Şimdi Ara

# ZyXEL NBG-418N v2 ACCESS POINT/ROUTER İNCELEME

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
13.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bildiğiniz gibi kablosuz ağ kullanımı artık vazgeçilmez bir noktaya ulaştı. Fakat bu cihazları ev ve iş yerlerinde ne kadar etkin kullanabiliyoruz? En büyük sorunlarımızdan birisi kablosuz ağların çekim sıkıntısından kaynaklanıyor. Bu sorunların bazılarını yeni modemler, access point, extender, powerline gibi ürünlerle gidermeye çalışıyoruz. Tabi her zaman iyi neticeyi almamız mümkün olmuyor. Çünkü her cihaz, farklı kullanım alanlarında farklı neticelerle karşılaşabiliyoruz.

Kablosuz Standard
    802.11 b/g/n
    Kablosuz Transfer Oranı
    İletim: 300 Mbps*
    Alım: 300 Mbps*
    Kablosuz Güvenlik
    64/128 bit WEP, WPA-PSK/WPA2-PSK
    WLAN Özellikleri
    Access point modu
    Universal repeater modu
    Wi-Fi Protected Setup (WPS)
    Wi-Fi Multimedia (WMM)
    Kablosuz zamanlama
    Kablosuz çıkış gücü yönetimi
    Otomatik kanal seçimi
    MAC adres filtreleme

Ürünün detaylı özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kutusu

Yakın Görüntüsü

Arka Görüntüsü

Ürünün boyutları baya küçük ayrıca çalıştığı zaman ısınma sorunu görmedim.

Giriş Menüsü

Sistem Çalışma Modları

Repeater Mod'unda Kablosuz Ağ Listesi

Router Mod'unda Menüler Daha Detaylı

Menülerde Türkçe seçeneği olması sevindirici. Ayrıca kullanımı bildiğimiz ZyXEL menüleri gibi olduğu için çok basit.

Hız Testlerine göz atmadan evin planına ait olan bir görüntüyü yükledim. Sizlere biraz fikir verebilir. Ayrıca cihazların durduğu yerleri ve benim testleri kablosuz bağlantı ile gerçekleştirdiğim yerleri işaretledim.

Repeater Mod

ZyXEL NBG-418N v2 durduğu yer kırmızı, Modemim olan ZyXEL VMG8924-B10A mavi ve testi yaptığım yerleri yeşil olarak işaretledim.

Mutfak Testi

Salon Testi

Banyo Testi

Modemim en dip odada olduğu için sürekli çekim sorunu yaşıyorum. Cihazı repeater olarak kullanınca stabil veri aktarımı sağladım. Hatta modemde zaman zaman veri kaybı yaşamama rağmen ZyXEL NBG-418N v2'nin performansı beni şaşırttı. Bu nedenle cihazı modemin yanına konumlandırıp çekim kalitesini "router mod" ile kıyaslamak istedim.

Router Mod

ZyXEL NBG-418N v2 durduğu yer kırmızı, Modemin durduğu yer hemen yanı mavi ve testi yaptığım yerleri yeşil olarak işaretledim.

Kablolu Bağlantı

Mutfak Testi

Salon Testi

Banyo Testi

Sonuç:

İkamet ettiğimde evde sanıyorum duvar kalınlıkları ve planından ötürü sinyal sorunu sürekli yaşıyorum. Bu nedenle ZyXEL PLA4231 ürününü almıştım. NBG-418N v2 edinmemin sebebi de 600 m² depo olarak kullandığım iş yerinde kullanmak için. Yani bu kadar sıkıntılı bir yapıda bu cihaz beni memnun ediyorsa iş yerimde kesinlikle sorun yaratmayacaktır. Açıkçası bu tür cihazlara karşı ön yargım vardı fakat bu kadar etkin kullanacağımı pek düşünmemiştim. Ürünü kesinlikle tavsiye ederim. Eğer almak isteyenlerin kafasında soru işaretleri varsa da yardımcı olmaya çalışırım. İyi forumlar

# ZyXEL VMG8924-B10A AC1600 Modem/Router İnceleme
    # ZyXEL (PLA4231 & PLA4201) 500MBPS Kablosuz Powerline Kit İnceleme
    # ZyXEL NSA325 v2 NAS Sistem İnceleme
    # ZyXEL NBG-418N v2 Access Point/Router İnceleme
    # ZyXEL NWD6605 İnceleme
    # ZyXEL (PLA5236 & PLA5206 v2) 1000MBPS AC900 Powerline Kit İnceleme
    # ZyXEL VMG3625-T50B Modem/Router Kısa İnceleme, Karşılaştırma, Yorum
    # ZyXEL NAS542 Kısa İnceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FatalERROR! -- 25 Nisan 2021; 16:57:14 >

• Cok kaliteli bir inceleme olmuş. Ellerinize sağlık. Zyxel çalışanı olsanız anca bu kalitede bi inceleme olurdu heralde 😊

Dlna ile 1080p bi film test etme şansınız oldu mu? Evinizde dlna uyumlu bi cihaz var mi bilmiyorum ama. Benim için en önemli test bu olurdu.. Şu anda kullandığım tplink router'da iki duvar ötede sorun yaşıyorum. Upgrade için dusunebilecegim bir cihaz olabilir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FrontLiner F kullanıcısına yanıt
    Yorumlarınız için ben teşekkür ederim.

DLNA üzerinden 1080p film test ettiğimde bir sorun yaşamadım fakat denediğim film çok yüksek boyutlu olmamasını da belirtmek isterim.

Ayrıca bu cihazın daha önce bahsetmediğim WiFi Multimedia (WMM) özelliği bulunuyor. Yani veri trafiğinde video ses uygulamalarını kablosuz yayında önceliklendirerek daha optimize performans sağlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FatalERROR!

Yorumlarınız için ben teşekkür ederim.

DLNA üzerinden 1080p film test ettiğimde bir sorun yaşamadım fakat denediğim film çok yüksek boyutlu olmamasını da belirtmek isterim.

Ayrıca bu cihazın daha önce bahsetmediğim WiFi Multimedia (WMM) özelliği bulunuyor. Yani veri trafiğinde video ses uygulamalarını kablosuz yayında önceliklendirerek daha optimize performans sağlıyor.

hocam bu modemi almayı düşünüyorum.altta resimde yaklaşık krokisini çizmeye çalıştım sence düzgün sinyal alabilir miyim bu cihazla. Modem ap modunda pencere önüne konulmuş ama sinyal yetersiz olduğu için yatak odasından çekmiyor. (antensiz telekomun verdiği standart modellerden).modemin yerini çok değiştirmek istemiyorum çünkü tam karşısında çalışma odam var ve amacım hem yatak odasında hem çalışma odasında nete girebilmek. bu modemi mevcut modemle değişsem sonuç alabilir miyim? ya da repeater olarak kullansam nereye koymam gerekir ?konuyla ilgili tavsiyen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epicus -- 15 Şubat 2016; 16:38:59 >
  • Epicus E kullanıcısına yanıt
    Bu cihaz access point/router. Dolayısıyla modem değil. Her evin fiziki durumu farklı olduğu için aynı cihazlarda bile kablosuz ağ kalitesi değişkenlik gösterebiliyor. Ama bu cihaz sizi memnun eder diye düşünüyorum. Mevcut modemin sinyalini nerede yakalıyorsanız (modem ile bilgisayar arası) bu cihazı repeater olarak konumlandırabilirsiniz.
  • quote:

Bu cihaz access point/router. Dolayısıyla modem değil. Her evin fiziki durumu farklı olduğu için aynı cihazlarda bile kablosuz ağ kalitesi değişkenlik gösterebiliyor. Ama bu cihaz sizi memnun eder diye düşünüyorum. Mevcut modemin sinyalini nerede yakalıyorsanız (modem ile bilgisayar arası) bu cihazı repeater olarak konumlandırabilirsiniz.

Yanlış anlaşılma oldu sanırım. 854w yi modem olarak değil, ana routerden kablo bağlayıp ap modunda kullanıyorum.yani bu modemi alsam onu da ap olarak kullanacam(internetin olduğu ayrı bir cisco routerdan kablo bağlantısı yapılarak)
    Tamam şimdi oldu ap modunda kullandığımda kablosuz olarak kullandığım modemimden belirgin olarak daha iyi performans gösterdi. Ev planıma bakarsaniz bende dip odada kullanmaktayim. Sizi de üzmez diye ďüsünüyorum.

Peki repeater olarak kullansanız sorun olur mu? Çünkü sizi daha çok memnun eder diye düşünüyorum. Tabi mevcut wifi ağınızın, evinizin orta yerlerinden birinde sinyal almanız gerekiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Tamam şimdi oldu ap modunda kullandığımda kablosuz olarak kullandığım modemimden belirgin olarak daha iyi performans gösterdi. Ev planıma bakarsaniz bende dip odada kullanmaktayim. Sizi de üzmez diye ďüsünüyorum.

Peki repeater olarak kullansanız sorun olur mu? Çünkü sizi daha çok memnun eder diye düşünüyorum. Tabi mevcut wifi ağınızın, evinizin orta yerlerinden birinde sinyal almanız gerekiyor.

zaten router-ap-reapeter özellikli olsun istiyorum. reapeter olarak da kullanabilirim yani hangisi daha verimli olursa artık.
    http://urun.n11.com/access-point-router/tenda-f3-4port-wifi-n-300mbps-router-3-anten-turkce-yazilim-P82433592 şu nasıl sence fiyat baya iyi 3 antenli
    Fiyat iyi gibi de kullanmadığım bir cihaz. Ne kadar verimli olur bilemiyorum.
    bu sadece router diye biliyorum access point özelliği yok sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: arzuhalcii

bu sadece router diye biliyorum access point özelliği yok sanırım

http://urun.n11.com/access-point-router/tenda-f3-4port-wifi-n-300mbps-router-3-anten-turkce-yazilim-P82433592 burda var demiş ama hp yok demiş kendi sitesinde belli değil
  • Emeğine sağlık kardesim çok güzel bir inceleme olmuş, bende böyle bir ürün almayı düşünüyordum incelemeye baktıktan sonra kesin kararımı verdim teşekkürler :)
  • Ev kullanıcısı için baya güzel bir ürün olmuş çok başarılı buldum.inceleme için de teşekkürler,access point almayı düşünen arkadaşlar için oldukça yararlı olacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unique111 -- 19 Şubat 2016; 9:20:45 >
  • Teşekkürler arkadaşlar
  • Merhaba,
    Ürünü 50 - 60 cm beton duvarları olan 2 katlı evde alt kat ortaya (hole) koysam verim alabilir miyim sizce?
  • talhagezer kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Kesin verim alabilirsiniz diye söylemim olursa yalancy çykabilirim. Çünkü bu tür cihazlar i?lemci, ekran karty gibi ürünler olmadyklary için etkin sonuçlar her yapyda de?i?iyor. Size söyleyebilece?im; benim evimin yapysy çok zorlu olmasyna ra?men sykynty ya?atmady. Ayryca ba?ka kullananlardan da problem ya?adyklaryny görmedim.
  • FatalERROR! kullanıcısına yanıt
    üstat eline sağlık çok güzel bir inceleme olmuş,
    bir konu hakkında bilgini almak istiyorum, gerçi anladım ama emin olamadım, üst katta ki komşumla ortak internet kullanacağız ben kendi evime alacağım bu ürünü menzil arttırmak için
    tek tuşla kurulum yapabiliyorum değil mi ayar yapmama gerek kalmayacak çünkü şuan laptop ve bilgisayar yok dolayısıyla ayar yapamayacağım, birde hepsi burada da buldum sizce alayım mı bu fiyata ne dersiniz.
    http://www.hepsiburada.com/zyxel-nbg-418n-v2-4-port-300mbps-kablosuz-access-point-router-p-BDBT3002612350023?magaza=Zeta%20Bilgisayar

yada bana şöyle bir ürün mü tavsiye edersiniz ....
    http://www.hepsiburada.com/airties-air-4430-300mbps-3-port-menzil-genisletici-p-BD802536
  • kkkorrrayyy kullanıcısına yanıt
    Merhaba bir aksilikten dolayı mesajınızı yeni görüyorum. Ayar yapmak istiyorsanız telefon ya da tablet ile de arayüze bağlanabilirsiniz size sıkıntı çıkarmaz. Diğer ürünü bilmiyorum bu konuda yardımcı olamayacağım kusura bakmayın.
  • TP-LİNK'te rezil olduktan sonra buna geçtim router (kabloluya-kablosuza) olarak kullanacağım. Umarım bunda da IP çakışmaları olmaz.
  • Sorunsuz kurdum. Sorunlarım bitti hiç bir çakışma olmuyor. Olsa da otomatik atıyor.. Aynı anda bir çok cihaz sorunsuz bağlanıyor.. İsteyen varsa da TP-LİNK 801ND cihazım satılıktır. 15 günlük kargo hariç 85'e aldım 60tl bırakırım.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.