Şimdi Ara

4000Watt güç kaynağı isteyen?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Günümüz bilgisayar sistemlerinde güç kaynağı hayati önem taşıyan bileşenler arasında. Mütevazi sistem tercihi yapanların daha düşük maliyetli güç kaynaklarına yönelmesi yeterli oluyor ancak güçlü sistemler isteyenlerin 1600W, 2000W gibi seviyeleri göz önüne alması gerekiyor. Phanteks, yüksek enerji ihtiyacına farklı bir çözüm bulmuş.

Firma geçen yıl iki farklı sistemi tek bir kasaya koyabileceğiniz ve ayrı ayrı bilgisayarlar olarak kullanabileceğini kasa yapıları geliştirmişti. Bu kasa yapılarında Power Splitter adında bir aparat kullanılıyordu. Tek bir güç kaynağına bağlanan bu aparat, iki sisteme de enerji aktarılmasını sağlıyordu. 

Phanteks, CES 2016 fuarında bu aparatı tam tersine işletmiş ve iki güç kaynağını tek bir sistem için birleştirmeyi başarmış. Örneğin 1600W veya 2000W gücündeki iki kaynağı birleştirerek 4000Watt gibi devasa boyutlara ulaşabilecek. Tam tersine iki adet 250W güç kaynağını yedekleme tarzında kullanabilmek de mümkün. Yeni aparat Power Combo olarak yeniden isimlendirilmiş. 

Phanteks Power Combo, SLI veya CrossFire ile güçlü sistemleri olan veya Bitcoin madenciliği ile uğraşanları hedefliyor. Elbette bu tarz bir cihazın ne kadar enerji tüketimi sunacağı en büyük soru işareti. Onu cihaz piyasaya çıktığında öğrenebileceğiz.  

• Kabarik Elektirik Faturasi isteyen ?

• "güçlü sistemler isteyenlerin 1600W, 2000W gibi seviyeleri göz önüne alması gerekiyor"
    Vay be, hangi güçlü sistemden bahsediyormuşuz çok merak ettim
    Ekrem71'i Fury X 4 Way Crossfire gibi setuplardan aşağısı kesmiyor herhalde
  • Onun yerine kaliteli 1600 W işi çözer.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mangal partisi de yaparız artık kasanın içinde :D Anakartlara uygun slotlar yapsalar iyi olacak.Hatta evin elektriğide pc den karşılanır

• power combo, elektrik faturasını da bitcoin ile öderiz artık
  • "güçlü sistemler isteyenlerin 1600W, 2000W gibi seviyeleri göz önüne alması gerekiyor"

Hey allahım . . .

• İsterim ekremcim, adresimi özelden gönderiyorum.
  • O gücü sağlamaktan çok bu dengelemeyi arada nasıl kurduğu önemli. Elbette basit bir ürünle çıkacak değillerdir ama insan kuşkulanıyor yine de. Milisaniyelik farklar, yapı farklılıkları hatların çökmesine, sistem bileşenlerinin zarar görmesine kadar neden olabiliyor.
  • Evin yanına güneş enerjisi veya rüzgar santrali yaptırmayı da ihmal etmeyin ha.
  • Çift Xeon + Quad SLI TITAN X + 64GB RAM.

İşte sistem budur.

• 4000 watt mi? Elektirik faturasını bilgisayarı satarak ödersiniz artık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • elektrik tasarrufu takarsınız bişey olmaz :D
  • yahu en etli butlu sisteme 800-1000w lazım.hadi rekorlar kırıcam diyene 1500w olsun.zaten bu seviyede sistem toplayan adam sayısı dünyada 1000i geçmez.4000w'ı kime satmayı düşünüyorlar anlamadım.

kesintisiz güç kaynağı sandım da mantıklı geldi girdim.boş çıktı.
  • bana fazla gelır
  • Ben de birine vereceksin sandım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar çinden mini amfi aldım cihaz 12 volt 2 amper güç kaynağına ihtiyaç duyuyor bende oto teybi çalıştıran 12 - 13.8 volt 6 amperlik güç kaynağı var bu güç kaynağını mini amfiye bağlarsam cihazı yakarmıyım 6 amper yüksekmi gelir acaba yada 12 volt yerine 13.8 volt çekip bozarmı amfiyi elektronikten anlayan arkadaşlardan yardım bekliyorum

• hamza1912 H kullanıcısına yanıt
    volt değerleri aynı olmalı ,amperi yüksek olursa sorun olmaz ,aksine daha iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

volt değerleri aynı olmalı ,amperi yüksek olursa sorun olmaz ,aksine daha iyi olur

Cemal kardeş ürünün açıklama kısmında 12-18 volt 2 amper yazıyor ne kadar doğru bilemiyorum satıcıya sözlükten çevirerek ingilizce mesaj gönderdim omu anlamadı benmi anlatamadım karman çorman bişeyler yazmış cihaz 12 yerine 13.8 volt çekerse yani 1.8 volt fazla oluyor yinede yanarmı cihaz piyasada adaptör var ama kimi 3 amper yazıyor kimisi gerçek 3 amper özel üretim diye satıyor satılan adaptörden almaya çekiniyorum patlayıp evi yakar diye

• aycibin A kullanıcısına yanıt
    Yamulmuyorsam, sistem yedekli çalışabilecekmiş. Güç kaynağının birine bir şey olduğunda diğeri devreye girecek.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.