Şimdi Ara

Dell'den iki yeni gelişmiş dizüstü bilgisayar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dell'den iki yeni gelişmiş dizüstü bilgisayar

Las Vegas'da devam eden CES 2016 fuarına oldukça dikkat çekici monitörler getiren Dell, aynı zamanda Latitude 12 7000 ve Latitude 13 7000 Ultrabook bilgisayar modellerini de sergiledi.

Dell'in gövdesinde tercih ettiği "karbon fiber" malzeme ile oldukça sağlam bir seçenek oluşturan (Görsel altta) ve 1.2 kg ağırlığı bulunan yeni dizüstü bilgisayarı Latitude 13 7000, gücünü Intel'in 6. jenerasyon Core M işlemcileriden alıyor ve fan bulundurmayan bu işlemcinin katkısıyla 10 saat gibi bir batarya süresi ortaya koyabiliyor. 13.3-inç'lik ekranı ister dokunmatik olarak 3200 x 1800 piksel istenirse de dokunmatik olmadan 1920 x 1080 piksel çözünürlük seviyesinde elde edilebilen bilgisayar, 350 nit parlaklığa sahip dokunmatik ekranını Gorilla Glass ile koruyor. 

Oldukça ince gövdesinde iki adet Thunderbolt 3 portu, mini HDMI, kart okuyucu, parmak izi ve RFID okuyucu yer alan Dell Latitude 13 7000, 512GB SSD depolama birimiyle satın alınabiliyor. Dell'in 2'si 1 çözümü Latitude 12 7000 ise Microsoft Surface ailesinin karşısına çıkartılıyor. Oldukça şık görünen bilgisayar, magnezyum alaşım gövdesinde 8.11mm kalınlık değeri veriyor ve gücünü Surface'lerden farklı olarak Intel'in Core M ailesinden alıyor.

Dell'den iki yeni gelişmiş dizüstü bilgisayar

512GB SSD depolama birimi ve 8GB RAM gibi diğer detayları bulunan Dell Latitude 12 7000, modern bilgisayarlarda görmeye alıştığımız üzere iki adet USB Type-C portu ile geliyor. 12.5-inç erkanında 1920 x 1080 piksel ya da 3840 x 2160 piksel çözünürlük değerleriyle elde edilebilen bilgisayar, dokunmatik olan ekranını Gorilla Glass ile koruyor ve önde 5MP arkada 8MP olmak üzere iki adet kamera barındırıyor. Ayrıca Dell'in iki bilgisayarı da stylus kalem ile kontrol edilebiliyor.

Dell'in yeni bilgisayarlarından Latitude 13 7000 1,299$, Dell Latitude 12 7000 ise 1,049$ fiyat etiketinden başlayan fiyat etiketleriyle Şubat ayında satışa çıkıyor. 

• Dell Vallaha yapıyor.

• Dell işini biliyor, yıllardır çizgiyi bozmadı. Yine 2 güzel makine geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dell yapar

• dell siler.
  • Dell niye Türkiyede yok. XPS 15 hala yok mesela...

• İnceldiği yerden kopsun :)

• ti7800 kullanıcısına yanıt
    Dell türkiye'de var ama çok kısıtlı ürünler ile.
    Türkiye destek hatları vs. var ve bir dell ürünü aldığınız zaman direk dell ile görüşüyorsunuz ve onlar herşeyi hallediyor.
    Ben U2414H bu ince kenarlı monitörlerden aldım ve kronik sorunundan dolayı bunu ben tespit ettim tabi bizim türklerin haberi yok araştırdılar ve haklı buldular beni.
    Bu ürünü alıp yerine 2 katı fiyatında U2715H monitörünü verdiler 50 gün kadar bekledikten sonra.
    Yani büyük marka Dell sanırım dünyadaki en büyük 2. bilgisayar markası ama bizim gibi 3. dünya ülkelerinde pek uğraşmak istemiyorlar herhalde
    vergisi vs. sıkıntılı bir ülkeyiz ve ucuz ürün pazarlı bir ülkeyiz. Kaliteyi arayan yok çoğunluk fiyat odaklı bakıyor bütün olaya.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.