Şimdi Ara

Dell UltraSharp U2515H

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzunca bir süredir monitör arayışım vardı. Dell UltraSharp U2515H alarak arayışlarımı sonuçlandırdım.
    Son aşamada 2 monitör arasında kalmıştım.
    Asus MX25AQ -http://www.hepsiburada.com/asus-mx25aq-25-5ms-2xhdmi-mhl-display-wqhd-ips-led-monitor-p-BD804701
    Dell UltraSharp U2515H -http://www.hepsiburada.com/dell-ultra-sharp-u2515h-25-6ms-2xhdmi-2xdisplay-mdisplay-qhd-ips-monitor-p-BD804526
    Asus MX25AQ daha yeni bir model ve dahili speaker var. Ancak U2515H'nin pivot esnekliği ve bağlantı olarak daha fazla seçenek sunmasından dolayı U2515H'de karar kıldım.
    Mac Mini ile kullanıyorum. Kutudan DisplayPort-Mini DisplayPort kablo çıkıyor ve Thunderbolt üzerinden native olarak os x destekliyor.

İlk izlenimim gayet olumlu.

Sormak istediğiniz soru varsa alabilirim.

• hayırlı olsun güle güle kullanın grafik tasarımcıyım renkler benim için önemli olduğu için uzun zamandır dell'in u serisi monitörleri arasında dolanıp duruyordum halen karar verebilmiş değilim bütçede 1500 sınırımın olmasıda seçim yapmayı zorlaştırıyor farklı markaların 4k monitörlerinden bu paraya bulmak mümkün ama TN panel oldukları için elemek zorunda kalıyorum malum renk meselesi işte! bende en azından dell'in qhd'lerine yöneleyim dedim sorum şu; qhd fhd'ye göre çözünürlük farkını hissettiriyormu? yani fulhdye göre ödenecek fazladan 500 liraya değiyormu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mlevent -- 3 Şubat 2016; 14:09:17 >
  • merhabalar ben u2515h ve u2414h arasında kaldım resim işlemek için özellikle istiyorum ancak karar veremedim siz 2414h ye bakmışmıydınız alırken
  • quote:

Orijinalden alıntı: jrbuji

merhabalar ben u2515h ve u2414h arasında kaldım resim işlemek için özellikle istiyorum ancak karar veremedim siz 2414h ye bakmışmıydınız alırken

O monitörü fhd olduğu için elemiştim qhd yani 2k daha fazla detay veriyor göz alışınca fhd'yi hiç beğenmiyorsunuz tabi kullanım alanı ve bütçede önemli fiyat farkı az değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mlevent kullanıcısına yanıt
    merhaba..Eski mesaj ama sorayım dedim..
    QHD ile FHD arasındaki fark tam olarak değer mi ? Tasarım renk onemli olacak..

Ben LG29UM57 alacaktım.Tek geçiyordum onu.800 gibi bir fiyatı var.FHD ama.
  • 29" monitör alacaksanız fhd'yi hiç düşünmemelisiniz. fhd çözünürlüğü düşük kalır zaten 1080px miyadını doldurdu alırsan kısa zamanda pişmanlık yaşayacağın kesindir. 24" 29" arası için fhd'nin bi üstü çözünürlük olan qhd almanız uygundur 3k, 4k ise 29" ve üzeri monitörlerde tercih edilmeli ama yok 19" 22" bana yeter derseniz fhd de olabilir tabiki. Yani tercih edilen ekranın büyüklüğüne göre çözünürlük seçmek daha mantıklıdır. Çözünürlüğün renkler üzerinde etkisi yok renk sizin için önemliyse dellin ultrasharp modellerini tavsiye ederim bahsettiğin LG modelini almaya karar vermiştim mağazaya gittim yakından görünce küçük geldi. yüksekliği 21'5"e tekabul ediyor 25" qhd harika bir ebat ve çözünürlük renklerin kalibrasyonlu olmasıda cabası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mlevent -- 2 Eylül 2016; 21:10:08 >

• Merhaba bu monitör ile viewsonic vp2468 arasında kaldım. Siz nasıl memnun musunuz? Dell u2515h için inceleme yapabileceğim bir mağaza var mı?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.