Şimdi Ara

Oculus Rift'in fiyatı beklenenden yüksek çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oculus Rift'in fiyatı beklenenden yüksek çıktı

Oculus VR'ın uzun zamandır beklenen sanal gerçeklik başlığı Oculus Rift, biraz önce ön siparişe açıldı. Cihazın açıklanan fiyatı ise beklenenden oldukça yüksek çıktı.

Resmi olarak verilen bilgiye göre Oculus Rift'in satış fiyatı "599$ (699 Euro)" seviyesinde. Bu fiyata kargo ve vergi dahil değilken, daha önce başlığın 350-400$ seviyesinde olacağı tahmin ediliyordu. Ön sipariş üzerinden satın alanlara 28 Mayıs tarihinde gönderileceği belirtilen başlık, beraberinde Lucky Tale ve EVE: Valkyrie oyunları, bir adet Xbox One kontrolcüsü, kablolar ve Oculus Remote isimli ufak bir kumanda ile gelecek. Hareket algılama teknolojisine sahip kontrolcü Oculus Touch ise 2016'nin ikinci çeyreğinde elde edilebilecek.

Yeni karşımıza çıkan Oculus Remote, şık yapısıyla dikkat çekiyor ve sanal gerçeklik dünyasında gezinti için basit ancak etkili bir çözüm oluşturuyor. Üst bölümü dokunmatik tasarlanan kumanda, bir nevi sanal dünyanın faresi olarak görev yapıyor. 

Oculus Rift'in fiyat bilgisi sonrası şimdi gözler HTC ile Valve ortaklığında geliştirilen Vive Pre'ye çevrilmiş durumda. 

• 1200 TL ye daha 144 hz monitör alamadık, bunlarda iyice uçmuş. 1000 TL altına inene kadar bekleyecez artık.

• 7950 + 7990 lık sistemi beğenmedi yazılımı.
    üstüne kendi oyun bilgisayarı fiyatına oluyor.
    fiyatına bakmadan alacaklar alsın sonra fiyatı düşer.
    htc vr ile rekabet etmesini bekleyeceğiz.

• açıkcası bende almak istiyorum ama devasa ekranda film izleme zevki için bence müthiş bir sinema deneyimi sunacak

• Avucunu yalarlar..

• amerikada kapış kapış satar

• quote:

Orijinalden alıntı: dere.beyi

açıkcası bende almak istiyorum ama devasa ekranda film izleme zevki için bence müthiş bir sinema deneyimi sunacak

hangi filmi seyredeceksin :)

• HTC Vive'ın fark yaratmak adına, pazara 100 dolar daha ucuz gireceğini düşünüyorum. Açıkçası Oculus şu anda kekleme moduna almış kendini. HTC'nin fiyat darbesini vurmasını bekliyor, o zamana kadar ön siparişle keklik avlama modunda gezinecek piyasada.

• quote:

Orijinalden alıntı: teramit

quote:

Orijinalden alıntı: dere.beyiaçıkcası bende almak istiyorum ama devasa ekranda film izleme zevki için bence müthiş bir sinema deneyimi sunacak
    hangi filmi seyredeceksin :)

amatör gençlerin sanatlarını takip ederim :))
    bide dizilerimi bununla izlerim ama merak ettiğim 3 saatlik bir film izlesek boyun felci geçirirmiyiz acaba...

• Valla kendileri bilirler. Fiyatlarda uçan kaçan HTC nin içler acısı durumu ortada. Bunlar da böyle fiyattan devam ederlerse, aynı duruma düşebilirler. Rakip çok..

• tv alici tuneri oluyormu bunlarda ?

• bu nedir yaaa resmen fiyatın B..U çıkmış arkadaş...

• ps3 gibi olur bu

• projeksiyondan film izliyorum ve film için düşünüyordum bu cihazı. Alış veriş merkezindede deneme şansım oldu(Avcılar Pelican Mall). Ürün çok ağır yani zamanla öok ağırlı yapıyor. Eşimle film izliyorum ve en az 2 tane daha alamam gerekiyor. Hem fiyatı hemde ergonomi açısından düşünmüyorum.

Birazdaha bekleyip daha ince daha hafif modeller çıkarsa alacağım. Oyun için daha erken desteklenen oyun sayısı çok az uygulamalarda.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.