Şimdi Ara

AMD Polaris GPU'lar 2 Ay İçinde Piyasada Olacak.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bekleyenlerin gözü aydın,sistem dizecekler için güzel haberler geliyo Amd cephesinden,am4 anakartlarla birlikte çıkacaklar hemen hemen demekki.

• Hocam şubat mart gibi ise bu müthiş olur.Pascalda kesinleşse keşke.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guzel haber.ortalik senlenecek.En bekledigim olayda displayport 1.3 geliyor.4k 120hz artik olabilecek.

• Beni heyecanlandiran bir gelisme. Cok ciddi TDP verimliligi saglamislar. Form-factor sonunda dusuyor. HDMI 2.0 geliyor. ( 4k icin guzel haber ). AMD nin ben daha olmedim haberlerini almak beni sevindirdi. GTX 950 nin 150 Watt harcadigi grafik kalitesini 88 Watt ile sunmayi basarmislar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay be. Amd yanlış biliyor demek ki. Aslında kartlarını marta kadar çıkarmış olacak ama 2016 ortası sanıyor.
  • Sitedeki Resimde 4790K ve DDR4 2600 MHZ işlemcili sistemde test edilmiştir falan yazıyor.

4790K DDR4 Destekliyor muydu ?? :) :)

CUDA Desteği Falan olursa AMD Alabilirim.

Üstelik AMD Gidip Intel İşlemci ile Test yapması biraz şaşırttı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A92252A90 -- 5 Ocak 2016; 19:04:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mixus

Sitedeki Resimde 4790K ve DDR4 2600 MHZ işlemcili sistemde test edilmiştir falan yazıyor.

4790K DDR4 Destekliyor muydu ?? :) :)

CUDA Desteği Falan olursa AMD Alabilirim.

Üstelik AMD Gidip Intel İşlemci ile Test yapması biraz şaşırttı :)

CUDA desteği AMD ?

Kafan güzelmiş güle güle kullan.

• ben demiştim abii yeni nesil kartlar martda çıkacak diye inanmadınız bana
  • Ancak ilk olarak mobil pazarda sunulacak. Nvidia'nın gt 900m serisine yenik düşüyordu. Gayet yerinde bir hamle olmuş
  • Yeni kartların TR ye gelmesi ne kadar sürer?
  • Genel olarak lanse edilişin 2 ay içerisinde gerçekleşeceğinin planlandığından bahsedilmiş (siteye göre, yoksa AMD'nin söylemleri zaten ortada).

Kesinkes mobil, desktop veya tüm seri mi yoksa birkaç kart mı lanse edilir bu kısımda daha netlik kazanmış değil. Tüm her şeyi ile martta bir lanse ediliş gerçekleşecek desek bile Türkiye'ye kartların gelişi yine zaman alacaktır. Fiyatların oturması vs. gibi durumlar beklenecektir (beklemeyen, fazla parasını sokağa atmak isteyenlere sıkıntı yok tabii, önden buyursunlar).

Mart ayı iyimser ve sürpriz bir tarih olacaktır eğer olursa (ki olası görünmüyor).

Olayın başka bir boyutu da (her mimari çıkışında dile getirdiğim gibi);

''Bir elektronik ürün ilk çıktığı gün, ilk çıktığı hafta alınmalıdır'' gibi saplantılı bir düşünce yapısının maalesef ki yaygın olmasıdır (özellikle Türkiye şartlarında). Yeni mimari mart ayında hemen geldi diyelim, daha hiçbir fiyat oynaması yaşanmadan bu kartları alacaklar; mayıs - haziran gibi fiyatlar oturduğu zaman pişman olmayacaklarsa gidip alabilirler. Her zamanki gibi bu sayede kartların satıldığını gören distribütörlerin, e-ticaret sitelerinin, elektronik mağazalarının vb. ekmeğine yağ sürmüş olacaklardır.

''Yardım'' adı altında sistem tavsiyesi, parça tavsiyesi yapan arkadaşlar da pusuya yatmış bu tarz haberleri beklemektedirler. ''Yeni kartlar gelsede, millete kart önersek'' anlayışı işte, eski serileri hemen öldürsek, millete para harcatsak, açıkçası (sözde eski seri ürün sahibi) insanları biraz daha ezsek...

Neyse bu kadarı yeterli sanırım, cidden yazık.

(DDR2 - DDR3 , DDR3 - DDR4 değişim muhabbetleri, 1 seri aralıkla (zamansız) kart değiştirme muhabbetleri (zamanı planlıysa sıkıntı değil), 0.1 - 0.2 vs. Ghz farkı için işlemci değişim muhabbetleri, milletimiz cidden boş konuşmayı, birbirini ezmeyi çok sever hale geldi çoktandır, dahada fena boyutlara gitmekte maalesef)

Bazı kişilerde maalesef ki bu yazıları benim gibi yazan çoğu kişiden görmelerine rağmen, halen aynı hareketlere devam etmekteler. Yani bu nasıl bir boşvermişliktir anlamak mümkün değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 6 Ocak 2016; 3:24:13 >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Desenize Fury X ler, R9 390 lar, GTX980Ti lar ucuzlayacak.

Gerçi pahallılaşıp bir tarafımıza kaçma ihtimali de var. :D
  • çıkacak denilen kartlar giriş seviyesi olup ddr5 ramler ile gelebilir.daha HBM2 piyasada yok 2 aya ben beklemiyorum orta sınıf 480 HBM2'li gibi bir kart.giriş seviyesi kartlar 240 250 değil de gtx950 ayarında olabilir -karşılaştırdıklarına göre- yine almak işine gelen olabilir ama esas beklenen kuvvetli kartlar yazdan önce gelmez gibime geliyor.

bir başka konu şimdiki kuvvetli kartlar ne olur?piyasadan çekilecektir hızlıca ve yeni kartlar ucuz olmayacak büyük ihtimal o yüzden hesabınızı iyi yapın.
  • yeni teknoloji ile eskiler ucuzlayacak derken dolar 3 lirayı gene aştı, daha pahalıda olabilir :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

Desenize Fury X ler, R9 390 lar, GTX980Ti lar ucuzlayacak.

Gerçi pahallılaşıp bir tarafımıza kaçma ihtimali de var. :D

Dolar 3 u gecti bugun. Her turlu kacacak bir tarafimiza da, neyin kacacagina Nvidia ile AMD karar veriyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Martta çıkarsa nvdia pascal da o zaman aynı anda çıkartırmı kapışmak için?

• Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Bi haberde görmüştüm ondan yazdım. Hemen Kafan güzelmiş

http://forum.donanimhaber.com/m_112172100/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A92252A90 -- 6 Ocak 2016; 18:05:06 >
  • yıl içinde çıkar gibi, ülkemize gelmesi ve daha önemlisi fiyatlarının belli olması 2 aydan uzun sürer.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.