Şimdi Ara

WhatsApp artık tamamen ücretsiz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
0
Favori
2.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • WhatsApp artık tamamen ücretsiz

Sosyal medyanın dev ismi Facebook'un aylık 900 milyon aktif kullanıcıya sahip anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, tamamen ücretsiz yapıldı.

Şimdiye kadar ilk yıl ücretsiz daha sonra ise ufak bir miktar ödeme ile kullanılabilen popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bundan sonra tamamen ücretsiz olacak ve ilerleyen dönemde herhangi bir ücret talep edilmeyecek. Ücretsiz olmasıyla reklam göstermeye başlamayacağı belirtilen servis, gelen bilgilere göre maddi olarak "şirket - kullanıcı" arasında sunulacak özel iletişim ağlarından (Banka hesap hareketleri ya da uçak gecikmeleri metin mesajı yerine WhatsApp üzerinden bildirilecek) gelir elde edecek.

Yeni gelir modeli için geliştirme çalışmalarının henüz başında olunduğu belirtilen WhatsApp, bu adım ile daha fazla kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.

Şimdiye kadar WhatsApp'a ne kadar ödeme yaptınız?

• 0,99 Dolar.

• WhatsAppi sevdiğim için 1 Yıl ek uzatma yapmıştım. Gitti la benim 2.5 tl.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hiç 1. yılı doldu sildim yeniden kurdum 1 yıl daha verdi

• quote:

Ücretsiz olmasıyla reklam göstermeye başlamayacağı belirtilen servis, gelen bilgilere göre maddi olarak "şirket - kullanıcı" arasında sunulacak özel iletişim ağlarından gelir elde edecek.

Bu noktayı tam olarak anlayamadım. Nasıl bir özel iletişim ağı sunmayı düşünüyorlarmış.

• Ben WhatsApp'a hiç para ödemedim hiç talep etmedi benden şuana kadar symbian zamanından beri kullanıyorum nokia telefonumda dahi vardı.Arada yeni sürümünü apk olarak yüklüyorum ondan galiba.

• Mesaj göndermek için güzel bir uygulama, gecikme olmadan gönderebiliyor Facebook gibi değil. Ama iş sesli görüşmeye gelince de Facebook bu işte biraz daha iyi gibi.

• reklamlara hazırlıklı olun.

• WhatsApp ücretli miymiş?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sirketlerin sms uzerinden reklam mesajlari gonderilmesi yasaklaninca demek artik whatsapp uzerinden gonderilecek.

zaten parali degildi, 3-4 senedir kullaniyorum,surem doldukca sureniz uzatildi diye bildirim veriyordu.Bu da isin bahanesi olmus demekki

• keşke paralı olsaydı.
    Şimdi banka adı altında saçma sapan bildirimler görürüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: unflattering

quote:

Ücretsiz olmasıyla reklam göstermeye başlamayacağı belirtilen servis, gelen bilgilere göre maddi olarak şirket - kullanıcı arasında sunulacak özel iletişim ağlarından gelir elde edecek.
    Bu noktayı tam olarak anlayamadım. Nasıl bir özel iletişim ağı sunmayı düşünüyorlarmış.

firmaların bize gönderdiği fatura yada bilgi mesajlarını sms olarak deil watsaptan alıcakmışız onlarda msj parasını firmadan alıcaklar

• bende yıllardır ücret ödemedim istemedi çünkü. yeni gelir modeli kullanıcıları sıkmaz umarım.

• Zaten para istemiyordu süresinin dolmasına yakın 1 yıl daha uzatıyordu.

• Saçma.sapan gelir modelleri yerine yılda 2-3 dolar vermeye ben razıyım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2010'dan beri kullanıyorum, daha para ödemedim, hep uzatıyodu zaten.
  • reklam vs. uğraşmayız umarım
  • Kaç yıldır hiç para ödemedim zaten, kendi kendine tarihi yenileniyordu :D

• Gerizekalı Whatsup bende hiç o 1 yılı doldurmadı. Yeni telefon alıyorum. Yine sıfırlıyor. Reklamsız olsun, yılda 2 dolar alsa bile yine de verilirdi.
    Yani ben daha fazla da verirdim ama hiç kimse yılda 2 dolara bir şey demez verirdi.
    Benden hiç para almadı. Ve bu salaklığı kendisi istedi. Kendi ayağına kendi sıktı.
    Niye almadı ki? Telefona göre kullanım süresi yerine mail adresine göre ücretlendirme yapması gerekiyordu. Zira yeni telefon alan kişinin, parası da vardır. Niye yeni telefon alan kişiye kıyak çekip 1 dolar bile olmayan parayı almıyor ki...

• Amerikan hükumeti watsapanin zararlarını karsilar. 1milyar insanın telefonlarının tamamına hakimler ne de olsa. Türkiyede Internet yasası kabulü edilmemesi için ne takla atılmıştı

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.