<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>
4137 Cevap216575 Görüntüleme38 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     5 [7] 9 10 11 12 13 14      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

572 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
netmania
27 Haziran 2010; 15:14:01 

arkadaşlar suzuki alto yada maruti düşünüyorum ikiside aynı araba tip olarak 99-2000 model olacak,acaba marutimi yoksa altomu önerirsiniz,marutilerin fiyatları altoya göre daha uygun ve daha yüksek modelleride..

acaba bu iki araba arasındaki farklar nelerdir?

230 Mesaj
2 Temmuz 2010; 15:47:55 

merhaba arkadaşlar ben 2009 suzuki swift sahibiyim aracım 17000 de ve abs sistemi ve 4 çeker sistemimden biraz gıcıklanmaya başladım abs de sert ama tehlikesis frenleme yaptıgımda ve yapmadan önce birazda yol yaptıysam ön taraftan sanki tekerlek çamurluga sürtüyor gibi bir ses geliyor bu kesinlikle abs sesi degil ama servis hiç bir sorun yok diyor ve fren pedalı şişme yapıyor acaba sizin arabalardada böyle bir sorun varmı birde araba kaçıncı viteste kaç devirde olursa olsun ibre tam 60km/h nin üzerine geldiginde guuuuuuuu sanki eski otobüslerin defransiyeli sesi gibi bir ses geliyor 61 km/h ye çıktıgımda gidiyor servis rulmanlarda bişey var diyor ama önemsiz diyor ve aracımın eski yol tutuşu kayboldu acaba sizin araçlardada varmı böylebir problem yoksa ben pisikolojik olarakmı rahatsız oluyorum?

şimdiden teşekkürler

2263 Mesaj
2 Temmuz 2010; 16:30:07 

quote:

Orijinalden alıntı: promised

arkadaşlar suzuki alto yada maruti düşünüyorum ikiside aynı araba tip olarak 99-2000 model olacak,acaba marutimi yoksa altomu önerirsiniz,marutilerin fiyatları altoya göre daha uygun ve daha yüksek modelleride..

acaba bu iki araba arasındaki farklar nelerdir?

Hocam ben soruna cevap yazmıştım ancak o sırada site bir hata verdi uzun yazdığım için tekrar cevap veremedim. Şimdi anlatıyorum. Esasında Maruti dediğimiz bir model değil markadır. Suzuki modellerini Hindistan'da lisanslı olarak üreten bir fırmanın adıdır ve Maruti değimiz modellerde bagaj kapağında Maruti-Suzuki diğer tarafta 800 yazar. İşte esas model adı o 800'dür ve motor hacminden kaynaklanan bir isimdir. İşin aslı Suzuki Alto'nun Hindistan'da üretilen halidir ve hiç bir fakları yoktur. Eski aracımız Maruti 800'dü ve özellikle şehiriçi adına mükemmel bir araç. Az yakar, park sorunu yoktur ve ataktır. Çanakkale'den Eskişehir'e dönüşte tek molayla geldiğimiz ve hık demeyen bir araçtır hem de servisin gözünden kaçan gaz telinin kopmak üzere olmasına rağmen. Şu an için yeni Suzuki Alto Hindistan'da Maruti Alto olarak da üretilmekte ancak Maruti'nin 800 modeli Hindistan'da üretilmeye devam etmektedir. Hangisi size daha uygunsa onu alın derim ancak Türkiye'de eski Alto'lar makyajsız modellerdir, makyaj çalışmasından sonraki modeller Hindistan'da üretilen Maruti çıkşlı 800 modelleridir ve çok daha hoş görünüme sahiptir ve dolayısıyla da daha yeni model yılına sahiptirler. Tavsiyem Maruti 800 ancak karar sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desx -- 2 Temmuz 2010; 16:33:03 >

160 Mesaj
18 Temmuz 2010; 14:26:41 

Arkadaşlar bende ağustos ayında Suzuki SX4 Hb moddelini almayı düşünüyorum. Arabayı inceleme fırsatım oldu suzuki bayisinden.. Hayran kaldım arabaya.. ama isteklerimin çoğunu karşılayabilecekmi diye tereddütlerim var. İlk istediğim altı yüksek ve hb olan bi model zaten bunları tam karşılıyor.

Yol tutuşu nasıl, yakıt tüketimi vb. gibi sorular kafamı kurcalıyor. Arabayı süren veya inceleyebilen varmı arkadaşlar. Nissan qashqai alabilecek gücüm yok ama aynı özellikleri taşıyabilen sx4 çok mantıklı geliyor bana..

ne dersiniz..

408 Mesaj
18 Temmuz 2010; 22:19:12 

quote:

Orijinalden alıntı: alperennnn

merhaba arkadaşlar ben 2009 suzuki swift sahibiyim aracım 17000 de ve abs sistemi ve 4 çeker sistemimden biraz gıcıklanmaya başladım abs de sert ama tehlikesis frenleme yaptıgımda ve yapmadan önce birazda yol yaptıysam ön taraftan sanki tekerlek çamurluga sürtüyor gibi bir ses geliyor bu kesinlikle abs sesi degil ama servis hiç bir sorun yok diyor ve fren pedalı şişme yapıyor acaba sizin arabalardada böyle bir sorun varmı birde araba kaçıncı viteste kaç devirde olursa olsun ibre tam 60km/h nin üzerine geldiginde guuuuuuuu sanki eski otobüslerin defransiyeli sesi gibi bir ses geliyor 61 km/h ye çıktıgımda gidiyor servis rulmanlarda bişey var diyor ama önemsiz diyor ve aracımın eski yol tutuşu kayboldu acaba sizin araçlardada varmı böylebir problem yoksa ben pisikolojik olarakmı rahatsız oluyorum?

şimdiden teşekkürler

hocam endişelecek birşey yok gibi duruyor, kardeşimin hyundai accentta yapıyor, servise götürdüm normal dediler, büyük ihtimalle ön fren balatalarından kaynaklanıyor, yol tutuş için ise bridgestone lastikleri tavsiye ediyorum, kendi aracımda da var yol tutuşu harika, önceki aracımda da vardı, ama kardeşimin accentta michelin energy serisi var ve yol tutuşu sıkıntılı.

DH Üyelik Tarihi: 7 Nisan 2007
saygının olmadığı bu yerde artık cevap vermeyip kendi isteğimle uzaklışıyorum. ardımdan atıp tutun artık !

639 Mesaj
19 Temmuz 2010; 19:26:30 

Selamlar,

MP3 CD'lerinin çalıştığını biliyorum da, hiç MP3 DVD'si deneyen oldu mu, Swift'in CD çaları MP3 DVD'si okuyabiliyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quad_65 -- 19 Temmuz 2010; 19:27:20 >

1299 Mesaj
3 Ağustos 2010; 11:11:07 

quote:

şimdiden teşekkürler

bizdede vardı rulman değişti şu anda sorun yok

84 Mesaj
11 Ağustos 2010; 13:36:49 

İlk sahibi olduğum ve üç yıldır kullandığım 2008 model Suzuki Swift 1.5 A/T arabam satılıktır.

Detaylı bilgi ve resimlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.sahibinden.c...ki-swift-29596515/detay

satılık 2008 model Suzuki Swift 1.5 A/T Tam otomatik

- 33500 km.

- 102 bg

- Tam otomatik şanzıman

- Park sensörü

- Direksiyondan kumandalı CD/Mp3 çalar

- 6 hava yastığı

- Elektrikli ön ve arka camlar

- Ön ve arka sis farları

- Yol bilgisayarı

250 Mesaj
12 Ağustos 2010; 0:44:46 

Bende japon araç hastasıyım. 16ncı arabam SUZUKI IGNIS.

O da neymiş demeyin, kim görse bu ne yaa diyor
gümrükten çıkarılmış 2007'de.. aracım 2000 model..
Japon üretimi, Almanyadan TR ye gelmiş RG413 IGNIS olarak geçiyor, aynı aracı Avrupada SUBARU G3X veya CHEVROLET CRUZE olarak görebilirsiniz.

1.3 16V 103 hp lik VVT (değişken subap zamanlamalı) bir motor var üzerinde. blok olarak suzuki Jimny nin aynısı ama işletim sistemi farklıymış, jimny 92 HP iken bunlar Avrupa üretimleri 92hp, Japon üretimleri 103hp olarak çıkıyormuş. bütün service manuallerini indirdim. ıcık cıcık araştırıyorum. Niye aldın diyorlar, seviyorum piyasada olmayan arabaları napiim diyorum. KENDİ RESİMLERİNİ ÇEKMEDİM DAHA. WEBTEN EKLİYORUM:

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:_BrcLJqQNIKPJM:http://www.in.gr/auto/parousiaseis/foto_big/Ignis_Interior_01.jpg&t=1

0

http://www.dealerpoint.co.nz/ImageServer/DisplayImage.aspx?Image_ID=3722414&ItemType=Car&Width=576
donanım:

ABS ( EBD)
KLİMA
SÜRÜCÜ ve YOLCU AIRBAG
EPS ( HIZA DUYARLI ELEKTRONİK HİDROLİK DİREKSİYON)
ELEKTRKLI AYNALAR, CAMLAR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Byte101 -- 12 Ağustos 2010; 0:45:35 >

DODGE NITRO 2.8 CRD
DAELIM S3 ADVANCE 250i

KYMCO MXU 150cc

2263 Mesaj
12 Ağustos 2010; 13:47:08 

Byte101 hocam, Ignis bayoldığım bir araçtır. Eskiden JWRC'de o yarışıyordu, çokça da başarısı var.

197 Mesaj
15 Ağustos 2010; 1:35:07 

aynı mesajı swift 1.5 at başlığına da yazdım, kusura bakmayın..

bugün arabayı servise götürdüm.

klasik servis bakımlarının yanında sol ön amortisorun patlak olduğunu söylediler ama amortisor için 380 tl fiyat verdiler.

bu amortisoru almak için daha uygun bir yer öneriniz var mı acaba?

yurtdışı da olabilir.

296 Mesaj
27 Ağustos 2010; 18:26:39 

Yeni Swift’den 5 yıldızlı koruma!

Japon üreticinin yenilenen modeli Swift’in yolcu kabini önden çarpışma testi sonunda sağlam kaldı.
Araç içerisindeki mankenlerin diz ve uyluk bölgesi iyi korundu. Suzuki farklı boyutlardaki mankenleri ve farklı oturma pozisyonlarında yapılan testlerde de benzer başarıyı tekrarladı. Yan çarpışma testinde göğüs kafesi yeterince korundu fakat direk çarpışma testinde koruma sınırlarda kaldı. Swift kamçı etkisine karşı da iyi bir koruma gösterdi

http://www.euroncap.com...uki/swift/2010/403.aspx

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syakincil -- 27 Ağustos 2010; 18:32:30 >

Suzuki Splash GLS-H AT

2263 Mesaj
27 Ağustos 2010; 22:41:16 

Artık "eski" diyebilceceğimiz Swift yaya korumada sınıf lideriydi, artık bu zamanda 5 yıldız şarttı, ben de geçen gün YouTube'da izledim, Ncap sitesine girmediğim için, şimdi düzelmiş.

639 Mesaj
29 Ağustos 2010; 9:13:23 

Beklenen bir sonuç tabii. 5 yıldız olmasa ayıp olurdu.

1620 Mesaj
9 Eylül 2010; 11:31:30 

Arkadaşlar Ankara'da yetkili servis harici iyi bir suzuki ustası varmı bildiğiniz sanayide. servis biraz pahalıya patlıyorda

241 Mesaj
17 Eylül 2010; 0:16:08 

Arkadaşlar suzuki swift otomatik şehiriçi ne kadar yakıyor? yol tutuş ve konforda 4*4 lere göre nasıldır acaba? tecrübesi olanlardan bilgi alabilirmiyiz. şimdiden teşekkürler..

1620 Mesaj
18 Eylül 2010; 16:21:35 

quote:

Orijinalden alıntı: siyahbalik

Arkadaşlar Ankara'da yetkili servis harici iyi bir suzuki ustası varmı bildiğiniz sanayide. servis biraz pahalıya patlıyorda

Ankara'da kullanan yok mu bu aleti yahu?

2792 Mesaj
6 Ekim 2010; 14:51:15 

quote:

Orijinalden alıntı: syakincil
0

[

Araç dizel sanırım. Devir saatinde Red Line 5000 devir de başlıyor.. ?
İç donanım gerçekten güzel , bu donanım fiyatı ile türkiyeye rekabetçi bir fiyat ile gelirse epey bi satar bence..

" Otomobil 100 yılı aşkın süredir kullanılan bir ulaşım aracıdır. Hindistan ineği muamelesi yapıp tapmaya gerek yoktur....!!! "

241 Mesaj
6 Ekim 2010; 17:45:40 

bu hangi modele ait?

2263 Mesaj
9 Ekim 2010; 11:17:26 

Suzuki Swift 2011

296 Mesaj
13 Ekim 2010; 17:04:05 

Suzuki Türkiye, 2009-2010 model Grand Vitara’ları, hiçbir ek ödeme olmadan 2011 modelleriyle değiştirecek.

Suzuki Türkiye 139 adet 2009 ve 2010 model 3 kapılı Grand Vitara modeli aracı, evrak eksikliğinden kaynaklanan bir sorun nedeniyle geri çağırarak, müşterilerine 2011 model yeni Grand Vitara verecek.

Suzuki Türkiye Murahhas Azası Ali Savcı, konuya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2009 ve 2010 model 139 adet 3 kapılı Grand Vitara’nın ithalatı sırasında belgelerinde eksiklik olduğunu tespit ettiklerini söyledi.

Her aracın karayolları uygunluk belgesi olduğunu, bunun alınabilmesi için de Avrupa tip onalı ya da ulusal tip onayının bulunması gerektiğine işaret eden Savcı, 2009 yılında ithal ettikleri 139 araçta Avrupa tip onay numarasının aracın tanıtım bilgilerinin yer aldığı plakaya işlenmediğinin tespit edildiğini belirtti.

Bunun, geriye dönük olarak düzeltilmesinin imkanının olmadığını anlatan Savcı, şunları kaydetti: "Konuyu uzun süre araştırdık. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ve Japonya ile konuştuk. Bu evrak eksikliğini gidermenin tek yolu araçların toplanıp müşterilere yenisinin verilmesi. Çünkü ileri ki yıllarda araçlar trafik muayenesine girdiğinde müşteri sıkıntıya düşebilir, araç trafikten men edilebilir. Böyle bir sıkıntı doğmaması için şimdi 139 adet aynı renk ve aynı özelliklerde araç ithal ettik ve müşterileri bilgilendirdik. Bu 139 araç değişecek. Ama vurgulamak gerekirse araçlarda herhangi bir teknik eksiklik herhangi bir güvenlik sıkıntısı yok. Bu geri çağırma tamamen araçların evrakı ile üzerindeki teknik bilgi arasındaki uyumsuzluktan kaynaklanıyor. Bunu gidermenin tek yolu da araçları değiştirmek." Geri çağrılan araçların Japonya’ya iade edileceğini belirten Savcı, yetkili satıcıların ve müşterilerin bilgilendirildiğini, müşterilerin bu geri çağırmaya şaşırdığını aynı zamanda sevindiklerini söyledi. Savcı, "Müşteriler için piyango gibi bir şey oldu. Aracını satanlar olmuş, onlar tabii üzüldüler" dedi.

Durumu, ithalat sırasında fark ettiklerini, bu şekilde ithal edilip satılan araçları daha sonra tespit ettiklerini ifade eden Savcı, geri çağırmanın maliyetinin Suzuki’ye ait olacağını kaydetti.

Savcı, 2005 yılından bu yana ithalatını gerçekleştirdikleri ve bugüne kadar 1500 adet sattıkları Grand Vitara’nın 43 bin liradan başlayan fiyattan satıldığını söyledi.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/16028787.asp?gid=373

Suzuki Splash GLS-H AT

296 Mesaj
13 Ekim 2010; 17:08:51 

Resmi açıklama;

"[font="Arial"]Suzuki Türkiye Distribütörlüğünü 27 yıldır başarı ile sürdürmekte olan Suzuki Otomobil Pazarlama ve Ticaret A.Ş. ülkemiz pazar şartlarına uygun olan tüm SUZUKI ürün gamına dâhil Otomobil, Motosiklet ve Deniz Motorlarını Türk tüketicisinin beğenisine sunmaktadır.

Bu kapsamda, 2009 ve 2010 yıllarında ithal edilen bazı 3 Kapı Grand Vitara araçlar için Suzuki Motor Corporation Japonya tarafından gönderilen bilgi kapsamında;

Aracın üzerinde bulunan teknik tanıtım plakasında eksik bilgiler olduğu tarafımıza bildirilmiştir.
Motor bölmesinde bulunan Teknik Tanıtım Plakası üzerinde bulunması gerekli olan ;

• İmalatçı Bilgileri
• Araç Şasi Numarası
• Araç Tip Onay Numarası
• Araç Ağırlık Bilgileri
• Araç Renk Kodları
• Araç Motor Kodları

Bilgilerinden etiket üzerindeki “ Araç Tip Onay Numarası “ eksik olduğundan ve ilgili Türk Mevzuatına göre bu durumun başka bir telafi yolu bulunmadığından,
* Sözkonusu araçların trafikten çekilmesi hususu ve 2011 model “O” kilometre yeni bir Suzuki 3 kapı 1.6 JX A MT Grand Vitara ile bedelsiz olarak değiştirilmesi Suzuki Motor Corporation Japonya tarafından kararlaştırılmıştır.

Sözkonusu araçlar, Şasi Numarası bazında distribütörlüğümüze bildirilmiş olup, 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında, araç değişim işlemlerinin gerçekleştirileceğini bigilerinize sunarız.

Toplam 139 adet aracın değişimini kapsayan bu konuda, Yetkili Satıcılarımızla toplantı yapılalarak detaylı bilgilendirme yapılmış olup ve aynı gün müşterilerimize de gerekli açıklamalar yapılmıştır.

Değişimi yapılacak türde araç sahibi olan müşterilerimizin, aracı satın almış olduğu Suzuki Yetkili Satıcısı ile veya Suzuki A.Ş. Genel Müdürlüğü ile bağlantı kurması, işlemlerin hızlı yürütülebilmesi için en pratik yol olacaktır.

Suzuki Markası, Sorumlu imalatçı ve ithalatçı yaklaşımı kapsamında, müşterilerimizin kullanmakta olduğu araçta, fiziki, teknik ve güvenlik bakımından hiç bir eksiğinin bulunmadığını teyid eder, ayrıca araç değişim sürecinde müşterilerimizin göstereceği işbirliği ve markamıza duyduğu güven nedeni ile tekrar teşekkür ederiz.[/font] "

Suzuki Splash GLS-H AT

1620 Mesaj
13 Ekim 2010; 23:20:17 

vay be benim swiftte de bi eksiklik çıksaydı bari iyi de buna Suzuki Motor Corporation Japonya mı sebep olmuş, bilgi plakası mı eksik basılmış?

917 Mesaj
14 Ekim 2010; 13:53:31 

quote:

şimdiden teşekkürler

üzerinden zaman geçmiş olsa da cevaplamak diğer kullanıcılar için de faydalı olacaktır

swiftlerde balata sorunu bilinen bir sorundur. 2006-2007 yıllarında yurtdışı forumlarında swifti geri çağırıp ücretsiz olarak balatalarını değiştirmişler. suzuki servisinde çalışan birisi (swift ingiltere forumunda) swiftlerin balatalarının disklere göre sert olduğunu söylemişti, böylece diskler daha çabuk aşınıyormuş.

bu sorun eski 4 çeker swift aracımda da meydana gelmişti, balataları değiştirince sorun geçiyor. şu anda 2009 model swift 4x2 kullanıorum 17800 km de bu ses bi kere geldi, herhalde ufaktan sorun başgöstercek. onun da çaresi aynaları güzel bir temizleyip, balataları değiştirmek. ferodo fds1617 model balataları kesinlikle tavsiye ederim. balatalar bitince orjinal balata taktırmayın, sorunlar yine başgöstermesin

Suzuki Grand Vitara 2011 2.0 AT

1333 Mesaj
26 Ekim 2010; 20:05:54 

Herkese merhabalar,2010 model sıfır, siyah suzuki sx4 ile benide aranıza kabul ederseniz sevinirim.İyi akşamlar.

"toplumumuz sisteme uymayan her hangi düşünce ya da davranış şeklini "hastalık" olarak addetmeye meyillidir ve bu makul bir tutumdur, çünkü birey sisteme uyum sağlamazsa bu onun acı çekmesine sebep olduğu gibi sistem için de sorunlar çıkarır. nitekim bireyin manipüle edilerek sisteme uydurulması "hastalığa deva" gibi görülür."

unabomber manifesto

296 Mesaj
27 Ekim 2010; 9:07:21 

quote:

Orijinalden alıntı: sekoya81

Herkese merhabalar,2010 model sıfır, siyah suzuki sx4 ile benide aranıza kabul ederseniz sevinirim.İyi akşamlar.

Hayırlı olsun.Güle güle kullanın.

Suzuki Splash GLS-H AT

2263 Mesaj
27 Ekim 2010; 13:46:16 

Güle güle kullanın Allah kazadan, kötülükten saklasın, hepimizin de.

1333 Mesaj
27 Ekim 2010; 14:59:27 

Çok teşekkürler arkadaşlar,allah hepimizi kazadan korusun.

"toplumumuz sisteme uymayan her hangi düşünce ya da davranış şeklini "hastalık" olarak addetmeye meyillidir ve bu makul bir tutumdur, çünkü birey sisteme uyum sağlamazsa bu onun acı çekmesine sebep olduğu gibi sistem için de sorunlar çıkarır. nitekim bireyin manipüle edilerek sisteme uydurulması "hastalığa deva" gibi görülür."

unabomber manifesto

45 Mesaj
7 Kasım 2010; 22:54:50 

iyi akşamlar arkadaşlar

benim 2007 4*4 swift e f1 korna bağladık 3 5 saat sorunsuzca çalıştı ama daha sonra kornaya basmamla bir çit sesi duydum sigorta atmısdır diye pek önemsemedim ama sigortada sorun yok araç üzerindeki tüm sigortaları tek tek denediim ancak atık kopuk patlak yok buda yetmezmiş gibi arabanın hiç bir şekilde sinyalleri çalışmaz oldu ne sag sol ne flashör nede aracı aracı acıp kaparken yanıp sonen ikaz işikları acil yardım bekliyorum büyük bir sorunmudur serviste çözebilirmiyim maliyeti ne kadardır yada sorun nerden kaynaklanıyor şimdiden teşekkürler

2263 Mesaj
8 Kasım 2010; 9:58:39 

En iyisi servise gidip göstermek. Kornayı bağlattığınız yer ile de bu konuyu görüşün zira garanti dışı kalacağından ücret talep edeceklerdir, sorun sizden kaynaklı değildir diye tahmin ediyorum, kornaya basmak suç olmayacağına göre, suç bağlantıyı yapanda olabilir.

1125 Mesaj
19 Kasım 2010; 16:44:30 

Mrb arkadaşlar bu jimmy ne kadar gzl bir araçmış :) Hem vergisi düşük hem 4*4 hemde isterseniz otomatikte alabiliyosunuz.Googleda fotoğraflarına baktım cabriolu olanıda var acaba cabriolusu türkiyede satılıyomu yoksa arka tarafı söküldügü için mi öyle cabrio gibi duruyo??

2263 Mesaj
19 Kasım 2010; 17:17:20 

quote:

Orijinalden alıntı: A_R_D_A

Mrb arkadaşlar bu jimmy ne kadar gzl bir araçmış :) Hem vergisi düşük hem 4*4 hemde isterseniz otomatikte alabiliyosunuz.Googleda fotoğraflarına baktım cabriolu olanıda var acaba cabriolusu türkiyede satılıyomu yoksa arka tarafı söküldügü için mi öyle cabrio gibi duruyo??

Malesef ki Türkiye'de Jimny Cabrio satılmıyor ancak klasik Jimny de çok sevimli ve kaliteli bir araç, çok da kolay kullanımlı.

1125 Mesaj
20 Kasım 2010; 0:43:48 

Evet :) ama o manuel vitesin tipini görünce resmen şoka ugradım eger bu aracı olucak olsam ki düşünüyorum 2.nci araç kesin otomatigini alırım :D eski 2006 modelleri düz vites topuzu gibi 4x4 fln yapılıyodu.şimdi tuşla galiba doğrumu biliyorum

2263 Mesaj
20 Kasım 2010; 10:42:37 

Grand Vitara modellerinde artık klima düğmesi gibi çevirerek seçim yapılabiliyor ancak Jimny'nin yeni modellerinde nasıl ben de bilmiyorum, ne zamandır bakmadım ne durumda olduğuna

1125 Mesaj
20 Kasım 2010; 12:28:46 

teşekkürler :)

130 Mesaj
21 Kasım 2010; 23:33:28 

arkadaşlar 2006 model suzuki swift 1.3 mt 4x2 sahibiyim. bir sorum olacaktı. benim benzin ışığı sanırım erken yanıyor. ışık yandıktan sonra 140 km yol gittim şehiriçi gezinti sadece. sizce bu normalmi? üstelik jant & lastiklerimi 165/70R14 ten 185/60R15 e çıkardım. edirneden tam 23 litre benzinle yola çıktım, boğaz köprüsünü geçtiğimde 270 km olmuştu benzin ışığı yandı. ışık yandıktan sonra 410 km ye kadar gitti araç ve daha da gidecek gibiydi. şaşırtıcı bişey ama km de 210 kr yakmış oldu sanırım.. bir de bu anlık yakıt göstergesi bozulan var mı aranızda.. çünkü buna göre benim 100 km de 5.6 yaktığımı gösteriyor ama göstergede 6.4 ile 7.2 arasında seyretti..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leonly -- 22 Kasım 2010; 0:22:39 >

DELL S2340L 23" IPS LED Backlit - Intel Core i5 4570 3.20 GHz 6 MB Cache - MSI H87-G43 LGA 1150 DDR3 1600 MHz - Corsair 8GB Vengeance LP DDR3 1600 MHz CL9 - Transcend SSD320 128 GB Sata III - MSI ATI HD5770 1GB GDDR5 128 Bit PCI-E x16 v2.1 - Asus DRW-24B3LT 24x Sata - Dell KM632 Wireless Keyboard & Mouse - Asus Vento TA-261 - High Power HPC-460-N12S 460W PSU

2263 Mesaj
22 Kasım 2010; 9:32:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Leonly

arkadaşlar 2006 model suzuki swift 1.3 mt 4x2 sahibiyim. bir sorum olacaktı. benim benzin ışığı sanırım erken yanıyor. ışık yandıktan sonra 140 km yol gittim şehiriçi gezinti sadece. sizce bu normalmi? üstelik jant & lastiklerimi 165/70R14 ten 185/60R15 e çıkardım. edirneden tam 23 litre benzinle yola çıktım, boğaz köprüsünü geçtiğimde 270 km olmuştu benzin ışığı yandı. ışık yandıktan sonra 410 km ye kadar gitti araç ve daha da gidecek gibiydi. şaşırtıcı bişey ama km de 210 kr yakmış oldu sanırım.. bir de bu anlık yakıt göstergesi bozulan var mı aranızda.. çünkü buna göre benim 100 km de 5.6 yaktığımı gösteriyor ama göstergede 6.4 ile 7.2 arasında seyretti..

Uyarı ışığında bir problem olacağını sanmıyorum, misal 400 km yol gideceksiniz, eğer bu ışık yanmazsa yolda kalma ihtimaliniz olur ve ışık erken yanar. Aynı model yılına ait, 4x4 kullanıyorum, o kadar da erken yanmıyor, 50 km civarı gidecek kadar benzin kaldığında yanıyor, servise de sormanızı tavsiye ederim.

Anlık tüketim göstergesi en verimli şehir dışı yolculukta çalışır, şehiriçinde çok net bilgi alamazsınız, bozulma yoktur.

37 Mesaj
4 Aralık 2010; 16:47:33 

Merhaba arkadaslar ben 2007 model swift 1.5 A-T sahıbı oldum bır hafta kadar once. benım merak ettıgım sey kapılardakı cam acma dugmelerının gecelerı aydınlatması yokmu yoksa sadece bende mı yanmıyor ???

2263 Mesaj
5 Aralık 2010; 11:15:36 

Sadece ön sol camın üzerindeki AUTO yazısı aydınlanır, diğer tuşlarda aydınlatma yoktur, bir problem yok

636 Mesaj
5 Aralık 2010; 16:25:56 

Suzuki sahibi arkadaşlar, eşime otomatik bir Suzuki almak istiyorum. Bunların otomatiği triptonik mi, yoksa tam otomatik mi, yani yokuşta kaydırır mı acaba? 10 - 14 Bin TL arası bir bütçemiz var. Hangi modelini önerirsiniz. Çok teşekkür ederim.

Ne Mutlu Türküm Diyene

37 Mesaj
5 Aralık 2010; 23:36:08 

quote:

Orijinalden alıntı: desx

Sadece ön sol camın üzerindeki AUTO yazısı aydınlanır, diğer tuşlarda aydınlatma yoktur, bir problem yok

tşkrler.......

45 Mesaj
6 Aralık 2010; 0:11:25 

arkadaşlar internette bakınırken şu linkteki suzuki swift Mugen style cam rüzgarlığını gördüm hoşuma gitti ama daha önce e baydan hiç alış veriş yapmadım o yüzden almaya güvenemedim acıkcası bunu tr den bulabilme sansımız varmı bir fikri olan

http://cgi.ebay.com.sg/...dow-Visor-/290486650784

1620 Mesaj
6 Aralık 2010; 9:22:35 

quote:

Orijinalden alıntı: mistik

arkadaşlar internette bakınırken şu linkteki suzuki swift Mugen style cam rüzgarlığını gördüm hoşuma gitti ama daha önce e baydan hiç alış veriş yapmadım o yüzden almaya güvenemedim acıkcası bunu tr den bulabilme sansımız varmı bir fikri olan

http://cgi.ebay.com.sg/...dow-Visor-/290486650784

benzer modeller gittigidiyor,hepsiburada vb. sitelerde de var. ben bir tane almıştım. ama dıştan yapıştırma olunca pek te hoş durmuyordu, söküp atmıştım

636 Mesaj
6 Aralık 2010; 10:39:52 

quote:

Orijinalden alıntı: TekBozok

Suzuki sahibi arkadaşlar, eşime otomatik bir Suzuki almak istiyorum. Bunların otomatiği triptonik mi, yoksa tam otomatik mi, yani yokuşta kaydırır mı acaba? 10 - 14 Bin TL arası bir bütçemiz var. Hangi modelini önerirsiniz. Çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar bilgi sahibi olanlardan yardım istiyorum.

Ne Mutlu Türküm Diyene

286 Mesaj
7 Aralık 2010; 0:02:11 

aman kardesım sakın suzukıye bulasma bes para etmez ben sıfır 4x2 sahıbıyım uzakdur suzukıden

1620 Mesaj
7 Aralık 2010; 9:41:33 

quote:

Orijinalden alıntı: demir2008

aman kardesım sakın suzukıye bulasma bes para etmez ben sıfır 4x2 sahıbıyım uzakdur suzukıden

böyle cevap mı olur arkadaşım. Sıkıntın neyse söyle hepimiz öğrenelim. ne tür sorun çıkarıyor araban? belki seninkine özgü bir sorun vardır. sıfır almışsın arabayı servis ile görüştün mü. Benim araba ile ilgili tek sıkıntım yedek parçasının pahalı olması ve pek yaygın olmayan servis ağı..

296 Mesaj
7 Aralık 2010; 11:17:49 

quote:

Orijinalden alıntı: siyahbalik

böyle cevap mı olur arkadaşım. Sıkıntın neyse söyle hepimiz öğrenelim. ne tür sorun çıkarıyor araban? belki seninkine özgü bir sorun vardır. sıfır almışsın arabayı servis ile görüştün mü. Benim araba ile ilgili tek sıkıntım yedek parçasının pahalı olması ve pek yaygın olmayan servis ağı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syakincil -- 7 Aralık 2010; 11:18:17 >

Suzuki Splash GLS-H AT

636 Mesaj
7 Aralık 2010; 11:41:51 

quote:

Acil olarak olumlu bir bilgi talebinde bulundum ama, olumsuz bir yoruma hemen iki cevap verildi. Sorduğum soru çok mu zor?

Ne Mutlu Türküm Diyene

1620 Mesaj
7 Aralık 2010; 12:23:25 

TekBozok benimki düz vites, o yüzden otomotik ile ilgili bilgim yok. sanırım sorunu da henüz bu tip vitese sahip araç sahipleri okumamıştır. herhangi bir suzuki servisini ara ve bir sor. en hızlı cevabı onlardan alabilirsin.
fiyat konusunda ise 2006 öncesi fiyatlar 10-14000 arası değişirken, 2006 sonrası min 19-20000 TL den başlıyor. sahibinden, hurriyet oto vb. siteler genelde ortalama fiyatı yansıtıyor. 2006 öncesi modelleri bilmediğimden öneri de yapamayacağım.

296 Mesaj
7 Aralık 2010; 13:06:14 

quote:

Swift'in ve Alto'nun hiçbir modelinde tiptronik vites yoktur.4 ileri tam otomatiktir.Bu nedenle tiptronik gibi geri kaydırma gibi birşey yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syakincil -- 7 Aralık 2010; 13:06:38 >

Suzuki Splash GLS-H AT

636 Mesaj
7 Aralık 2010; 19:04:58 

Çok teşekkür ederim arkadaşlar, yeni Alto modelini bayide gördüm gerçekten çok hoş olmuş, motor kapasitesi küçülmüş ama beygir gücü daha iyi olmuş. 2006 öncesi modelleri merak ediyordum, bu seride en az yakan arabalar olduğunu öğrendim. Suzuki ailesine teşekkürler.

Ne Mutlu Türküm Diyene

45 Mesaj
8 Aralık 2010; 14:21:18 

quote:

benzer modeller gittigidiyor,hepsiburada vb. sitelerde de var. ben bir tane almıştım. ama dıştan yapıştırma olunca pek te hoş durmuyordu, söküp atmıştım

ustam doğru söylüyorsun ama bu daha farklı en son hondalarınki gibi mugen style söylediğin adreslerdekiler senin dıstan taktıgın sokup attıgın ürünleri satıyor bende soküp atmak istemediğim için bunu istedim nese biraz daha araştırmaya devam bu arada benim arabada direksiyonu tam sağ yada tam sol yapınca tak tuk die ses gelmeye başladı z rot larında sorun olugunu ve tanesinin 35 tl olduğunu söylediler ortalama 100 liraya sorunum halolucağını söylüyorlar daha önce başına gelen oldumu acaba koru korune 100 lira para vermek istemiyorumda o yuzden sordum

3796 Mesaj
28 Aralık 2010; 1:17:25 

Selam arkadaşlar, ben de Swift meraklılarından biriyim. Bir arkadaşım çok beğendiğim aracını atıyor ben de almaya niyetlendim. 2006 model 1.3mt 4*2 modelini satıyor ve araç 70.000 de. İstediği fiyat 16-17bin civarı.
Yalnız aklıma takılan bazı şeyler var. Bu aracın arıza çıkarma durumu nedir? Parça piyatları ne alemde? Motor dayanıklılığı nasıl? Mesela honda, toyota gibi araçlar için temiz kullanımda 400-500bin km normal karşılanıyor. Bunun ömrü nedir? Bildiğiniz artı ve eksileri paylaşırsanız sevinirim.

Araç bu:

0

Aracın ekstraları:

-özel yapılmış spor yaylar ile alçaltılmış tavan,
-çelik cant,
-spor yarış lastikler(15 günlük)
-Amerikan çizilmez camlar,
-Hava filtresi,
-Chip tuning araç tasarruf cihazı,
-Angel,
-Exonan

Aracın kazası yokmuş, sadece park halinde arkadan ufak bi kazası varmış. Ne dersiniz bu araç için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çerkez -- 28 Aralık 2010; 1:23:41 >

"Sahipsiz olan bir memleketin batması haktır.
Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır."
M.Akif ERSOY

2263 Mesaj
28 Aralık 2010; 17:46:26 

Araç gayet güzel 4x2 olmasına karşın ekelemlerle 4x4 aksesuarlarına kavuşmuş. Söylediğiniz gibi temiz kullanımda ve bakımları aksatmadan, tahmin ediyorum ki eski Suzuki'ler 100 000 ve üzeri kilometreleri rahatça devirirken, yeni modeller rahat rahat 250 000 kilometreyi geride bırakır, sorun çıkartmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desx -- 28 Aralık 2010; 17:46:50 >

3796 Mesaj
29 Aralık 2010; 2:46:47 

quote:

Orijinalden alıntı: desx

Araç gayet güzel 4x2 olmasına karşın ekelemlerle 4x4 aksesuarlarına kavuşmuş. Söylediğiniz gibi temiz kullanımda ve bakımları aksatmadan, tahmin ediyorum ki eski Suzuki'ler 100 000 ve üzeri kilometreleri rahatça devirirken, yeni modeller rahat rahat 250 000 kilometreyi geride bırakır, sorun çıkartmaz.

Teşekkür ederim. Eğer başka yorumlarınız da olursa aklınıza gelen bir husus v.s. zevkle okurum

M.Akif ERSOY

16 Mesaj
30 Aralık 2010; 1:12:48 

Araç 2006 4x2 ise macar yapımı.1,3cc 92 ps japonları ile yürürü ve mekaniği aynı ufak tefek farklı ayrıntıları var,döşeme rengi,anten yeri,arka tamponda sis farı olmaması gibi.araç ile biraz oynamışlar dediğin gibi.Yaylardan sonra amortisörleri değiştirmemişler ise kontrol etmek lazım.bir takım parçaları pahalı ancak muadil parçalarını temin edebilirsin.ucuz maliyet ile yaptırabilirsin aracın arızalarını.bakımları zamanında yapılır ise motoru öldüremezsin.350-400 bin gider.araç seri olduğu icin seri kalkışlarda ve spor kullanımlarda baskı balata sıkıntı cıkabilir değişim maliyeti 250 tl gibidir.sık arıza cıkartmaz kesinlikle.servisin yolunu unutursun.aldmadıysan ekspertiz yaptır araca.teker rulmanlarını şanzıman rulmanlarını kontrol ettir derim.ön takım bozmaz.motorsa sıkıntı yapmaz.120 binde zincirini değiştirirsin ses yaparsa.araca bir body kit bir arka spoiler takınca daha bir güzel olacaktır.Ayrıca VW suzuki japon fabirkasının %25 ini satın aldı bunun sebebi küçük hacimli motorlarda suzukinin onlarca ödülü olmasıdır.yani motor yönünden korkma derim.karar senin ama rakam yüksek o paraya 2007 4x4 2008 4x2 japon bulabilirsin belki 1-1,5 üzerine ekleyerek.

En büyük yalan, gerçeğe karşı sessiz kalmaktır...

3796 Mesaj
30 Aralık 2010; 1:25:44 

@hasancob kardeş verdiğin bilgiler gerçekten çok önemliydi benm için çok teşekkürler. fiyat için fazla mı diyorsun? Aracın üzerindeki esktralarıyla birlikte bu fiyatı etmez mi? (16bine bırakırsa almayı düşünüyorum)

M.Akif ERSOY

16 Mesaj
30 Aralık 2010; 15:48:32 

Dostum 16,000 tl bu aracın dolu dolu binici fiyatı.Satarsan 1 yıl içinde aynı paraya satamayabilirsin.6 ay sonra arac 1 yas daha yaşlanacak.Malı alırken kazanırsan satarken zarar etmezsin bence.Ama uzun süre kullanacam dersen tabiiki 1 in 2 nin lafı olmaz.Swiftler güzel ve özel otomobildir.Herkez almaz binmez ama binende kolay kolay inmez.Aksesuarları aracı dolu gösteriyor bence biraz.Kısacası benim şahsi fikrim 15-16 arası alınır derim.Çünki daha öncede dediğim gibi 17 bin tlye 2007 4x4 full dolu modelleri bulunabilir.Hayırlısı olsun derim.Bunlar benim şahsi fikrim sizin fikirlenizi değiştirmek istemem.

En büyük yalan, gerçeğe karşı sessiz kalmaktır...