Şimdi Ara

Google yeni Nexus akıllı telefonlar için HTC ile ortaklık yapabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google yeni Nexus akıllı telefonlar için HTC ile ortaklık yapabilir

Google'ın bu yıl Nexus akıllı telefonlar için HTC ile birlikte hareket edebileceği konuşuluyor. Yeni bir rapor, Mountain View merkezli şirketin bu yıl Nexus markalı akıllı telefon üretmesi için Tayvanlı akıllı telefon üreticisi ile ortaklık yapabileceğini gösteriyor.

Çin kaynaklı haberler Google'ın 2016 yılında yine iki Nexus akıllı telefon çıkarmak niyetinde olduğunu ve bunların HTC tarafından üretileceğini iddia ediyor. Şirket geçen yıl tüketicilere Nexus 5X ve Nexus 6P olmak üzere iki model sunmuştu. Yayınlanan rapor bu yıl HTC tarafından piyasaya sürülmesi beklenen Nexus akıllı telefonlardan birinin 5.5 inç diğerinin ise 5 inç ekrana sahip olacağını söylüyor.

HTC, Nexus'a hiç yabancı değil!

HTC, Nexus cihazlara hiç de yabancı değil. Şirket 2014 yılında Google ile işbirliği içersinde 9 inç ekranlı Nexus 9 tableti piyasaya sürmüştü. Ayrıca ik şirket Ocak 2010'da ilk Nexus cihaz olan Nexus One'ı başlatmak için bir araya gelmiş ve akıllı telefonu Android 2.2 Froyo işletim sistemi ile tüketicilere sunmuştu.

Google son yıllarda Nexus akıllı telefon ve tabletler için bir dizi üreticiyle ortak çalışmalar yürüttü. Şirket Nexus S, Google Nexus ve Nexus 10'u piyasaya sürmek için Samsung'la bir işbirliği yaparken, Nexus 4, Nexus 5 ve Nexus 5X için LG ile birlikte çalıştı. Geçtiğimiz yıl Nexus 6P için Huawei ile ortaklığa giren teknoloji devi 2014 yılında ise Motorola ile birlikte Nexus 6'yı çıkarmıştı.

Söylentiler gerçekten doğruysa Nexus akıllı telefon serisi bu yıl HTC ile birlikte sahneye çıkacak. Bu gelişme son dönemlerde mali sıkıntılarıyla gündeme gelen Tayvanlı şirketin refaha ulaşması adına kritik önem taşıyor.

• Google hayır işlerine başlamış. HTC kendi modellerini düzgün tasarlasın önce.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nexus ve saf android olayini cok severim ama TR ye gelmedikten sonra yemisim Nexusunu.

• 5000 TL'den satılır artık. Ne de olsa HTC yahu! :)

• Tüketiciye nasıl yansıcak önemli olan o
  • Google bazen çok yanlış politilar izliyor diyeceğim ama adamlar bilmem kaç tane uzmanla çalışıyor, akıl vermek düşmez bize, ama ben olsam xiaomi yada meizu ile anlaşırım, çinde ki yasağı delerim, çinde resmi olarak yayılabilirim play store falan, düşünsenize xiaomi mi5 referansında bir nexus, hayali bile güzel..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umtkrhn -- 25 Ocak 2016; 16:04:53 >
  • Türkiye'ye gelmeyen cihazı napayım... Huawei ve LG çok ayıp ediyor, Nexus 5 te Amerika'da tanıtıldıktan 4 ay sonra gelmişti Türkiye' ye, ayıp.

• Phablet boyutlarında olmaz umarım, Snapdragon 820 ile çıkar ve resmi olarak da Türkiye'ye getirirlerse kesinlikle düşünürüm almayı.

LG Türkiye sağolsun 5X'i getirmeyi tercih etmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umtkrhn

Google bazen çok yanlış politilar izliyor diyeceğim ama adamlar bilmem kaç tane uzmanla çalışıyor, akıl vermek düşmez bize, ama ben olsam xiaomi yada meizu ile anlaşırım, çinde ki yasağı delerim, çinde resmi olarak yayılabilirim play store falan, düşünsenize xiaomi mi5 referansında bir nexus, hayali bile güzel..

Nexus 6p ile birlikte Çinde play storeun resmi olarak kullanılabileceğine dair haber okumuştum, mart nisan gibi çinli üreticiler play storeu resmi olarak koyabilecekler telefonlarına.
  • HTC ile anlaşırlar umarım. Hem HTC'ye de biraz faydası olur belki nexus one zamanlarına dönerler umarım

• Öyle bir hata yapacaklarını sanmam.
  • Google keşke HTC'yi Satın alsa.. Saf android deneyimli bir One M10 modeli.. Of of

• google fiyatıda belirler yine fahiş fiyatlardan satamazlar

• google bence samsung ile yapsın....

• Nedense biraz komik geldi be aabim,,, Sesli Güldüm !
    Hiç yazmazdım da,,, şu olaya takıldım ;
    “HTC, Nexus cihazlara hiç de yabancı değil.” !!!

İlk Nexus’u Google’a 2010’da HTC yapmıştır ama ;
    Android’i Dünya’ya tanıtan da asıl HTC’dir !..
    Dünyanın ilk Android işletim sistemli cihazını 2008’de HTC yapmıştır !
    Bknz. HTC G1

HTC,,, P3300 gibi, TyTN P4500 gibi Windows Mobile işletim sistemli cihazları ile piyasada rakipsizken sene 2006’ydı !

2007’de HTC TyTN II P4550 Kaiser ile, kendisinin yeni- yeni yeşerttiği” bugünün PDA piyasasını domine ederken,,
    O’nun yanına-yöresine rakip olarak koyabileceğiniz bir cihaz yoktu !
    Kayar kızaklı, Klavyeli KAISER,,, adı gibi gerçekten dönemin İMPARATOR’uydu !..
    (Wm 6 Pro – 400 MHz Qualcomm – 128 Mb ram, 256 Mb rom – 2.8” 240*320…)

O sıralar ve daha sonraki yıllarda birçok HTC cihazı, daima getirdiği büyük ilerlemeler, inovasyonlarla sektöre damga vurmuşlardır.
    ( İ-mate ve Blackberry’de konunun öncülerindendir ! )

O yıllardan bugüne Nokia, Sony, Samsung, Ericsson vb. gibi firmalar, akılsız telefonları peynir ekmek gibi satıyorlarken,,
    genel çoğunluğun smartphone ile ilgili bir fikri ve bilgisi yoktu.

Yaani HTC o günlerde, bugün ceplerimizde kullandığımız, “çoğunluğu küçük çaplı birer Cep Bilgisayarı” olan aletleri sürekli geliştirerek sektöre yön çizip - ışık tutarken,,,
    diğerleri
    tabir-i caizse ; Kumda oynuyorlardı !

O zamanlar bu sahnede ne bir Samsung, ne Sony, ne Lg, ne de bir Eksik Elma vardı !
    Taa ki 2010 yılında ciddi olarak Kaymağın farkına varılmış oldu.
    Varanlardan Samsung’un Galaxy S cihazı çıktığında, artık en azından HTC’nin yanında kıyas edilebilme ihtimali olan bir cihaz vardı ve sene 2010 olmuştu !

Geçmişten,, ve HTC’yi gerçekten tanımaktan bi-haber, geneli genç olan tüketici kitlesinin”,,
    O’nun hakkında zaman zaman ileri-geri konuşma ve yazışmalarını tebessümle izliyorum…

Evet, HTC son birkaç yıldır biraz geride kalmıştır.
    Geride kalmıştırdan kastım ; Çünkü eskiden RAKİPSİZ olmasındandır !

Bence tüm özellikleriyle tartıldığında, “bugünün en çekici büyük ekranlısı” Huawei Mate 8 - 64’dür,
    Ve Keşke böyle bir cihazı HTC yapmış olsaydı,,, inanın çok isterdim !..

Sadece Son birkaç yıldır “Rakipsiz Lider olamayan”, ama yine de daima baş sıralara oynayan,
    Kalitesiyle ayrı,, Donanımıyla, Arayüzü ile, Çalışma Stabilitesi – akıcılığıyla ayrı,, gerçekten özel bir markaya karşı,,,
    sektörün geçmişini unutan, ya da hiç bilmeyenlere,,,
    HTC’nin hak ettiği saygı ve değeri hatırlatma gereği hissettim…

Saygı ve Sevgilerimle…

• quote:

Orijinalden alıntı: Pascha_72

Nedense biraz komik geldi be aabim,,, Sesli Güldüm !
    Hiç yazmazdım da,,, şu olaya takıldım ;
    “HTC, Nexus cihazlara hiç de yabancı değil.” !!!

İlk Nexus’u Google’a 2010’da HTC yapmıştır ama ;
    Android’i Dünya’ya tanıtan da asıl HTC’dir !..
    Dünyanın ilk Android işletim sistemli cihazını 2008’de HTC yapmıştır !
    Bknz. HTC G1

HTC,,, P3300 gibi, TyTN P4500 gibi Windows Mobile işletim sistemli cihazları ile piyasada rakipsizken sene 2006’ydı !

2007’de HTC TyTN II P4550 Kaiser ile, kendisinin yeni- yeni yeşerttiği” bugünün PDA piyasasını domine ederken,,
    O’nun yanına-yöresine rakip olarak koyabileceğiniz bir cihaz yoktu !
    Kayar kızaklı, Klavyeli KAISER,,, adı gibi gerçekten dönemin İMPARATOR’uydu !..
    (Wm 6 Pro – 400 MHz Qualcomm – 128 Mb ram, 256 Mb rom – 2.8” 240*320…)

O sıralar ve daha sonraki yıllarda birçok HTC cihazı, daima getirdiği büyük ilerlemeler, inovasyonlarla sektöre damga vurmuşlardır.
    ( İ-mate ve Blackberry’de konunun öncülerindendir ! )

O yıllardan bugüne Nokia, Sony, Samsung, Ericsson vb. gibi firmalar, akılsız telefonları peynir ekmek gibi satıyorlarken,,
    genel çoğunluğun smartphone ile ilgili bir fikri ve bilgisi yoktu.

Yaani HTC o günlerde, bugün ceplerimizde kullandığımız, “çoğunluğu küçük çaplı birer Cep Bilgisayarı” olan aletleri sürekli geliştirerek sektöre yön çizip - ışık tutarken,,,
    diğerleri
    tabir-i caizse ; Kumda oynuyorlardı !

O zamanlar bu sahnede ne bir Samsung, ne Sony, ne Lg, ne de bir Eksik Elma vardı !
    Taa ki 2010 yılında ciddi olarak Kaymağın farkına varılmış oldu.
    Varanlardan Samsung’un Galaxy S cihazı çıktığında, artık en azından HTC’nin yanında kıyas edilebilme ihtimali olan bir cihaz vardı ve sene 2010 olmuştu !

Geçmişten,, ve HTC’yi gerçekten tanımaktan bi-haber, geneli genç olan tüketici kitlesinin”,,
    O’nun hakkında zaman zaman ileri-geri konuşma ve yazışmalarını tebessümle izliyorum…

Evet, HTC son birkaç yıldır biraz geride kalmıştır.
    Geride kalmıştırdan kastım ; Çünkü eskiden RAKİPSİZ olmasındandır !

Bence tüm özellikleriyle tartıldığında, “bugünün en çekici büyük ekranlısı” Huawei Mate 8 - 64’dür,
    Ve Keşke böyle bir cihazı HTC yapmış olsaydı,,, inanın çok isterdim !..

Sadece Son birkaç yıldır “Rakipsiz Lider olamayan”, ama yine de daima baş sıralara oynayan,
    Kalitesiyle ayrı,, Donanımıyla, Arayüzü ile, Çalışma Stabilitesi – akıcılığıyla ayrı,, gerçekten özel bir markaya karşı,,,
    sektörün geçmişini unutan, ya da hiç bilmeyenlere,,,
    HTC’nin hak ettiği saygı ve değeri hatırlatma gereği hissettim…

Saygı ve Sevgilerimle…

Yav he he. HTC biraz geride kalmışmış. Tmm HTC güzel telefon yapıyor da hem fiyatı hem de donanımı ayarlayamıyor. 2 yıl önce s800 cihazlar çıkmışken one max s600'le geldi, note 3 parası istediler. M7 M8'de ultrapixel diye dayattılar, m9+ helio x10 gibi bir işlemci ile gelmişken s810'dan daha pahalı, one mini 2 1gb ram'le geldi, A9'dan bahsetmiyorum bile. Sonuç olarak sadece pahalı değil. Donanım seçimi de bi değişik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenomenon -- 26 Ocak 2016; 19:56:08 >

• 5-5.2 Inc ekranli birsey yapsinlar alayim

• htc yanlış karar, samsung ile anlaşsalar daha iyi
  • HTC ile Nexus uçar ama hem performans hem fiyat yönünden

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.