Şimdi Ara

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>> (220. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.580
Cevap
62
Favori
397.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    arkadaşlar 2013 model Splash var çelik jant lazım orjinal www.tuanarentacar.com
  • 2008 4x4 1,3 swift im 40 bin km de servise buji değişimi gerekli mi ? dedim oda 100 bin km giden bujiler var üzerinde gerek yok dedi. Bu doğru mudur ? orjinal bujileri irridium vb uzun ömürlü buji midir ? Birde trigerin zincir olduğunu belirtti bilen varsa cevaplarsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mühendis266 -- 9 Kasım 2015; 9:33:27 >
  • mühendis266 M kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bahsedildiği üzere Suzuki Swift 4x4 modellerinin trigeri zincirdir ve yine söylendiği gibi iridium bujileri vardır. Bu bujiler servis tablosunda, normal şartlarda, 100000 km'de bir değiştirilmek üzere belirtilmiştir.

Bulabilirsem, soranlar için çektiğim, onarım sırasındaki bir Swift'in tirger fotoğrafını ekleyeceğim.

Hayırlı günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: desx

Merhaba,

Bahsedildiği üzere Suzuki Swift 4x4 modellerinin trigeri zincirdir ve yine söylendiği gibi iridium bujileri vardır. Bu bujiler servis tablosunda, normal şartlarda, 100000 km'de bir değiştirilmek üzere belirtilmiştir.

Bulabilirsem, soranlar için çektiğim, onarım sırasındaki bir Swift'in tirger fotoğrafını ekleyeceğim.

Hayırlı günler.

Çok teşekkür ederim cevabınız için. 4x4 ü yazın söktürenler var bunun yol tutuş ve yakıta etkisi hakkında bir tecrübeniz var mıdır ? birde lpg ile uzun vade de uyumu nedir bu konuda bir gözlemi olan var mıdır ? açıkcası uzun vade de lpg verdiğini geri alıyor gibi görünüyor bazı modellerde.
  • Arkadaşlar selamlar,

Aracımı satıyorum.

Aracım siyah renkte 2006 model suzuki swift 1.3 4x4 en dolu full model, 105.000 km de. Çift airbag, ABS, klima, 4 cam elektrikli, aynalar eketrikli ve ısıtmalı, yol bilgisayarı, fonksiyonel direksiyon, 4x4 olan model. Hasar kaydı sadece 640 tl ve sadece sol arka çamurlukta boya var, araç full orjinal.

Araçta yenilenen parçalar:

- Motor yağı - yağ filtresi - hava filtresi - polen filtresi değişti, bujiler (orijinal iridyum buji-180 TL) değişti, buji kabloları değişti, ön-arka fren balataları değişti, (bakımlar 96.000 km’de yapılmıştı, 105.00 de yağı ve filtreleri tekrar değişti). (Toplam 650 TL)

- Ön iki amortisör değişti (330 TL), komple ön takım yapıldı (350 TL), direksiyon kutusu yapıldı (350 TL). Motor kulakçığı-takozu, arka ve ön diferansiyel keçeleri değişti (200 TL).

- 4 lastik değişti (560 TL). V kayışları değişti. Akü değişti (180 TL).

- Debriyaj baskı balata değişti ve şanzıman revizyon yapıldı, 4x4 dişlisi onarıldı. (950 TL)

- Son sistem BRC marka LPG takıldı (1700 TL, 2 sene garantisi var), ruhsata işlendi ve fenni muayenesi yapıld (22.04.2017’ye kadar geçerli). (350 TL)

- Klima gazı yenilendi (80 TL), antifriz kondu, direksiyon simidi derisi değişti (120 TL), sileceklerin tümünün değişti, Carbon clean yapıldı (70 TL).

- Meguiars gold paket (detaylı – anti bakteriyel iç temzilik + detaylı dış temizlik – pasta cila – boya koruma) uygulandı (350 TL). Cam filmi uygulandı (250 TL). Orijinal teybe USB / Aux / SD kart okuyucu cihaz takıldı (200 TL).

Toplamda 6.500 TL masraf yapıldı.

Kendime iş kuracağım ve nakit ihtiyacı sebebiyle satıyorum, yoksa satmaz binerdim, uzun yıllar binmek için bu kadar masraf yaptım.

İstediğim rakam 25.000 TL arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mühendis266

quote:

Orijinalden alıntı: desx

Merhaba,

Hayırlı günler.

Çok teşekkür ederim cevabınız için. 4x4 ü yazın söktürenler var bunun yol tutuş ve yakıta etkisi hakkında bir tecrübeniz var mıdır ? birde lpg ile uzun vade de uyumu nedir bu konuda bir gözlemi olan var mıdır ? açıkcası uzun vade de lpg verdiğini geri alıyor gibi görünüyor bazı modellerde.

Rica ederim.

Evet 4x4 sistemini söktürenler var ancak yakıt ekonomisi olarak net bir sonuç alan yok henüz bildiğim kadarıyla. Benim görüşümü sorarsanız durumu fiziksel olarak simüle edersek yakıt ekonomisine neredeyse hiç faydası olmayacaktır diyebilirim. En azından alınan riske karşılık elde edilen ekonomi 0'a yakındır benim için. LPG sisteminden elbette kâr edilmesi muhtemel ancak gözümle gördüğüm örnekler ve kullanıcıların yorumlarına göre LPG'yi de pek önermem, tıpkı söylediğiniz gibi verdiğini alıyor. Elbette son karar yine sizin.

Fotoğrafı üstteki mesaja eklemek istedim ancak yükleme sırasında hata oluştu, o sırada da meşguldüm ilgilenemedim şimdi yeniden deneyeceğim.

http://img505.yukle.tc/image.php?id=652720141029_100752.jpg

İşte Swift'in triger zinciri :)

• selam arkadaşlar
    2007 model 4*4 swiftim var.
    Ancak şöyle bir sıkıntım var ?

* Araç ta 1 yada 2 kişi varken kesinlikle sıkıntı yok. Arka yolcu kısmına 3.ve 4. yolcuyu aldıktan sonra aşşağıdan garip sesler geliyor. lıkırtı sürtme sesi gibi anlam veremedim. Gaza basmamla sesler çoğalıyor.Boşa aldığım zaman ses kayboluyor gibi oluyor.Acaba ağırlıkla eşdeğer sürtünmeler mi meydana geliyor. Benzer sıkıntı yaşayanlardan fikir sahibi olabilir miyim.
    * birde bu bagaj kapağından ve yan kollardan gelen sesleri azaltmanın bir yolu var mı
    teşekkür ederim.

* araçta 205/65 lastik var uygun mudur bana buyuk gibi geldi.
  • Arkadaşlar 2012 model suzuki swiftin vites topuzu nasıl çıkıyor topuzumu değiştirmek istiyorum?
  • Bizim 2000 modelinkini sola cevirerek sibop kapagini soker gibi soktum. Hic kimseye sormakta aklima gelmedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sienaclup S kullanıcısına yanıt
    Aleykümselam

İlk sorunuzun cevabı için tecrübe edilip sesin dinlenmesi lazım. Bahsettiğiniz soruna benzer bir sorunu daha önce biri Ford Focus III 1.6 TDCi araçta bir de şu anda markasını hatırlayamadığım bir araçta gördüm. Focus'da ses sürekli geliyordu, aksla alakalıydı, diğerinde ise dediğiniz gibi arka koltukta yolcu varken ses gelmesi söz konusuydu ancak o sorun çözüldü mü, çözüldüyse nasıl, bilgim yok. Öğrenmeye çalışırım.

Plastik aksamla alakalı seslerden bahsediyorsanız pek fazla çözüm yok, en iyi ihtimalle kapı içi ve bagaj kapağı döşemeleri değiştirilebilir ki maliyetle oranladığınızda o ses için değmez. Başka orijinal fikirler için servise danışırım.

Verdiğiniz ölçüler orijinal değerler değil, biliyorsunuzdur. Dediğiniz gibi geniş tabanlı ve kalın yanaklı lastikler ve hatta ilk sorudaki sesin yaratan sorunu bu lastiklerin kullanılması bile oluşturmuş olabilir. Orijinal lastik ölçüleri; "185/60 R15"dir.

• arkadaşlar aracımı satıyorum ilgilenen olursa fiyatta yardımcı olrum
    2009 model 31000 km de temiz kullanılmış sigara içilmemiş

http://www.tasit.com/ilan/az-km-li-titiz-kullanilmis-sigara-icilmemis-arac-arayanlara-2422319

not:aracım satılmıştır. yoğun ilgiye teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet1111 -- 27 Şubat 2016; 22:24:12 >
  • merhaba arkadaşlar, bu hafta 2009 model, 51.000 km de 4x4 bir swift aldım.
    bakım yaptıracağım. ortalama standart bakım ne kadar tutuyor? bilgi verirseniz sevinirim.
  • kalles_papaz kullanıcısına yanıt
    300-350 tl civarı.
  • Merhabalar,

1.2 otomatik aracım 3 yaşına girecek, geçen sene 10000 de bakıma girmişti şuan 15000 de, sizce 20000i bekleyim mi yoksa bakıma götüreyim mi, iyi niyet garantisi vs. ilerde işimiz düşer mi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: radnac

Merhabalar,

1.2 otomatik aracım 3 yaşına girecek, geçen sene 10000 de bakıma girmişti şuan 15000 de, sizce 20000i bekleyim mi yoksa bakıma götüreyim mi, iyi niyet garantisi vs. ilerde işimiz düşer mi.

Merhaba,

Bence gidin. Sadece iyi niyet garantisi vs. gibi sebeplerle değil, aracınızın yağ ve yağ filtresinin değişimi ile hava filtresinin kontrolü için yılda 1 kez uğrayın ve hatta otomatik olduğundan şanzıman yağı kontrolü de yapılabilir gerekirse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: radnac

Merhabalar,

Önümüzdeki yazı beklemenizi salık veririm. 10 bin bakımında yağ, filtreler değiştirilmiştir. 5 bin kilometrede hiçbirinin değişmesi gerekmez.
    Pek tabi, yolunuzun üzeriyse, desx'in de söylediği gibi geçerken, kontrol ettireyim diye uğrayabilirsiniz.
  • Teşekkürler cevaplar için ,diğer konularda tam fikir birliği olmasa da 1 yıl bekleyen yağ değişmeli diyenler ağırlıkta , ben yine geçerken bir uğrayım dediğiniz gibi , uğramışken de bi 200 300 bırak derler muhtemelen :)
  • Arkadşlar 1.2 2012 swiftim var ve yakıt tüketimi fazla geldi bana nedeni ne olabilir acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thorismund -- 11 Aralık 2015; 11:40:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı Günler...
    Arkadaşlar 2006 model 1.3 MT 4*4 Swift aracım var. arabada arka koltuğa biri oturunca ses geliyordu. usta sol arka aksın kırık olduğunu söyledi. parça bulmakta zorlanıyorum. servis 2000 küsür fiyat çekti. yurt dışından gelecekmiş. bu parçanın yan sanayi olanı varmıdır? yada çıkma parça alabileceğim güvenilebilir bir yer varmıdır? netten bakıp birçok firmayı aradım parça bulamıyorum. Mersinde bir firma çıkma parçaya 1000 tl fiyat söyledi. yardımcı olabilirseniz sevinirim. hayırlı akşamlar.
  • 
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.