Şimdi Ara

New York sokaklarında 300Mbps yükleme hızları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • New York sokaklarında 300Mbps yükleme hızları

Dünyanın pek çok ülkesinde, kullanıcılara açık alanda kablosuz internet hizmeti sunuluyor. Genelde operatör veya internet servis sağlayıcılar tarafından sunulan bu hizmetin yanında, devlet destekli önemli projeler de mevcut. New York şehri, bu açıdan çok önemli bir projeye imza atıyor. 

Şehir yönetimi, mevcut telefon kulübelerini genişbant internet noktalarına çevirmeyi istiyor. LinkNYC adındaki projede, hali hazırda 200 kulübe denemeye açıldı. Temmuz ortalarında sayının 500'e çıkarılması planlanıyor. 2020 yılında ise toplam kulübe sayısı 4450 olacak.

Kulübelerde 802.11ac üzerinden yayın yapan kablosuz ekipmanlar mevcut. Kulübelere internet, fiber üzerinden çekilmiş. Yapılan ölçümlerde 280Mbps indirme, 317Mbps yükleme hızlarına erişiliyor. Kulübede ayrıca USB şarj portları, ücretsiz sesli görüşme imkanı ve şehrin ayrıntılarının incelenebileceği bir de tablet yer alıyor. Kulübedeki iki adet reklam panosu ise, gerekli finansmanı sağlıyor. 

Proje, CityBridge adında bir firma tarafından yürütülüyor. Firma, yaklaşık 500 milyon dolar olan maliyeti, reklam gelirlerinin yarısına ortak olarak karşılayacak. Vatandaşın yüzde 27'sinin genişbant internet imkanı olmadığı şehirde, LinkNYC projesinin iyi br fırsat yaratacağı konuşuluyor. 

Projenin en iyi tarafı, mevcut bir altyapıyı kullanmak. Bu sayede maliyetler de çok artmıyor. Aslında proje, tüm dünyaya örnek olabilecek seviyede. Ülkemizde de 80 bin civarında telefon kulübesi mevcut. Bu kulübelerin bazılarında yerleşik konsol üzerinden internet hizmeti sunuluyor. Bazılarında da TTNET WiFi noktaları var. Elbette New York şehrindeki gibi devasa bir ağ söz konusu değil. 

• bizde 80 bin telefon kulebesi varsa kapsama alanları kesin 20 metredir

• Önce 300 mbpstı sağlamaları lazım bizimkilerin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stophart -- 20 Ocak 2016; 22:12:29 >
  • Aslinda kapsama alani onemli. Mishal onlarda var mi bilmiyorum ancak bi belediyede su actirirken fatura oderken bu hizmete ulaşabilmeli ya da koca parkta cekmesi lazim ki ise yarasin... Yoksa 10 m menzilli ayakta wifi ne edeyim ben?

• Aslinda kapsama alani onemli. Mishal onlarda var mi bilmiyorum ancak bi belediyede su actirirken fatura oderken bu hizmete ulaşabilmeli ya da koca parkta cekmesi lazim ki ise yarasin... Yoksa 10 m menzilli ayakta wifi ne edeyim ben?

• Turkiye'ye bunu getirseler içinde ki tableti falan çalarlar olmadı direk cihazı söküp götürürler yada ergenler bu tarz cihazların etrafına kamp falan kurar 7/24 bu cihazların yanında takılır. Konuya gelince güzide ülkemizin internet alt yapısının ne kadar berbat olduğuna bir kez daha sahit olalım. Yıl oldu 2016 elin gavuru sokakta 300mbit internet hizmeti veriyor biz 3mbit adil kullanım olan internete 50-60TL bayılıyoruz

• Bizim ülkemizde bahsi konu tablet pc'yi ortada bıraksalar kim önce çalacak diye kavga bile çıkar. Ancak yurtdışında medeni olarak nitelendirdiğimiz ülkelerde bu gibi uygulamalar var ve zarar verildiğini duymadım da görmedim de. Hatta Japonya da sokaklarda çikolata, tabildot, bira, meşrubat, prezervatif vs. gibi otomatik satış makineleri hiçbir güvenlik önlemi alınmadan tertemiz ve hasarsız olarak duruyor; tamamen eğitimle alakalı.

New York sokaklarında 300Mbps yükleme hızları

• quote:

Orijinalden alıntı: Amore

Bizim ülkemizde bahsi konu tablet pcyi ortada bıraksalar kim önce çalacak diye kavga bile çıkar. Ancak yurtdışında medeni olarak nitelendirdiğimiz ülkelerde bu gibi uygulamalar var ve zarar verildiğini duymadım da görmedim de. Hatta Japonya da sokaklarda çikolata, tabildot, bira, meşrubat, prezervatif vs. gibi otomatik satış makineleri hiçbir güvenlik önlemi alınmadan tertemiz ve hasarsız olarak duruyor; tamamen eğitimle alakalı. New York sokaklarında 300Mbps yükleme hızları

Hocam o coca-colanın içinde adam mı var ney :) Belki böyle önlem alıyorlardır.

• Adamlar bizden 50 yıl ilerde

• Manisa'da da var.

• "Projeyi, CityBridge adında bir firma tarafından yürütülüyor."

Bu nasıl devrik bir cümle böyle? Haberleri yazarken bu tarz şeylere dikkat edin lütfen

• yalvarsak gelirler mi Türkiye'ye ??
    Finansman sağlayan 2 reklamı merak ettim. Ciddi maliyet çünkü

• şu haberleri görünce içim acıyor ttnet benden 16 mbit parası alıyor 60 tl bulunduğum semt in alt yapısı çok eski şu ana kadar max 4 mbit gördüm yıllardır bu böyle ne kadar mail attım ciddiye alıp ilgilenmediler bile

• Böyle tabloları görünce kötü oluyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: stophart

quote:

Orijinalden alıntı: Amore

Bizim ülkemizde bahsi konu tablet pcyi ortada bıraksalar kim önce çalacak diye kavga bile çıkar. Ancak yurtdışında medeni olarak nitelendirdiğimiz ülkelerde bu gibi uygulamalar var ve zarar verildiğini duymadım da görmedim de. Hatta Japonya da sokaklarda çikolata, tabildot, bira, meşrubat, prezervatif vs. gibi otomatik satış makineleri hiçbir güvenlik önlemi alınmadan tertemiz ve hasarsız olarak duruyor; tamamen eğitimle alakalı. New York sokaklarında 300Mbps yükleme hızları

Hocam o coca-colanın içinde adam mı var ney :) Belki böyle önlem alıyorlardır.

Japonyada sigara makinalarini Turklerin soydugunu bizzat biliyorum. Hemde kendi gelistirdikleri cok ozel yontemlerle. Ince demir cubukla itelemece felan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Biz Türkler sıkıntılı bir milletiz, bunu kabul etmek lazım.

• stophart kullanıcısına yanıt
    Müşterilere kamera şakası yapmak için makinenin içine girmiş birisi; amaç korkutmak.
  • Bizim ülkemizin firmalarida müşteriyi daha çok nasil yolariz derdindeler bunu bi assalar her sey cok güzel olacak

• Yalnız upload hızı daha yüksekmiş dikkatimi çekti simetrik internet yani
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.