Şimdi Ara

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>> (211. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.580
Cevap
62
Favori
397.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tolgambo

quote:

Orijinalden alıntı: thefanoflfc

Selamlar, 2007 Model 1.3 MT Swift aldım. İlk aracım :) Yorumlarınızı bekliyorum.

Avrupa yakasında tanıdığınız usta var mı veya sorun çıktığında servise götürmeyi mi tavsiye edersiniz ?

Bir de otomobillerde kış lastiği zorunlu mu net bilgisi olan var mı acaba ? İnternette okuduğum kadarıyla zorunlu olmadığını gördüm. (Güvenlik açısından gerekliliğini

tartışmıyorum bile sadece bilgim olması açısından soruyorum)

Hayırlı olsun aracınız,kazasız belasız günlerde kullanmanız dileğiyle ;

Bugün aracımın 40.000 bakımı için Okmeydanındaki Özdoğan Suzuki Serviste idim.300 tl .bakım parası tuttu,40.000 bakımı yaptıracaklar için
    bilgi olsun..
    Sizin konunuza gelecek olursak Servisin Sahibi Beytullah Bey;Karşılamada arkadaş Taner ..
    Aracınızla ilgili sorun olursa donanım haber Suzuki forumundan aldım diyebilirsinizi,hatta benım ismimi verebilirsiniz.Gerekli indirimi yapacaklardır.
    Paragöz bir servis değil kesinlikle..Ben Sabiha Gökçenin orda oturuyorum.
    Ama servisin ilgi alakası ve uygun fiyatları son 3 bakımımı burada yaptırmama neden oldu.
    Kesinlikle Tavsiye ederim.

Teşekkür ederim cevabınıza. Araba hakkında yorumlarınızı da merak ediyorum. Ayrıca kış lastiği hakkında bilginiz var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: erkanbil

arkadaşlar aracımın arkakapı haporlerinden ses gelmediğini fark ettim telefonun ısıgıyla baktığımda içinde hoparlör olmadığını fark ettim.
    fabrika çıkışımı yok yoksa aldığım adam mı çalmış :D
    peki ön kapıdaki cızıtı yapıyor hepsini değiştirmek istiyorum kaç cm almam gerekiyor.

birisi soruma cevap verebilirmi ?
  • Aracımdan videodaki takırtı tıkırtı sesleri geliyor. Buna benzer sorunu olan oldu mu? Özellikle 9.sn den itibaren duyulan ses

• Suzuki S-Cross sorayım dedim pişman oldum, 2013 model varmış, 4x4 GLX Otomatik hiç gelmiyormuş 2015'i bekliyorlarmış vs vs. Subaru XV yerine değerlendirebilirdik belki ama şimdi değerlendirmeye bile giremedi. Para olur araba olmaz, araba olur para olmaz nedir milletce bu otomotivden çektiğimiz :)
  • quote:

quote:

arkadaşlar aracımın arkakapı haporlerinden ses gelmediğini fark ettim telefonun ısıgıyla baktığımda içinde hoparlör olmadığını fark ettim.
    peki ön kapıdaki cızıtı yapıyor hepsini değiştirmek istiyorum kaç cm almam gerekiyor.

Swift 1.2 değil mi aracınız? 2005-2011 ve 2011- araçlarda 4 kapıda hoparlör standart olarak biliyorum, yalnız GA modellerde farklı olabilir ancak sizinki GL bildiğim kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: punk89

Aracımdan videodaki takırtı tıkırtı sesleri geliyor. Buna benzer sorunu olan oldu mu? Özellikle 9.sn den itibaren duyulan ses

Bu sesi daha önce duymuş gibiyim ve araç yine Grand Vitara'ydı galiba. Servisteki kazalı ve toplanmış (henüz tamamen onarımı tamamlanmamış) bir araçtı. Dediğim gibi emin değilim ancak bu şekilde hatırlıyorum ve sesin körükten gelme ihtimali var.

• quote:

Orijinalden alıntı: desx

quote:

Orijinalden alıntı: punk89

Aracımdan videodaki takırtı tıkırtı sesleri geliyor. Buna benzer sorunu olan oldu mu? Özellikle 9.sn den itibaren duyulan ses

Bu sesi daha önce duymuş gibiyim ve araç yine Grand Vitara'ydı galiba. Servisteki kazalı ve toplanmış (henüz tamamen onarımı tamamlanmamış) bir araçtı. Dediğim gibi emin değilim ancak bu şekilde hatırlıyorum ve sesin körükten gelme ihtimali var.

ön takım sağlammış toplamda 6 tane usta baktı. 2 yıldır var bu ses. son işlem kaldı o da tamponu söktürmek

• Herkese selamlar,

Foruma yeni katılıyorum aranıza... Ama yaklaşık 1 senedir suzuki swift 1.2 AT kullanıcısıyım.
    Arabamı severek kullanıyorum, bu süre içerisinde swift hakkında epey bi tecrübem oldu. Daha öncesinde swift in varlığından bile habersizdim, yollardada görmüyordum. Zaten ilk gördüğümde ,tabiri caizse aşık oldum, hemende aldım.
    Birçok sebep var, lâkin renkleri farklı hatta aynı renkli , aynı marka arabaları heryerde görmekten sıkıldığım bizamanda, , suzuki swift ile ayrıcalıklı farklı olmak beni mutlu ediyor.

Saygılar arkadaşlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hoşgeldin aramıza o mutluluk bizde de var :D
    aracım 4x4 kış geliyor herkesin gözü aracımın üstünde :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: desx

quote:

quote:

Swift 1.2 değil mi aracınız? 2005-2011 ve 2011- araçlarda 4 kapıda hoparlör standart olarak biliyorum, yalnız GA modellerde farklı olabilir ancak sizinki GL bildiğim kadarıyla.

hocam aracım 2008 4x4. sorunu baska konuda çözmeye çalışıyorum.
    http://forum.donanimhaber.com/m_99803686/f_//tm.htm#99803686

• quote:

Orijinalden alıntı: Suzuki Swift 1.2 AT

Herkese selamlar,

Foruma yeni katılıyorum aranıza... Ama yaklaşık 1 senedir suzuki swift 1.2 AT kullanıcısıyım.
    Arabamı severek kullanıyorum, bu süre içerisinde swift hakkında epey bi tecrübem oldu. Daha öncesinde swift in varlığından bile habersizdim, yollardada görmüyordum. Zaten ilk gördüğümde ,tabiri caizse aşık oldum, hemende aldım.
    Birçok sebep var, lâkin renkleri farklı hatta aynı renkli , aynı marka arabaları heryerde görmekten sıkıldığım bizamanda, , suzuki swift ile ayrıcalıklı farklı olmak beni mutlu ediyor.

Saygılar arkadaşlar

hoşgeldin

• Teşekkürler arkadaşlar,
    Resimde görülen ön panjuru ve tampon altı sağ sol ekleri nerede bulabilirim ?
    Biraz degisiklik hiç fena olmaz hani...

• Birde yol bilgisayarında ortalama yakıt tüketimi 6.3 lt. gösteriyor. Normal sanırım? 

• Selamlar

2007 swift 1.3 4x4 araçta şu da var şu da var diyeceğiniz neler var? :) Kullanıcı kitabı gibi bir şey olsa süper olur aslında satın aldığımda yoktu önceki sahibi saklamamış.
  • quote:

Teşekkürler arkadaşlar,

Antalya bayii inde muhtemelen vardır ben spoileri oradan aldım

• Selamlar,

Geçenlerde yeni aldığım aracın problemi vardı. Servise götürdüm ve debriyaj seti değişti. Ayrıca volant taşlandı falan derken 650 tl masraf ettim. Sizlerin de debriyaj seti değişimi için bilginiz olsun istedim. Debriyaj seti 1.3 4x4 swift iiçin 500 tl civarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: by.adem

quote:

Teşekkürler arkadaşlar,

Antalya bayii inde muhtemelen vardır ben spoileri oradan aldım

spoileri ne kadar a aldınız acaba ?

• Merhaba

Araçlar konusunda bilgisizim. Duruşuna aşık olduğum için 2009 model 39.000 de Swift 1.5 A/T alarak aranıza katıldım.
    Rica etsem araç hk bana bilgi verebilirmisiniz ? Artıları eksileri nelerdir , İstanbul avr. yakasında önerebileceğiniz bir servis yada ustanız var mı ? , kaç numara yağ kullanır , ne kadar yakar vs.
    3-4 hafta kadar oldu çok haz alıyorum kullanımından , kullanımda dikkat etmem gereken noktalar var mı?
    Desteğinizi rica ederim :)
  • Merhaba 2008 1.3 4x4 aldım aracın yol tutuşu ger.ekten fark yaratıyor hele virajlarda böyle stabil bir araba görmedim. Mesela çok iyi yol tutan araçlarda bile merkez kaç hissi olur kaymasa da ancak bu araçta garip bir şekilde raylarda gidiyor gibi stabil. 4x4 sistemi sürekli çeker değil ancak %10 gibi bir aktarımı sürekli yaptığını düşünüyorum ayrıca yokuş yukarı ve aşağı da tam devreye giriyor olabilir terazi sistemi ile buna emin değilim zira yokuşta çekiş düşüklüğünden bahsedilmiş (ben normal sınırlarda buldum). Merak ettiğim şey arka tekerin sürekli şaftı döndürüp döndürmediği bunu ilk fırsatta araştıracağım gerekirse bakacağım liftte çünkü her ne kadar sürekli motor gücü tam aktarılmasa da şaft bağlantısı araca extra bir sürtünme sağlıyor bu da yük olarak dönüyor. Mesela yokuş aşşağı salındığında araç bariz ağır kalıyor diğer araçlara göre ivmelenmesi (viteste değilken aşağı salmak). Bu çekiş sistemini iptal edenler var ancak iptal edilse bile bu şaft sökülmeden tam rahatlama olmayacağını düşünüyorum. Ben şahsen sökmeyi düşünmüyorum belki manuel kontrol yapılabilir istendiğinde 4 çekere geçiren. Bu konularda bilgili arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mühendis266 -- 23 Aralık 2014; 11:22:07 >

• Bekirden B kullanıcısına yanıt
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun.

Duruşuna aşık olmamak elde mi? :)

Aracınız 102 beygir gücünde 1.5 litre silindir hacmine sahip bir motor taşıyor. Test ettiğim bir araç. Çekiş gücü ve hızlanması gayet yeterli ve vites geçişleri sorunsuz ve sarsıntısız hatta araca yüklenseniz bile. Aldığınız aracın yaptığı yol da çok olmadığı için temiz bir araç olduğunu tahmin ediyorum. Sorularınız olursa elimizden geldiğince cevaplamaya çalışırız :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desx -- 24 Aralık 2014; 11:29:23 >
  • 
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.