Şimdi Ara

FM16 | DS 4-3-3 Rhino (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
1
Favori
12.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bcevikb

Taktik bayağı iyi,gs ye altı tane attım ikinci sezonda :D

İlk sezonda uefaya gittim kayserispor ile :)

Hocam ayip olmuyo mu 6 falan :) :)

Valla tebrik ederim, umarim uefada guzel sonuclar almaya devam edersiniz, basarilar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -The Stig-

quote:

Orijinalden alıntı: bcevikb

Taktik bayağı iyi,gs ye altı tane attım ikinci sezonda :D

İlk sezonda uefaya gittim kayserispor ile :)

Hocam ayip olmuyo mu 6 falan :) :)

Valla tebrik ederim, umarim uefada guzel sonuclar almaya devam edersiniz, basarilar..

Gs ye 6 tane attim sonra 4-5 mac berabere kaldım maglup oldum sımdı biraz zor galibiyet alıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bu taktikle nani gol kralı oldu.Sezon sonu barca 9m teklif etti kabul etmeyip 30m ye çekdim teklifi kabul ettiler .Sattım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arnold Schwarzenegger

Hocam bu taktikle nani gol kralı oldu.Sezon sonu barca 9m teklif etti kabul etmeyip 30m ye çekdim teklifi kabul ettiler .Sattım

Hahahaha supermis :)

• GS'lilerin ahı tutmustur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi - The Stig - -- 4 Şubat 2016; 21:55:29 >
  • merha yapmış olduğun taktik mükembel.... Ama ben ilk versiyonunu kullanıyorum ve oyuncular her maç 3-4 sarı kart ve 1 er kırmızı kart görüyorlar (sezon başlarında) gecen sezon bu taktik ile gs lie ligi hiç yenilgisiz bitirdim... Kart görme işini ne yapabiliriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: herculesss2000

merha yapmış olduğun taktik mükembel.... Ama ben ilk versiyonunu kullanıyorum ve oyuncular her maç 3-4 sarı kart ve 1 er kırmızı kart görüyorlar (sezon başlarında) gecen sezon bu taktik ile gs lie ligi hiç yenilgisiz bitirdim... Kart görme işini ne yapabiliriz?

Macta sari kart goren oyuncularin icin bireysel talimatlardan sert oyunu azalt demen gerek..

Boylelikle ikinci karti gormez..

Ama tavsiyem yedekte baska bir oyuncun var ise 10 dakkada olsa degistirmen, ben oyle yapiyorum..

Eger yedegi yok yada degistirmek istemiyorsan ilk soyledigim seyi yani sertligi azalt demen gerek bireysel olarak..

• arkadaş nerelerdesin sen?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThreePeatLAL

arkadaş nerelerdesin sen?

Valla Sertaç'ım, billiyosun bu aralar vurduranzi
  • Yahu kanatlar çok sık kırmızı yemeye başladı, müdahaleleri mi hafifletsem acaba?

Tamam yukarıda da yazılmış zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jack Rabbit Slims -- 6 Şubat 2016; 15:09:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

Yahu kanatlar çok sık kırmızı yemeye başladı, müdahaleleri mi hafifletsem acaba?

Eger oyunculariniz erken sari kart goruyorsa degistirmenizi oneririm..

Yani 5.dakka da olsa 60.dakkada olsa ben degistiriyorum..

Diyelim ki 2 oyuncunuz erken sari kart gordu ve degistirdiniz..

3 veya 4. Sari kart goren baska adamlariniz olursa bu oyunculara daha yumusak ve sert oynamamalarinin talimatini verin..

70 hatta 75.dakikadan once asla 3 oyuncu degistirme hakkinizi bitirmeyin..

Ansizin olabilecek bir sakatlanmaya karsi mudahele etme sansiniz olsun..

• quote:

quote:

Yahu kanatlar çok sık kırmızı yemeye başladı, müdahaleleri mi hafifletsem acaba?

Eger oyunculariniz erken sari kart goruyorsa degistirmenizi oneririm..

Yani 5.dakka da olsa 60.dakkada olsa ben degistiriyorum..

Diyelim ki 2 oyuncunuz erken sari kart gordu ve degistirdiniz..

3 veya 4. Sari kart goren baska adamlariniz olursa bu oyunculara daha yumusak ve sert oynamamalarinin talimatini verin..

70 hatta 75.dakikadan once asla 3 oyuncu degistirme hakkinizi bitirmeyin..

Ansizin olabilecek bir sakatlanmaya karsi mudahele etme sansiniz olsun..

Hocam talimatlarda yumuşak oynama nerede var? En son FM 2013 oynamıştım ben burada bulamadım.

• Fenerbahçe için ilk sezonda zor bir taktik malum 3 savaşçı ortasaha var oraya nani diego vs koyamıyoruz değiştirirsem sıkıntı olur mu rollerini?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nerdeoeskibayramlar

Fenerbahçe için ilk sezonda zor bir taktik malum 3 savaşçı ortasaha var oraya nani diego vs koyamıyoruz değiştirirsem sıkıntı olur mu rollerini?

Roleri degistirsen elbette problem olacaktir..

Cunku tum talimatlar o goreve goredir..

Ama merak etme diego'yu orada kullanabilirsin..

Sag yada solda.. ortada kullanacagin adamin sadece defansif yonu kuvvetli olmali..

Ben gs ile sneijderi o mevkide oynattim.. 10 numarada oynadi valla :)

Naniyi sahte forvet rolunde forvette kullanmani oneririm..

• Oyuncu talimatlarinda sert olanin altindakini sececeksin..

• quote:

Oyuncu talimatlarinda sert olanin altindakini sececeksin..

Valla başarı geliyor da senin taktikle olunca kendi başarım mı emin olamıyorum pek. Gerçi maçı simule edince sonuçlar kötüleşebiliyor, maç öncesi ve devre arası konuşmalarımla oyuncu değişikliklerim baya etkili demek.
    Bir de takımın yaş ortalaması 22'ye indi, hepsinin de en sevdiği adamlardan biri benim. Kov bakayım menajerini diyorum kovuyorlar, ayar veriyorum pardon patron diyorlar baya güzelleşti oyun.

• quote:

Valla başarı geliyor da senin taktikle olunca kendi başarım mı emin olamıyorum pek. Gerçi maçı simule edince sonuçlar kötüleşebiliyor, maç öncesi ve devre arası konuşmalarımla oyuncu değişikliklerim baya etkili demek.
    Bir de takımın yaş ortalaması 22'ye indi, hepsinin de en sevdiği adamlardan biri benim. Kov bakayım menajerini diyorum kovuyorlar, ayar veriyorum pardon patron diyorlar baya güzelleşti oyun.

benim yada bir başkasının yaptığı taktiği kullanmakla, bir başkasının başarısı olmaz. Böyle sakın düşünme.

Oyun çünkü başlı başına oyuncu ve takım yönetimi ile alakalı.. Bu taktikler sadece size %40 olan galibiyet şanısınızı %50 yada %55'e çekiyor.

Benim paylaştığım taktikle sen namağlup şampiyon olarak bile belki lig kazanırsın, bir başkası 30 maçın yarısını bile kazanamaz..

burda olan şey sadece dizilim hakkında yardım almak gibi düşünün.. yani burda sizin asistan menejeriniz ben olmuş oluyorum

• Hocam aklıma şöyle fantastik bir diziliş geldi. Sizce iş yapar mı? 4'lü savunmanın tam önüne 3 tane sağlam defansif orta saha olacak. (Mbia-Topal-Atiba gibi...) onların önünde de merkezde, ortada iki yönlü veya oyun kurucu şeklinde hücumcu bir orta saha ve önünde 2 tane forvet. Yani 4-3-1-2 gibi ama o 3'lü oyuncular defans ile merkez arasındaki "defansif orta saha"yı oluşturacak. Bir nevi 4+3 defans olacak gibi. En azından çok çok az gol yenmesi gerekir diye düşünüyorum. Bekler ileri çıkınca 2 stoperle öndeki 3'lü defansif orta sahalar takım savunmasını sağlamlaştıracak, merkezdeki adam da beklerden veya defanstan topu alıp öne servis edecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaplıBardak

Hocam aklıma şöyle fantastik bir diziliş geldi. Sizce iş yapar mı? 4'lü savunmanın tam önüne 3 tane sağlam defansif orta saha olacak. (Mbia-Topal-Atiba gibi...) onların önünde de merkezde, ortada iki yönlü veya oyun kurucu şeklinde hücumcu bir orta saha ve önünde 2 tane forvet. Yani 4-3-1-2 gibi ama o 3'lü oyuncular defans ile merkez arasındaki "defansif orta saha"yı oluşturacak. Bir nevi 4+3 defans olacak gibi. En azından çok çok az gol yenmesi gerekir diye düşünüyorum. Bekler ileri çıkınca 2 stoperle öndeki 3'lü defansif orta sahalar takım savunmasını sağlamlaştıracak, merkezdeki adam da beklerden veya defanstan topu alıp öne servis edecek.

Oyle bisey biraz fazla fantastik olur gibime geliyor.. gercek hayatta buna benzer taktik kullanan takimlar gecmiste olmustu..

Yunanistan ve Fransa 3 degil belki ama 2 on libero ile baya guclu bir savunma anlayisi ile oynamislardi..

Fakat biz burda bir oyundan bahsediyoruz.

Yani ince ve guzel bir ayarla 4-4-2de cok basarili olur, 4-5-1'de..

Onemli olan bunu oyuna aktarmak..

Simdi fm bize belli mevkiler icin belli roller veriyor.. ve ne yazik ki biz bu rollerin az biraz disinda ekstra talimat verebiliyoruz..

En buyuk problem zaten bu, kisitli roller.

Acmam gerekirse dm pozisyonundaki bir oyuncuya en fazla 5 farkli rol bicilmis.. bunlara ekstra talimat vermek neredeyse 2 yada 3 tane.

Fakat MC mevkindeki oyuncularin cok daha fazla secenegi ve rolu mevcut..

Bu yuzden bu mevkideki oyuncularla daha fazla talimat kullanmak mumkun..

Benim taktigede dikkat edersen en cok rolu olan mevkilerde olan bir sablonu vardir..

Bu sonucta bir oyun.. belli basli algoritma ve matematikle hareket ediyor..

Yani amerikayi tekrar kesfetmenin bir manasi yok..

FMde ve futbolda en onemli sey benim gorusum ilk once gol yemeyi engellemek..

Yani takim savunmasini iyi yapmak..

Bunun icin illede 3 on libero yada 2 on libero kullanmaya gerek yok..

orta saha bence herseyden cok daha onemli.. burayi iyi yoneten ve ele geciren takimlar her zaman basarili olmus ve olacaklardir.

• Dostum konuşalım taktik üzerine dedim ama fırsat bulup konuşamadık bi türlü Senin bu taktiğin üzerine biraz çalıştım ufak tefek değişiklikler yaptım. Bir kaç nokta transferle gs de şampiyonlar ligi yarı finalini son anda kaçırdım. Çok trajikti sanki gerçek hayatta olmuş kadar üzüldüm neyse bu kısmı daha sonra detaylı konuşuruz istersen benim sana sorum şu forvet üçlüsünden ortada ki oyuncuyu bir türlü tam manasıyla oturtamadım. Rol değişikliği olsun oyuncu talimat vs değişiklikler olsun hiç bi şekilde tam verim alamadım. önerin var mı bu konuda ? Bu arada daha güncelleme gelmedi kariyerine ama üst lige çıktın diye tahmin ediyorum

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.