Şimdi Ara

BMW 1.16d JOY mu, VW Golf 1.6 tdi HIGHLINE mı? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
5.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: akrepyusuf

teşekkür ederim sağolun, araç ötv muafiyetli alınacağı için 5 yıl satamam iş böyle oluncada dsg ye güvenemedim.

güvenmeyin de zaten.
  • bmw 1'e 118 bin lira vermeyi cidden düşünüyor musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyrant1907

bmw 1'e 118 bin lira vermeyi cidden düşünüyor musunuz?

o fiyata az yakan çok kaçan başka dizel otomatik önerin onu alalım o zaman

şaka bi yana bu rakama alternatifler var ama ben bmw ye güveniyorum ve paramı sonuna kadar hakedecek bir araç diye tahmin ediyorum.
  • quote:

quote:

şaka bi yana bu rakama alternatifler var ama ben bmw ye güveniyorum ve paramı sonuna kadar hakedecek bir araç diye tahmin ediyorum.

Ben olsam o paraya yeni superb 1.6 tdi prestige paket alırım hem full dolu hep geniş mis gibi binerim fakat ufak bir araç arayışı varsa ozaman 90 bine yeni astra en dolu paketi tercih edilebilir, 1.6 tdi 136 hp tam otomatik. bmw ile arasında neredeyse 30 bin lira fark var, yazık günah..

• quote:

quote:

quote:

Ben olsam o paraya yeni superb 1.6 tdi prestige paket alırım hem full dolu hep geniş mis gibi binerim fakat ufak bir araç arayışı varsa ozaman 90 bine yeni astra en dolu paketi tercih edilebilir, 1.6 tdi 136 hp tam otomatik. bmw ile arasında neredeyse 30 bin lira fark var, yazık günah..

skoda dsg o yüzden bulaşmam

astra nın beygirler de sütçü beygiri, performans bakımından bmw yi tokatlayacağını düşünmüyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

skoda dsg o yüzden bulaşmam

astra nın beygirler de sütçü beygiri, performans bakımından bmw yi tokatlayacağını düşünmüyorum.

Astra bence de performans ve sürüş dinamiklari olarak BMW'yi yakalayamaz fakat konfor ve donanım olarak gayet tatmin edici bir araç bence en önemli eksisi tasarımı..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

hayırlı olsun kazasız belasız sadece engelli karti yeterli oldumu alirken birde özel musteri olarak mı karsilandiniz filo sigorta muafiyeti?

teşekkür ederim sağolun.

kosifler ile daha öncede telefonla görüşüp fiyat almıştım benimle ilgilenen müşteri temsilcisi numaram kayıtlı olduğu için artık tanıyordu aradığımda kosifler ile yüz yüze gidip görüşmedim hiç koprayıda telefondan görüşüp yatırdım araç şubatta gelecekmiş araç geldiğinde gidip hem aracı görmek istiyorum hemde pazarlık yapacağım. henüz yapmadım pazarlığı.

124.000 %6 indirim 116.000/1.44= 80.500 bana verdiği anahtar teslim fiyat ben bunun üzerinden %2 gibi bir indirim daha yapmayı düşünüyorum bilemiyorum tabi ne kadar başarılı olurum.

engelli raporum var (sürekli) raporda geçen ibare; özel tertibatlı araç alabilir, otomatik vitesli araç kullanabilir.

ayrıca H sınıfı ehliyet alabilir diye başka bir raporum daha var. (H sınıfı ehliyetim de var)

%6 çok güzel indirim olmuş hocam ekstra çaba varmı işin içinde yoksa özel müşteri kapsamındamı oldu bu acaba?

birde 80bine gelmesi çok iyi benim babam görme engelli yüzde 99 ömür boyu raporu var bu yeni rapordanda aldık engelli kartımızda var onun muafiyetiyle bakınıyorum baktığım her arabayı 1.45 ile bölüyorum gerçek fiyatı çıkıyor diyordum 80bine bmw gerçekten şahane olmuş sizin adınıza sevindim

• Bu iki karşılaştırma arasından 1.16D derdim ancak en az 5 sene binecekseniz golfü şanzumandan dolayı önermem, 1.16 ise bmw ayrıcalığı ve sportif sürüş keyfiyle hevesinizi aldıktan bir süre sonra küçük gelmeye başlayacaktır. Alternatif olarak audi a3 sedana bakabilirsiniz. 'Audi nin s-tronic şanzumanı da dsg ye benzer ancak aralarındaki en büyük fark s-tronic uzunlamasına yerleştirilirken, dsg yanlamasına yerleştiriliyor bu sayede dsg de şanzumana daha çok yük biniyor(alıntıdır)'. Hacim ve yapı olarak ta küçük farklılıklar mevcut. Bu yüzden a3 şanzuman olarak daha dayanıklı ve golfe göre daha premium bir araç diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • extra çaba yok bu indirim bmw nin uyguladığı (özellikle sene sonları) genel bir kampanya, özetlersek şişirilmiş rakamın kullanıcı gözünde indirim adı altında uygulanması.

yani 1.16d nin fiyatı indirimsiz zaten 116.000 felan kimisine indirimsiz satıyorlar artık işlerine nasıl gelirse

babanıza üzüldüm rabbim sizede nasip eder inş.

• zgbayraktar kullanıcısına yanıt
    Bilip bilmeden konuşmayalım ama 320i ed e 200.000 fiyat veren adama şaşıyorum. Sıfır liste fiyatı bile 147.400 tl iken 200.000 tl satılması imkansız. Donanımlı olur orası ayrı mesele ama bugün 5 serisi bile 187.000 tl civarındadır. Ayrıca arkadaş ötv indirimli araç alacağı için o araç 200.000 tl değil 128.000 tl dir. Filo indirimi, satış temsilcisinin kendi indirimi, özel müşteri indirimi, sigorta ve bakım paketi ile bu rakam 100.000 tl civarına gelir. Hatta altına bile gelebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cbascan

100. kez yaziyorum. Eski golf 7, yeni f20 kullanicisi olarak; 1 serisi, golf'ten kesinlikle daha kaliteli bir otomobil. Aksini kimse ispatlayamaz.

Golf un ustun oldugu konular; ruzgar yalitimi azcik daha iyi, standart ses sistemi daha iyi, comfortline koltuk kumaslari, f20 joydakinden daha iyi.

Geriye kalan tum konularda f20 ezer gecer.

bmw 1 serisi daha geniş, tavanı daha yüksek diyosun?
  • bmw 1 ile golf yerine keşke audi 3 serisini karşılaşmaya ekleseydin sanki daha iyi olurdu 2 aracı neye göre kıyaslayacağız aslında o önemli. bazı arkadaşlar performans filan diyorda her iki aracında perforsmanla alakası yok. bunun dışındaki kriterlerle birlikte fiyatınada bakınca golf derim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kotiledon

Kalite, konfor, ekonomi vs için -> Golf
    Sürüş keyfi için -> BMW

Aynı ikilemde kalmış biri olarak Golf 1.4 TSI DSG Highline aldım 1 ay önce.
    Şahsen o paraya 1 serisi alınmaz, standart koltuk linea koltuklarından hallice, gidin 2. el 3.20 falan alın,
    yada Golf alın geçin, gayet güzel araba.

Bi otomobilin kalitesini ic mekanda kullanilan malzemelerden ibaret sanan bir akilli daha var.

He aynen golf sinifinin en kaliteli arabasi.

çocuk mezarı gibi bmw 1. ayrıca golf de sürüş hissi-konforu olarak 1 serisinden aşağı değil.

illa bmw-mercedes alacam diye yırtınıp 1 serisi, a,b serisi almanın anlamı yok. kuzenim mercedes fabrikasında çalışıyor. a-b serilerine mercedes demiyoruz biz diyor. onların fabrikaları bile ayrı diyor. eminim 1 serisi çalışanları da böyle diyordur. 3 serisine durumu olmayanlar için gariban bmw'si (tabii ki gariban değil 1 serisi alanlar, bu sadece mübalağa, yani 3-5 serisi alanların yanında biraz gariban kalıyorlar. yoksa bize gören zengin kalıyorlar).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyinsis -- 22 Ocak 2016; 13:55:45 >

• 4007 kullanıcısına yanıt
    Geçen gün Dolmabahçe Borusanda da 3 serilerinin etiketi 197 bin TL
    Opsiyon extralari vardır herhalde
    Euro olarak 44 bin yazıyordu galiba extralari baya bir fazla

• zgbayraktar kullanıcısına yanıt
    Tamam işte 44.000 € 143.000 tl yapar.. O belirttiğiniz araç 40.yıl paketi olsa bile 170.000 tl civarında olurdu. 3 serisinin xdrive olanı şu anda 193 küsürden satışta.
  • drdrizzt D kullanıcısına yanıt
    En iyi yorum 👍👍👍

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

100. kez yaziyorum. Eski golf 7, yeni f20 kullanicisi olarak; 1 serisi, golf'ten kesinlikle daha kaliteli bir otomobil. Aksini kimse ispatlayamaz.

Golf un ustun oldugu konular; ruzgar yalitimi azcik daha iyi, standart ses sistemi daha iyi, comfortline koltuk kumaslari, f20 joydakinden daha iyi.

Geriye kalan tum konularda f20 ezer gecer.

bmw 1 serisi daha geniş, tavanı daha yüksek diyosun?

Genisligi bir ozellik, donanim olarak gormedigimden olsa gerek?

Alan adam onu kabullenip aliyor zaten. O yuzden onu yazmadim. Tek tek yazarsam cok fazla detay var, illa ki iyi oldugu detaylara eklenecek seyler cikar. Mesela koltuk altindaki cekmeceler gibi gibi.

• quote:

quote:

quote:

Sürüş keyfi için -> BMW

Şahsen o paraya 1 serisi alınmaz, standart koltuk linea koltuklarından hallice, gidin 2. el 3.20 falan alın,

Bi otomobilin kalitesini ic mekanda kullanilan malzemelerden ibaret sanan bir akilli daha var.

çocuk mezarı gibi bmw 1. ayrıca golf de sürüş hissi-konforu olarak 1 serisinden aşağı değil.

illa bmw-mercedes alacam diye yırtınıp 1 serisi, a,b serisi almanın anlamı yok. kuzenim mercedes fabrikasında çalışıyor. a-b serilerine mercedes demiyoruz biz diyor. onların fabrikaları bile ayrı diyor. eminim 1 serisi çalışanları da böyle diyordur. 3 serisine durumu olmayanlar için gariban bmw'si (tabii ki gariban değil 1 serisi alanlar, bu sadece mübalağa, yani 3-5 serisi alanların yanında biraz gariban kalıyorlar. yoksa bize gören zengin kalıyorlar).

Cocuk mezari gibi degil. Hele ki on taraf gayet ferah. Surucuye sunulan oturma alani zaten kusursuz. 2 metrelik adam bile rahat rahat oturabiliyor. Sinifinin en iyi surus pozisyonuna sahip. Arka taraf sinif standartlarinin biraz asagisinda. Ya aracin zaten upuzun bir burnu var, motor olabildigince geride, adamlarin ic mekandan daha onem verdigi konular var. O bile 1 serisini ozel bir otomobil yapiyor.

Simdi sana bir soru soracagim. Durustce cevaplayacagina inaniyorum.

1 serisi ve 3 serisi

A serisi ve c serisi bizzat kullandin mi?

• quote:

quote:

quote:

Sürüş keyfi için -> BMW

1 serisi ve golfün sürüş karakteri birbirinden tamamen farklı.Konfor dersen anlarım(tabi bağımsız süspansiyon olanlarda burda dizel sözkonusu olduğu için farklı)
    Tamamen sürücüye yönelik kokpit yapısı alçak sürüş pozisyonu ve arkadan itiş faktörüyle keyifli araçtır .Golfü çok kullanmadım ama 3-4 kez sürdüm.
    BMW de 3 serisinden 1 serisine geçerseniz genişlik haricinde bir fark göremezsiniz.Özel paket yoksa içmekanlarında kalite farkı yok yapısal olarakta çok çok benzer

• joy iptal araç özel sipariş oldu. m paket + 461 kodlu 18" m jant + harman kardon bana maliyeti; 92.900tl

golf highline alsaydım (ektra donanım olmadan) bana maliyeti; 70.000 lira

golf e bmw dekileri ekleyince 75.000 e geliyor (xenon, 18" jant, sürüş konfor paketi park sensörü vs)

arada 18.000 lira var sizce değer mi?

https://www.bmw.com.tr/tr/ssl/configurator.html#/1V71/P0300,FHAAT,S021A,S04WF,S07R3,S0337,S0520,S0521,S05DC,S0249,S0663,S08S3,S0216,S0205,S0845,S0507,S02VB,S0431,S06S1,S06AE,S0563,S06AC,S06NH,S04AE,S0715,S0710,S0775,S05A2,S0225,S0534,S0760,S0481,S06WA,S03AG,S0674/summary/

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.