Şimdi Ara

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>> (34. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.581
Cevap
62
Favori
397.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: unfortunate_hero

91-92 model suzuki swift'i nasıl bilirsiniz arkadaşlar? Kredi çekip 5-6 bine almayı düşünüyorum. Bekarım ve İstanbul'da kullanmak istiyorum.

BEN KULLANDIM. HEM 90 MODEL TÜPLÜ HEMDE 91 BENZİNLİ. BENZİNLİ OLAN BAKIMLIYDI. ÖBÜRÜ BİRAZ MASRAFLIYDI SATTIK. 91 MODELDEN MEMNUNDUM. ZATEN MOTORU KÜÇÜK VE AZ YAKIYODU. AMA ÇOK SERİ İDİ. SİZE UYAR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uggus

quote:

Orijinalden alıntı: unfortunate_hero

91-92 model suzuki swift'i nasıl bilirsiniz arkadaşlar? Kredi çekip 5-6 bine almayı düşünüyorum. Bekarım ve İstanbul'da kullanmak istiyorum.

BEN KULLANDIM. HEM 90 MODEL TÜPLÜ HEMDE 91 BENZİNLİ. BENZİNLİ OLAN BAKIMLIYDI. ÖBÜRÜ BİRAZ MASRAFLIYDI SATTIK. 91 MODELDEN MEMNUNDUM. ZATEN MOTORU KÜÇÜK VE AZ YAKIYODU. AMA ÇOK SERİ İDİ. SİZE UYAR.

bende benzinli düşünüyorum hocam zaten motoru ufak teşekkürler :)
  • Yeni favori Aveo Dizel... 35.632 TL

8 hava yastığı (sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıkları)
    Elektronik Stabilite Kontrol Programı (ESC)
    Yokuşta Kalkış Desteği
    ABS+EBD Destekli Fren Sistemi
    Elektronik Çekiş Kontrolü (TC)
    Hız Sabitleme Özelliği (Cruise Control)
    ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı sistemleri
    Yolunuzu aydınlatması için belirlenen bir süre boyunca açık kalabilen follow-me-home (eve kadar takip et) far sistemide standart
  • Swift 2012 32.500 TL devam ederse yine Swift ağır basıyor.
  • mrb arkadaşlar,
    dün 2005 alto'mu verip yepyeni bir swift aldım. salı günü teslim alcam inşallah.
    Test sürüşünde swifti çok beğendim, arabayı alır almaz izlenimleri paylaşıcam.

Bu arada alto soran arkadaşlar olmuş, Alto güzel arabadır, şehiriçi kullanıcılarına tavsiye ederim. alırsanız pişman olmazsınız. ama aile'ye yeni üye gelince swifte geçmek lazım. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: myherdem

mrb arkadaşlar,
    dün 2005 alto'mu verip yepyeni bir swift aldım. salı günü teslim alcam inşallah.

Bu arada alto soran arkadaşlar olmuş, Alto güzel arabadır, şehiriçi kullanıcılarına tavsiye ederim. alırsanız pişman olmazsınız. ama aile'ye yeni üye gelince swifte geçmek lazım. :)

hayırlı olsun
  • quote:

mrb arkadaşlar,

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın
  • herkese merhaba, ilk 3000 km sonuclarını sizlerle paylasmak istedim.
    aracımı aldıktan sonra (10/10/2011) 1 hafta icinde park sensorundeki problemi gordum, japonyadan araba geliyor hic bir sorunu yok ama burada takılan 100 tl lik park sensoru daha ilk haftadan sorun cıkardı. Geri vitese taktıgınız an arkanız bos bile olsa birden butun uyarılar yanıyor, sanki duvarın dibindeymişsiniz gibi, bunu bir yapıyor bir yapmıyor. bende gittim servise. sagolsun ilgileniyorlar. Ben aracı baska sehirden almıstım. burada belirtmek istedigim park sensorlerini her sehir her servis kendi markasını takıyor. cunku bulundugum sehir bu markayı kullanmıyoruz dedi..Bende eee ne olacak dedim. Aldıgım sehiri aradım. Hemen ücretsiz yeni park sensorunu gonderdiler, onu da burada taktırdım sorun cozuldu. Ama aklınızda bulunsun standart bir park sensoru kullanılmıyor. bayramda fulledim ve virajlı dag yolu da dahil 460 km yaptım. ve tekrar fulledim. Burada yol bilgisayarının dogruluydu. yol bilgisayarı 5.8 ölçmüştü. rakamları tam hatılamıyorum ama aldıgım litreyi km'ye bolunce oda 5.9 cıktı. buda yol bilgisayarının dogrulugunu en azından guvenilir oldugunu gosterdi. Aklımdayken direksiyon azıcık sert, yolu tutmasını kolaylastırıyor ama eger micra dan sonra kullanıyorsanız bariz hissediyorsunuz sertliğini. adana-mersin otobanında da 175 i cok rahat gordu. simdilik aklıma gelenler bunlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: hercul3367

arkadaşlar eşim için araba düşünüyorum,klimalı otomatik 2000'altındaki swift ler nasıldır acaba.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-suzuki-1998-suzuki-swift-1-3-glx-klima-otomatik-vites-lpg-53304476/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-suzuki-orjinal-72-000km-de-ates-kirmizisi-58934572/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-suzuki-sahibinden-acil-satilik-orjinal-bir-aractir-62199254/detay/
    bu fiyatlar nasıldır sizce,bilgi verirseniz sevinirim.

Gayet güzel bir araçtır, bu kasasını da beğenirim. Üstelik uygun fiyatlara alınabiliyor. Hem fiyat hem araç yorumu yaparsam:

1. linkteki beyaz renkli, 98 model ve 10.750 lira olan araç için:
    Fiyatı normal, ilan açıklamasında aracın durumuna ilişkin bir şey yazılmamış. Misal lpg'si ruhsatına işlenmiş midir, ciddi kazaları değişen parçaları var mıdır vs bir bilgi yazılmamış. Fotoğraflarına bakarak söyleyebileceğim arabanın tamponlarının, sağ çamurluğunun ve muhtemelen başka bir kaç yerinin boyanmış olduğudur. Tamponların tam oturmadığı ve gövdesiyle ton farkı olduğunu görebilirsiniz.

2. linkteki kırmızı renkli, 2001 model ve 13.000 lira olan araç için:
    Fiyatı biraz yüksek gibi, kilometresi orjinalse gayet düşük. Lakin çok fazla boyanmış parçası var, ne tür kazası/kazaları olduğu belli değil. Arka tampon ve bagaj kapağının boyandığı yazılmış, fotoğraflara bakarak ton farkının olduğunu/ rengin tam tutturulamadığını söyleyebilirim.

3. linkteki lacivert renkli, 98 model ve 9.750 lira olan araç:
    Fiyatı güzel, kilometresi modeline göre gayet iyi. Yorgunluk görünüyor ama üzerinde pek oynanmamış gibi.

O modellerdeki araçlar için boyanmış, değiştirimiş vs olması normal diyenler olabilir, lakin bu tür durumların ilanlarda açıkca yazılması gerektiğini düşünürüm. Kaldı ki çok çok daha temizlerini gördüm. Biraz bekleyerek iyice araştırırsanız çok temizlerini bulabilirsiniz.

Bu üç ilan arasında benim sıralamam: 1. lacivert renkli olan - 2. beyaz renkli olan ve 3. kırmızı renkli olan şeklinde olur.

Selamlar.

• adepex,verdiğin bilgiler için teşekkürler kardeş.
    dediğin gibi mavi aracın görüntüsü banada hoş gelmemişti.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-suzuki-ogretmenden-temiz-otomatik-swift-59449164/detay/
    bu araç birkaç çiziği dışında baya diri gözüküyor.
    birde yakıtları hakkında bilgisi olan varsa.
  • Hayırlısı olsun. Sanırım Alto'yu takasa verdiniz. Swift liste fiyatından indirim yapıldı mı ?
  • Arkadaşlar benim görüşüm; tüm bayiiler, takas yapıyorsanız, liste fiyatından 500-1000 civarı bi indirim yapıyor. ama takas yaptığınız araçtan bunu çıkarıyorlar.

bende liste fiyatında 1000 lira indirim oldu. metalik farkı ödemedim ve tescil masrafı istemediler. ama arabaya lpg takdırdım. zannımca o indirimi takas ve lpg'dden fazlasıyla çıkardılar.
  • quote:

mrb arkadaşlar,

hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarier

herkese merhaba, ilk 3000 km sonuclarını sizlerle paylasmak istedim.
    aracımı aldıktan sonra (10/10/2011) 1 hafta icinde park sensorundeki problemi gordum, japonyadan araba geliyor hic bir sorunu yok ama burada takılan 100 tl lik park sensoru daha ilk haftadan sorun cıkardı. Geri vitese taktıgınız an arkanız bos bile olsa birden butun uyarılar yanıyor, sanki duvarın dibindeymişsiniz gibi, bunu bir yapıyor bir yapmıyor. bende gittim servise. sagolsun ilgileniyorlar. Ben aracı baska sehirden almıstım. burada belirtmek istedigim park sensorlerini her sehir her servis kendi markasını takıyor. cunku bulundugum sehir bu markayı kullanmıyoruz dedi..Bende eee ne olacak dedim. Aldıgım sehiri aradım. Hemen ücretsiz yeni park sensorunu gonderdiler, onu da burada taktırdım sorun cozuldu. Ama aklınızda bulunsun standart bir park sensoru kullanılmıyor. bayramda fulledim ve virajlı dag yolu da dahil 460 km yaptım. ve tekrar fulledim. Burada yol bilgisayarının dogruluydu. yol bilgisayarı 5.8 ölçmüştü. rakamları tam hatılamıyorum ama aldıgım litreyi km'ye bolunce oda 5.9 cıktı. buda yol bilgisayarının dogrulugunu en azından guvenilir oldugunu gosterdi. Aklımdayken direksiyon azıcık sert, yolu tutmasını kolaylastırıyor ama eger micra dan sonra kullanıyorsanız bariz hissediyorsunuz sertliğini. adana-mersin otobanında da 175 i cok rahat gordu. simdilik aklıma gelenler bunlar..

bende aracı aldıktan 1-2 hafta sonra park sensörüm aynı şekilde arıza yapmıştı benimkinide servis hemen yenisiyle değiştirmişti. ogün bugün bi sıkıntı yok. sanırım ucuz park sensörlerinin çoğunda yaşanan sıkıntılar.
    Benzin konusunda şunu sormak istiyorum. 460 km demişsin bu fulledikten sonra ışık yanana kadar olan mesafemi? birde aracın düzmüydü otomatikmiydi?

• HERKESE MERHABA. SWİFTİMİN ŞOFÖR KAPISINDA Bİ DÜĞME VAR HALEN ÇÖZEMEDİM. KAPI KİLİTİNİN YANINDA Kİ DÜĞME NE İŞE YARIYOR SÖYLERMİSİNİZ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuklarotesi

HERKESE MERHABA. SWİFTİMİN ŞOFÖR KAPISINDA Bİ DÜĞME VAR HALEN ÇÖZEMEDİM. KAPI KİLİTİNİN YANINDA Kİ DÜĞME NE İŞE YARIYOR SÖYLERMİSİNİZ?

Hocam üzerinde hangi resim/işaret olan düğme acaba?
    Benim hatırladığım kadarı ile Slpash ile aynıydı. Bildiğim 4 tane düğme var.
    İkisi ön camları açıp kapatan düğmeler.
    Biri kapılarıı içeriden kilitliyor, açıyor.
    Birisi de camları kilitliyor, arkada çocuklar falan varsa açmalarını engellemiş oluyor.

Onlardan biri mi acaba?
  • quote:

HERKESE MERHABA. SWİFTİMİN ŞOFÖR KAPISINDA Bİ DÜĞME VAR HALEN ÇÖZEMEDİM. KAPI KİLİTİNİN YANINDA Kİ DÜĞME NE İŞE YARIYOR SÖYLERMİSİNİZ?

kapı kilidinin yanındaki düğme camları kilitler. şöförün camı hariç diğerleri kilitlenir. aynı zamanda o camları siz de kontrol edemezsiniz böyle de bir tuhaflığı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: punk89

quote:

kapı kilidinin yanındaki düğme camları kilitler. şöförün camı hariç diğerleri kilitlenir. aynı zamanda o camları siz de kontrol edemezsiniz böyle de bir tuhaflığı var

Çocukların cam ile oynamasını, açıp kapatmasını engelliyor, faydalı bir özellik.
    Arabayı ilk aldığımda ben de bu düğme ne acaba diye düşünmüştüm

• Ah o cam kilidi varya benim için hayati öneme sahip. Arkadaki ufaklıkların ellerini kollarını dışarı sarkıtma huylarının önüne geçiyorum bu sayede
    Ayrıca bilmeyen (ya da dikkat etmeyenler için) arka kapılarda çocuk kilitleri var (iç panelde değil de, kapının kilit mekanizmasının yanında bulunan yan yüzeyinde , tırnak şeklinde bir düğme). bu sayede içeriden ne yaparlarsa yapsınlar kapıyı da açamıyorlar. benim aracım swift ama diğer modeller de de var diye biliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.