Şimdi Ara

Termo Vana için ev planıma bakar mısınız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Yeni eve taşındım ve doğalgaz yeni bağlandı. Ev planı resimdeki gibi. Evdeki toplam 2 Termostatik Vana ECA'nın. Ben 5 petekten 4 tanesinde termostatik vana olsun, kullanılmayan oda vanası normal olsun diye düşündüm. Ama kombiye en uzak oda gece yattığım oda. Gece 2 oda ve salon kullanılıyor, gün içinde de öyle aslında. Termostatik vanalar nasıl konumlandırılmalı sizce. Mesela salonda da iki petek var. Acaba salondakilerden biri normal kalsın diğer 4'ü mü termostatik olmalı mı? Bilen arkadaşlardan yorum bekliyorum. Teşekkürler.
    Bu arada ev Mersin'de güney öğleden sonraya kadar güneş alıyor. Doğu cephe öğlene kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dh33 -- 15 Ocak 2016; 15:49:27 >

• Merhaba hemşerim sanırım kombiye en yakın iki peteğe termostatik vana takılmış ( çubuk ısındığı içindir ) peteklerin sadece 1 tanesine düz vana takılması lazım diye düşünüyorum kombi devir daim rahat olsun diye onu da son peteğe takabilirsin (yan daireye bitişik olan oda) işin uzmanları da cevap verecektir konuya saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibocan_

Merhaba hemşerim sanırım kombiye en yakın iki peteğe termostatik vana takılmış ( çubuk ısındığı içindir ) peteklerin sadece 1 tanesine düz vana takılması lazım diye düşünüyorum kombi devir daim rahat olsun diye onu da son peteğe takabilirsin (yan daireye bitişik olan oda) işin uzmanları da cevap verecektir konuya saygılar.

Eyvallah birader. Genelde okuduğum yorumlarda bu şekilde tavsiyeler gördüm dediğin gibi. Gündüz ve gece en son odada takılıyorum sürekli düz vana ile uğraşmamak için kullanılmayan odada olsa düz vana, en son odada termostatik olsa sorun olur mu? Ya da olur mu? Bilen arkadaşlar mutlaka vardır.
  • dh33 D kullanıcısına yanıt
    Son oda hariç diğer tüm peteklere termostatik vana taktırın, kullanmayan odanın vanasını 2.kademede tutun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 15 Ocak 2016; 16:41:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Son oda hariç diğer tüm peteklere termostatik vana taktırın, kullanmayan odanın vanasını 2.kademede tutun.

Teşekkür ederim sağolun. Peki resimdeki gibi sol üstteki vanayı aşağıdaki linkteki Danfoss Yatay Köşe ile değiştirtsek olur mu? Dabfoss'un üzerindeki 1 2 3 4 5 yazan numaralar altta falan kalır mı okumakta sorun olur mu? Peteklerden duvara 15 cmden fazla mesafe var.
    http://www.sanalpazar.com/danfoss-yatay-kose-uk-gaz-sensorlu-termostatik-vana/i-13549944

• dh33 D kullanıcısına yanıt
    Değiştirebilirsiniz sorun olmaz.
  • Danfoss RA 2000 vanalarım kargodan geldi. Montajını kime yaptırabiliriz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.