Şimdi Ara

Oculus Rift'e sisteminiz hazır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçtiğimiz günlerde açıklanan 600$'lık resmi satış fiyatı ile birçok kişiyi üzen popüler sanal gerçeklik başlığı Oculus Rift, bildiğiniz gibi çalışmak için oldukça güçlü bir sisteme ihtiyaç duyuyor. Oculus VR'ın yeni aracı ise sisteminizi bu açından değerlendiriyor.

Ön sipariş üzerinden satın alındığı taktirde 28 Mayıs tarihinde dağıtıma çıkacak olan Oculus Rift, şirket CEO'su Palmer Luckey'in en son açıklamasına göre 2016 yılı içerisinde tam 100 adet oyun kazanacak ve bu oyunlar ile başlığı tam performansıyla deneyimlemek için güzel bir Windows sistem gerekecek.

Oculus VR'ın ön sipariş sayfasına eklediği bir Windows yazılımı ise sisteminizi ölçerek başlık için yeterli güce sahip olup olmadığını gözler önüne seriyor. 5MB'lık boyutu bulunan yazılım, düşük görülen donanımlar için tavsiyede bulunuyor ve direkt olarak yazılım üzerinden Oculus Rift uyumlu bilgisayar siparişi verilebiliyor.

Oculus Rift için tavsiye edilen bilgisayar donanımları ise şu şekilde sıralanırken, test yazılımı ise burada yer alıyor.

• NVIDIA GTX 970 / AMD 290 eşdeğeri ya da daha iyisi

• Intel i5-4590 eşdeğeri ya da daha iyisi

• 8GB'dan fazla bellek

• HDMI 1.3 video çıkış desteği

• 3 adet USB 3.0 bir adet USB 2.0 (Tüm kontrolcüler takılı iken)

• GTX 970 derken?

Gideceğim en az GTX 970 gücünde ekran kartı alacağım birde üstüne cihaza 600 dolar vereceğim demek? Ben cüzdanı direk Oculus Rift'e göndereyim en iyisi...

• Önce şirketin Ceo'su olarak çık "350 dolar civarı olacak" de. Sonrada utanmadan "düşünmeden söylenmiş bir rakamdı, özür dilerim" de ve fiyatı 600 dolara çıkart. Ceo'ların yüz karası.

• 3D gibi bununda kimse yüzüne bakmayacak, playstation haricinde bu teknolojiden ekmek yiyen olmaz.

• Hız aşırtılmış i7 3770K'yı beğenmedi yav bi gidin hele!

• 2 sene sonra peynir ekmek gibi satar o zaman alırım artık...

• 2k ekran bir yığın sensör kulaklık ve paket halinde hazır yeni teknolojinin 300 dolara mı çıkmasını bekliyordunuz?En fazla 500 seviyesine inebilir bence.

• iyi bizim sistemi beğendi
  • Boşu boşuna uygulamayı indirmeyin.Detaylı bir analiz yapıp ortaya anlamlı bir sonuç koymuyor.Elimde i5 4460 işlemci var olmaz diyor hahaha :)

• Daha ne olacağı belli olmayan bir şey için bir de sistem mi dizeceğim? Bu VR lerin ilk satışa çıkarılacak modellerinde kim bilir ne gibi sıkıntılar çıkacak. Yeni çıkan teknolojilere balık gibi atlamamak lazım. Hele o fiyata.. "Oyun problemi yaşanmayacak, 100 tane oyun çıkacak" kısmına da inanmıyorum açıkcası. O VR destekli oyunlar hangi oyunlar? Hadi diyelim mucizevi bir şekilde donanımsal herhangi bir sıkıntı çıkmadı diyelim, oyun geliştiricileri veya oyun motorları yani yazılımsal kısımda kim bilir kaç tane oyunda akla hayale gelmeyecek sıkıntılar yaşanacak.

Benim yapacağım şey beklemek. Bu ilk modeller çıksın, millet kullansın test etsin. üzerinden bir kaç yıl geçsin. Yeni modeller gelsin. Bir bakayım kaç tane oyun destekliyor. Oyunlarda ne gibi sıkıntılar oluyor göreyim. Anca o zaman alıp almama konusunda karar veririm. İşin şakası heralde bir 10 yılı bulur : D . Parayı yerden bulmuyorum sonuçta. Sonunun 3D gibi olma olasılığı da var. Pahalı 3d gözlükler ile 5-10 dk inceleyince insan bir süre "wow" oluyor ama ondan sonra ne film izlerken ne oyun oynarken nedense hiç insanın kullanası gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c36ab7c4 -- 8 Ocak 2016; 19:35:22 >

• benim i7 3770k o.c 4.8 ghz de ve buna yetersiz dedi.güleyim bari.

• quote:

Orijinalden alıntı: c36ab7c4

Daha ne olacağı belli olmayan bir şey için bir de sistem mi dizeceğim? Bu VR lerin ilk satışa çıkarılacak modellerinde kim bilir ne gibi sıkıntılar çıkacak. Yeni çıkan teknolojilere balık gibi atlamamak lazım. Hele o fiyata.. Oyun problemi yaşanmayacak, 100 tane oyun çıkacak kısmına da inanmıyorum açıkcası. O VR destekli oyunlar hangi oyunlar? Hadi diyelim mucizevi bir şekilde donanımsal herhangi bir sıkıntı çıkmadı diyelim, oyun geliştiricileri veya oyun motorları yani yazılımsal kısımda kim bilir kaç tane oyunda akla hayale gelmeyecek sıkıntılar yaşanacak. Benim yapacağım şey beklemek. Bu ilk modeller çıksın, millet kullansın test etsin. üzerinden bir kaç yıl geçsin. Yeni modeller gelsin. Bir bakayım kaç tane oyun destekliyor. Oyunlarda ne gibi sıkıntılar oluyor göreyim. Anca o zaman alıp almama konusunda karar veririm. İşin şakası heralde bir 10 yılı bulur : D . Parayı yerden bulmuyorum sonuçta. Sonunun 3D gibi olma olasılığı da var. Pahalı 3d gözlükler ile 5-10 dk inceleyince insan bir süre wow oluyor ama ondan sonra ne film izlerken ne oyun oynarken nedense hiç insanın kullanası gelmiyor.

Herkes senin gibi dusunse ve bu urunler satilmazsa oyun falan da cikmaz merak etme.kimse parayi yerde bulmuyo alan kullanan adamlar salak bir sen akillisin.

• Beğenmediği sistemim le herşeyi çatır çatır oynuyorum:

16 gb ram
    2 x 256 gb SSD + 2 x 1 tb hdd
    AMD FX-8350 Black Edition Vishera 8-Core 4.0 GHz (4.2 GHz Turbo)
    Sapphire R9 280X DUAL-X OC GDDR5 3GB 384Bit

Oculus Rift'i yiyeyim, PC me bir şey olmasın. :)

• Bu iş bir süre sonra bunların elinde patlar. Hem fiyatı çok yüksek, hemde aşırı derecede donanım istiyor. Lazım olan USB 3.0 portlarını saymıyorum bile. Adam gibi oyunlarla da desteklemezlerse, 2-3 yıla kalmaz mumu dikerler zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alito -- 8 Ocak 2016; 21:16:33 >
  • Benim bilgisayarım 3 yıllık. Gereken özellikleri karşılamıyor. 3 sene veya 2 sene bekleyip yeni bilgisayar topladığımda dikkat ederim buna :D . Zaten o zamana kadar daha geliştirirler ve ucuzlar :)

• Bunu kullanmanın size ucuz olacağını söyleyen oldu mu? Her incelemede, her konuşmada iyi görüntü almak için ve baş dönemsi gibi sorunların önüne geçmek için iyi bir sistem lazım dedi adamlar. yeni öğrenmiş gibi yapmalar niye? benim gördüğüm neredeyse her incelemede çıktığı yıllarda zengin oyuncağı olacağı söylendi. kendisi de pahalı olacak dendi. beklenen fiyat 500$ civarıydı zaten. ondan az daha pahalı çıktı. PS VR için de konuşulan rakam 400$. ha sonuçta hazır sisteme geleceği için daha çok satar ama Oculus'dan iyi görüntü de vermez, veremez bir de bu var.

• denobino D kullanıcısına yanıt
    Emin olun herkes benim gibi düşünse bu donanım üreticilerinin akıllarını başlarına almalarını sağlarız. Oyunlar ilk çıktıklarında bu kadar sorunlu olmaz, üreticiler tüketicileri her defasında yolmaya kalkmazlardı. Kısacası her şey daha güzel olurdu.

Misal, uzun zamandır beklenen ve çok ilgi gören bir oyunu adamlar baştan sağma şekilde bir sürü hata ile piyasaya sürüyor.Biliyorlar ki nasıl olsa bir sürü kişi daha oyun hakkında pek bir bilgiye sahip olmadan preorder yapıyor. Firma daha oyun çıkmadan köşe oluyor. O andan sonra zaten firma artık oyunu 2 ayda mı düzeltir veya hiç mi düzeltmez... Ama herkes benim gibi düşünüyor olsa, o firma bilecek ki oyunu çıkıp incelenene kadar(ıvır-zıvır neyi var neyi yok ortaya çıkana kadar) kimse oyunu almayacak. Böyle bir şey yapamazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c36ab7c4 -- 9 Ocak 2016; 5:59:23 >
  • Türk lirasının şu aralar aşırı değersiz olduğunu göz önüne alırsak bence çok masraflı olur bunu kullanabilecek ve satın alabilecek ayara gelmek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: c36ab7c4

Emin olun herkes benim gibi düşünse bu donanım üreticilerinin akıllarını başlarına almalarını sağlarız. Oyunlar ilk çıktıklarında bu kadar sorunlu olmaz, üreticiler tüketicileri her defasında yolmaya kalkmazlardı. Kısacası her şey daha güzel olurdu.

Misal, uzun zamandır beklenen ve çok ilgi gören bir oyunu adamlar baştan sağma şekilde bir sürü hata ile piyasaya sürüyor.Biliyorlar ki nasıl olsa bir sürü kişi daha oyun hakkında pek bir bilgiye sahip olmadan preorder yapıyor. Firma daha oyun çıkmadan köşe oluyor. O andan sonra zaten firma artık oyunu 2 ayda mı düzeltir veya hiç mi düzeltmez... Ama herkes benim gibi düşünüyor olsa, o firma bilecek ki oyunu çıkıp incelenene kadar(ıvır-zıvır neyi var neyi yok ortaya çıkana kadar) kimse oyunu almayacak. Böyle bir şey yapamazlar.

Bu açıdan bakinca haklısın,katılıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Boş beleş bir gözlük bu.

Yakında piyasadan silinir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.