Şimdi Ara

Android 6.0 beklentilerin altında yükseliyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Android 6.0 beklentilerin altında yükseliyor

Eylül ayı sonunda resmi olarak tanıtılması ile birlikte, Android 6.0 işletim sisteminin hızlı bir benimsenme sürecine girmesi bekleniyordu ancak bu pek mümkün olmadı ve sürüm halen emekleme aşamasında. Tam tersine Android Lollipop sürümünde ise hızlı bir yükseliş yaşanıyor. 

Android 6.0 işletim sisteminin halen bekleneni veremediği görülüyor. Aralık 2015 ölçümlerine göre Android 6.0 sürümü yüzde 0.5 kullanım oranından yüzde 0.7 kullanım oranına yükseldi. 2 milyara yaklaşan Android ekosistemi düşünüldüğünde bu oran bile hatırı sayılır bir cihaz sayısına denk geliyor ancak yine de yetersiz. 

Aslında yeni Android sürümlerinin tanıtım tarihi, tam da akıllı telefon pazarında dönemsel durgunluğun yaşandığı zaman denk geliyor. Gelecek yılın yeni amiral gemi modellerini bekleyen tüketiciler, biraz pazardan uzakta durmayı tercih ediyor. Yeni Nexus modelleri de yaygın bir satış ağına girmeyince yeni Android sürümlerinin ilk aylarda ivme yakalaması zorlaşıyor. Ayrıca yavaş ilerleyen güncelleme süreci de bunun tuzu biberi oluyor. 

Bunun yanında yeni piyasaya çıkan akıllı telefonlarda halen Android Lollipop sürümleri var ve nedense üreticiler 6.0 sürümüne dokunmuyor. Bu yüzde Android Lollipop oranları önceki aya göre toplamda yüzde 29.5'ten yüzde 32.9'ya yükselmiş durumda. Ekosistemin en yüksek kullanım oranına sahip Android 4.4 Kitkat ise yüzde 37 seviyesinden yüzde 36.10 seviyesine gerilemiş. 

Görünen o ki yeni amiral gemi modellerinin piyasaya çıkacağı bahar aylarına kadar Android 6.0 sürümünün yükselişe geçmesi çok zor gibi görünüyor. Diğer tarafdan daha önce bahsettiğimiz gibi Android ekosisteminin 2 milyar rakamına yaklaşmış olması, oranların boyutunu da küçültüyor.  

• güncellemiyor firmalar millet ne yapsın

• Kim uğraşcak güncellemeyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • altyapısını falan bilmem de 5.1.1 taş gibiydi android one da.

• Google in buna cozum bulmasi lazim. Yeni cikan telefonlar bile 5.x ile cikiyor. Artik 2 ya da 3 sene yeni bir surum degil de 6.x gelistirerek gitmesi bir cozum olabilir. Microsoft nasil ki Windows 10 Mobile ile tasiyicilardan haric guncelleme verme isini cozduyse Google in da bir cozum uretmesi gerek.

• S5e geldide ben mi yüklemedim

• Bu işte google bence hatalı.
    Sürekli güncelleme işini firmalara yıkıyor kaynamagini kendi yiyor
    Sen yazılım üretiyorsan senede bir guncelleme yaparsin yada 1.5 senede bir büyük bir guncelleme ile gönderirseniz devam edersin
    6 ayda küçük küçük güncelleme ile firmaları zora sokup milleti müşteriyi de geride bırakmanin alemi yok.
    Firmalar bir yarışa girdi ve ama ben ne yarışan bugün bu hızlı döngünün bu farkında nede alıcılar Bir otomobil firmalerinin anlayışına bakın birde telefon üreticilerine bunun dünyayı sömürmekten kaynak tüketmekten başka işe yaradığı yok
    Bir notebook 5 sene gidiyor bu da bir tablet neden 6 ay gidemiyor

• Her yil yeni bir android surumu, android ekosistemine agir geldi. 2 yilda bir ciksa daha iyi olur bence. O sure zarfinda 6.5 6.8 vb gibi gidebilirler istiyorlarsa.

• Güncellemeler konusunda da biraz yaptırım uygulamalılar! Tabii tatlı çeşidini gerçekten artırmak istiyorlarsa!
  • quote:

Orijinalden alıntı: edd121

altyapısını falan bilmem de 5.1.1 taş gibiydi android one da.

Benim android one da hala mükemmel çalışıyor. 6.1 son sürüm yüklü.

• Telefon ureticileri hazirladilar da biz mi yuklemedik ?

Amiral modeller anca aliyor o da aylar sonra veya halen alamiyor Samsung cephesinde oldugu gibi ...

• Yıllardır aynı şey. Google'ın iş ortaklarıyla beraber çalışması lazım. Sisteme kurulan ek özelliklerin bu kadar zahmetli entegre edilmemesi ve geri dönük uyumluluğun artması lazım. Galaxy S6'ya gelecek güncellemenin sorunsuz olması için 2 ay üzerinde çalıştıkları halde yetmiyor. S5 ona keza. 5.1'deki özellik 6.0'da da düzgün çalışsın diye millet aylar harcıyor. Uygulamalar öyle... Google sadece sistemi geliştirip bırakıyor. Sonra vay oranlar düşük, güncellemeler geç geliyor. Kodları açmış olman iş ortaklarına bütün işi yıkman olmuyor Google kardeş.
  • Nexus 4, Galaxy S3,gibi telefonlara gelmedikten sonra elbette yükselmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • unflattering U kullanıcısına yanıt
    aynen bende de 6.0.1 yüklü ama bi 5.1.1 değil yani.
  • Nexus 4 ve nexus 7 2012 ye donanim yettigi halde guncelleme vermedi boyle olmasina sasirmadim

• Nexus 10 ve Moto Gye gelecek mi ki?

• Şu haber sıkmaya başladı artık ciddi anlamda. Google sürümü sunuyor üreticiler yayınlamıyor, yayınlasalar böyle olmayacağını editörler benden daha iyi biliyor. Bu haberin tek amacı "laf olsun torba dolsun"

• Nugger dondurma olarak çıktı doğrudur ama kitkat daha çıkmadı be kardeşim

Haberi yazan az dikkat yahu.

• quote:

Orijinalden alıntı: onsos1100

Bu işte google bence hatalı.
    Sürekli güncelleme işini firmalara yıkıyor kaynamagini kendi yiyor
    Sen yazılım üretiyorsan senede bir guncelleme yaparsin yada 1.5 senede bir büyük bir guncelleme ile gönderirseniz devam edersin
    6 ayda küçük küçük güncelleme ile firmaları zora sokup milleti müşteriyi de geride bırakmanin alemi yok.
    Firmalar bir yarışa girdi ve ama ben ne yarışan bugün bu hızlı döngünün bu farkında nede alıcılar Bir otomobil firmalerinin anlayışına bakın birde telefon üreticilerine bunun dünyayı sömürmekten kaynak tüketmekten başka işe yaradığı yok
    Bir notebook 5 sene gidiyor bu da bir tablet neden 6 ay gidemiyor

Google hatalı? Google'ın üreticileri zora soktuğu yok üreticiler kendilerini zora sokuyor. Kendi yazılımlarıyla, arayüzleriyle, özellikleriyle zamanında milleti en çok onlar zor durumda bıraktı Samsung'un TouchWiz arayüzü yüzünden rehbere yarım saat sonra girebiliyoduk hala da değişmedi gerçi. Android One programına dahil olanlarda üretici onlar niye zor durumda kalmıyor yeni sürüm geldiği an tüketicilerine dağıtıyor?

• Xaomi redmi note 2 de güncelleme verdi de biz mi yüklemedik?

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.