Şimdi Ara

Yeni Tip Ehliyetim Geldi, (Detaylar İçerde) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
820
Cevap
34
Favori
148.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 15 TL Hocam, eski tip ehliyeti değiştirmenin maliyeti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Son aya kadar degistirmicem parami zaten vergiyle aliyorlar . 4 litre benzinde aldiklari vergi 13 liraya denk geliyor zaten

aynen son dakikaya kadar değişmem.

ayrıca bu kardeşimiz 8/10 ay sonra yeni kimliğinde ehliyet bilgilerinin de olduğunu öğrenirse:

kime (edit) : övgüler yağdırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi G Man -- 18 Ocak 2016; 21:03:39 >
  • Muhtmelem gerekiyor Hocam, Aile sağlığı merkezinden ücretsiz alabiliyorsunuz yeni format sağlık raporunu.
  • G Man kullanıcısına yanıt
    Hocam yeni kimlikte ehliyet bilgileri olmayacak, olsa bile uluslararası geçerliliği olmaz, bu ehliyetin amacı ab ülkelerinde geçerli olması, geçerli olabilmesi için de resimde gördüğünüz gibi her sınıfın ehliyet üzerinde ayrı ayrı yazması ve arka yüzünde de kullanım sürelerinin ayrı ayrı yazması gerekiyor. Bu şablonda bir kimlik kartı verirseler o zaman olur, oda biraz saçma olur ehliyette kimlik bilgileri olmuş olur.

Yeni Tip Ehliyetim  Geldi, (Detaylar İçerde)
     Yeni Tip Ehliyetim  Geldi, (Detaylar İçerde)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerÇel -- 18 Ocak 2016; 23:31:03 >

• heves etmiş.5 yıla kim öle kim kala
  • hoksi kullanıcısına yanıt
    Heves etmiş derken?
  • Bende başvurdum bugün baya bekledik sistemi ama sonunda oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerkanÇelik

Hocam yeni kimlikte ehliyet bilgileri olmayacak, olsa bile uluslararası geçerliliği olmaz, bu ehliyetin amacı ab ülkelerinde geçerli olması, geçerli olabilmesi için de resimde gördüğünüz gibi her sınıfın ehliyet üzerinde ayrı ayrı yazması ve arka yüzünde de kullanım sürelerinin ayrı ayrı yazması gerekiyor. Bu şablonda bir kimlik kartı verirseler o zaman olur, oda biraz saçma olur ehliyette kimlik bilgileri olmuş olur.

Serkan bey sizin ehliyetin ön yüzünde A2 sınıfı motorsiklet görünmüyor fakat arka kısımda M sınıfına 10 yıllık yetki vermişler
    Sanırım belli cc'ye kadar olanlara hak mı tanınıyor artık?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert107

Fişleniyoruz kimlik pozu altında.

Yasa dışı bir iş yapıyorsanız SIP diye bulunacaksiniz .

Bi kötülük yapacak olan dusunsun

• 50 cc ye kadar olan mobiletlere bütün sınıflara yetki vermişler Hocam. Motosiklet ehliyeti 4 sınıfa ayrılmış.

M, 50 cc ye kadar (Eskiden B veya daha üst sınıf ehliyeti olana direk veriyorlar)
    A1, 11 kilovata kadar.
    A2, iki tekerkek için 35 kilovat 3 tekerlek için 15 kilovata kadar.
    A, tekerlek farketmeksizin 15 kilovat üzeri.

Her sınıf bir altını sürebiliyor. A ehliyeti alamabilmek için en az 2 yıl A2 ehliyeti sahibi olmak gerekiyor. 24 yaş üzeri için A2 şartı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerÇel -- 19 Ocak 2016; 18:38:54 >
  • quote:

50 cc ye kadar olan mobiletlere bütün sınıflara yetki vermişler Hocam. Motosiklet ehliyeti 4 sınıfa ayrılmış.

M, 50 cc ye kadar (Eskiden B veya daha üst sınıf ehliyeti olana direk veriyorlar)
    A1, 11 kilovata kadar.
    A2, iki tekerkek için 35 kilovat 3 tekerlek için 15 kilovata kadar.
    A, tekerlek farketmeksizin 15 kilovat üzeri.

Her sınıf bir altını sürebiliyor. A ehliyeti alamabilmek için en az 2 yıl A2 ehliyeti sahibi olmak gerekiyor. 24 yaş üzeri için A2 şartı yok.

Şimdi ben 2010'dan beri A2 sahibiyim ve yaşım şuan 23. Yeni ehliyette tümünü kullanma hakkım oluyor mu bu durumda anlamadım ben ?
  • Hepsini kullanma yetkiniz oluyor Hocam, yeni kanun yeni ehliyet alacaklar için geçerli, siz yeni tip ehliteye geçtiğiniz de ehliyetiniz,M,A1,A2,A ve B1 olacak.
  • Bizimki Almanya ehliyetinin yaninda, rengi dizayni malzeme vs çakma çin malı ehliyet gibi duruyor..

Madem bu kadar ugrastirip insanlari kasayi dolduracaksiniz, adam gibi bir cizim yaptirsaydiniz mubarekler

• Şu yurtdışında geçerli olma geyiği de çok ağır yalan resmen adam kandırıyorlar. Eski tip ehliyetiniz zaten dünyanın istisnasız her noktasında geçerliydi. Beynelmilel ehliyet de aynı şekilde para tuzağıydı.
  • Dün ASM gittim, oradaki doktorlar bizim verme yetkimiz yok, hastanelerden gidin alın diyip gönderdi.
  • ozanunal kullanıcısına yanıt
    Beynelmilel ehliyet olmadan Yunanistan'a aracınızla giriş yapamıyorsunuz.

• Yunanistan'ı bilemem ama avrupanın birçok yerinde ehliyetimi kullandım. Araba da kiraladık, kimlik gibi de kullandık hiç de sorun olmadı. Ben de son vakte kadar bekleme taraftarıyım. 2 gün sonra yine bir şeyler değişir kesin.
  • quote:

Beynelmilel ehliyet olmadan Yunanistan'a aracınızla giriş yapamıyorsunuz.

Latin alfabesi kullanmadıkları için öyle bir durum var kağıt üzerinde de giren çok kişi var.
  • efe bey
    kağıthanedeki başvurularda aynı sorun çıktı
    tarayıcı tozluymuş, belgeler tekrar taranacakmış
    ama bunu da hemen yspmayacaklarmış
    çok yoğunlarmış
    kağıthane ilçe emniyetten bi tanıdık olsaydı ne iyi olurdu
    çok zor bir iş bu

• TC kimlik no bile yazmiyor. Onu yazsalardi kimlik yerine kullanırdik.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.