Şimdi Ara

Dizüstü Bilgisayarda Android deneyimi Remix OS video inceleme (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
3
Favori
4.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün gün içerisinde resmi sürümünü kısa süreli deneme fırsatım oldu. Fakat ne google play ne de başka bazı uygulamalar vardı üzerinde. emel dosya yönetici, tarayıcı gibi programlar dışında bir program yoktu üzerinde.
    Play'i kurmanın yöntemi varmış.

Benim asıl merak ettiğim. İşletim sistemini USB'den açınca windowsun kurulu olduğu diske ya da bilgisayara bağlı diğer hdd/ssd'lere ulaşabiliyor muyuz? Ulaşılıyorsa başka bir usb belleğe yedekleme yapabiliyor muyuz?
    Bunu beceremedim ben. Videoyu da yarıya kadar izleyebildim şimdilik, var mı bilmiyorum videoda bu durum.

Bir çökme durumunda acil durum flash belleğini bilgisayara takıp böyle hızlı çalışan bir işletim sistemi ile yedeklemeleri yapıp hemen format çekmek için harika bi yol aslında.
  • Bir android windows olamaz...
    Pc işini başarsalar GOOGLE çoktan dalardı bu işe...
    2 sene önce denemiştim o zamanda çok eksikler vardı....
    Bende android tv box var...
    Klavye ike oyun oynamak mumkun değil.
    Film ve youtube için işe yarıyor...
    Fazlasınıda beklememk lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PHI

Bugün gün içerisinde resmi sürümünü kısa süreli deneme fırsatım oldu. Fakat ne google play ne de başka bazı uygulamalar vardı üzerinde. emel dosya yönetici, tarayıcı gibi programlar dışında bir program yoktu üzerinde.

Benim asıl merak ettiğim. İşletim sistemini USB'den açınca windowsun kurulu olduğu diske ya da bilgisayara bağlı diğer hdd/ssd'lere ulaşabiliyor muyuz? Ulaşılıyorsa başka bir usb belleğe yedekleme yapabiliyor muyuz?
    Bunu beceremedim ben. Videoyu da yarıya kadar izleyebildim şimdilik, var mı bilmiyorum videoda bu durum.

Bir çökme durumunda acil durum flash belleğini bilgisayara takıp böyle hızlı çalışan bir işletim sistemi ile yedeklemeleri yapıp hemen format çekmek için harika bi yol aslında.

Çökme durumu için Ubuntu var. İster bootable usb ile "try ubuntu" modunda açıp harddisklerine ulaşabilirsin ya da istersen 8'lik 16'lık bir usb flash üzerine tam kurulum gerçekleştirerek çalışır bir işletim sistemi elde edersin.

Bugün yeni aldığım HDD kargodan geldi, öncelikle Win7 kurulumunu gerçekleştirdim. Eski HDD'yi tek parça haline döndürüp yedek bölüm olarak kullanmak amacıyla içinde ne var ne yok yeni HDD'ye boşalttım. İçinde olur-olmaz zararlı bir şey varsa diye de işlem öncesinde bootable usb yapıp ubuntuyu deneme modunda açtım. Bu şekilde birkaç saattir kopyalama işlemlerini yapıyordum. Az önce bitti ve eski diskin tamamını silerek tek partisyon disk haline getirdim. Zararlı bir şey vardıysa da artık kaybolmuştur. Yeni diskin gelmesiyle atıl duruma düşen daha eski diskten de birkaç şey kopyalamam gerekiyordu; halen ubuntu try modda kalan son birkaç parça dosyayı yedekliyorum. Zaten bildiğini varsayıyorum; ubuntu kurulumsuz da, kurulurken de internete sıkıntısız girebiliyoruz. Try mod olmasına rağmen hızlı ve arızasız.

Bu arada bootable usb olarak hazırladığım usb flash baya eski bir kingston 4 GB'lık flash disk. Daha önce bu flashın üzerine tam kurulum da gerçekleştirmiştim. Taşınabilir disklerimi başkalarının bilgisayarlarına bağlamadan önce bu usb ile kendi işletim sistemime giriş yapıyor, dilediğimce interneti kullanabiliyor, virüs var mı yok mu endişesi duymadan hesaplarıma girip çıkıyor, kaygı duymadan dosya alışverişlerimi gerçekleştiriyordum. Koleksiyoncular, arşivciler için her cebe lazım bir donanım. Tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haplo -- 14 Ocak 2016; 2:53:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Haplo

quote:

Orijinalden alıntı: PHI

Bugün gün içerisinde resmi sürümünü kısa süreli deneme fırsatım oldu. Fakat ne google play ne de başka bazı uygulamalar vardı üzerinde. emel dosya yönetici, tarayıcı gibi programlar dışında bir program yoktu üzerinde.

Çökme durumu için Ubuntu var. İster bootable usb ile "try ubuntu" modunda açıp harddisklerine ulaşabilirsin ya da istersen 8'lik 16'lık bir usb flash üzerine tam kurulum gerçekleştirerek çalışır bir işletim sistemi elde edersin.

Bugün yeni aldığım HDD kargodan geldi, öncelikle Win7 kurulumunu gerçekleştirdim. Eski HDD'yi tek parça haline döndürüp yedek bölüm olarak kullanmak amacıyla içinde ne var ne yok yeni HDD'ye boşalttım. İçinde olur-olmaz zararlı bir şey varsa diye de işlem öncesinde bootable usb yapıp ubuntuyu deneme modunda açtım. Bu şekilde birkaç saattir kopyalama işlemlerini yapıyordum. Az önce bitti ve eski diskin tamamını silerek tek partisyon disk haline getirdim. Zararlı bir şey vardıysa da artık kaybolmuştur. Yeni diskin gelmesiyle atıl duruma düşen daha eski diskten de birkaç şey kopyalamam gerekiyordu; halen ubuntu try modda kalan son birkaç parça dosyayı yedekliyorum. Zaten bildiğini varsayıyorum; ubuntu kurulumsuz da, kurulurken de internete sıkıntısız girebiliyoruz. Try mod olmasına rağmen hızlı ve arızasız.

Bu arada bootable usb olarak hazırladığım usb flash baya eski bir kingston 4 GB'lık flash disk. Daha önce bu flashın üzerine tam kurulum da gerçekleştirmiştim. Taşınabilir disklerimi başkalarının bilgisayarlarına bağlamadan önce bu usb ile kendi işletim sistemime giriş yapıyor, dilediğimce interneti kullanabiliyor, virüs var mı yok mu endişesi duymadan hesaplarıma girip çıkıyor, kaygı duymadan dosya alışverişlerimi gerçekleştiriyordum. Koleksiyoncular, arşivciler için her cebe lazım bir donanım. Tavsiye ederim.

Öyle bi şey varsa onu yapalım tabi. Ubuntu'nun hangi sürümünü kullanıyoruz? Remix'i kurduğum flaşa ubuntu'yu kurayım o sürekli orda dursun. Bir acil durum mekanizması olarak kullanacağım ben bunu :)

Ekleme:
    Şu anda Ubuntu 14.04.3 LTS sürümü indiriyorum, unetbootin ile iso'yu usb'ye yazdırıp deneyeceğim bakalım :)
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• İndirme Linkihttp://www.jide.com/en/remixos-for-pc#downloadNow

Şu an iniyor deneyimlemek için sabırsızım dogrusu

• SDHC sd kart ile çalıştırabilirmiyim fikri olan ??

• Aşağıda anlattığım yöntemle Android X86 tabanlı bu işletim sistemini usb disk olmadan kullanabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_111342077/tm.htm
  • google play kurulumu için
    https://www.reddit.com/r/RemixOS/comments/40olez/install_google_play_services_on_remix_os_official

adresten faydalana bilirsiniz.

yalnız google installerden yukleme yaptıktan sonra. uygulamalardan google play hizmetlerini bulup ön belleği temizleyin ve güncellemeyi kaldırıp sistemi reboot yapınız. google play kullanıma hazır oluyor.

remix os daha stabil değil sistem takılıyor. Ama ilerisi için umut verici

• quote:

Orijinalden alıntı: SaMoVe

Sanki silikon vadisinin merkezinden yayın yapıyormuş gibi çek pampa...
    Dizüstü Bilgisayarda Android deneyimi Remix OS video inceleme

hahahhahahahah

• İlerisi için gerçekten umut vaad eden bir işletim sistemi. Merakla takip ediyorum geliştirme sürecini. Ayrıca her fırsat bulduğumda Linux'u denemeye çalışıyorum Ubuntu gerçekten çok stabil bir işletim sistemi olmuş. Eski PC'ler için biçilmiş kaftan diyebilirim.
  • Remix OS yükleme ve google playde sorun yaşıyanlar için türkçe anlatımlı video buyrun link :https://youtu.be/5D33uthNMX8

• arkadaşlar acaba benim laptopta çalışır mı? benim laptopta usb 3.0 portu yok. e-sata portu var. aşağıdaki ürünü alsam sıkıntı yaşar mıyım?

http://www.hepsiburada.com/sandisk-ultra-flair-32gb-usb-3-0-metal-usb-bellek-sdcz73-032g-g46-p-BD804193

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakabus_ -- 14 Ocak 2016; 19:55:33 >
  • buyukbang kullanıcısına yanıt
    Bir kaç şey denedim ama olmadı. En son isodaki dosyaları flasha atıp androidin olduğu bölümü aktif partition yaptım gene olmadı
  • Hobar kullanıcısına yanıt
    rufus işini görür
  • UML kullanıcısına yanıt
    flasha attım derken orda yanlış söylemişim. HDD ye attım diyecektim. Yoksa biliyorum rufusu.
  • Hobar kullanıcısına yanıt
    hocam bilgisayarda usb 3.0 portu olmayanlar ne yapacak ? sadece usb belleklerin usb 3.0 olması yetiyor mu?

bir de bu usb bellek işimi görür mü?

http://www.hepsiburada.com/sandisk-ultra-flair-32gb-usb-3-0-metal-usb-bellek-sdcz73-032g-g46-p-BD804193
  • USB olmadan bilgisayara kurmak isteyenler unetbootin ile isoyu c: sürücüsüne yükleyip pc ye reset atın. işletim sistemi seçme ekranında kuruluma devam edin.

https://unetbootin.github.io/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kreat -- 18 Ocak 2016; 0:16:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kreat

USB olmadan bilgisayara kurmak isteyenler unetbootin ile isoyu c: sürücüsüne yükleyip pc ye reset atın. işletim sistemi seçme ekranında kuruluma devam edin.

hocam bu dediğiniz c yi silmesin.
    win falan var.
  • arkadaşlar öncelikle Remix OS programını Sandisk Ultra Flair 32GB USB 3.0 Metal USB Belleğe rufus programı ile kurdum. sonra laptobu usb bellek ile açtım. biraz bekledim çünkü laptopta usb 3.0 portu yok. bu nedenle usb 3.0 olan usb belleği, usb 2.0 portuna taktım. öyle yarım saat falan beklemedim. 5 dk. içinde Remix OS masaüstü ekrana geldi. laptop özellikleri core i3 M350 işlemci, nvidia geforce gt330m ekran kartı, 6 gb RAM, 120 gb TEAM XS3 SSD... (anakart SATA 2) 2010 model.

ilk başta sistem belleğin yazma hızını ölçtü. bende (flash bellek usb3.0 - port usb2.0) bu şekilde 17.5 mb gösterdi.

play store için buradaki programı kurdum ve işlemleri yaptım. --->https://www.reddit.com/r/RemixOS/comments/40olez/install_google_play_services_on_remix_os_official/
    sonra gezginler.com'dan play store'in son sürümünü indirip kurdum. başka siteden de indirdim fakat o olmadığı için bu sitenin adını verdim. sonra antutu, facebook, donanım haber, chrome gibi uygulamaları kurdum. hepsi de gayet stabil bir şekilde çalışıyor.

oyunlara gelecek olursak videoda angry birds oyununu açamadım bir türlü. açıyorum doğum tarihimi yazdıktan sonra donuyor. ama traffic racer oyununu oynadım gayet iyi.

antutu testini yaptım 77 bin civarı skor aldım.

son resimde RAM, depolama alanından daha fazla...

Dizüstü Bilgisayarda Android deneyimi Remix OS video incelemeDizüstü Bilgisayarda Android deneyimi Remix OS video incelemeDizüstü Bilgisayarda Android deneyimi Remix OS video inceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakabus_ -- 20 Ocak 2016; 15:38:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pphammer

quote:

Orijinalden alıntı: kreat

USB olmadan bilgisayara kurmak isteyenler unetbootin ile isoyu c: sürücüsüne yükleyip pc ye reset atın. işletim sistemi seçme ekranında kuruluma devam edin.

hocam bu dediğiniz c yi silmesin.
    win falan var.

hayır silmiyor. sadece işletim seçme ekranına kendisini ekliyor ve c ye dosyaları kopyalıyor.Kontrol ettim.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.