Şimdi Ara

Amazon, Android'teki Google mecburiyetini bitirmek istiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amazon, Android'teki Google mecburiyetini bitirmek istiyor 

Android'in günümüzdeki yaygın kullanımında Google'ın payı da oldukça büyük. Platformun arkasında durarak geliştirmeyi üstlenen şirket elbette bu yatırımın karşılığını da bir şekilde alıyor. Son zamanlardaki bir çok gelişme ise Android ekosistemine dahil olmak isteyen şirketlerin bu durumdan rahatsız olmaya başladığını gösteriyor.

Bu kez sözü alan şirket Amazon. Dev internet mağazası Google'ın Android cihazlara üretim seviyesinde eklenmesinden şikayetçi. Akıllı telefonlara üreticiler de kendi uygulamalarını yükleyerek piyasaya sürüyorlar ancak Google tarafından kurulan bazı uygulamalar çalışmadan cihazın işlev görmesi mümkün değil.

Amazon, Android'teki Google mecburiyetini bitirmek istiyor 

Kullanıcılar telefonu kullanmaya başladıkları gibi bir Google hesabı bağlamaları isteniyor. Sonrasında Google Hizmetler ve Google Play Servisi gibi bazı çekirdek uygulamalar her zaman çalışır durumda oluyor. Her geçen gün kullanıcı sayısı artan Android bu sayede Google'ın aktif olarak kullanılmasına da daha fazla katkı sağlamış oluyor.

Amazon'un bu durumu neden dile getirdiği de oldukça açık. Platform için Amazon App Store adında bir uygulama marketi bulunan şirket pazar payını arttırmak istiyor. Bu pazara baktığımızda kullanım oranları kıyaslanacak seviyede olmasa da Google Play'in potansiyel en büyük rakibi şimdilik Amazon App Store diyebiliriz. Şirketin planı ise zorunlu Google Play Store kullanımının kalkmasıyla pazar payını daha da arttırabilmek.

Hatırlayanlar olacaktır Amazon daha önce kendi akıllı telefonu Fire Phone'u da satışa sunmuştu. Bu model içerisinde de Google servisleri Amazon'un aynı işlevi gören benzer servisleriyle gizlenmişti. Belki de şirket ilerleyen dönemlerde büyük üreticilerle bu konuda anlaşarak yükselişe geçebilir.

• vah hain amazonn

• google servislerine alternatif hangileri var ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki aynısını Apple için niye çemkirmiyor by Amazon. Bugün iPhone alan herkes birtakım apple uygulamalarını mecburi olarak kullanmak zorunda. Telefonla ön yüklü gelen birçok saçma uygulama var ve silinemiyor. Ayrıca windows yıllardır warsayılan tarayıcı olarak explore dayatırken aklın neredeydi...

• İyi de Android'in sahibi Google. Amazon sapıtmış mı?
    Bu tıpkı: Amazon, iPhone'larda Apple mecburiyetibi bitirmek istiyor gibi saçma bir şey olmuş. Manyak mı bu Amazon ne...

• google neden böyle birşeye izin versin ki
  • Android açık kaynak bir platform ve farklı dagiticilar da güzel olur elbette ama yapmaları gereken çok şey var bunun için. Amazon fire tablet var bende, amazon basitçe google ne yapıyorsa yerine kendi servislerini koyarak yapıyor. Kullanım alışkanlıklarına göre de uyum sorunu, uygulama eksikliği hissediliyor. Tabii mağaza dışında uygulama yüklemek mümkün olsa da uyum sorunu yaşadığım uygulamalar oluyor. Gene de en azından tablet kullanımını ciddi anlamda baltalamiyor. Yalnız telefon için aynı şey, en azından amazon tarafında mümkün değil.

• Kullanma kardesim,yap bir yazilim onu yukle,tabiki Google para kazanacak babasinin hayrina yapmiyor ya,bu gibi sikayetleri anlayamiyorum,bir itirazin varsa kendin yap,ne laga luga konusuyorsun.

• diktatörlük ile yönetilmeyenTürkiye desen daha uyumlu olurdu

• isine gelmiyorsa amazon kendi isletim sistemini kursun. olmadi samsungla ortaklik yapip tizeni buyutsun.
  • Bu Amazonun telefonu nasıl? Özellikleri yazan bi link atar mısın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeGerekVar.

Bu Amazonun telefonu nasıl? Özellikleri yazan bi link atar mısın?

http://www.amazon.com/Fire_Phone_13MP-Camera_32GB/dp/B00EOE0WKQ
  • google servislerinden gayet mennunum zaten işletim sistemini google yapıyor tabi koyar servislerini

• 2 tane ürün satınca google a yaptırım uygulayacağını sanan gariban amazon..

• Ben Google yerinde olsam Google play'i mecbur kılarım, geriye kalan hiçbir servisi mecbur kılmam. Sadece Play yeter zaten gelir olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ersin ÇAKI

Peki aynısını Apple için niye çemkirmiyor by Amazon. Bugün iPhone alan herkes birtakım apple uygulamalarını mecburi olarak kullanmak zorunda. Telefonla ön yüklü gelen birçok saçma uygulama var ve silinemiyor. Ayrıca windows yıllardır warsayılan tarayıcı olarak explore dayatırken aklın neredeydi...

Cevabı basit Android açık kaynak iOS ve Windows değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

İyi de Android'in sahibi Google. Amazon sapıtmış mı?
    Bu tıpkı: Amazon, iPhone'larda Apple mecburiyetibi bitirmek istiyor gibi saçma bir şey olmuş. Manyak mı bu Amazon ne...

Hocam Android Google in sahip oldugunda birsey degil,sadece Google tarafindan gelistirilmesine katkida bulunulan acik kaynak kodlu bir isletim sistemi bkz.linux, kendiniz de kodlari alip, kendinizin uyarladigi uygulamalar ile telefonunuzda kullanabilirsiniz.
    Google Android in app kismini gelir kaynagi olarak kullaniyor. Ama isteyen herkes kendi app marketini acabilir. Ornegin cinde her marka kendi marketini isletiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ersin ÇAKI

Peki aynısını Apple için niye çemkirmiyor by Amazon. Bugün iPhone alan herkes birtakım apple uygulamalarını mecburi olarak kullanmak zorunda. Telefonla ön yüklü gelen birçok saçma uygulama var ve silinemiyor. Ayrıca windows yıllardır warsayılan tarayıcı olarak explore dayatırken aklın neredeydi...

iOS ortalığa düşmüş bir işletim sistemi değil ki Android ile kıyaslıyorsun. Kimin kullandığı belli Apple ürünlerinde var. Android öyle mi...

• adamın kendi sistemi zaten istediği uygulamayı da koyar sana mı soracak amazon...
    sende kendi sistemini kur sende koy uygulamalarını...

• Dünyada 3 büyük şirket var. Google, Apple ve Facebook. Bu şirketler hepimizin bildiği gibi kişisel bilgilerimizi kendi ekosistemlerinde topluyorlar ve bu olayların tamamı tek bi amaca hizmet ediyor. Yapay zeka. Bizde farkında olmamıza rağmen kullanıyoruz. Şikayetçi miyim ? Bilmiyorum. Aslında yapay zekaya ölmeden önce şahit olmak istiyorum :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.