Şimdi Ara

iOS 9.3'ün ilk betası yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iOS 9.3'ün ilk betası yayınlandı 

ABD'li teknoloji devi Apple akıllı telefonlarında ve tabletlerinde kullandığı işletim sistemi iOS'un yeni güncellemesine ait detayları paylaştı. Bazı önemli yeniliklere sahip iOS 9.3'ün beta sürümü de beta programına dahil kullanıcılar için indirilmeye sunuldu.

Yeni sürümün özelliklerinde Night Shift, güncellenen notlar uygulaması, iPad'ler için eğitim desteği ve Apple Watch desteğinin genişletilmesi dikkat çekiyor. Gelin hep birlikte yeniliklere sırayla göz atalım :

Night Shift

iOS 9.3'ün en büyük yeniliklerinden birisi olan Night Shift akıllı telefonun gece rahat kullanılmasını amaçlıyor. Bu özellikle birlikte akıllı telefon yerel saati kontrol ederek akşam olduğunu anlayacak ve ekran renklerinde bazı değişiklikler yapılabilecek. Renk sıcaklığını değiştirerek "Mavi Işığı" azaltmayı amaçlayan uygulama bu sayede telefon ekranına uzun süre bakmanın uykusuzluğa sebep olmasını ortadan kaldıracak.

Uzun bir süredir bir çok platform için benzer görevi gören uygulamaların olduğunu hatırlatalım. Ekrana geceleri uzun süre bakan kullanıcılar iPhone sahibi olmasalar da diğer çözümleri deneyebilirler. iOS 9.3 sürümünü kullanacak Apple kullanıcıları ise bu özelliği isteğe bağlı olarak devreye sokabilecek.

Notlar Uygulaması 

Yeni sürüm ile birlikte önemli bir yenilik de Notlar uygulamasında karşımıza çıkıyor. Bu uygulamayı kullanıcıların kişisel bir alanı olarak değerlendiren şirket iOS 9.3 sürümünde güvenlik önlemlerini arttırmış. Artık kullanıcılar dilerlerse Notlar uygulamasının açılışına Touch ID veya şifre kilidi koyabilecekler.

News 

Ülkemizde hizmet vermeyen News (Haberler) uygulaması da yeni sürümden nasibini almış. Servis artık kullanıcıların ilgilendikleri içerikleri tahmin ederek kişiye özel hizmet verebiliyor. Ayrıca haber sayfasında video oynatma, editörün seçimi kategorisi gibi özellikler de uygulamaya dahil edilmiş.

Sağlık

Günlük aktivitelerinizi takip ederek verileri sağlayan Sağlık uygulamasında da bazı iyileştirmeler yapılıyor. Yeni bir kontrol paneline sahip olacak uygulamanın topladığı verileri 3. parti uygulamalarla paylaşması da daha kolay hale getirilmiş. Bu sayede farkı geliştiricilerin uygulamaları verilerinizi Sağlık uygulamasından alarak analiz edebilecek.

CarPlay

Apple'ın araç içi sistemi CarPlay iOS 9.3 ile birlikte daha kullanışlı olmayı vadediyor. Apple Music desteği sunmaya başlayan sisteme ayrıca navigasyon sistemi ve yeni yerler keşfetme konusunda da takviyeler yapılmış.

iPad eğitim desteği

Ülkemizdeki tabletle eğitim projesi Fatih için de girişimlerde bulunan Apple yeni iOS sürümünde eğitim desteği sunmaya başladı. Tabletler için yayınlanan bu özellik sayesinde çoklu kullanıcı desteği sunulurken okuldaki her çocuk için farklı profillerin oluşturulması amaçlanmış. Oluşturulan profillere ise herhangi bir sınıfta yer alan iPad üzerinden erişilebilecek. Bu sayede her öğrencinin ayrıca bir tablet almasına gerek kalmayacak ve öğrenciler iPad'ler ile birlikte ders yaptıklarında kendileri için açılmış profillerde dersi takip edebilecekler. Sonrasında farklı sınıflar ve öğrenciler de tableti kullanma şansı yakalayabilecek.

• Gece olayı beni çok mutlu etti. Uykulu girdiğim yatakta "3-5 tweet okuyayım" diyip internette dolandığım zaman direk uykum kaçıyor sabaha kadar uyuyamıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chuckly

Gece olayı beni çok mutlu etti. Uykulu girdiğim yatakta "3-5 tweet okuyayım" diyip internette dolandığım zaman direk uykum kaçıyor sabaha kadar uyuyamıyorum

Bilgisayar için benzer durumu yaşayanlar varsa f.lux yazılımını önerebilirim. Mavi ışığı engellemek için görüntü önemli derece de değişiyor (Kötü anlamda) ancak uyku düzenini korumak isteyenler için alışılabilir bir durum. Ben uzun süredir bilgisayarda kullanıyorum artık eski haline getirince gece ekrana bakmak gözümü ağrıtıyor neredeyse.
  • Watchos 2.2 beta da yayınlandı bu arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: ssj

Watchos 2.2 beta da yayınlandı bu arada.

Tam haberini hazırlıyordum yorumu yazmışsınız.
    Buyrun :http://www.donanimhaber.com/iphone/haberleri/watchOS-22-ile-birden-fazla-Apple-Watch-tek-bir-iPhone-ile-eslesebilecek.htm
  • Once iphone u iphone yapan "iOS" deki stabiliteyi geri getirsinler. iOS i adam etsinler. Basindan beri hatalarla kusurlarla dolu olan 9 serisindeki kronik sorunlari duzeltmek icin biseyler yapsinlar. Sozde iyilestirme ve bug fixing iceriyor diye yayinladiklari her surum bir oncesinden beter. Kac defa beta yayinlayip final surum diye gonderdikleri surum hic olmadik dusunulmeyecek kasilmalarla hatalarla donma vs sorunlarla dolu.keza sarj sorunu (9.2 hatalar basligina bakabilirsiniz; her gun baska seyler eklenmekte) Feedbacklere kulak verip, kronik hatalari duzeltmek yerine dahada rezil ettiler. Cok guzel bir telefon yapiyosun, icine koydugun yazilim o kadar berbat ki, cihazlar bugun uc sene onceki ios 6 nin stabilitesini ariyor. Defalarca yapilan bildirimlere bile kulak asmayan bir zihniyete burunmeleri aslinda artik kalitenin degil, rakamlarin pesinden kostuklarini gosteriyor.

Bu arada yazilim noktasi basli basina sorunken, sanirim iphone 6S ve 6S+ bugune kadar en cok exchange edilen telefon oldu. Istedikleri kadar yenilik koysunlar bu cihazlar eski akiciligini kazanmaz ve kaybetmeye devam ederse hicbir artisi olmayacaktir.
    Insanlarin bir cogu "new features" bullshitini yemiyor artik.
    once bu sorunlari cozsunler sonra ne yaparlarsa.

Gorecegiz bir sonraki surumde neler olacak.
    Umarim hatalar sorunlar duzeltilmis olarak gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wilshire -- 12 Ocak 2016; 6:01:50 >

• bu güncellemenin özeti "ehhh" =)

• quote:

Orijinalden alıntı: Okisht

quote:

Gece olayı beni çok mutlu etti. Uykulu girdiğim yatakta "3-5 tweet okuyayım" diyip internette dolandığım zaman direk uykum kaçıyor sabaha kadar uyuyamıyorum

Bilgisayar için benzer durumu yaşayanlar varsa f.lux yazılımını önerebilirim. Mavi ışığı engellemek için görüntü önemli derece de değişiyor (Kötü anlamda) ancak uyku düzenini korumak isteyenler için alışılabilir bir durum. Ben uzun süredir bilgisayarda kullanıyorum artık eski haline getirince gece ekrana bakmak gözümü ağrıtıyor neredeyse.

Sarı ekran sorunlu iphone sahipleri bu özelliği senelerdir kullanıyor

• Night shift özelliği sadece x64 lerde olacakmış.

• Günlük adım bilgisinin ve kalp ritmi gibi bilgilerin farklı cihazlar ve uygulamalar tarafından toplandığını düşünürsek sağlık arayüzündeki verilerin 3.parti yazılımlarla da paylaşılabilmesi çok iyi olmuş. Veri tabanları birbirleriyle tam senkron olabilecek bu durumda.
  • şifre özelliği tüm uygulamalara gelseydi iyi olurdu veya fotoğraflara

• quote:

Orijinalden alıntı: Rocky Balboa®

quote:

quote:

Damardan vurdunuz 2 swap cihazı da yellow tint li çıkan beni 😂😂😂 hayır şimdi gitsek bu özellik geldi diye değişmeyebilirler de 🤓

• Jailbreak ne zaman çıkacak😫😫

• Mavi filtre kullanmak isteyen ve uygulama gerektirmeyen bir yöntemi Mac sahiplerine yazıyorum; Sistem Tercihleri-Ekranlar-Renk-Sol taraftaki ekrandan herhangi bir profili seçtikten sonra-Ayarla-Sürdür- Göstergeyi en sola alıyoruz ("Özgün beyaz noktayı kullan" kutucuğu işaretli olmasın)- Sürdür-Sürdür-Profile istediğimiz ismi verip yine sürdür diyoruz.

• Performans ıyıleştirmesi varmı hala ıosda bir çok hata var bunları gidersınler

• quote:

Orijinalden alıntı: Slave To The Rhythm

quote:

Orijinalden alıntı: Rocky Balboa®

quote:

quote:

Damardan vurdunuz 2 swap cihazı da yellow tint li çıkan beni 😂😂😂 hayır şimdi gitsek bu özellik geldi diye değişmeyebilirler de 🤓

Bence sarı ekranlı iphoneları değiştirmemek için çıkardılar bunu değişime gidenlere iphone'un özelliği diyebilirler

• bu ne yw her hafta yeni ios mu geliyor

ben de 4s e 9.2 yükleyeyim diyordum çok anlamam kasıyor vs deniyor da bunu beklesek daha 9.3 final çıkmadan 9.4 beta fln çıkarıcaklar gibi

eskiden ios daha az ve öz güncelleme çıkarıyordu diye hatırlıyorum ama yanlış mı hatırlıyorum ? çok takip etmem güncellemeleri
  • kilit nokta ,performans ve batarya ömrünü bir nebze olsun olumlu etkileyecek işler yapmak olmalı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler onceden guncelleme yaparak yukleye bılırdık betaları sımdı hıc konusu ble acılmıyo beta ile ilgi
  • Mavi ışık ile ilgili olarak donanım özelliği de olması lazım sanırım. Asus, Acer falan yeni yeni monitörleri böyle yapmaya başladı. Apple bir kandırmaca peşinde bana kalırsa. Yazılımla kolayca halledilebecek bir şey değildir bana kalırsa.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.