Şimdi Ara

Kombi Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
50
Cevap
4
Favori
26.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    95 m2 dairede kullanmak amacıya yoğuşmalı kombi arayışındayım. Buderus GB062'ye bakıyorum ancak öneri de almak istiyorum.

Ayrıca modülasyonlu termostat önerisi olan varsa sevinirim.

• ekullu E kullanıcısına yanıt
    buderus gb62 yanında buderus rc10 veya rc150 modülasyonlu oda termostatı alabilirsin
    alternatif olarak:
    bosch condens 2500w yanında bosch fr 10 veya fr100 modülasyonlu oda termostatı
    eca confeo premix yanında eca lago fb modülasyonlu oda termostatı ve eca dış hava sensörü
    baymak idee yanında i-sense oda termostatı (kablolu veya kablosuz) ve baymak idee dış hava sensörü
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

buderus gb62 yanında buderus rc10 veya rc150 modülasyonlu oda termostatı alabilirsin
    alternatif olarak:
    bosch condens 2500w yanında bosch fr 10 veya fr100 modülasyonlu oda termostatı
    eca confeo premix yanında eca lago fb modülasyonlu oda termostatı ve eca dış hava sensörü
    baymak idee yanında i-sense oda termostatı (kablolu veya kablosuz) ve baymak idee dış hava sensörü

Yorumunuz için teşekkürler. Sizce aralarında en iyi seçim hangisi olur?

Ayrıca sizce İstanbul koşullarında bu evde kaç metre petek olmalı. Binada çok iyi bir yalıtım yok. Net iç alan 85 m2 civarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekullu -- 14 Ocak 2016; 12:53:06 >
    hepsi olur hepsini de birinci derece yakınlarımın evlerine taktırdım
    bence bölgenizde eca,ısısan (buderus/bosch) ve baymak servislerini araştırın hangisi daha iyiyse o kombiye yönelin
    kombileri aksesuarları ile birlikte alırsanız sıkıntı yaşamazsınız mesela baymak idee'de lcd ekran yok i-sense oda termostatı şart oğlu şart
    aynı şekilde bosch condens 2500 ve buderus gb62 oda sıcaklığına göre modülasyon özelliğinde iyi çalışıyor yazdığım modülasyonlu oda termostatları şart
    eca confeo premix eca lago+eca dış hava sensörü kombinasyonunu forumda çok fazla insan kullanıyor herkes memnun
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Tekrar Merhaba,
    Bugün petekler takılmış (evi müteahitten aldığım için kombi hariç diğer işleri o yapıyor kombiyi de o takacaktı ama DD Nepto takaçağını söyleyince istemedim). Söylediğim eve 4,5 metre petek ve havlupan yeterlimidir sizce?

Bu arada Ariston Cares Premium için fikriniz nedir?
    4.5mt petek ama evde ısıtılacak net alan kaç m2? eğer net 85m2 ise her durumda az
    ariston dan alınacak tek kombi ariston genus premium evo
    ama ariston un servis yapılanması gevşektir
    geçen haftalarda bozulan sıfır ariston cares premium kombisi için servis, çıkma eşanjör taktı
    bozulan eşanjörün yerine sıfır eşanjör takılması gerekir
    Evet 85m2 civarında. Ne kadar olmalı sizce?

Tesisat yapıldığı için ekleme yaparsam direk petek giriş çıkışlarından uzatma yaparak yeni petek eklemem sıkıntı yaratır mı? Yoksa mevcut peteği büyütmek daha mantıklı mı olur?

Bu arada İstanbul GOP'ta oturuyorum. Servislere bakıyorum da en yaygın olanı Baymak ve ECA gözüküyor. Kullanan arkadaşlarda yorum yaparsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekullu -- 16 Ocak 2016; 21:40:16 >
    bazı petekleri odalar arasında değiştirebilirsiniz,petek giriş ve çıkışlarından ek hat alıp süpürgelikten 20mm pprc borularda ek hatlar yapabilirsiniz
    özellikle koridorda petek yeri yoksa koridora petek şart
    yapabiliyorsanız evin resmini çizin komşu bitişik duvarları ve cepheleri belirtin
    veya koridor,antre,mutfak dahil bütün odaların m2'sini petek metrajıyla yazın daha sağlıklı değerlendirme yapılır
    toplu konutlarda genellikle az petekler takılır
    birinci derece yakınlarıma baymak idee,baymak duo tec,baymak falke condense,eca confeo premix taktırdım

hepsini öneririm memnun kalırsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 16 Ocak 2016; 21:46:41 >
    Çizim işini halletmeye çalışacağım. Eklerim buraya.
    Şuan oturduğum evde baymak baxi eco 3 var mesela eski bir kombi olmasına rağmen ısıtmasından memnunum. Bu sebeple Baymak'a da yönelmek istemiyor değilim açıkçası. Ancak şu ekstra aparatları bulmakta güçlük çekiyorum sitelerde. Direk bir bayiye girip almak pahalıya mal olacaktır diye düşünüyorum.
    Kabaca çizdim odaları. Dünde söylediğim gibi holde petek yok diğer odalardaki de fotoğraftaki gibi.

Bu arada yoğuşmalı kombilerde hava bariyerli borulama yapmak şartmı? Bir sitede öyle bir bilgi okudum. Hava bariyerli borulama yapılmadıysa eşanjör ile ayrılmalıdır gibi bir şey demişler.
     Kombi Tavsiye
    oksijen bariyerli borular tesisata daha az oksijen sokar kombinin parçalarını başta eşanjör olmak üzere korur,eşanjörün ayrılmasına gerek yok
    5yılda bir komple tesisat temizliği yaparak ta kısmi çözüm üretebilirsin
    evinde salon ve koridorda petek metrajın bariz eksik

salona ilave olarak en az 120-130cm pkkp panel radyatör
    10m2'lik koridora da en az 100-120cm pkkp panel radyatör şart
    Önerileriniz için teşekkürler bir kez daha.
    Radyatör eklemesini belirttiğiniz şekilde yapmaya çalışacağım.

Bu arada Vaillant servis ve satış olarak epey yaygın olmasına rağmen önerilmemesinin sebebi nedir?
    vaillant'ın yoğuşmasız kombileri fiyat/performans premix yoğ kombilerle aynı fiyata satıldığı için pek önerilmiyor
    vaillant yoğuşmasız bir kombi yerine f/p başka marka premix yoğ kombi almak daha mantıklı
    vaillant 1.5yıl önce premix yoğ kombilerini yeniledi eski seri premix yoğ kombilerinin modülasyon aralığı dardı o yüzden önerilmiyordu
    şu anda güncel kasa premix yoğ kombileri öneriliyor
  • Kararımı Bosch Condense 2500 W dan yana kullandım. Kombi dün geldi açıp incelemedim yarın bağlanacağı yere götüreceğim. Sormak istediğim şeyler var.

1- Evi aldığım müteahitin tesisatçısı bağlayacak kombiyi. Konuya pek hakim biri olduğunu sanmıyorum petekleri alttan giriş çıkış veren tipte ustalardan. Bende yanında olacağım dikkat etmem gereken bir konu var mı?

2- Oda termostatı alacağım FR 10 mu tavsiye edersiniz yoksa önerdiğiniz farklı bir model var mı?

3- Alacağım oda termostatını en fazla kaç metre kablo ile kullanabilirim?
    1) acemi montajcılar genelde kombiyi duvara tam oturtamazlar arada boşluk kalır ona dikkat edin ve kombinin bacası %4-5 kadar yukarı doğru eğimli olacak acemiler aşağıya eğim verirler,isteğe göre kombinin altına plastik kombi bağlantı seti yerine pirinç/metal tam geçişli vana ve filtreler kullanabilirsiniz
    2) fr10 piyasadan kaldırıldı ama bulunabiliyor bosch cr 10 ve cr100 piyasaya çıktı,bosch condens 2500 mutlaka kendi modülasyonlu oda termostatlarından biriyle kullanın normal oda termostatı taktırmayın
    3) oda termostatlarının çoğu en az 50metre destekliyor o yüzden sorun olmaz
  • CR10, FR10'dan daha tipsiz görünüyor ama hadi hayırlısı :) bu arada CR100 pek bulunmuyor sanırım. İnternette bulamadım bir türlü.
  • Bosch Condense 2500 W için CR10 dışında satışı yaygınlaşan bir termostat yok sanırım. Ya da illa servise öptürmemiz gerekiyor kendimizi :)
  • 93 m2 / yerden ısıtma için kombi tavsiyesi rica ederim.Mumkunse hacmen kucuk olsun ,malum mutfak kucuk !
  • Hatay Defneden merhaba, kalorifer tesisatını iptal ederek bizde doğalgaza geçiyoruz apartman olarak. Kılima da bir kez taktırdığımda , adamlar vakumlama yapmadı, kullandığı boru alüminyum v.s. çok uğraştık sonra

Bir iş yaptırmadan o işin ustası olmazsan kazınlanıyorsun. Birde tabiki iyi usta %100 şart.

Bu arada 5 yıllık ev, petekler baymak, 3+1 brüt 118 m2, kombi yatak odası balkonunda merkezi borular ve kombi için 2 plastik boru yeri ayrılmış.

Yapılacak işler,
    1. Kombiyi seçmek mi? Kombi+ oda termostatı mı? öneriler geçerli mi? termostatlı vanaya gerek var mı?(bir videoda yok dedibir arkadaş.) Termostatla kombi arası baya mesafe olacak, yatak odasına koyacaz heralde.

2. Tesisatı içeriye geçirecekken dikkat edecek bir şey var mı?

3.Petek temizleme ilaçlı yaptırmayın kombiye zarar verir diyorlar. Sizce?

şu maddayi aldım."kombinin altına plastik kombi bağlantı seti yerine pirinç/metal tam geçişli vana ve filtreler kullanabilirsiniz " GK marka iyi heralde

teşekkürler
  • Arkadaşlar, Bosch kombimiz var 3 veya en fazla 4 yıllık eşanjör arızası ile esanjoru değişecek galiba delik, çok da pahalı parça.

Yani almışken kaliteli ürün alın. Size tavsiyemdir

Bosch veya onlara bağlı bir ürün almayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yksln -- 20 Ekim 2018; 11:23:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.