Şimdi Ara

PC'niz Sanal Gerçeklik Cihazlarına Hazır mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  
          Sanal gerçeklik gündemi açısından yoğun geçecek olan 2016 yılında Oculus Rift'in yanında başka sanal gerçeklik cihazları da çıkış yapacak. Bunlardan birisi HTC Vive. Peki sisteminiz bu sanal gerçeklik cihazları için yeterli güçte mi?

Nvidia ve Oculus, sanal gerçeklik cihazını çalıştırmak için gerekli olan yaklaşık minimum sistem gereksinimlerini paylaştı. Minimum olarak belirlenen değerler şöyle:

Ekran Kartı (GPU): Nvidia GTX 970 / AMD R9 290 ve dizüstüler için GTX 980
    İşlemci (CPU): Intel i5-4590 ya da AMD eşdeğeri
    Bellek (RAM): En az 8GB
    Girişler: HDMI 1.3 portu, 3x USB 3.0 portu ve 1x USB 2.0 portu
    İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 64 bit ya da daha iyisi

Nvidia, sanal gerçeklik cihazlarını kaldıracak güçteki ekran kartları için yeni bir logo tanıttı. Bu logoyu gördüğünüz dizüstüler, ekran kartları ve hazır PCler sanal gerçeklik cihazlarını çalıştırabilecek.
           Son olarak bu cihazların sisteminizde çalışıp çalışmayacağını görmek için Oculus tarafından resmi olarak yayınlanan aracı indirebilirsiniz.

• Değil.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • hele yeni nesil amd polaris ve nvidia pascal serisi çıksın onlarla birlikte orta seviye ekran kartlarıda vr kaskları kaldırır

• bu işten karlı çıkacak olan sony gibi geliyor.Konsol +30 milyon zaten sattı.Kaskı uygun fiyattan satıp oyun desteğini verirse piyasa da zirveyi oynar.

• Snopy üretmedikçe alınmaz :)

• r9 280 var olmaz mı ya 290 ne :(

• Benim anlamadığım; PC'lerde böyle devasa sistem isteyen sanal gerçeklik cihazları, konsollarda nasıl çalışacak?

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • 7 yıl önce geliştirmeye başladılar atıyorum en az 4 yıl olmuştur ozamanki sistemleri demekki 5 fps oynatıyo o şartlarda çok zor geliştirmişler helal olsun valla

• Bu sistemi istiyor anladık da bu cihaz o Zaman ne ise yarayacak. İki küçük monitör bi kulaklık bide ivme ölçere dünyanın parasını vericez bide bütün işlemi bizim makina yapacak. Ne güzel İstanbul be.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Dizüstü laptoplarda çalışmayacak sanırım. 8gb gtx 980m ekran kartım var yinede sizin bilgisayarınız hazır değil diyor. 980M in üzerinde bir ekran kartı varda benim haberim yok galiba.

• benımkı hiç hazır degıl
  • ps vr morpheus a bakabilirsin konsol için üretilen ve gayette beğenilen bir vr hatta bir kanal test etmişti ve bayılmışlardı
  • Starbreeze'in tasarımı da eğer ki böyle olacaksa çok güzelmiş ayrıca.
  • Ben nvidia'dan daha çok directx 13 hakkında gelişmeler bekliyorum. Malum directx 12'nin etkisi doğal seyrine ulaştı artık bundan sonra direkt olarak directx 12 destekleyen oyunlar çıkar directx 13 önemli.
  • çöp

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.