Şimdi Ara

'Myo' ile çok önemli bir ilke imza atıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 'Myo' ile çok önemli bir ilke imza atıldı

Thalmic Labs tarafından geliştirilen devrimsel kontrol aparatı Myo, dünyada ilk defa bir protez kolun kontrol edilmesi için kullanıldı.

Bünyesinde yer alan sekiz gelişmiş elektromiyografi (EMG) sensörü ile kol kaslarındaki elektriksel aktiviteyi takip eden Myo, aynı zamanda 3 eksenli manyometre, jiroskop ve ivmeölçer sensörleriyle farklı cihazların kablosuz olarak sadece kol hareketleriyle kontrol edilmesine imkan tanıyor. Bluetooth ampul, akıllı telefon, akıllı gözlük, sanal gerçeklik gözlüğü ve bilgisayar gibi destekli ürünlerle Bluetooth LE teknolojisi üzerinden iletişim kuran ürün, Johns Hopkins Üniversitesi araştırmacılarının bulduğu yeni bir cerrahi teknikle ise artık protez kolları da aktif olarak kontrol edebiliyor.

Kolun üst bölümüne takılarak beyinden gelen hareket sinyallerini (Kaslar aracılığıyla) okuyan ve bunları bilgisayar destekli protez kola aktararak gerçeğine en yakın deneyimlerden bir tanesini ortaya koyabilen Myo, bu sayede oyunlar ya da diğer elektronik cihazları kontrol etmekten çok daha faydalı bir görevi yerine getiriyor ve hepsinden önemlisi Amazon üzerinden 200$ fiyat etiketiyle satın alınabiliyor.

Konsept bir ürün üzerine kurulmamış olmasıyla büyük gelecek vaadeden protez kontrol süreci hakkında hazırlanan tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

• Budur işte. Helal olsun. Adamların şirketleri ve üniversiteleri ne güzel şeyler yapıyorlar. Benzer bir sürü gelişmeden DH ile haberdar oluyoruz.

Bizim (bildiri yayınlayıp imza atan) aydın! bilim adamlarıda hainlik, uşaklık ve provakosyonu bırakıp, bizim vergilerimizle devletten aldığı parayı hak ederek, böyle ve benzeri yararlı işlerle uğraşsalar keşke.

Düzenleme: tüm öğretim üyesi arkadaşları kastetmedim ama yanlış anlaşılabileceği için parantez içerisinde yazıma açıklama ekledim. genelleme olarak algılanmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceo-tr -- 20 Ocak 2016; 10:53:08 >
  • Deus Ex yakındır.

• Bu amaçla kullanılmasına saygı duyuyorum tabi ve umarım kullanan kişinin hayatını kolaylaştırır ama günlük kullanımda pek pratik bulmadığımı belirtmek isterim. Çok uzun süre kullanılamıyor ve kol ağrısı yapıyor.

Bu arada hepimiz "Tübitak ilgilenmedi NASA kaptı " gibi bir sürü haber okumuşuzdur. Bilim her topluma lazım .Önemli olan illaha bir şey keşfetmek değil bilimsel süreci takip edebilmektir.

• Helal olsun böyle şeylerin gelişmesi çok önemli umarım yakın bir zamanda organda yapmaya başlarlar .

• quote:

Orijinalden alıntı: ceo-tr

Budur işte. Helal olsun. Adamların şirketleri ve üniversiteleri ne güzel şeyler yapıyorlar. Benzer bir sürü gelişmeden DH ile haberdar oluyoruz. Bizim aydın! bilim adamlarıda hainlik, uşaklık ve provakosyonu bırakıp, bizim vergilerimizle devletten aldığı parayı hak ederek, böyle ve benzeri yararlı işlerle uğraşsalar keşke.

Siyaseti karıştırmadan yorum yapmak isterim .

Sen ne yaptın bu zamana kadar ? Sen de yap bir şeyler güzel kardeşim . Bu ülkede binlerce akademisyen var genelleme yapmaya hakkın yok.

• Güzel yapmışlar helal olsun...

• Bu ne ki ? Bizimkiler sure okunmuş fasulye yaptı bütün avrupa şok.

• Bunları yapan kişiler Abdestlimi ? Namaz kılıyorlar mı ? Başlamadan önce bismillah dediler mi ? Cenabet bunlar bunların yaptığı HIZMET Haram olduğu gibi kendileri de zaten cennete gidecektiler !

• quote:

Orijinalden alıntı: CooL_ROMEO

quote:

Budur işte. Helal olsun. Adamların şirketleri ve üniversiteleri ne güzel şeyler yapıyorlar. Benzer bir sürü gelişmeden DH ile haberdar oluyoruz. Bizim aydın! bilim adamlarıda hainlik, uşaklık ve provakosyonu bırakıp, bizim vergilerimizle devletten aldığı parayı hak ederek, böyle ve benzeri yararlı işlerle uğraşsalar keşke.

Siyaseti karıştırmadan yorum yapmak isterim .

Sen ne yaptın bu zamana kadar ? Sen de yap bir şeyler güzel kardeşim . Bu ülkede binlerce akademisyen var genelleme yapmaya hakkın yok.

Siyaset karıştırmıyorum. Hiçbir parti ve hiç bir kurum belirtmedim. genelleme yapmadım. imza atan kişileri kastettim. sadece dediğin gibi genelleme yapmadan terör örgütünü destekler nitelikte açıklama yapan ve özellikle belirteyim bilim adamı öğretim görevlisi vs yani bilimle uğraşsın diye para alan kişilerin bu işlerle uğraşmasını ve siyasi bölücü açıklamalar yapmalarını eleştirdim. onlar nasıl devleti eleştiriyorsa bende onları eleştiriyorum. bu olay siyasi partilerin görüşlerin üzerinde bir olay.

ayrıca beni eleştirmişsin sen ne yaptın diye. Ben kamuda çalışanıyım. vatandaşa hizmet veriyorum. ve işimi en iyi şekilde yaptığıma inanıyorum. bu konuda içim çok rahat. aksini söyleyenin anlını karışlarım. iki üniversite mezunuyum. üniversitede araştırma görevlisi vs değilim ama. yani bu benim işim değil. kalkıp polise doktora sen ne yaptın böyle birşeyi niye sen bulmadın diyemezsin. bu onun işi değil. herkes işini yapacak. ama işi araştırma geliştirme bilim vs olan adamların siyasi ve bölücü açıklamaları beni rahatsız ediyor. sizide etmeli bence. hatta bölücü düşünceleri olmayan devletin ve milletin siyasetten ve kişilerden üstün olduğunu düşünenleride.

• quote:

Budur işte. Helal olsun. Adamların şirketleri ve üniversiteleri ne güzel şeyler yapıyorlar. Benzer bir sürü gelişmeden DH ile haberdar oluyoruz.

Bizim aydın! bilim adamlarıda hainlik, uşaklık ve provakosyonu bırakıp, bizim vergilerimizle devletten aldığı parayı hak ederek, böyle ve benzeri yararlı işlerle uğraşsalar keşke.

Her genelleme yanlış olduğu gibi sizin ki de yanlış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Budur işte. Helal olsun. Adamların şirketleri ve üniversiteleri ne güzel şeyler yapıyorlar. Benzer bir sürü gelişmeden DH ile haberdar oluyoruz.

Bizim aydın! bilim adamlarıda hainlik, uşaklık ve provakosyonu bırakıp, bizim vergilerimizle devletten aldığı parayı hak ederek, böyle ve benzeri yararlı işlerle uğraşsalar keşke.

herhangi bir genelleme yapmadım. yazıda belki yanlış anlaşılmış olabilirim. benim kastettiğim öğretim görevlisi olup ta bu iş harici provakosyon yapan, terör örgütünden tek kelime bahsetmeyip devleti suçlayan ve bunun altına imza atan sözde aydın bilim insanları. üstteki mesajda da açıklamıştım zaten.

• adam walter white ta benziyor

• quote:

quote:

quote:

herhangi bir genelleme yapmadım. yazıda belki yanlış anlaşılmış olabilirim. benim kastettiğim öğretim görevlisi olup ta bu iş harici provakosyon yapan, terör örgütünden tek kelime bahsetmeyip devleti suçlayan ve bunun altına imza atan sözde aydın bilim insanları. üstteki mesajda da açıklamıştım zaten.

Keşke doğrudan hedef gösterip yazsaydınız hocam. Okumuyoruz çünkü, sorun orada.

Çoğunluk artılananlara bakacak.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Keşke doğrudan hedef gösterip yazsaydınız hocam. Okumuyoruz çünkü, sorun orada.

Çoğunluk artılananlara bakacak.

doğru diyorsunuz aslında. tekrar okuyunca "aydın! bilim adamı" diye yazarak biraz gönderme yapmak istemiştim ama yanlış anlaşılabiliyor. yoksa 1000 küsür kişinin yaptığı hatayı bütün öğretim görevlisi ve hocalara mal etmek gibi bir niyetim asla olamaz.

• quote:

quote:

Neresi yanlış? Gayet doğru bir açıklama. Bizimkiler vatan hainliği yapıyor. Hükümet ten para alıp hükümete hainlik yapıyor. PKK ya laf söylemeyip hükümete katil diyor . Destekçisi olduğunu belli etmeseydin keşke

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: asdfzxcv12

quote:

quote:

Neresi yanlış? Gayet doğru bir açıklama. Bizimkiler vatan hainliği yapıyor. Hükümet ten para alıp hükümete hainlik yapıyor. PKK ya laf söylemeyip hükümete katil diyor . Destekçisi olduğunu belli etmeseydin keşke

Yorumları okusaydınız keşke. Terör örgütünü ve destekçilerini desteklemiyorum merak etmeyin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.