Şimdi Ara

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>> (208. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.580
Cevap
62
Favori
397.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2012 model suzuki swift 1.2 GL AT kullanıcısıyım. youtube'da gezinirken şöyle bir videoya rastladım
    https://www.youtube.com/watch?v=nko3TYU9xyE
    eğer izlerseniz opel corsanın fabrika çıkışı kapatılmış ayarlarının nasıl açılacağından bahsediyor.
    suzuki swift için bu ve benzeri bir ayar varmıdır bilgisi olanlar paylaşırsa çok sevinirim..
  • an itibariyle swift sahibi oldum :) 2013 1.2 otomatik beyaz bir dostumdan 4000km de hatasız aldım inşallah arabadan memnun kalırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: caneryendi

an itibariyle swift sahibi oldum :) 2013 1.2 otomatik beyaz bir dostumdan 4000km de hatasız aldım inşallah arabadan memnun kalırım

Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sputnikk

quote:

an itibariyle swift sahibi oldum :) 2013 1.2 otomatik beyaz bir dostumdan 4000km de hatasız aldım inşallah arabadan memnun kalırım

teşekkürler arkadaşım hiç aklımda yoktu bu araç hem sıfır gibi olmasından hemde piyasadaki araçların saçma sapan fiyatlarından sıfır araçların en boşunun 40bin olmasından dolayı swift de karar kıldım...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sputnikk

quote:

teşekkürler arkadaşım hiç aklımda yoktu bu araç hem sıfır gibi olmasından hemde piyasadaki araçların saçma sapan fiyatlarından sıfır araçların en boşunun 40bin olmasından dolayı swift de karar kıldım...

Bizde 3 yıl önce benzer şartlardan dolayı karar kıldık, şükürler olsun bugüne kadar hep iyi ki bunu aldık diyoruz. Şuanda 41.000 oldu araç.
    (alırken bu forumdaki arkadaşların büyük desteği oldu sonuçta tanımadığımız bir araç alıyorduk)

• quote:

Mutlaka memnun kalırsınız, Suzuki alıp da yakınan, pişman olan hiç kimseyi görmedim ben.

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.
  • suzuki swift 1.3 4x4 kullanıcısıyım bu hafta sonu yaptıgım yolculukta 266 km ye tam 48.49 tl gaz yakmış sizce nasıl ?
    gaz litre fiyatı 2.56 tl.
  • quote:

Hocam hayırlı olsun.
    1.Aldığınız fiyat nedir?
    2.Hız sabitleyici var mı? Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar, buradakiler hep swift kullanıyorlar ben splash almak istiyorum 1.2 manuel benzinli atiker gazlı alsam sorun çıkarır mı bana. ya da hiç tüp takılmamış mı tavsiye edersiniz. araç ayda 1000km civarı yapacak. iç hacmiden, görüş açısından ve ekonomikliğinden dolayı splash diyorum bir de acemiyim ilk arabam olacak. Sizin alternatif tavsiyeleriniz var ise dikkate alabilirim. Yorumlarınız benim için değerlidir.
  • @caneryendi; aracınız hayırlı olsun, güle güle kullanın inşallah, Allah kaza, bela vermesin.

@erkanbil;

48,49 TL/ 266 Km = 0,1823 TL/ Km
    0,1823 TL x 100 = 18,23 TL
    18,23 (TL/Km) 2,56 (TL/L) = 7,121 L/100 Km ile bence LPG için ideal bir değer. Benzin ile 5,8-6,2 L/100 Km arası bir ortalama elde ediliyor zaten
  • Splash konusunda Alparslan abi (@adapex) yardımcı olacaktır zannediyorum ancak bir kaç şey söylemek gerekirse, özellikle şehir içinde inanılmaz rahat bir araç. Görüş açıları fevkalade, içi çok ferah, yakıt tüketimi düşük, parkı kolay, vites geçişleri sıkıntısız, hızlanması sınıfına ve motoruna göre gayet temiz ve seri. Bilhassa acemilikte sıkıntı oluşmadan kullanılabilecek bir araç. Şehir dışı sürüşlerde de yine yüksek yapısı ve ferahlığı ile yormayan bir yapıda. Bence bütçeniz el veriyorsa fazla düşünülmeden alınacak bir araç. Sorularınız oldukça forum ahalisi olarak yanıtlamaya çalışırız
  • Desx hocam böyle güzel bir aracın tercih edilmiyor olması çok ilginç. Ya da az sayıda getirilip satışlarının düşük olması.
    @adepex hocam size özel mesaj gönderebilir miyim. ? PM kapalı görünüyor.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: desx

Splash konusunda Alparslan abi (@adapex) yardımcı olacaktır zannediyorum ancak bir kaç şey söylemek gerekirse, özellikle şehir içinde inanılmaz rahat bir araç. Görüş açıları fevkalade, içi çok ferah, yakıt tüketimi düşük, parkı kolay, vites geçişleri sıkıntısız, hızlanması sınıfına ve motoruna göre gayet temiz ve seri. Bilhassa acemilikte sıkıntı oluşmadan kullanılabilecek bir araç. Şehir dışı sürüşlerde de yine yüksek yapısı ve ferahlığı ile yormayan bir yapıda. Bence bütçeniz el veriyorsa fazla düşünülmeden alınacak bir araç. Sorularınız oldukça forum ahalisi olarak yanıtlamaya çalışırız

Kulaklarım çınladı geldim.

Desx kardeşim her şeyi anlatmış zaten.
    Splash sağlam ve dayanıklı bir araba. Şu ana kadar hiç sıkıntı yaşamadım ben. Tavan yüksekliği Ford C-Max ile aynı, aracın içi çok ferah. Görüş açısı çok iyi. Elektrik destekli hidrolik direksiyon var, dolayısıyla park olayı kolay. 1.2 motor 94 beygir, yani benzer araçların hiç birinde öyle bir motor gücü bulamazsınız.
    Malzeme kalitesi iyi, süspansiyonu yol tutuşunu artırmak amacıyla sert, donanımı çok iyi. Hem şehir içi hem şehir dışı yolculuklarda kullanabilirsiniz. Arka koltuk parçalı olarak yatabiliyor. Yani çok şey yüklemek gerekirse arkadaki tekli ya da ikili parçayı yatırıyorum, bagaj da gayet yetiyor.

Splash'ı ikinci el mi sıfır mı alacaksınız o önemli.

İkinci el için:
    1. 2010 - 2011 yılında sınırlı sayıda gelen GLS-H versiyonu satıldı, onlardan birinin ikinci elini denk getirirseniz güzel olur. Donanımı şu anki bayi versiyonundan da çok daha yüksektir.
    2. Splash'ın dizeli de geldi bir ara, Fiat'ın 1.3 multijet motorlu versiyonu.

Ek bilgi: Splash, Opel ile birlikte geliştirilen proje. Opel'in yeni Agila'sı ve Suzuki Splash aynı araba.

Pm mesajı neden gönderemediğinizi bilmiyorum, bir bakayım. Pek tabi yazabilirsiniz. Bildiğim her konuda yardımcı olmaya çalışırım.

• Ben teşekkür ederim. Kullanıcının bilgisiz ve ezberci olması bir yana distribütör de hatalı. 2005-2011 EZ kasa Swift'in dizelinin bir süre getirilmiş olmasına karşın AZ kasa (2011-....) Swft'in dizelinin hiç ithal edilmemiş olması, Splash'in makyaj sonrası dizel versiyonunun ortadan kaybolmuş olması ithalatçının hatasıdır bence.

Bunun dışında reklam ve tanıtım eksiklikleri de Suzuki'yle tanışamayan insanların, tanışamama sebeplerinden biridir.

Düzenleme: Türkçe karakterler forum tarafından yok edildi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desx -- 18 Eylül 2014; 11:49:47 >
  • değerli arkadaşlarım hepinize selamlar,

mayıs ayında eşime kırmızı suzuki swift 1.3 mt 4x4 bir araç aldım.

aracımız 2008 model 47.000 KM de .

aracı konyada ilk sahibinden almış olup servis bakımlı ve çok temiz kullanılmış bir araçtı, kendilerine teşekkür ediyorum.

araç yaklaşık 4 ay bizde ve eşim kullanmakta tabi ki bende bol bol kullandım. Gerçekten çok keyifli tepkili sessiz bir sürüş zevki veren bir araç.

şu ana kadar hiç bir sorun ile karşılaşmadık çok şükür. Son bakımını yetkili serviste yaptırdım, aracı aldığım gün 200 TL bir tutar ödedim.

-Lakin eşim öğretmen olması ve neredeyse tüm yolu şehir içinde yapması bizi yakıt ile alakalı sıkıntıya sokmakta. Araç yaklaşık şehir içinde 10 lt yakmakta.

- Sizlerden ricam araca simit tanklı LPG taktırmam motorda uyum sorunu yaşatır mı?
    - Sübaplara bir zararı var mı?
    -AKL marka taktırma mı önerdi ustalar ? sizce nasıldır.?

değerli cevaplarınızı bekliyorum

saygılar...

• Öncelikle aracınızı güle güle kullanın.

- Swift'te lpg sorunsuz çalışıyor. Lakin: Takılan lpg, montajın şekli, ustanın işciliği vs hepsi etken. Yani sorun çıkmayacak diye bir garanti hiç bir araç için yok.
    - 70-100 bin kilometre arası sübaplarda çok büyük bir itimalle sorun çıkar. O aşamada harcadığınız para ve o zamana kafar yaptığınız tasarrufun hesaplaması önemli.
    - AKL diye bir marka ben duymadım, sorunsuz olması, her yerde ayarı vs gibi işlemlerinin kolayca yaptırılabilmesi gibi durumlar açısından bilinen bir markayı tercih etmenizi salık veririm. Bir de mutlaka daha önce Swift'e lpg montoju yapan bir yeri tercih etmekte fayda var. Misal servise de bir sorabilirsiniz.

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adepex -- 18 Eylül 2014; 15:35:19 >
  • adepex kullanıcısına yanıt
    teşekkürler ,

2 tane yetkili servis ile görüştüm samsun ve konya servisler taktırmamam yönünde görüş bildirdiler.

ben Amasya da yaşıyorum o yüzden bazı imkanlar kısıtlı ve ustalar yetersiz kalmakta,ben şimdi araştırmadan ustaya gitsem bir şey olmaz takalım derler.

şimdi esas nokta eşim yıllık maksimum 5 bin - 6 bin km arası yol yapıyor. Bu km ler için lpg taktırmam sizce ne kadar mantıklı ?
  • Yılda 5-6 bin km yol yapıyorsanız mantıklı değil.

Lpg başlı başına risk çünkü, bulunduğunuz yer ve usta, servis eksikliği vs sebebiyle.

Lpg montajı ve ruhsata işlenmesi, muayenesi için 1500 lira gibi bir rakam ödeyeceksinz.
    Arabada sorun çıkma ihtimali var .. vs vs.

Hiç uğraşmayın derim.
  • mstonrkvk kullanıcısına yanıt
    Slm swiftasim bnde ayni sikintiyi yasiyordum 1 yil benzinli kullandim cok kullanmasamda benzine verdigim para koyuyordu acikcasi baya bi arastirma yaptim lpg taktirdim atiker marka nano fast1100 tl simdi 35 lt lik yari yariya farkketti performansda hicbi degisiklik yok gaza daha rahat basiyorum ya bnzin pahali bosver araba ile gitmeyim demiyorum kafam rahat biniyoom gidiyorum gaza verdigim ucrette koymuo cok memnunum ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.