Şimdi Ara

Tesla'nın yeni yazılım güncellemesi araçlara 'otomatik park' özelliği kazandırıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
1.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tesla'nın yeni yazılım güncellemesi araçlara 'otomatik park' özelliği kazandırıyor 

Elektrikli otomobil denildiğinde ilk akla gelen markalardan birisi şüphesiz Tesla. ABD merkezli otomobil şirketi yalnızca ürettiği araçlarla değil, bu araçlara eklediği üst seviye teknolojilerle de ön plana çıkmayı başarıyor. Geçtiğimiz dönemlerde yazılım güncellemesiyle araçlara otonom sürüş özelliği ekleyerek oldukça ses getiren şirket yine benzer bir şekilde yılansı otomatik şarj cihazıyla da uzun süre gündemdeki yerini korumuştu.

Üretici bu kez ise Model S ve Model X araçları için yayınladığı yeni güncelleme ile birlikte dikkat çekiyor. Araç içi yazılımını 7.1 sürümüne taşıyan güncellemenin en önemli getirisi ise otomatik park özelliği. Sürücü araç içerisinden indikten sonra otomatik park özelliğini çalıştırarak aracı park ettirebiliyor ya da park edilen alandan geri çağırabiliyor. Üzerindeki sensörler sayesinde yaklaşık 11 metrelik bir alanı tarayan araçlar garaj kapısını da otomatik olarak açıp kendini garajın içerisine park edebiliyor.

Güncellemeyi yükleyen kullanıcılar hemen düzenlemeleri yaparak ilk denemeleri Youtube üzerine yüklemeye başladılar bile. Videoların çoğunda araçların başarılı bir şekilde park ettiği veya dışarı çıkabildiği görülüyor. Sürücülere yazılım güncellemesi ile birlikte yeni özellikler kazandırmaya devam eden Tesla'nın bu durumu ne kadar ileri götürebileceği ise merak konusu.

• Olsun, bizim yerli! otomobilimiz daha güzel...

• herşey yazılım artık

• Cinlerin işidir

• elon musk

şu adamı bir araştırın bakalım.

eğer köstek olmazlarsa dünyayı değiştirecek. tesla model 3 için söylenen fiyatlar doğru ise otomobil sektörü paşa paşa benzinden vazgeçebilir.

aradaki mars kolonisi, tekrar kullanılabilinir roket gibi şeylerden, 40.000 uydu ile dünya çapında wi-fi ağından bahsetmiyorum.

25.000 sterlin deniyor model 3 için bunun anlamı 100.000 tl civarı olacak tr'de. koşarak alırım.
  • Gelecek elektrikli arabalarda

• iyi de bizde kaç kişide garaj var ?
    yol üzerinde park yeri bulsak sevinçten uçuyoruz :)
    sensörler vasıtası ile bu işleri yapmak artık o kadar zor değil ,asıl sistem çökerse ne olur ben onu merak ediyorum
    malum uçaklarda da bir yığın işi bilgisayarlar yapıyor ama bu bazen ölümcül olabiliyor (örnek THY Amsterdam kazası)
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

elon musk şu adamı bir araştırın bakalım. eğer köstek olmazlarsa dünyayı değiştirecek. tesla model 3 için söylenen fiyatlar doğru ise otomobil sektörü paşa paşa benzinden vazgeçebilir. aradaki mars kolonisi, tekrar kullanılabilinir roket gibi şeylerden, 40.000 uydu ile dünya çapında wi-fi ağından bahsetmiyorum. 25.000 sterlin deniyor model 3 için bunun anlamı 100.000 tl civarı olacak trde. koşarak alırım.

Devletlülerimiz "Bunu alacak olan zengindir." deyip %200 vergi ile aynısından 2 tane de kendilerine istemezlerse dediğiniz olabilir:)

• quote:

Orijinalden alıntı: acmtncy

quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

elon musk şu adamı bir araştırın bakalım. eğer köstek olmazlarsa dünyayı değiştirecek. tesla model 3 için söylenen fiyatlar doğru ise otomobil sektörü paşa paşa benzinden vazgeçebilir. aradaki mars kolonisi, tekrar kullanılabilinir roket gibi şeylerden, 40.000 uydu ile dünya çapında wi-fi ağından bahsetmiyorum. 25.000 sterlin deniyor model 3 için bunun anlamı 100.000 tl civarı olacak trde. koşarak alırım.

Devletlülerimiz "Bunu alacak olan zengindir." deyip %200 vergi ile aynısından 2 tane de kendilerine istemezlerse dediğiniz olabilir:)

yasada elektrikli araçların ötv'si %15 121 kw üstü için.

çıkar çıkmaz hemen almakta fayda var uyanmadan adamlar.

• Özellikle 2010-2015 arası Amerika ve Avrupada ciddi teknolojik atılımlar olurken, patent alma sayısı tavan yaparken.

Bizim gittikçe Ortadoğu'ya donusmemiz. Militarist gelişmelerle gazlanmamiz, özgürlükler konusunda gittikçe gerilememiz beniggerçekten üzüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni 7 serisinde var. Yeni E serisinde var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Özellikle 2010-2015 arası Amerika ve Avrupada ciddi teknolojik atılımlar olurken, patent alma sayısı tavan yaparken.

Bizim gittikçe Ortadoğu'ya donusmemiz. Militarist gelişmelerle gazlanmamiz, özgürlükler konusunda gittikçe gerilememiz beniggerçekten üzüyor.

Saçmalamayın arkadaşım bizim dörtyollarımız, tünellerimiz var. Daha fazla yol yapmamız lazım!
  • quote:

Orijinalden alıntı: DownClock01

Olsun, bizim yerli! otomobilimiz daha güzel...

bi bitmediniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

iyi de bizde kaç kişide garaj var ? yol üzerinde park yeri bulsak sevinçten uçuyoruz :) sensörler vasıtası ile bu işleri yapmak artık o kadar zor değil ,asıl sistem çökerse ne olur ben onu merak ediyorum malum uçaklarda da bir yığın işi bilgisayarlar yapıyor ama bu bazen ölümcül olabiliyor (örnek THY Amsterdam kazası)

Ne güzel söyledin hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Aazam

quote:

Orijinalden alıntı: DownClock01

Olsun, bizim yerli! otomobilimiz daha güzel...

bi bitmediniz..

Bitmez de, kafanı yorma...
  • oto park özelliği zaten vardı şimdi otomatik çağırma geldi ,bir nevi vale.
    model 3 e bile böyle özellikler gelebilecek olması güzel...

• zengin adamın güncellemesi bile bi farklı. bizim 6s'e güncelleme geliyor anca hata düzeltmece...
  • Onu bunu geçinde bu aletin otopilot özelliği daha anlamlı vede güzel. İstanbul trafiğini düşünün ve tüm araçlarında bu özelliğe sahip olduğunu. Tüm araçlar tramvay gibi kabin kabin aynı anda ivmelenme kazanıyor. Lan ben ne diyorum kesin bu ülkede kekonun teki yanlamaya kalkar zincirleme tesla kazaları çıkar aha dayıya sor !!!

• Bu güncellemelerle yeni özellik kazandırma güzel oluyor arabalarda gelsin ama bu ford'un arabalarında var....

• Gelcek elektrikli araçlarda evet ancak şunu da düşünün her akşam iş çıkış saatinden 1 saat sonra tüm elektrik hatları tam güç dolu olacak, bunu kaldırabilecek şehir yok. Özellikle de eski kıtadaki şehirlerde böyle yenilemeler yapmak tarihi dokudan dolayı zor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.