Şimdi Ara

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>> (205. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.580
Cevap
62
Favori
397.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: scrtsl

Merhaba,

Suzuki swift 2012 model aracım var. aracımın ön yolcu kapısı gıcırdıyordu ve ankara tecimeroğlu servisine gittim. servsite bütün kapılarımı yağladıklarını söylediler ancak 1 ay geçmeden şu an bütün kapılarım gıcırdıyor ve sinir bozucu.

Elimi verip kolumu kaptırmış gibi hissediyorum açıkcası. Kapılara kendim bir çözüm bulabilir miyim, tavsiye olan var mı?

Arabada kapıları gıcırdaması olağan, normal bir durum. Suzuki'de olan bir durum. Endişe edilecek bir şey değil pek tabi.

Wd40, 3M gibi bir marka yağlayıcı sprey alıp (ucuz bir şey) kapıları zaman zaman yağlayabilirsiniz. Kapıyı açtığınız zaman ara menteşe, parçayı yağlıyorsunuz. Gıcırdama oldukça yağlarsınız.

Bir kaç defadan sonra geçer.

• quote:

Orijinalden alıntı: adepex

quote:

Orijinalden alıntı: scrtsl

Merhaba,

Suzuki swift 2012 model aracım var. aracımın ön yolcu kapısı gıcırdıyordu ve ankara tecimeroğlu servisine gittim. servsite bütün kapılarımı yağladıklarını söylediler ancak 1 ay geçmeden şu an bütün kapılarım gıcırdıyor ve sinir bozucu.

Elimi verip kolumu kaptırmış gibi hissediyorum açıkcası. Kapılara kendim bir çözüm bulabilir miyim, tavsiye olan var mı?

Arabada kapıları gıcırdaması olağan, normal bir durum. Suzuki'de olan bir durum. Endişe edilecek bir şey değil pek tabi.

Wd40, 3M gibi bir marka yağlayıcı sprey alıp (ucuz bir şey) kapıları zaman zaman yağlayabilirsiniz. Kapıyı açtığınız zaman ara menteşe, parçayı yağlıyorsunuz. Gıcırdama oldukça yağlarsınız.

Bir kaç defadan sonra geçer.

Teşekkürler dediğiniz yağlayıcıdan alıp deneyeceğim.

• merhaba arkadaşlar
    2005 model bir alto almayı düşünüyorum... Malum üniversite öğrenciliği ile anca bu kadar oluyor...
    Size sorum alto hakkında ne düşünüyorsunuz? Aldığıma pişman olur muyum? Eksiği fazlası nedir?

Ayrıca 2005 kasalarda arka taraf iyi iken aracın ön tarafı bana hoş gelmiyor. Kaput uzatma işlemi yapsam, ön fara film çekip, bakışı haşinleştirsem nasıl olur? Maliyeti ne olur? Yahut far olarak farklı bir tasarım olanı var mı?

Şimdiden teşekkürler
  • 2011 model 31,500 km dizel Suzuki Swift 1.3 DDiS GL
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-suzuki-suzuki-swift-1.3-dizel-171691651/detay
    bu araç için yorum alabilirmiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertemli

2011 model 31,500 km dizel Suzuki Swift 1.3 DDiS GL
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-suzuki-suzuki-swift-1.3-dizel-171691651/detay
    bu araç için yorum alabilirmiyim?

pazarlık yapılıp 25-26 arasına alınabilir çok iyi sıfır ayarında....
  • 2006 swift 1.3 var. bakımları mayıs'ta yapıldı. geçen uzun yol yapınca fark ettim. hız 100'ün üzerine çıkınca araba aşırı ses yapıyor. uğultu artıyor. lastikten mi geliyor nederen geliyor anlayamadım. daha önce hiç böyle bir şey yoktu. aynı yolda 120-130 çok gittim. bir de vitesleri geçmeden önce mesela 2'deyken 3'ü istiyor ya, o an arabanın sağ önünden cızırtı gibi bir ses geliyor. sadece vides geçişlerinde oluyor sürekli bir ses değil. tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum. şimdiden sağ olun.
  • birde bagaja ses sistemi sığarmı arkadaslar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Justice4ewer -- 14 Temmuz 2014; 21:04:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Justice4ewer

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-suzuki-sahibinden-acil-satilik-temiz-suzuki-swift-170868456/detay ilandaki aracı almayı düşünüyorumda fiyatı uygun mu sizce ?

Arkadaslar acil cevap bekliyorum sizlerden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagl.ar.u

2006 swift 1.3 var. bakımları mayıs'ta yapıldı. geçen uzun yol yapınca fark ettim. hız 100'ün üzerine çıkınca araba aşırı ses yapıyor. uğultu artıyor. lastikten mi geliyor nederen geliyor anlayamadım. daha önce hiç böyle bir şey yoktu. aynı yolda 120-130 çok gittim. bir de vitesleri geçmeden önce mesela 2'deyken 3'ü istiyor ya, o an arabanın sağ önünden cızırtı gibi bir ses geliyor. sadece vides geçişlerinde oluyor sürekli bir ses değil. tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum. şimdiden sağ olun.

merhaba geçenlerde benimde başıma buna benzer bir olay geldi
    ankara bursa arası normal ama biraz yüklü 4 kişi ve bagaj dolu yola çıktık herşey normal tam bursaya ineceğiz inegölden sonra
    bi mola verdik benzinlikte 15 dk durduk öncesinde ise malum inegöl mezitler filan çok öyle uçacak halimiz yok bayır aşağı 70-80 indik

arabada herkes birden sanki üstümüzden helikopter geçiyormuş gibi bir ses geldi pata pata ses arttıkça arttı sanki üstümüzde helikopter var üstümüze düşecek

ilk başta camdan dışarı baktık helikopter niye bukadar akçak iniyor gibisinden sesin arabadan geldiğini anlayınca bi korku ile yavaşladım

hani 50-60 arası hıza düştüm ama ses gene okadar çokkki anlatamam yol yeni yapılmış tırtıklı acaba ondanmı dedim camları tam kapattım ( hani hızla bariyerlerden geçerken benzer ses yapar ya acaba mı diye ) yeni yoldan çıktık normal yolda ses epey azalsada gitmedi özellikle bayır aşağı indiğimiz için fren yapınca ses biraz daha arttı

neyse yavaşladık falan filan derken vardık ertesi günde benzer ses azda olsa geldi aracı yıkarrtırmış yeğenler filan derken ses azaldı kontrol ettirdik neler neler denedik aynı ses tekrar gelmedi

fren diski içine bişey kaçmıştır taş vs o ses yapmıştır gibi bir yoruma bağladık çünkü arabdan çok iyi anlayan 2-3 kişi elden geçirdi test etti benzer ses yok :D

başına buna benzer bir durum gelen varmıdır bilmem ama belki seninkide benim yaadığıma benzer birşeydir

ha sonrasında ankaraya geldik o sırada 60 bin bakımı gelmişti bakıma girdi çıktı bakımda söylemeyi unuttum ama herhangi bir sorun söylemedikler zaten döndükten sonrada ses yoktu..

ilginç bir anı :D sanki 3 metre üstümüzde helikopter varmış gibi aşırı yükseklikteki bir ses

• quote:

quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-suzuki-sahibinden-acil-satilik-temiz-suzuki-swift-170868456/detay ilandaki aracı almayı düşünüyorumda fiyatı uygun mu sizce ?

bence çok uygun değil hem 2011 model hem manuel araç

çok temiz 2012 AT vardı 35 yazmış misal muhtemelen 33 filan verir hem otomatik hem bir yaş daha genç

yakıt olarak 2012 1.2 olduğundan maks 35 kuruş yakıyor düzgün kullananlarda 30 kuruşa yakın dizel olmasıan da gerek duymayacak kadar az .. ha 25 e düşerse bence düşün

yoksa sıfır otomatiğinin 43 bin olduğu bir arabanın 3 yaşından 35 bin kmde manueline ben 27bin vermem ..

• quote:

Orijinalden alıntı: xendaba

quote:

quote:

çok temiz 2012 AT vardı 35 yazmış misal muhtemelen 33 filan verir hem otomatik hem bir yaş daha genç

yakıt olarak 2012 1.2 olduğundan maks 35 kuruş yakıyor düzgün kullananlarda 30 kuruşa yakın dizel olmasıan da gerek duymayacak kadar az .. ha 25 e düşerse bence düşün

yoksa sıfır otomatiğinin 43 bin olduğu bir arabanın 3 yaşından 35 bin kmde manueline ben 27bin vermem ..

Kardeşim ilandaki araca bakıp öyle yorum yapsaydin keşke :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xendaba

quote:

quote:

Kardeşim ilandaki araca bakıp öyle yorum yapsaydin keşke :)

arada br yorumile devm edince ikisinide aynı ilan sandım pardon, ama senin verdiğin linkte görntülenemiyor zaten kaldırılmış..:D

• xendaba kullanıcısına yanıt
    bizimki istikrarlı. 90'ın üzerine çıkınca yavaştan başlıyor uğultu, hız yükseldikçe artıyor. ustaya götüreceğiz artık kısa zamanda. teşekkür ederim ilgin için hocam.
  • 2006 2007 model temiz swift fiyati nedir acaba bilgisi olan arkadaşlar yardım edermisiniz

• suzuki servisi önerebilecek var mı? yetkililerin sayısı belli zaten özellerden güvenle aracımı gösterebileceğim bir yer var mı? yetkililer hakkında bilgi verebileceklerin de değerli fikirlerini alabilirim...

şimdiden teşekkürler...

yer belirtmemişim... istanbul avrupa yakası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GAList -- 17 Temmuz 2014; 21:13:51 >
  • Justice4ewer J kullanıcısına yanıt
    Fiyat çok değişkendir aracın durumuna göre, aracın yaptığı yol ve bakımlılık oranına göre 15000 - 21000 TL arası fiyatlar uygundur.
  • http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=171086605

Lütfen ilan açıklamasını okuyunuz
    Fiyat uygun mu arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Justice4ewer -- 20 Temmuz 2014; 2:16:43 >
  • Slm dostlar suzuki swift 4/2 sahipiyim yakit olayi can sikici 50 tl ile 100/110 km gitmesi normal mi sehir ici .. Gecen ariza tesbit cihazina soktuk bi sikinti gorunmuo dedi sizde nasil durum

• forza61 F kullanıcısına yanıt
    Klima açık değil zannediyorum lakin trafik varsa normale yakın ama biraz fazla gibi. Şöyle ki; PO'da benzin 5,05 TL/L, 50 TL/5,05 (TL/L) = 9,901 L. Bugünün fiyatıyla böyle ancak bir kaç gün öncesine kadar 5,15 TL/L idi fiyatlar, eğer o fiyattan aldıysanız 9,71 L benzine denk geliyor ki her iki hesapla da 4x2 versiyon için klima kapalı ve yoğun trafiğin olmadığı bir durumda akla ya devirli kullanıyor oluşunuz yoksa da arıza olma ihtimali geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.