Şimdi Ara

FM16 | Chester FC | Destansi bir kariyer, huzunlu son (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
1
Favori
11.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

FM16 | Chester FC | Destansi bir kariyer, huzunlu son

- Sezon 5 -
    2019/20 Sezonu
    - BARCLAYS PREMIER LEAGUE -

- Teknik Heyet | Gelenler/Gidenler ve Antrenörlerimiz -

- Ve nihayet 5 sezondur beklediğimiz o büyük an! -

Premier Lig serüvenimize Emirates Stadyumunda başlamak, rüya gibi giden kariyerimiz için müthiş bir olaydı.
    Fakat güçlü rakibimiz Arsenal'in bize kötü bir hoşgeldin süprizi vardı. Direnç gösteremediğimiz maçtan maalesef elimiz boş ayrılıyoruz.

Sezona Arsenal deplasmanında başlamış ve farklı mağlup olmuştuk.
    Evimizde ilk defa taraftarımızın karşına çıkıyorduk. Bu sefer ki rakip son 3 seneye damga vuran Chelsea'ydi.
    Taraftarımızın desteği ile maçta kalmayı başardık fakat kalitemiz puan almaya ne yazık ki yetmedi.

Sıradaki rakip puan koparacağımızı düşündüğümüz Norwich'ti.
    Fakat işler yolunda gitmedi. Maçta 1-0 öne geçmişken gördüğümüz kırmızı kart yüzünden fazla direnemedik.
    Ne yazık ki 3.hafta sonunda belkide ilk defa 3 puanla tanışacakken evimize elimiz yine boş dönmek zorunda kaldık.

Çok değil bundan 10 yıl önce Swansea, bizim şuan içinde olduğumuz duruma yakın bir konumdaydı.
    Yakaladığı başarılarla bizimkine benzer bir başarı ile şuan ki olduğu konuma kadar gelmeyi başarmışlardı.
    Denk güçlerin mücadelesinde gol sesi çıkmıyor ve iki tarafta hakkı olan 1 puanı alıyordu.
    Böylelikle Chester FC Premier Lig tarihindeki ilk puanını almış oluyordu.

Unutulmaz bir maç, unutulmaz bir gündü!
    1-0 geriye düştüğümüz maçta 56.dakikada 10 kişi kalmamıza rağmen inanılmaz bir geri dönüşe imza attık.
    Maçın son 30 dakikasında resmen bir resital ortaya serdik ve bulduğumuz 2 gol ile Premier Ligdeki ilk 3 puanımızla tanıştık.

Son 2 haftada topladığımız 4 puanla moral bulan takımımızın rakibi bu sefer Blackburn'dü.
    İyi oynadığımız maçta ne yazık ki hak ettiğimiz puanları alamayıp, 1 puanla yetinmek zorunda kaldık.

- Barclays Premier League Puan Durumu -

- 6 Hafta Sonunda Chester FC Oyuncu Performansları -

• dostum büyük bir başarı elde etmişsin.tebrikler

premier ligde ilk sene büyük ihtimalle geride bıraktığın seneler gibi parlak olmayacak.sakın moralini bozma..ilk sene ligde kal yeter..sezon sonu iyi para gelir kadroyu genişletirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: AthabaskA

dostum büyük bir başarı elde etmişsin.tebrikler

premier ligde ilk sene büyük ihtimalle geride bıraktığın seneler gibi parlak olmayacak.sakın moralini bozma..ilk sene ligde kal yeter..sezon sonu iyi para gelir kadroyu genişletirsin

aynen öyle olacak Zaten sene sonunda Premier Lig tv gelirlerinden 126 milyon euro alacağız.. Bu sezon ligi bitirebildiğimiz en iyi yerde bitirmek tek hedefimiz..

Eğer bu sezonu elimizdeki oyuncuları kaybetmeden tamamlayabilirsek seneye çok güzel takviyeler yapmayı düşünüyorum.. Şuan takipte olduğumuz her nokta için adam var.

Elimize yeterki biraz para geçsin ondan sonra vuracam kırbaçı

Tek sorun en iyi 2 adamımın peşinde sürekli birileri var ve akıllarını çeldiler adamların.. Bir tanesi sağ bekim.. Belkide ilerde oyunun en iyi sağ beki olacak adamlardan biri ama peşinde 9-10 kulüp var..

Sene sonu kontratı bitiyor, sözleşme yenilemek istedim fakat kabul etmedi.. Bende sırf para kazanabilmek için ara transfer döneminde satmak zorunda kalacam..

Malum beleş gitmesine göz yumamam.. Şuan için ederi 15 ila 20 milyon euro.. Umarım iyi bir fiyata satar hemen yerine bir takviye yaparım.

• Hocam selam,

bence bu sene orta sıralar bizim için ideal olur, asıl hedef seneye şampiyonluğa oynamak olsun, geçen seneki zaferini kutluyorum. söylemeden geçemeyeceğim Oliver Torresi almak bile bu sezon için harika bir hedef olmuş :)

Takip etmeye devam ediyorum, büyük keyifle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yldrMhtp

Hocam selam,

bence bu sene orta sıralar bizim için ideal olur, asıl hedef seneye şampiyonluğa oynamak olsun, geçen seneki zaferini kutluyorum. söylemeden geçemeyeceğim Oliver Torresi almak bile bu sezon için harika bir hedef olmuş :)

Takip etmeye devam ediyorum, büyük keyifle.

Aslında serbest transferlerde yaşı 30'larında günümüzün oyuncularında çok isim vardı. Fakat sırf isim için oyuncu almak istemedim..

Çünkü en az 3-4 sezon daha oynayacağız gibi geliyor. Bu sezon lige tutunmak, seneye ilk 10 ve diğer sezon şampiyonluk için oynarız gibime geliyor..

Wayne Rooney, James Milner gibi isimler vardı ama uçuk maaş istiyorlar.. Benim şuan yıllık en yüksek maaş verdiğim oyuncu 6 milyon ile Jack Wilshere.. Takımın geri kalanı 2 ila 5 milyon euro arası değişken rakamlarda maaş alıyor..

Bu seneki maaş bütçemiz 60milyon euro. Ben zaten 59'unu kullanıyorum

Seneye reklam, lig ve birçok gelirim olacak. Sadece 126 milyon tv gelirlerimiz var sezon sonu.. Diğer gelirlerle birlikte 150 milyonu geçmesini bekliyorum..

Bu seneyi kazasız belasız atlatırsak, seneye bomba transfer hedeflerim var.

• Hocam merhaba bir şey sormak istiyorum. Championshipde blackburn ile oynuyorum ve 4-4-2 taktiği kullanıyorum. Hocam taktikle maçları oynarken kolay gol atamıyorum ama kolay gol yiyorum ve çok fazla beraberlik alıyorum. Aynı taktikle hiçbir talimat ve oyuncu rolü vs değiştirmeden instant result kullandığımda ise takım herkesi yeniyor takır takır . Hatta en son ben 10. sıradayım lig lideri Wolves e deplasmanda 5 attı takım. Ben maç motorunda oynarken niye olmuyor acaba oyun hatasımıdır ?. Rhino konususndan tecrübeniz anlaşılınca size sormak istedim .
  • sonunda gördük premier ligi. 2seneye şampiyonlar ligini de alırız demi abi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: herospa

sonunda gördük premier ligi. 2seneye şampiyonlar ligini de alırız demi abi :)

Valla orasi mechul Umut'um.. Iyi transferler yapabilirsek 2-3 sezon icin sampiyonlar liginde oynamaya baslar guzel yerlere geliriz..

Henuz sampiyonlar ligi sampiyonlugu icin konusmak cok erken.. orasi cok ayri ve zorlu :)

En buyuk hedefimiz o. Umarim o kupayida alir kariyerimizi oyle tamamlariz ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 505.

Hocam merhaba bir şey sormak istiyorum. Championshipde blackburn ile oynuyorum ve 4-4-2 taktiği kullanıyorum. Hocam taktikle maçları oynarken kolay gol atamıyorum ama kolay gol yiyorum ve çok fazla beraberlik alıyorum. Aynı taktikle hiçbir talimat ve oyuncu rolü vs değiştirmeden instant result kullandığımda ise takım herkesi yeniyor takır takır . Hatta en son ben 10. sıradayım lig lideri Wolves e deplasmanda 5 attı takım. Ben maç motorunda oynarken niye olmuyor acaba oyun hatasımıdır ?. Rhino konususndan tecrübeniz anlaşılınca size sormak istedim .

Selamlar hocam.. oyunu canli oynadiginizda oyun icinde gelisen olaylara dogru mudahale yapmazsiniz dediginiz sekilde maclarda puan kaybedebilirsiniz..

Insalt result yaptiginizda 2 secenek cikar bildiginiz gibi..

Ustteki secenek senin hazirladigin taktik ve talimatlarla islenir.. asistan menejer sadece oyuncu degisiklikleri yapar..

Eger alttakini secerseniz asistan menejer ilk 11 dahil taktige kadar herseyi degistirir..

Ustteki secenegi seceren mac plani kullanmaniz sectiginiz mac plani stratejisine gore takim ve oyuncu talimatlarini degistirir..

Yani bu bir sorun yada hata degil ;)

• Hocam bende zaten üstteki seçeneği seçiyorum ve maç planı da kullanmıyorum yani canlı oynadığımda neyse sim de o taktiği oynatıyor ve dediğiniz gibi asistan sadece oyuncu değişikliğini yapıyor ama anlamadım çünkü sonuçlarda ciddi fark var Teşekkür ettim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 505.

Hocam bende zaten üstteki seçeneği seçiyorum ve maç planı da kullanmıyorum yani canlı oynadığımda neyse sim de o taktiği oynatıyor ve dediğiniz gibi asistan sadece oyuncu değişikliğini yapıyor ama anlamadım çünkü sonuçlarda ciddi fark var Teşekkür ettim..

Ben teşekkür ederim. Birazda şans o işler aslında. Mesela bende de tam tersi oluyor. İzlemediğim maçlarda mağlup olabiliyorum. Örneğin 4.sezonda Huddersfield ile oynadığım ilk maçta instant result kullanmıştım 3-1 kaybetmiştim.

Merak ettiğimden 3d oynadı ikinci maçı ve evde 5-0 yendim Oyuncu moralleri, seçtğiniz oyuncular, formları vs bir çok şey etki ediyor.

Ben önemli maçları 3d, vaktimin çok olmadığı ve hızlı ilerlemem gerektiği zaman instant result yapıyorum.

• Okuması bile keyifli eline sağlık. Bir şöyle kariyer yapamadım alt liglerden başlayıp. Sabır işi
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowz61

Okuması bile keyifli eline sağlık. Bir şöyle kariyer yapamadım alt liglerden başlayıp. Sabır işi

Teşekkür ederim, beğendiğinize sevindim. Evet biraz sabır işi gerçekten. Bir ara neredeyse bırakacaktım. Çünkü alt liglerdeyken hiçbir oyuncu alamıyorsun, teklif ettiğin kimse beğenmiyor ve gelmek istemiyor.

Zaten dikkat ederseniz yaptığım tüm transferler hepsi serbest transfer. Genie scout kullanmasam bu transferlerin hiçbirinden haberim olmaz yapamazdım. Daha önce boston kariyerinde genie scout dahi hiçbirşey kullanmamıştım ve inanılmaz zor bi durumdu gerçekten..

İlk başlarda hile gibi geliyor genie scout kullanmak ama onsuzda transfer yapmak neredeyse imkansız.
  • Geç oldu ancak Başarılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xabir

Geç oldu ancak Başarılar.

Asil heyecan yeni basliyor hocam, gec olmus sorun degil. Guc olmasin..

• quote:

Orijinalden alıntı: -The Stig-

quote:

Orijinalden alıntı: Xabir

Geç oldu ancak Başarılar.

Asil heyecan yeni basliyor hocam, gec olmus sorun degil. Guc olmasin..

Eyvallah hocam kesinlikle.

Bir de hocam bir şey soracaktım. Yeni başlayabildim bu sene 16'ya. Ne gibi bir takım talimatları önerirsiniz? 4-2-3-1 kullanıyorum. Dizilişten dizilişe fark ediyor mu?
  • Evet her dizilis icin ayri oyuncu ve takim talimatlari vermen gerek..

Ornegin senin kullandigin 4 2 3 1 de orta sahadaki iki oyuncuyu ben olsam standart orta saha kullanirim..

Cunku standart orta saha secilen role daha cok oyuncu talimati verilebiliyor..

Mesela yine 4 2 3 1 uzerinden konusmak gerekirse, onde oynayan 3 1 deki tum oyunculara tam saha pres ve sıkı markaj talimati vermenizi oneririm. Boylelikle takim defansina daha fazla yardimci olacaklardir..

Takim talimatlarindan siddetle tavsiye edecegim seylerin basinda tempoyu dusuk tutmaniz. Bu size topa sahil olmayi saglar.. topa sahip ol talati bence cok gereksiz ve sacma onu asla kullanmayin..

Son olarak mutlaka defanstan kisa pasla cik takim talimati.. bunlar benim her taktigimde kullandigim olmazsa olmaz 2 talimat..

Kanat oyunculariniz var ise ki 4 2 3 1 de var.. kanattaki oyuncularinizin yerde orta yapmalarini ve arka direge orta yapmalarini oyuncu talimati ile vermeniz.. cok ise yariyor..

Yasin ve olcana kulandigim 4 2 3 1 ile toplamda 33 gol attirmistim (beta) kariyerimde.

• Hocam selam,

her sabah işe başlamadan foruma bakıyorum paylaşım varmı diye :) bu sabah yine baktım ama maalesef.
    bugün artık şov başlasın diyorum hocam, paylaşımları bekliyoruz :) heran eve pc alabilirim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: -The Stig-

Evet her dizilis icin ayri oyuncu ve takim talimatlari vermen gerek..

Ornegin senin kullandigin 4 2 3 1 de orta sahadaki iki oyuncuyu ben olsam standart orta saha kullanirim..

Cunku standart orta saha secilen role daha cok oyuncu talimati verilebiliyor..

Mesela yine 4 2 3 1 uzerinden konusmak gerekirse, onde oynayan 3 1 deki tum oyunculara tam saha pres ve sıkı markaj talimati vermenizi oneririm. Boylelikle takim defansina daha fazla yardimci olacaklardir..

Takim talimatlarindan siddetle tavsiye edecegim seylerin basinda tempoyu dusuk tutmaniz. Bu size topa sahil olmayi saglar.. topa sahip ol talati bence cok gereksiz ve sacma onu asla kullanmayin..

Son olarak mutlaka defanstan kisa pasla cik takim talimati.. bunlar benim her taktigimde kullandigim olmazsa olmaz 2 talimat..

Kanat oyunculariniz var ise ki 4 2 3 1 de var.. kanattaki oyuncularinizin yerde orta yapmalarini ve arka direge orta yapmalarini oyuncu talimati ile vermeniz.. cok ise yariyor..

Yasin ve olcana kulandigim 4 2 3 1 ile toplamda 33 gol attirmistim (beta) kariyerimde.

Sağolun hocam. Bu oyunda takım ve oyuncu direktifleri oyunun en önemli unsurunu oluşturuyor sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: yldrMhtp

Hocam selam,

her sabah işe başlamadan foruma bakıyorum paylaşım varmı diye :) bu sabah yine baktım ama maalesef.
    bugün artık şov başlasın diyorum hocam, paylaşımları bekliyoruz :) heran eve pc alabilirim :)

hehehe sağolun hocam.

Valla dün akşam aslında kariyere devam edecektim ama çok yorgun olduğumdan oynayamadım, hatta survivor'u izlerken uyuya kalmışım

Bugün hayırlısıyla kaldığımız yerden (7.haftada) devam edecem. İlgin ve desteğin için teşekkür ederim, eksik olmayın.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.