Şimdi Ara

ev ısıtma yardım lütfen

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar nasip oldu topraktan bir ev aldık ancak ısıtması ile ilgili kaygılarım var yer sinop ne kadar deniz kenarıda olsa soğuk oluyor ve müteahhit doğal gaz geleceği için merkezi ısıtma sistemli (kalorifer) yapmıyor sadece petekleri takıp bırakacak evde küçük çocuk var 1 yaşında o yüzden ve pisliğinden ötürü soba kurmak istemiyorum kat kaloriferi için ayrıca yerde yok sadece biri 3 diğeri 5 metrekare iki balkonu var ev 3+1 net 105 metre kare duvarlar dahil 120 (müteahhitin söylemiyle) büyük ihtimalle 7,5-8 metre kara petek gider diye düşünülüyor ekonomik bir ısıtma için önerileriniz nedir

not: ardo diye bir ısıtma sistemine baktım kullanışlı ancak peteğin tanesi 2000 lira

• önerisi olan yok sanırım
  • TheBaBa55 kullanıcısına yanıt
    Dogalgaz ne zaman gelecek bu konu hakkinda net bir bilgi varmi..diyelimki kat kaloriferi aldiniz, geri satabilirmisiniz..forumda kaloriferli soba vardi, evin icine yada balkona monte ettirebilirsiniz.yalniz balkonda baca olmasi lazim yoksa sikinti olabilir..ya balkona montaj yaptirip baca olan odaya borularla tasitilabilir, yada balkondan catiya kadar gecici baca yaptirililabilir. ..cozum cok ama dedigim gibi masraf etmek lazim..
    Dogal gazda gelirse bu masraflar bosa cikar.bu seferde kombi masrafin olur..

gene kombi alinip propan gaziylada isinilabilir, yalniz sinopta propan gazini ucuza bulamayabilirsin ki zaten propan gaziyla isinmakta asiri maliyetli.Gecen yaz sinoba yolum dusmustu, aracima gaz alacaktim, diger illerdekinden 30 ila 50 kurus daha pahaliydi. yakit yonunden biraz sikintili sehir gibi,

Ya klima alacaksiniz, yada ufo veya konvektorlu vigo gibi gecici isiticilar kullanacaksiniz.klima daha mantikli gibi, hic olmazsa yazin nemi dusurmek ve iceriyi serinletmek icin kullanirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Klima tavsiye ediyorum ısıtması iyidir bilindik markalar sizi Üzmez yaz kış kullan harika ürünler nemi dengelenebiliyor lar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • isnuerog İ kullanıcısına yanıt
    ilginiz için teşekkür ederim kaloriferli soba olabilir ancak onunda kömürü odunu isi yakması derken soğuyorum benim aradığım klimadan ziyade cebi yakmayacak elektrikli bir ısıtıcıya yönelmek
    Elektrik pahali oldugu icin malesef butu elektirikli isiticilar maliyetlidir..klima alamniz yaz kis sizin faydaniza olur..dogalgaz gelince en azindan klima bosa cikmamis olur.digerleri ufo vigo gibi isiticilar bosa cikar paraniz bosa gider.genede siz bilirsiniz.tabi klima fiyatlari cok fazla.ufo vigo gibi isiticilari cok az fiyata alabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • isnuerog İ kullanıcısına yanıt
    evet elektrik pahalı doğal gaz yok, küçük çocukda olduğu için evin her yeri ısınsın istiyorum geriye kalıyor kat kaloriferi yada kalorifer sobası
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.