Şimdi Ara

Google, Oscar tahminlerini açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Google, her yıl olduğu gibi bu yıl da Oscar yarışına kendi yorumunu getirdi. Dünya genelinde internet kullanıcılarının Oscar adayı filmlerle ilgili arama sıklıklarını inceleyen Google, bu veriler ışığında kendi tahminlerini paylaştı. Daha önceki yıllardan da bildiğimiz gibi Google'ın tahminleri her zaman doğru çıkmasa da, internet devinin sağladığı veriler, insanların gönlündeki galipleri ortaya çıkardı.

Google'ın en iyi film dalında bu yılki favorisi, Leonardo DiCaprio'nun çok konuşulan yeni filmi Diriliş (The Revenant). Onu sırasıyla; The Big Short, Brooklyn, Spotlight ve Mad Max: Fury Road izliyor. Oscar'ı kazanma yolunda The Revenant'ın önündeki en önemli engel olarak görülen Spotlight'ın, Google aramalarında dördüncü sırada kalması, filmin sinemaseverlerden beklenen ilgiyi görmediğini gösteriyor.

Google'a göre, Leonardo DiCaprio bu yıl nihayet ilk Oscar ödülüne kavuşacak. Bugüne kadar defalarca aday gösterilmesine rağmen Oscar'ı bir türlü alamaması sosyal medyada adeta olay olan DiCaprio, biraz da bunun yardımıyla, Google aramalarınd  en iyi erkek oyuncu dalındaki rakiplerinin önüne geçmeyi başarmış durumda. En iyi kadın oyuncu dalında ise Google'ın favorisi Gizli Dünya (Room) filmindeki performansıyla övgü toplayan genç oyuncu Brie Larson.

Google'ın tahminlerine göre en iyi film ve en iyi erkek oyuncu ödüllerini kazanacak olan The Revenant, bunun yanı sıra en iyi yönetmen Oscar'ının da sahibi olacak. Google'ın tahmininde haklı çıkması halinde, geçtiğimiz yıl Birdman ile en iyi yönetmen ödülü kazanan Alejandro Gonzazlez Inarritu, bu ödülü iki kez üst üste kazanmış olacak.

Hollywood'daki bazı siyahi oyuncu ve yönetmenlerin bu yılki Oscar Ödülleri'ni boykot etmesi de, Google kullanıcılarının aramalarına yansımış durumda. Boykot, Afrikalı Amerikalı ve Will Smith gibi kelimeler, Oscar ile ilgili arama başlıkları arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Google'ın Oscar Ödülleri ile ilgili detaylı verilerine buradan ulaşabilirsiniz. 

Google, Oscar tahminlerini açıkladı

Google'ın Oscar tahminleri şu şekilde sıralanıyor:

En İyi Film

1. The Revenant

2. The Big Short

3. Brooklyn

4. Spotlight

5. Mad Max: Fury Road

En İyi Erkek Oyuncu 

1. Leonardo DiCaprio, The Revenant

2. Eddie Redmayne, The Danish Girl

3. Matt Damon, The Martian

4. Michael Fassbender, Steve Jobs

5. Bryan Cranston, Trumbo

En İyi Kadın Oyuncu 

1. Brie Larson, Room

2. Jennifer Lawrence, Joy

3. Saoirse Ronan, Brooklyn

4. Charlotte Rampling, 45 Years

5. Cate Blanchett, Carol

En İyi Yönetmen 

1. Alejandro González Iñárritu, The Revenant

2. Adam McKay, The Big Short

3. George Miller, Mad Max: Fury Road

4. Lenny Abrhamson, Room

5. Tom McCarthy, Spotlight

Chris Rock'ın sunuculuğunu üstleneceği 88. Akademi Ödülleri, 28 Şubat 2016'da düzenlenecek seremoniyle sahiplerini bulacak. 

• Leonardo DiCaprio en iyi erkek oyuncu
  • The Revenant filmi ödüle layık değil bence..(eleştirecekler baştan okusun bence diyorum)
    Filmin hikayesi vasattı.Öyle aman aman sahneler yoktu bir ayı sahnesi birde atın içinde yattığı sahneler aklımda kalanlar.

Benzer bir filmle karşılaştıracak olursakhttp://www.imdb.com/title/tt0119051/ Anthony Hopkins İhanet filmi bence çok daha başarılı bir film ama imdb puanı düşük ve oscarda almadı.

İzleyin iki filmi de karar sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cokbaska -- 22 Ocak 2016; 22:52:27 >
  • Tahmin değil ki bu. İstatistik. Başlık yanıltıcı.

• Adam oscarlık bir filmde oscarlık bir rolde oynadı ama herkes "bu sefer alacak, alır canım, alır alır, bu filmde de almazsa artık" diye diye aldırmayacaklar adama.
  • tamamen katılıyorum
    quote:

Orijinalden alıntı: cokbaska

The Revenant filmi ödüle layık değildi bence..(eleştirecekler baştan okusun bence diyorum)Filmin hikayesi vasattı.Öyle aman aman sahneler yoktu bir ayı sahnesi birde atın içinde yattığı sahneler aklımda kalanlar.Benzer bir filmle karşılaştıracak olursakhttp://www.imdb.com/title/tt0119051/ Anthony Hopkins İhanet filmi bence çok daha başarılı bir film ama imdb puanı düşük ve oscarda almadı.İzleyin iki filmi de karar sizin.

• DiCaprio yine kazanamacak

• En iyi film Revenant ya da Spotlight. Leonardo kesin alır ödülü. Kadin oyuncu Brie Larson. Yönetmeni iki sene arka arkaya Alejandro'ya vermeyebilirler.

• Leonardo Dicaprio nun kötü filmini görmedim daha bu adamın hakkını yiyorlar .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hoid -- 23 Ocak 2016; 0:01:55 >
  • Bu adam en basit örneği titanic ve sıkıysa yakala gibi filmlerle bile oscari alamadiysa daha da alamaz... Bu ışte bir is var... Her filmi buyuk beğeni kazanmış her filminde ayakta alkislanmis ama oscari almaması bu ışte başka bir is olduğu görüşüne yöneliyor.

• leo alsın bu sefer millete dert oldu artık yahu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu sonuçlar istatik başlığı değiştirin....

• Revenata başladım öyle biraz izliyim devamını akşam izlerim diye ama bırakamadım.Durağan bir film ama bağladı birden.Konusu falanda orjinal ve leonardo ayıyla olan sahneside inanılmazdı,resmen adam ayıdan daha ayı çıktı...D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1BilimAdamı -- 23 Ocak 2016; 2:06:57 >
  • Revenant'a başladım yarıda bıraktım, en sıkıcı film oscarını versinler vereceklerse.

• Revenant filmi ile bence oscarı hak ediyor tek başına harikalar yaratıyor normalde çok sıkıcı olacak film onun sayesinde en iyi filmlerden biri haline geliyor.

• Google'ın el almadığı bir Oscar kalmıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • "oscar" olayin etkin afish tarafi, asli tahmin algoritmalari.
  • quote:

Orijinalden alıntı: patren

DiCaprio yine kazanamacak

@patren, bir sinema sever olarak favori ne olur ?

@patren

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arel.gr -- 23 Ocak 2016; 13:35:21 >
  • arel.gr kullanıcısına yanıt
    Bryan Cranston alır
  • Valla yıllardır takip ediyorum. Bu sefer de Leo almazsa Amerikan sinemasının adama garezi var, bilerek vermiyorlar diye düşüneceğim...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.