Şimdi Ara

Dell İnspiron 5558 S20W45C

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
3
Favori
1.364
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Cok sicak olmasa da ilik in bir tik ustu diyebiliriz. Bu fiyata iyisi varsa 1500 1600 limitinde yorum alabilirim. (Kendime dusunuyorum)

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_dell-ınspiron-5558-s20w45c-15-6-inç-ıntel-core-i5-5200u-2-20-ghz-4-gb-500-gb-2-gb-windows-10-notebook-1156075.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aynısının i3 modelini yılbaşında 1300 TL ye aldım. malzeme kalitesi yavan geldi, kullandıkları ram isimsiz.
    bilişim sektöründeyim, bir ssd ve 2*4gb kinsgton hyperx ram taktım, canavar oldu.
    ram ve ssd olayını önceden planladığım için bu 2 parçaya en kolay ulaşılan 2 marka vardı.
    biri dell biri lenovo. diğer markaların hepsinde harddisk klavyenin altına yerleştirilmiş yani sökmek zahmetli.
    şimdi olsa lenovoyu tercih ederdim tabii aynı fiyat olursa, ama lenovolar daha pahalı!
  • quote:

Orijinalden alıntı: knopix2626

aynısının i3 modelini yılbaşında 1300 TL ye aldım. malzeme kalitesi yavan geldi, kullandıkları ram isimsiz.
    bilişim sektöründeyim, bir ssd ve 2*4gb kinsgton hyperx ram taktım, canavar oldu.
    ram ve ssd olayını önceden planladığım için bu 2 parçaya en kolay ulaşılan 2 marka vardı.
    biri dell biri lenovo. diğer markaların hepsinde harddisk klavyenin altına yerleştirilmiş yani sökmek zahmetli.
    şimdi olsa lenovoyu tercih ederdim tabii aynı fiyat olursa, ama lenovolar daha pahalı!

Hocam 1500-2000 civarinda ne onerirsin?

Bir de bu linkteki modelin ekran karti nedir arkadaslar? 2 gb paylasimsiz yaziyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynısını n11 den 1450 ye almıştım çekle.

arkadaşın dediği gibi malzeme kalitesi iyi değil. touchpad nedense hoşuma gitmedi. plastik malzeme sert ve bariz.

bende arkadaş gibi ssd taktım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

aynısının i3 modelini yılbaşında 1300 TL ye aldım. malzeme kalitesi yavan geldi, kullandıkları ram isimsiz.

SSD lüks olsa da RAM ile iyileştirme yapılabilir aslında.
  • knopix2626 K kullanıcısına yanıt
    genellemeniz yanlis. dell bazen oyle dandik kasalar yapiyor ki hdd degistirmek icin ekrani bile sokmek gerekiyor. keza yeni asuslarda genelde ayni sekilde.
    benim gordugum en "maintenance friendly" marka fujitsu ve benq.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolarin biraz dusmesini bekleyecekmisiz gibi gorunuyor. 1500 bandinda ne alsak ekleme yapmak gerekiyor ve 2000 i buluyor.

• Gt 920m ekran kartı doğrumudur. model yazmamışlar telden girdim göremedim başka siteden baktım.

• quote:

Orijinalden alıntı: suicide

genellemeniz yanlis. dell bazen oyle dandik kasalar yapiyor ki hdd degistirmek icin ekrani bile sokmek gerekiyor. keza yeni asuslarda genelde ayni sekilde.
    benim gordugum en "maintenance friendly" marka fujitsu ve benq.

malzeme kalitesi yavan geldi derken üstü kapalı "dandik" demek istemiştim.
    klavyede esneme var yepyeni bilgisayarda, elimde kalacak diye korkuyorum.
    notebooklarıma iyi bakarım, bir önceki acer 8 yıl kullanıldı, hala da çalışıyor.
    benim bütçe aralığımda incelediğim dell ve lenovo dışındaki notebooklarda hdd çıkarmak için komple dağıtmanız gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: alienbold

Gt 920m ekran kartı doğrumudur. model yazmamışlar telden girdim göremedim başka siteden baktım.

ekran kartı gt 920m, çok bir şey beklemeyin
  • quote:

Hocam kullandiginiz pc ilk linkteki galiba. Ben de iki dell ve hp arasında kararsız kaldım. Hangisini tavsiye edersiniz? (Sağlamlık benim için önemli)

http://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-250-g4-intel-core-i3-5005u-2-0ghz-4gb-500gb-15-6-tasinabilir-bilgisayar-t6n61ea-p-BD601859

http://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-5558-b05f45c-intel-core-i3-2-7ghz-4-gb-500-gb-linux-tasinabilir-bilgisayar-p-BD5558B05F45C

http://www.istanbulbilisim.com.tr/dell-inspiron-3542-b03f45c-notebook-fiyati,140510.html

Konusu:
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=113972730&p=1#113972730

• Fiyatına göre ekran kartı dandik. Ayrıca full hd de değil. Yani ekstra bir avantajı yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.