Şimdi Ara

LG'den 1 milyon eve yetecek güneş enerjisi yatırımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• LG'den 1 milyon eve yetecek güneş enerjisi yatırımı 

LG elektronik, Kore’ nin Gumi şehrinde yer alan güneş enerji paneli üretim tesisine büyük bir yatırım yapacağını duyurdu. 435 milyon dolarlık yatırım ile LG, güneş paneli üretim fabrikasına 6 tane yeni üretim hattı ekleyecek. Kademeli olarak gerçekleşecek olan kapasite artırımı 2020 yılında mevcut durumun 3 katına erişecek. Yıllık enerji panel üretiminin 1 GW (yaklaşık 350.000 hanenin 1 yıllık üretimi) elektrik üretimi sağlayacak sayıda olduğunu belirten LG’ bu kapasiteyi 2018 yılında 1.8GW’a ve 2020 yılına gelindiğinde de 3GW çıkartmış olmayı planlıyor. Güneş enerjisi sektöründe 20 yıllık geçmişleri olduğu belirten şirket başkanı Lee Sang-bong, ana tüketicilerinin güneş enerjisi çözümlerine yaklaşımlarının giderek olumlu hale geldiğini ifade etti.

LG, 2020 yılında dünya genelinde her yıl yaklaşık olarak 100GW’lık elektrik üreten güneş enerji panellerini kurulacağını ve 2020’de yine dünya genelinde 600GW’lık elektriğin o tarihe kadar kurulmuş güneş panelleri ile üretileceğini öngörüyor. 

• O bir şey mi bizde de Diyanet İşleri'ne 6.5 milyar tl para ayırdık şu an hepsi harıl harıl çalışıyor acaba sakız orucu bozar mı bozmaz mı diye :)

Herkes gider Mersin'e biz gideriz tersine.

• Nükleerciler neredesiniz? LG televizyon almayıp protesto edebilirsiniz.
  • İşte en sevdiğim haberlerden biri. İnsanlar bilinçlendikçe dünya daha yaşanabilir bir hal alacaktır. Darısı diğer tüm ülkelere.

• ülkemizde malesef pahalı bir yatırım sadece bir eve yetiçek enerji için 9-10 nin tl gidiyor ben o parayı 8-9 yılda ödüyorum tedaşa güneş panellerininde ömürleri daha dogrusu verimlilikleri o kadar sürüyormuş yani evime kurdursam hiç bir manası anlamı olmuçak

• quote:

Orijinalden alıntı: profecco

O bir şey mi bizde de Diyanet İşlerine 6.5 milyar tl para ayırdık şu an hepsi harıl harıl çalışıyor acaba sakız orucu bozar mı bozmaz mı diye :) Herkes gider Mersine biz gideriz tersine.

Yorumunu çok beğendim. Diyanet, CHP nin bize attığı en büyük kazıklardan biri. Şu Diyaneti neden kurdular anlamış değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: FatihAsl

quote:

O bir şey mi bizde de Diyanet İşlerine 6.5 milyar tl para ayırdık şu an hepsi harıl harıl çalışıyor acaba sakız orucu bozar mı bozmaz mı diye :) Herkes gider Mersine biz gideriz tersine.

Yorumunu çok beğendim. Diyanet, CHP nin bize attığı en büyük kazıklardan biri. Şu Diyaneti neden kurdular anlamış değilim.

Cumhuriyete düşman ve devamlı halkı galyena getirmeye çalışan dinci tayfasınının gazını almak için kurdular. Aslında kurulması iyi oldu , en azından hurafeler ile insanların yıllarca kandırılması engellendi. İslamiyet anlatılmaya çalışıldı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kusura bakmayın da sapla samanı karıştırıp herşeyi gelip hükümete bağlamak abesle iştigalden başka birşey değil.Senin diyanetine parayı devlet harcıyor.Haberi bir oku bakalım kore hükümeti mi yapıyormuş yatırımı?Bu ülkede yıllık yüz milyonlarca lira kar eden şirketler yapıyor mu bu yatırımı yapmıyor.Bu vaziyette ne diye herşeyi hükümete bağlıyorsunuz?Eleştireceksen illa,doğru yeri eleştir.

• adamlar temiz enerjiye yatırım yapıyorlar bizimkiler hala nükleer santral kurmaya çalışıyorlar beyin.dll error vermiş bizim yatırımcılarda.

• 2bucuk aylik cami masrafimiz peh.

• Ulen Turkiyenin enerji ihtiyacini ancan nukleer enerji karsilar:-)
    Bilip bilmeden konusmayin cahiller, gunes enerjisiyle ansak turkiyedeki ampuller calisir. Nukleer enerjiyle Turkiye enerjide bir numara olmak istiyor.
    Gunes enerjisi, ancak ve ancak destek amacli olabilir, Oku Allahin adiyla oku.
    Tavsiye ederim herkese iyi gelecektir OKU

• LG Yatırim yapmis, adam Diyanet bağlamış olayı. Hey Allahım. .
    Heralde LG nin bedavaya vereceğini sanıyor evlere...
    LG yi ülke/devlet sanıyor da olabilir.
    LG yi geçtim,devletin ne olduğunu bildiğini de sanmıyorum. .

• Devleti yönetenler Allahın verdiği güneş ile rüzgâr enerjisini hâlâ kullanmıyorlar.
    Bizim devlet anca elektriği özelleştirir. Alan firma ise, elektrik faturamı 8 gün geciktirdim diye 22.5 tl açma kapama cezası versin. Doğuda vatan hainleri kaçak kullansın ben 8 gün geç yatırdım diye üstüne ceza ödeyeyim.
    Devletemiz hakkı hukuku ve adaleti sağlayamıyor. Allahın verdiği güzellikleri kullanamaz bunlar. Üstüne bu kadar adaletsizlikten sonra elhamdülillah müslümanız diyebilmek büyük marifettir.
    Hz Ömer in adalet anlayışını az da olsa anlamaya çalışın.

• quote:

Orijinalden alıntı: lumiafanx920

quote:

quote:

Cumhuriyete düşman ve devamlı halkı galyena getirmeye çalışan dinci tayfasınının gazını almak için kurdular. Aslında kurulması iyi oldu , en azından hurafeler ile insanların yıllarca kandırılması engellendi. İslamiyet anlatılmaya çalışıldı.

Yani Laiklik diye bize masal mı anlatmışlar. Meğerse CHP dini bir araç olarak mı kullandı diyorsun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yani Laiklik diye bize masal mı anlatmışlar. Meğerse CHP dini bir araç olarak mı kullandı diyorsun.

Hayır öyle demiyorum , sadece geçiş dönemine ihtiyaç vardı.Ayrıca laiklik dinsizlik değildir . Aynı zamanda bireysel inanç özgürlüğünün yolunu açar. Bugün ortadoğuda ben müslüman değilim desen hayatta kalamazsın. Ama Türkiyede ben müslüman değilim örneğin budistim yada hristiyanım desen kimse sana karışamaz. İşte bu laiklik sayesindedir.

T.C. 90 küsür yıl dimdik ayakta kalabildiyse bu 6 ilke sayesindedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 14 Ocak 2016; 0:11:34 >

• lg bu işi yapabilecek kadar gücü var çok zor bir sektör olduğunu düşünmüyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: zdniz

ülkemizde malesef pahalı bir yatırım sadece bir eve yetiçek enerji için 9-10 nin tl gidiyor ben o parayı 8-9 yılda ödüyorum tedaşa güneş panellerininde ömürleri daha dogrusu verimlilikleri o kadar sürüyormuş yani evime kurdursam hiç bir manası anlamı olmuçak

Bildiğim kadarıyla en az 20 yıl verimli çalışıyor. Üreticiler 20 yılın sonunda üretim gücünün %80ini korumasını garanti ediyor(yıllık %1 zayıflama). Ama eski paneller incelendiği zaman 30 yıl kullanılabileceği görülüyor. Yıllık en fazla %1 güç kaybı öngörülüyor. Ama uygulamada bu oran maksimum %0.5 hatta yumuşak iklimlerde %0.2 olanlar bile var. Asıl mesele bataryalar. Onlar da gelişecek. Bunun dönüşü yok artık.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hayır öyle demiyorum , sadece geçiş dönemine ihtiyaç vardı.Ayrıca laiklik dinsizlik değildir . Aynı zamanda bireysel inanç özgürlüğünün yolunu açar. Bugün ortadoğuda ben müslüman değilim desen hayatta kalamazsın. Ama Türkiyede ben müslüman değilim örneğin budistim yada hristiyanım desen kimse sana karışamaz. İşte bu laiklik sayesindedir.

T.C. 90 küsür yıl dimdik ayakta kalabildiyse bu 6 ilke sayesindedir.

"Bugün ortadoğuda ben Müslüman değilim desen hayatta kalamazsın" demişsin. bu hangi ülke bana söyleyebilir misin. bildiğim kadarı ile %100 Müslüman nüfusuna sahip bir ülke yok. Ayrıca Diyanet kurulmadan önce de Türkiye de kiliseler vardı. ve Hristiyanlar kiliselerine özgürce gidebiliyordu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.