Şimdi Ara

Half Life Senaristi Marc Laidlaw Valve'dan Ayrıldı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•     Half Life 2: Episode 2'nin çıkışının üzerinden seneler geçmesine rağmen suskunluğunu koruyan Valve'a rağmen Half Life serisinin hayranları umutlu bir bekleyiş sürdürürken firma cephesinden korkutucu bir haber geldi. Marc Laidlaw, gelen e-postalara verdiği bir cevapla beraber Valve'dan ayrıldığını açıkladı.

Konuyla ilgili sorulan soruları yanıtlayan Laidlaw, bundan sonra Valve hakkında herhangi bir söz sahibi olmadığını, firma ile içerden bağlantısının kalmadığını söyledi. Artık yaşlandığını ve emekliliğe ayrıldığını söyleyen Laidlaw, "Bunun Half Life serisi için anlamını ben değil, Valve bilir. Bundan sonrası için Valve'ın sahip olduğu isimlerle ilgili konuşma hakkına sahip değilim." sözlerine yer verdi.

Valve ile ilgili ise Laidlaw, "18 yıldan beri Valve hem benim, hem de heveslerimin ve hayallerimin evi oldu. Bundan sonrasında da içerdeki arkadaşlarımla iletişimimi sürdüreceğim. Onlar zaten eğer sormak istedikleri bir şey olursa bana sorabileceklerini biliyorlar." eklemelerini yaptı. 

Bütün soru cevap kısmına buradan bakabilirsiniz.

• Ya artık half life 3 yapmayacağız diye resmi bir duyuru yayınlayın da siz de kurtulun biz de kurtulalım yeter...
  • Senaryo hazır demekki.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Gökhan reis şuan çıldırıyordur :D

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • quote:

Orjinalden alıntı: HajHaj

Senaryo hazır demekki.

Demekki :D o kadar haber ipucu heyecan yaratmalar falan boşa değil.şubata kadar duyururlar.ya duyurmazlarsa...

• İşini hallettiyse ne ala halletmediyse yapacak bir şey yok 10 sene daha bekleriz

• Eger Valve kesin olarak onumuzdeki yillarda HL3 cikaracaksa zaten senaryonu coktan yazip bitirmistir.

• Yıl oldu 2016 hala HL3 diyen var.Microsoftun windows 9 u geçmesi gibi HL3'de direk 4'e geçecek.Hatta şu sanal gerçeklik gözlükleri çıksın iddaa ediyorum.Eski half life oyunları sanal olarak hct viva gelecek

• Adam o kadar senede HL10'a kadar yazmıştır hikayeyi ne korkutucu haberi Samet abi fazla gaz'a gelmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vinewood -- 8 Ocak 2016; 14:39:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç umudum yoktu ki zaten

• Ya HL zaten sıkıcı cins bir oyun, sanki bana harika bir şey. Hayır yani neyi bekleniyor ki zaten HL3'ün? Lan yapsalar bile oynamam ki HL. Psikolojik harekattan başka bir şey değil şu HL. Valve'i gündemde tutma çabası mıdır nedir. HL nedir lan. :D 20 dakikadan uzun süre başında kalamadığım sıkıcı durağan bir oyun. Mesele hikayeyse aç MGS oyna daha derin hikaye. İki tane uzaylı koymuşlar bir tanede iş adamı kılıklı ruh koymuşlar hikaye olmuş bana.

• " feeling a need for a break from the collaborative chaos of game production " .Şu cümleyi okuduktan sonra bana göre Valve yine trollüyor

• neyapacamızı şaşırdık artık ne iş yaw

• Valve artık hl3'ü yalnızca ilgi çekmek için ilgiyi canlı tutmak için kullanıyor bu kadar yıl bekledikten sonra şahsen hiç bir beklentim yok valve'den. Ticari olarak büyük bir dar boğaza girmedikçe de hl3 için herhangi bir girişimdede bulunmazlar.

• quote:

Orjinalden alıntı: Metal-Gear

Ya HL zaten sıkıcı cins bir oyun, sanki bana harika bir şey. Hayır yani neyi bekleniyor ki zaten HL3'ün? Lan yapsalar bile oynamam ki HL. Psikolojik harekattan başka bir şey değil şu HL. Valve'i gündemde tutma çabası mıdır nedir. HL nedir lan. :D 20 dakikadan uzun süre başında kalamadığım sıkıcı durağan bir oyun. Mesele hikayeyse aç MGS oyna daha derin hikaye. İki tane uzaylı koymuşlar bir tanede iş adamı kılıklı ruh koymuşlar hikaye olmuş bana.

hmm tmm 2 uzaylı + 1 iş adamı tek başına bile mgs ederken gelmiş HL ye laf etmesi garipsenemeyecek bir durum değil :D
  • Daha önce de birsürü kişi ayrılmıştı tamamen umutsuz bir vaka. Gelse bile Duke nukem forver, halo 5 gibi beklentilerin altında kalma ihtimali çok yüksek.
  • quote:

Ya HL zaten sıkıcı cins bir oyun, sanki bana harika bir şey. Hayır yani neyi bekleniyor ki zaten HL3'ün? Lan yapsalar bile oynamam ki HL. Psikolojik harekattan başka bir şey değil şu HL. Valve'i gündemde tutma çabası mıdır nedir. HL nedir lan. :D 20 dakikadan uzun süre başında kalamadığım sıkıcı durağan bir oyun. Mesele hikayeyse aç MGS oyna daha derin hikaye. İki tane uzaylı koymuşlar bir tanede iş adamı kılıklı ruh koymuşlar hikaye olmuş bana.

abi sen Half-life ı çok yanlış anlamışsın.Half-Life ın hikaye mantığı MGS çok farklıdır.MGS de olan bitenin farkındasındır ve oyun net bir şekilde hikayede neyin nesi olduğunu sana anlatıyor.Ama Half-Life sana hiçbir şekilde hikaye anlatmaz ya da az anlatır ve onun arka planını kendin keşfetmeni ister.(buna benzer olarak Dark Souls,Bioshock Infinite,kısmen Max Payne).mesela karakterlerin yaptığı bir harekete ve söze dikkat edrersin,etrafta bulduğun bir gazete ilanına bakarsın ve oradan sonrası senin yorumlama na kalıyor oradan da teoriler ortaya çıkıyor.tabi bu tarz hikaye anlatımını sevemeyebilirsin ona bir şey diyemem ama biraz araştırırsan Half-Life ın oldukça mükemmel bir hikayesi olduğunu görebilirsin.

• Şahsen şaşırmadım bu saatten sonrada kimsede Half Life 3 hevesi kalmadı gerçekten.

• quote:

Allah'ını seven eksi butonunu geri getirsin..

• bence oyun bu adam yüzünden çıkmıyordur belki sürekli bişey beğenmiyordur

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.