Şimdi Ara

★XİAOMİ REDMİ NOTE 3 PRO ve SPECİAL Edition ★ ANA KONU & KULLANICI KULÜBÜ ★ (154. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.773
Cevap
117
Favori
423.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben twrp yukledikden sonra boyle oldu ondan once otomatik yapardi bende tam rom boyutunda aliyorum guncellemeleri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TWRP ve root olan cihazda her zaman tam boyut rom dosyasını indirir. 1GB ve üzeri. 3MB güncelleme çıksa bile.
  • Bende BL kilidi dahi kapalı ama 1.1G geldi güncelleme.
  • Arkadaşlar bazı arkadaşlar cihazın sürekli yeniden başlaması ve açılmaması gibi durumlar yaşamışlar şu anda öyle bir sorun var mı hala?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • frenze kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin soyledilgim gibi eski surum oldugundan oyle.. Benim twrp custom oldugundan ufak guncellemeleri yuklemiyor haliyle tam rom dosyasi olarak indirip yukluyebiliyor.

• Birkaç sorum olacak. (redmi note 3 pro için)

1- banggood.com'dan gelenler çin mi global rom mu yüklü?
    2- Çin romu nedir global romu nedir? İkiside resmi rom mu? Arasındaki farklar nedir?
    3- Hangisinde otomatik güncellemeler geliyor?
    4- Bootloader açmadan veya root etmeden IMEI oluyor mu? Peki root edilmesi lazımsa otomatik güncellemeler iptal mi oluyor rootta?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

Birkaç sorum olacak. (redmi note 3 pro için)

2- Çin romu nedir global romu nedir? İkiside resmi rom mu? Arasındaki farklar nedir?
    4- Bootloader açmadan veya root etmeden IMEI oluyor mu? Peki root edilmesi lazımsa otomatik güncellemeler iptal mi oluyor rootta?

1. Bilmiyorum
    2.xiaominin global satışını yaptığı cihazlarda global dil destekli romları bulunur Tr dahil. Çin romuda kendi memleketlerine özel. Malum Çin ayrı bir dünya. İkiside resmi romdur.Sadece xiaomi.eu romları resmi olmayan modifiyeli romlardır.
    3. resmi romlar hepsi güncelleme alır
    4. imei için root şart. çin develeporda root var onda imei atılır bu arada. BL kilidi önemli açıldıktan sonra gerisi çorap söküğü gibi geliyor
    root yapında güncelleme alır fakat 80-140 mb arası değil tam rom dosyasını indirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanx -- 1 Temmuz 2016; 11:30:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

Birkaç sorum olacak. (redmi note 3 pro için)

merhaba

1)bangood.com dan sipariş ettiğin gönderi türkiyeye ulaşmaz. Yurtdışında bir yakınına sipariş ettirerek getirebilirsin. Telefon gelmeden hangi rom bilinemez.
    2)global rom uluslararası kullanım için çin romunda google uygulamaları yoktur.
    3) ikisinide gelir otomatik güncelleme
    4) benim kullandığım bootloader kilitli imei işini kendim hallettim şuan rootsuz globalrom kullanıyorum güncellemeler geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: frenze

Bende BL kilidi dahi kapalı ama 1.1G geldi güncelleme.

rom rootlu ise ondanda yapar. yada twrp varsa. bunlarda değilse rom sistemde değişiklik vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanx -- 1 Temmuz 2016; 11:38:32 >
  • 7.2.5 üzerine MiFaslh ile 7.3.7 kurmak istedim. (Bulunduğum yerde Wifi çekim gücü çok düşük olduğu için bu yolu izledim)
    Flashlarken kritik hata uyarısı verdi.
    Telefonu açtım Wifi açılmamaya başladı.
    Şimdi geliştirici 6.5.19 kuruyorum.
    Sonra da 7.2.5'e geri geçeceğim.
    Umarım bir sorun yaşamam.
    Çok kurcalıyorsun bir gün brick edeceksin dikkat et.
    Son güncelleme bana 4 gün önce geldi.Ram kullanımı iyice düştü.7.3.6.0 daki görüşme sırasında ekran kapanıp açılmama sorunu düzelmiş.
  • 7.3.9 special edition versiyonu uçuyor antutu puanim 79303. Ayrıca parmak izi müthiş hızlı çalışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: handsame_

7.3.9 special edition versiyonu uçuyor antutu puanim 79303. Ayrıca parmak izi müthiş hızlı çalışıyor

Twrp ilemi kurdunuz...?
    Link lütfen...?

Edit:
    Buldum.

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/miui-7-global-7-3-9-stable-redmi-note-3-t3405876

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoOLMuSTi -- 1 Temmuz 2016; 12:20:29 >
  • Mi max de ekrana çift tık uyandırma var bunda yok mu?
  • handsame_ kullanıcısına yanıt
    Takip.. dun kurmaya niyetim vardi ama kasmalar oldugu soylendi vazgectim heveslendirmeyin beni tekrar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. JhonSmith -- 1 Temmuz 2016; 12:41:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eskiyapar

Mi max de ekrana çift tık uyandırma var bunda yok mu?

Parmak izi okuyunca direk uyanıyor hocam
  • eskiyapar E kullanıcısına yanıt

Miflash ile flashlamaya çalışınca hata verdi Wifi çalışmamaya başladı.
    Ah dedim bayram üstü uğraş dur.
    Allahtan 6.5.19'dan sonra döndüm gene 7.2.5'e düzeldi.
    7.3.7 iyi diyorsan güncelleme yapayım he ?
  • Yanliz ekran surelerimde dusus var 7 8 saat anca 10 saati goruyordum bi ara 13saat gormustum.. 7.3.6 da

iyi iyi kur romla uğraşmaktan teli kullanamıyacan
  • ertanx kullanıcısına yanıt
    O tamam,ayrıca ekrana çift tık youtube da mi max de gördüm.
  • 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.