Şimdi Ara

KALİTELİ ÇAMAŞIR MAKİNESİ TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
13.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1999 yılından beri kullandığımız BOSH WFL2060 model çamaşır makinesi malesef problemler çıkarttı ve servisi çağırmak zorunda kaldım. Servisin tesbiti sonucunda makinenin yenilenmesinin gerektiğine kanaat getirdik. (Yaklaşık 700TL masraf çıktı)
    Beyaz eşyada çok fazla şansım olmadığını düşünmekle beraber servise tavsiye edebileceği bir model sordum. Servisin yorumları kafamı karıştırdı. Arıza yapan makinenin eski tip mekanik altyapılı bir cihaz olmasından ötürü uzun ömürlü olduğunu yeni makinelerde elektronik beyin olduğundan hemen hepsinin kalitesinin ve kullanım ömürlerinin de aynı seviyelerde olduğunu söyledi ve herhangi bir model önerisinde bulunmadı. Açıkcası bana pek mantıklı gelmedi.
    Bende biraz internetten araştırma yapayım dedim ama kafam daha da karıştı. Heryerde farklı yorum, marka modeller arasında donanım farkları, farklı özellikler vs..
    Bende bu konuda bilgili/tecrübeli arkadaşlara danışmaya karar verdim. Bu konuda beni doğru yönlendirecek arkadaşlara müteşekkir olurum.
    İlla şu kadar kilo çamaşır yıkasın diye bir şartım yok, min. 7kg benim için yeterli. Daha çok çamaşır yıkayabilmesinden ziyade daha sağlıklı, temiz sonuçlar alırsın tavsiyesi gelirse 9kg kapasiteli makineleri de düşünebilirim.( Çok çamaşır biriktirmeyiz)
    Benim için en önemli kriter uzun ömürlü olmasıdır. Şuanki makinem gibi 17 yıl dayanmasa da 7-8 yıl sorunsuz kullanabilirsem mutlu olurum.
    Elektriği az harcasın, suyu az harcasın diye bir arayış içinde de değilim. Dediğim gibi uzun ömürlü olsun yeter.
    Siemens hariç önerilerinizi rica ediyorum.
    NOT: Siemens bulaşık makinesi aldım 3 yıl önce, 5-6 defa kulllandım bulaşıkları kirli çıkarttı. Servis çağırdım gösterdim 'bu kadar yıkar bu makine zaten bu normal' deyince attım makineyi bir kenara aynen aldığım gibi duruyor. Bulaşık makinesi farklı çamaşır makinesi farklı diyenler olursa doğrudur farklıdır ama bu tavrı gösteren bir firmanın başka ürünlerini kullanmamayı tercih ediyorum.
    Bütçe 2000-2500TL arasında olursa rahatım. Çok değeceğine kanaat getirirsem 3500TL yi geçmeyecek şekilde aşağıdaki gibi Miele veya Bosh makineleri de düşünebilirim. Değer mi değmez mi hiç bilmiyorum.
    http://www.miele.com.tr/domestic/camasir-makineleri-1566.htm?mat=10246190&name=WDA101
    http://www.bosch-home.com.tr/%C3%BCr%C3%BCnler/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-ve-kurutma-makineleri/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-makineleri/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-makineleri/WAY287X2TR.html

Önerilerinizi, farklı çamaşır makinesi tavsiyelerinizi de rica ediyorum.

• Merhaba;

Bosch WAY28862TR yi inceleyin veya Siemens muadili WM14Y862TR.

Bosch ve Siemens in muadil ürünleri aynı fabrikada üretilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felice Forte -- 26 Ocak 2016; 4:12:04 >
  • Ben WAY287X2TR nin önerdiğiniz WAY28862TR in inox u gibi düşünmüştüm ama yanlış da olabilirim. İkisi farklı makineler mi?
    Kafama takılan bir soru da fiyat olarak miele ile hemen hemen aynı fiyatdalar. Bu parayı vermişken miele wda101 mi alınmalı ?

Birde Electrolux EWF1497CDW2 modeli var çoğu yerde tavsiye edilmiş veya yeni nesil LG TİTAN 2.0 F14U1JBSK6. Oldukça fazla özellik bulunduruyor. Özellikle LG de telefondan makineye yeni programlar yüklenebilmesi çok ilginç geldi.

Mesela Electrolux EWF1497CDW2 2000 TL civarı. Şimdi bosch veya miele alıp 1300TL fazladan vermeye değer mi bilemiyorum. Az para değil. Bunu bana diyebilecek birisi varsa dinlemeyi çok isterim.
  • nv_umut N kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

Tambur hacmi sizin için önemli değilse(Beğendiğiniz Miele nin tambur hacmi biraz küçük) ve dayanıklılık ön plandaysa Miele çamaşır makinelerine bakın.

Ben Bosch WAY28862TR kullanıyorum. Sessizlik, temizlik ve yazılımsal olarak çok iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felice Forte -- 29 Ocak 2016; 20:34:30 >
  • LG kullanan veya bilgisi olan arkadaş var mı?
  • Arçeliğin 2000-2200TL arası alınabilecek çamaşır makinesi hangisidir acaba? Arçelik makineler hakkında bilgisi olan veya kullanan arkadaşlar var mı?
    7 yıl garanti ve geniş servis ağı dolayısıyla arçeliği araştırmaya başladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nv_umut

Arçeliğin 2000-2200TL arası alınabilecek çamaşır makinesi hangisidir acaba? Arçelik makineler hakkında bilgisi olan veya kullanan arkadaşlar var mı?
    7 yıl garanti ve geniş servis ağı dolayısıyla arçeliği araştırmaya başladım.

Arçelik fena değildir hocam. Yazlık evimde var temiz yıkamıyor eskidi. Yeni serileri epey iyi görünüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bosch waw2856xtr modelini düşünüyorum. Nasıldır sizce?

• Arçelik kullanan veya bilgisi olan yok herhalde

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • nv_umut N kullanıcısına yanıt
    kardeş ben 3.4 ay bu fomlarda inceledim ve Electrolux EWF1497CDW2 aldım gercekten 2000 tl verdim makina hak ediyorr eşim bugüne kadar almadıgımıza pişman olduu
    bizimde kafamızda eski makina celik kazan ne varsa eskilerde var kafasındaydıkk sanna bişey dimimii oyk öyle bişey eski camlar bardak olmuşş iş bitmişş
    biz bu makinadan süper derecede memnunuz ve bunu bu fomda defalarca belirtimm insanlara yönverdim
    sunuda söyliyeyim lg titan incelemedim genel bi bakış la güzel gözüküyor beni bi tanbur hacmi göremiyoruz 10 kg yazıyor tamam ama 58.63 .tanbura 10 kg camasır atarsan saglıklı ceviremeyeck karıstıramayacak ve saglıklı olmayacak diye düşünüyorum benim söylicem budur sen incele bakalım
  • electrolux ewf1497cdw2 makineyi internetten aldım ama hasarlı geldi geri gönderdim. nereden alırsam sorun yaşamam? bulunduğum şehirde bayyi yok. tek seçeneğim internetten almak. bu ürünü kim nereden aldı ve sorunsuz geldi bilgi verirseniz çok memnun olurum. acil almam lazım artık bu işin tadı kaçtı bir yığın çamaşır birikti bu geri iade etme parayı tekrar alma meselesi yüzünden.
  • siderta22 S kullanıcısına yanıt
    ben hepsiburada aldım bursalı bi firmaya aracı oldu bursadan firma makinayı yolladı 2 günde kuşadasına geldi makina her telefona cıktı karsı tarafff bütün sorunala cevap verdii ben memnunkaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayrettin -- 13 Şubat 2016; 10:51:11 >
  • Bosch,Siemens veya Profilonun premium olarak geçen modellerine bakabilirsin.

Profilo için:CMG100DTR / CMG140DTR

Öne çıkan önemli özellikleri;
    9kg , BLDC (fırçasız) sessiz motor, 1000rpm / 1400rpm , kırışık azaltma fonksiyonu

Not:Profilolar kontrol paneli estetik hariç, Bosch ve Siemens ile birebir aynıdır.
  • sizin için fiyat önemliyse:fiyat bazlı sıralama
    teknik özellik için: ürün detayları
    uzman görüşü için:uzman değerlendirmesi
    ürün görselleri
    hangi mağazada bulunduğu
    mağazanın iletişim adresleri
    gibi bilgileri içeren yeni bir site var valide hanıma samsung un çamaşır makinasını aldım ve burdan buldum.Gayette memnun .Tek sıkıntıları bi bakıyorsun ürün yok bir bakıyorsun binlerce sebebinide sordum kampanyaları takip ediyorlarmış tarihi geçen kampanya ürünlerini sistem siliyormuş.Yenisini ekliyorlarmış.Bir bakın isterseniz.

http://www.xn--neredenalmal-d5b.com/

• Arkadaşlar aşağıdaki makineyi sipariş verdim. Herkese teşekkür ederim.

109TL ye ek 4 yıl garanti veriyorlar. Bosh u tercih etmemde direk etkisi oldu.

Bosh WAW2856XTR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nv_umut -- 13 Şubat 2016; 15:34:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nv_umut

Arkadaşlar aşağıdaki makineyi sipariş verdim. Herkese teşekkür ederim.

109TL ye ek 4 yıl garanti veriyorlar. Bosh u tercih etmemde direk etkisi oldu.

Bosh WAW2856XTR

Nasil memnunmusunuz acaba? Bizde makina alacağız way28862tr düşünüyordum. Tabi sizin aldığınız la arada fark var. Bu fark değer mi? Sizin aynısından mi alsam acaba. Fiyat performans kalitei ise düşünüyorum.

• bu sıralar ev için bir çamaşır makinası bakıyorum önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar. son olarak yorumlardan yola çıkarak şu ürünü almaya karar verdim.

https://yorumbudur.com/yorumlar/12430/arcelik-9103-yp-camasir-makinesi-yorumlari

fiyat olarak benim için uygun. ne dersiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.