Şimdi Ara

Samsung, otonom araçları test etmek için kendi pistini kullanacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung, otonom araçları test etmek için kendi pistini kullanacak

2015 yılında büyük bir hız kazanan otonom otomobil teknolojileri, Google gibi internet şirketleri tarafında dahi aktif olarak geliştirilmeye devam ediyor. Bu konuda çalışma gösteren teknoloji devlerinden Samsung ise otonom araçları test etmek için kendi pistini kullanmayı hedefliyor.

Teknoloji devi Samsung, uzun zamandır yan kuruluşu Samsung C&T (İnşaat ve Ticaret) ile Güney Kore'nin Gyeonggi ilinde bulunan Yongin şehrinde "Everland Speedway" isimli bir yarış pisti işletiyor. 1995 yılında açılan ve 2009 yılından bu yana sadece reklam amaçlı motor sporları etkinliklerine ev sahipliği yapan pist, Samsung ve Gyeonggi yönetimi tarafından yapılan açıklamaya göre yakın zamanda otonom araçların test merkezi haline geliyor.

Sadece otonom araçları test etmek için özel bir alan bulmanın oldukça zor olduğunu belirten Samsung, Everland Speedway'in gerçek yol şartlarına (Virajlar, trafik ışıkları, yaya geçitleri vb.) uygun olarak modifiye edileceğini ve böylece hem ciddi bir zaman hem de maddi kazanç elde edileceğini belirtiyor. Bu alan sayesinde gelecek otonom araç teknolojileri hakkında hayati önem taşıyan bilgiler elde edecek olan Samsung, hatırlayacağınız üzere BMW firmasıyla ortak olarak otonom araç üniteleri üzerinde çalışıyor. 

Otonom araç teknolojilerini özel alanlarda deneye firmalar arasında detaylarına burada yer verdiğimiz üzere Ford da bulunuyor. Michigan Üniversitesi içerisinde kurulan Mcity'yi kullanan Ford, konunun öncüleri arasında yer alıyor.

• hep ağaç kesmişler pist yapmak için demekki orada ödtü kafası yok eylemci eğitmiyor bilim adamı eğitiyor adamlar meyvelerinide alıyorlar
  • tebrikler
  • yine bir teknoloji devrimi yine biz en uak noktayız yine gitti 10 yıllar. Yine saçma onular içinde boğuluyoruz :(

• güzel olmuş samsung kafayı çalıştırıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: erken gelen adam

hep ağaç kesmişler pist yapmak için demekki orada ödtü kafası yok eylemci eğitmiyor bilim adamı eğitiyor adamlar meyvelerinide alıyorlar

önce bi gidip avrupayı görün ne kadar ağaç var, ne kadar temiz, hizmet kalitesi nasıl, eğitimi öğretimi nasıl ... sonra tekrar yazın bunu

iki ağaç koruyacak adı altında etrafı yakıp yıkmalarına haklılar demiyorum. önce tarafsız bakın pek osmanlı tarihiyle aram yoktur fakat bildiğim kadarıyla yazıyorum yanlışım varsa düzeltim öğrenmiş olurum
    osmanlıda devlet adamlarının görev süresi bitince mallarının bir kısmı geri alınırmış "çalmasınlar" diye ve işinin eri adamlar gelirmiş gerekli mevkilere korsandan devşirme ... ayrıca protesto ediyoruz adı altında milletin malına zarar verip yağmalamakla da hiçbir şey düzelmiyor
    odtü den kaç kişi var merak ediyorum milli savunma projelerinde çalışan
    her kimlerse inş daha iyilerinide yaparlar
    bilemiyorum bu kadar neden yazdımda sanırım olaylara at gözlükleriyle bakanlara dayanamadığım için olsa gerek yine söylüyorum yanlış anlamayın alntıladığım arkadaşa karşı söylemiyorum sırf yazmış olmak için yazmayın bazı şeyleri objektif olarak bakmak lazım her şeye

• Bence güney kore ismini samsung ile değişse kimse itiraz etmez. o koca fabrika içindeki yollarda sürseler yeter zaten.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.