Şimdi Ara

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>> (217. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.580
Cevap
62
Favori
397.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba,

Hocam pazartesi günü ateşleme bobinlerinin ikisini de değiştirdim, ve sorun tamamen bitti..

Yalnız parçayı arayıp bulmamla ilgili süreç hakkında bilgi vermek isterim. Suzuki özdağan yetkili servisi, orjinal ateşleme bobininin tane fiyatını 620 tl olarak belirtti. Ellerinde kaliteli yan sanayi olduğunu, bunun da fiyatının 300 tl olduğunu söyledi. Ben de bu fiyatlar aşırı yüksek olduğu hatta mantıksız olduğu için internetten araştırmaya başladım. Önce ümraniye dudullu tarafında bir yere tanesini 110 tlye buldum. Ama avrupa yakasında olduğum için orası çok uzak kaldı. Araştırmaya devam edince, LPG sistemini taktırdığım sanayi sitesinde yani Bahçelievler Kocasinan sanayi sitesinde yer alan Boğaziçi otomotivde tanesini 90 tl den buldum ve irtibata geçip sipariş verdim. Cuma sipariş verdim ve pazartesi 2 adet teslim alıp lpg yi taktırdığım Ayar lpg de bobinleri taktırdım.

Sonuç: sorun tamamen bitti. 1000 devirde bile gaza yüklensem araba anında toparlayıp yürüyor, hem de lpg de. Ama ben öncesinde bujileri de orjinal iridyum olarak değiştirmiş, ek olarak da buji kablolarını da değiştirmiştim. Yani değiştirecekseniz, ateşleme bobini, bujiler (iridyum olacak) ve buji kablolarını komple değiştirin, sorun tamamen ortadan kalksın, aracınıza keyifle binin.

Bilindiği gibi arızalı ateşleme bobini silkeleme-tekleme yaptırdığı gibi, yakıt tüketimini arttırır. Buna rağmen aracım 65 tl lik lpg ile 275 km yol yaptı. Benzin maliyetini de üzerine eklersek, tamamen yoğun şehiriçi trafiğinde aracım 27-28 kuruş yakmış oldu. Bobin de buji değişikliklerinden sonra bu rakamın 25 kuruş seviyesine gerileyeceğini düşünüyorum. Çünkü çok daha az gaz vererek araç ilerleyebiliyor. Öncesinde durum öyle kötüydü ki, aracı kaldırırken fazladan gaz verip bağartarak kaldırıyor, silkeleme yapmasın diye sürekli yüksek devirde tutmaya çalışıyor ve düşük deirde olmasın diye ara gaz verip duruyordum. Bunlar da yakıt tüketimini arttırdıı gibi, debriyaj baskı balata ve motor kulaklarına da zarar veriyordu.

Sonuç olarak, 1.3 4x4 swift için BRC lpg sistemini öneriyorum. benim yaşadıklarım da sizelere faydalı tecrübe olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: forza61

Bende 4/2 sahibiyim. 2009 model gecen yil agustos ayinda taktirdim atiker marka gaz aracima sehir ici 25 kurus sehirler arasi uzun yol da 15 kurus yakio yani 75 tl gaz ile 510 km gittim.. Hicbir sikinti cikartmadi bana simdiye kadar
    [Deleted by Admins]
  • baris43544354 B kullanıcısına yanıt
    hocam sorunu çözdügüne çok sevindim.
    benim aracımda silkelem az ama yavas yavas fazlalaştığının farkındayım.
    en kısa zaman bende değiştirecegim bilgin ve tecrüben için teşekkür ederim.
    bujuleri 2 sene önce iridyum olarak degiştirmiştim 20 bin yaptım onlarında değişmesi gerekebilir.
    galiba bu ürün ateşmeme bobini ama neden 2 tane 2 side aynımı farklı mı ?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-suzuki-swift-2005-2012-bobin-atesleme-bobini-198724536/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: erkanbil

hocam sorunu çözdügüne çok sevindim.
    benim aracımda silkelem az ama yavas yavas fazlalaştığının farkındayım.
    en kısa zaman bende değiştirecegim bilgin ve tecrüben için teşekkür ederim.
    bujuleri 2 sene önce iridyum olarak degiştirmiştim 20 bin yaptım onlarında değişmesi gerekebilir.
    galiba bu ürün ateşmeme bobini ama neden 2 tane 2 side aynımı farklı mı ?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-suzuki-swift-2005-2012-bobin-atesleme-bobini-198724536/detay
    2007 suzuki dashboard değiştirilebiliyor mu ? :) daha güzel bir şey ile bilen gören var ise söyleyebilir mi ?

• erkanbil kullanıcısına yanıt
    Hocam ikisi de aynı. bazı araçlarda birden fazla olabiliyor. Hatta arkadaşımda 2006 polo var, onda 4 ateşleme bobini vardı.
    Merhabalar. Bende 2 ay kadar önce 2009 swift 4x2 aldım. araçtan memnunum spor helezon takılmış ve petlas performans lastiği var 185/50 r15 haliyle çok sert küçük çukurları bile hissediyorum. O kadar dikkatli kullanıyorum ki kendimi formula pilotu gibi hissediyorum:-) lastikleri değiştirip yanak kalınlığını 55 yapsam bi iyileşme olurmu acaba.
  • ultraslan_06_14 kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba.

Lastikleri 55 yapman çok birşeyi değiştirmez. Zaten orjinal ebat 185-60-15

bence orjinal ebat yani 60 taktır ve yumuşak hamurlu lastik olmasına çok dikkat et.

Ek olarak da helezonları çıkartıp orjinal yayları taktırman lazım, sadece lastik bir yere kadar.
    Cevap için teşekkürler barış. Orjinal yay larını yetkili servis tanesi 350 tl gbi bir fiyat söledi ve japonyadan siparş verceklermiş. kimbilir kaç günde gelecek ve çok maliyetli geldi bana. Lastikle bir nebze olsa çözebilirmiyim diye düşünüyorum bilmiyorum valla kafam karışık. Aracımı sevmeme rağmen satmam bile gündemde
    Hocam, yetkili servis bana da ön amortisörlerin tane fiyatına 600 tl fiyat çekti, ancak ben monroe marka taktırdım, tanesi 140 tl den.

Diyeceğim odur ki, illaki ve mutlaka yan sanayi bulabilirsiniz. En kötü çıkma yedek parça olarak bulabilirsiniz. İyice araştırın derim. Mesela Boğaziçi otomotiv (0212 652 89 39) ile iletişime geçin. Yan sanayi veya çıkma parçada mutlaka yardımcı oluyorlar. Aracı sırf bu yüzden değiştirmek oldukça maliyetli olur bence. Alacağınız araç 0 km olmayacaksa bu da sıkıntı, bilmediğiniz tanımadığınız araçta yine sıkıntı çıkacaktır. Artık gerçekten temiz araç bulmak neredeyse imkansız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris43544354

Hocam, yetkili servis bana da ön amortisörlerin tane fiyatına 600 tl fiyat çekti, ancak ben monroe marka taktırdım, tanesi 140 tl den.

Diyeceğim odur ki, illaki ve mutlaka yan sanayi bulabilirsiniz. En kötü çıkma yedek parça olarak bulabilirsiniz. İyice araştırın derim. Mesela Boğaziçi otomotiv (0212 652 89 39) ile iletişime geçin. Yan sanayi veya çıkma parçada mutlaka yardımcı oluyorlar. Aracı sırf bu yüzden değiştirmek oldukça maliyetli olur bence. Alacağınız araç 0 km olmayacaksa bu da sıkıntı, bilmediğiniz tanımadığınız araçta yine sıkıntı çıkacaktır. Artık gerçekten temiz araç bulmak neredeyse imkansız.
    hekese selam ben aranıza yeni katıldım degerli bilgi paylaşımları için teşekkür ederim uzun zamandır suzuki kulanıcısıyım aracım 2009 grant vitara aracımı seviyorumm bir sorum olacak benim aracım sogukken tam dönüşlerde sanki tekerde tutuma olur gibi hafif bir atlama sesi oluyor biraz ısınırsa yapmıyor ilkkez rastladım orjinalde varmı yokmu bilmiyorum aracım 30 000 km de eger tecrübesi olan varsa paylaşırsa sevinirim..

Hocam tekrar teşekkürler değerli yorumların için. Dediğiniz gibi yapayım ankarada bir yeri aradım çıkma orj. tanesi 125 dedi. İşin kötü yanı spor yay çok ama orjinal yayı pek yok. yay alıp benm yayı da netten satabilirim belki diye düşünüyorum. Birde lastik aldımmı heralde baya yumuşar. Saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultraslan_06_14

Hocam tekrar teşekkürler değerli yorumların için. Dediğiniz gibi yapayım ankarada bir yeri aradım çıkma orj. tanesi 125 dedi. İşin kötü yanı spor yay çok ama orjinal yayı pek yok. yay alıp benm yayı da netten satabilirim belki diye düşünüyorum. Birde lastik aldımmı heralde baya yumuşar. Saygılarımla
    herkese merhabalar. foruma yeni katıldım, 1.3 4x4 kullanıcısıyım. 4x4 kullananlardan spor helezon taktıranlar var mıdır acaba? yorumlarını merak ediyorum. 4x4 ü söktürmeyi bile düşünüyorum.
  • Merhaba arkadaşlar. 2013 Aralıktan beri aracı kullanıyorum. Araç 16000'de. Genel anlamda araçtan çok memnunum. Tek problemim kapılar. Defalarca servise gitmeme rağmen bir çözüm olmadığını söylüyorlar. Kapıları yağlamayınca inanılmaz bir gıcırtı sesi geliyor. 2 sokak aşağıdan duymak mümkün. servise gittiğimde yağlamaktan başka birşey yapılmıyor. Servis kapı menteşelerinde palstik bir parçadan kaynaklandığını,bütün araçlarda yaptığını söylüyor. Yok mudur bunun bir çözümü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 16txs1963

Merhaba arkadaşlar. 2013 Aralıktan beri aracı kullanıyorum. Araç 16000'de. Genel anlamda araçtan çok memnunum. Tek problemim kapılar. Defalarca servise gitmeme rağmen bir çözüm olmadığını söylüyorlar. Kapıları yağlamayınca inanılmaz bir gıcırtı sesi geliyor. 2 sokak aşağıdan duymak mümkün. servise gittiğimde yağlamaktan başka birşey yapılmıyor. Servis kapı menteşelerinde palstik bir parçadan kaynaklandığını,bütün araçlarda yaptığını söylüyor. Yok mudur bunun bir çözümü.
    Herkese Merhaba,
    Duymayanlar için yazıyorum, Splash forumunda Pendo isimli arkadaş da yazmış.

Suzuki Türkiye Distribütörlüğü boyner grubuna geçmiş, geçiyormuş arkadaşlar.

Geçen hafta ufak bir işlem için servise uğradım. Aynı şekilde Suzuki'nin satışını da yapıyorlar.
    Bayide hiç araç yoktu, sordum biraz sohbet ettik.
    Marka Boyner grubuna geçti hocam dediler.

İlk etapta gündüz ledleri eklenmiş ya da bir tık makyajlanmış, motoru yenilenmiş Swift'ler gelecekmiş. Yine yeni Vitara'yı da bekliyorlar.
    Umarım Sx4 de gelir, hatta sedanı da gelir. Splash'ı da çektiler ama üretim bandından çekilmediyse o da gelebilir bence.

http://otomobil.mynet.com/haberler/dogus-alamadi-boyner-kapti-149

http://www.otoajanda.com/5989/ozel-haber-31-yillik-distributor-el-degistiriyor/

Haydi hayırlısı, bakalım neler olacak.

• HasnG H kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam. Benimki 4x2. daha önce hiç spor helezonlu araç kullanmadım ve bunda da aldığımda vardı. inanlmaz bir yol tutuşu çok güzel bir görünüş var fakat konfor berbat. en ufak çukurları bile hissediyorum. Spor helezonları çıkartma fikrini ciddi ciddi düşünüyorum. Sende spor helezon düşünüyorsan takaslayalım derim:):))
    hocam benim amacım yol tutuş zaten :) ben şuanda bile zaten en ufak bozuk bir yolda cok sakin hareket ediyorum, setlerden asla durmadan geçmem, düz yolda spor helezon konfordan kayıp yaşatmaz :) ben güzel görüntü ve bu kadar harika aerodinamiği olan bir arabaya bir de yol tutuş eklemek istiyorum :) teklifin güzel hocam fakat pek huyum değildir 2. el spor yay kullanmak :) ayrıca orjinalleri de veremem zaten araban 4x4 olur :) fabrika verilerinde yazdıgı gibi; 4x4 ler 1.5 at lerden ve 1.3 4x2 lerden 2.5 cm daha yuksek :) servis e sordum, yay uyumu var evet, ama 4x4 lerın yayları daha yüksek ve ve cok hafif daha yumuşak dedi :)
  • HasnG H kullanıcısına yanıt
    Hocam anlıyorum sizi ama ben sizinkinin benmkinden çok daha yumuşak olduğunu düşünüyorum. Öncelikle spor helezon kullandığım için normali eminim çok rahat gelecektir bana. Arabam lpg li depo da küçük fazla alsın diye istasyonda biraz sallayayım diyorum ama nafile:-)) Siz düşünün sertliğini:-)) Bende sahibinden.com da normal süspansiyon buldum bi arkadaşta onunkide 4x4 ten çıkmaymış konuştuk olur dedi. Sonra servisi aradım(yetkili değil) o da olur dedi. Bak hem daha yumuşakmış tam bana göre, gel şunu sat bana:-))
    beni yanlış anladınız sanırım :) spor helezonların daha sert oldugunu biliyorum zaten :) beni sertliği rahatsız etmeyecek :) çnkü normalde de cok narin kullanırım bozuk yollarda setlerden gecerken vs... :) ben elimdeki yayı size verirsem spor helezonları cıkarmak istersem ne takacağım :) orjınalini sen olsan vermek ister miydin kendi aracının :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: adepex

Herkese Merhaba,
    Duymayanlar için yazıyorum, Splash forumunda Pendo isimli arkadaş da yazmış.

Suzuki Türkiye Distribütörlüğü boyner grubuna geçmiş, geçiyormuş arkadaşlar.

Geçen hafta ufak bir işlem için servise uğradım. Aynı şekilde Suzuki'nin satışını da yapıyorlar.
    Bayide hiç araç yoktu, sordum biraz sohbet ettik.
    Marka Boyner grubuna geçti hocam dediler.

İlk etapta gündüz ledleri eklenmiş ya da bir tık makyajlanmış, motoru yenilenmiş Swift'ler gelecekmiş. Yine yeni Vitara'yı da bekliyorlar.
    Umarım Sx4 de gelir, hatta sedanı da gelir. Splash'ı da çektiler ama üretim bandından çekilmediyse o da gelebilir bence.

http://otomobil.mynet.com/haberler/dogus-alamadi-boyner-kapti-149

http://www.otoajanda.com/5989/ozel-haber-31-yillik-distributor-el-degistiriyor/

Haydi hayırlısı, bakalım neler olacak.

Evet Boyner grubuna geçti. İnşallah Suzuki Türkiye için iyi olur. Suzuki Swift 2012 model kullanıyorum nazar değmesin çok güzel bir araç. bu aralar ailem büyüyeceği için 2015 model vitara düşüneyim dedim ama 2015 eylülde satışa başlayacaklar. diğer ülkelerdeki satış fiyatlarına bakıyorum suzuki sx4 ile benzer fiyatlardan başlıyor. ama önümüzde 5 ay gibi uzun bir zaman var dayanamayıp seat leon a kayabilirim.

• ARKADAŞLAR MERHABA. SUZUKİ SWİFT 2006 SONRASI İÇİN KROM AKSESUARLAR SATMAKTAYIM.

KROM KAPI KOLU - KROM SİS FAR KAPAОI - KROM ÇAMURLUK SİNYAL ÇERÇEVESİ - KROM ÖN FAR ÇITASI

KROM ARKA FAR ÇITASI - KROM EGZOS UCU - KROM KAPI EŞİĞžİ - KROM KAPI KOLU KASESİ VS.

UYGUN FİYATLARA SATIŞ YAPMAKTAYIZ.

İLGİLİNEN ARKADAŞLAR MAİL İLE BANA ULAŞABİLİRLER. mozer19781978@gmail.com

YÜKSEK KALİTELİ ÜRÜNLERDİR. GARANTİLİDİR.

ARACINIZ GÖRÜNTÜSÜNÜ %100 DEĞžİŞTİREN ESTETİK KATAN AKSESUARLARDIR.

HER MARKA KROM AKSESUAR BULUNMAKTADIR.

SWIFT PARÇALARI AZ MİKTARDA ELİMDE VAR. BU ÜRÜNLERİ KAÇIRMAYIN. BAŞKA YERDE 1 YIL ARAYIN BULAMAZSINIZ.
  • 
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.