri yolluyorlar. Hatta Seagate'de de 5 sene garanti var. Arkadaş daha iyi biliyor, o açıklasın.
  • quote:

Ptt bir harddisk kutusunu 60 TL civarı Amazon'a gönderiyor. Peki geri dönüş ücreti ne olacak?? Sen sormadan ben söyleyeyim Amazon normalde karşılamıyor.

Doğrudur hocam. Ben de 50 TL için amazondan almanın mantıksız olduğunu söylemek istemiştim. Ben de amazondan aldım ama yarı fiyata yakın bir rakama gelmişti
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.