Şimdi Ara

★★★ HTC 10 Kulübü ★★★ (451. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25.589
Cevap
101
Favori
777.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 449450451452453
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: lansker

senin yüzünden millet uzaklaştırma alacak. bir git. bilmediğin cihaz hakkında yorum yapma.

Biz 950XL için yorun yapınca arkadaş hep şey der" Siz hiç elinize aldınızmı ? Veya 20 metre yaklaştınız mı 950 ye ? Aynı havayı soludunuz mu ?" Şimdi tükürdüğünü yalaması açısından soyluyorum hiç HTC 10 eline aldın mı, aynı havayı soluyup dokundun mu ? Senin işlemcine desteği kestiler, Snap800 bile daha şanslı bu konuda kernelleri çıkıyor. Görüşürüz öptüm gözlerinden, dik durmasını bil ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeknoBus -- 30 Haziran 2016; 20:14:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• genel olarak güzel cihaz ama kamera konusunda abartıldığı gibi değil
  • 950 xl alana 950 yi bedava veriyorlardı bir ara. Amerika da ama olsun. bedava verdiler neredeyse kimse almadı yine de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lansker -- 30 Haziran 2016; 20:17:59 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• lansker kullanıcısına yanıt
    Aa öyle dedin ayvayı yedin. Şimdi Dünyadaki birçok insan biliyorsun aptal(!) o yüzden yeni Windows telefonları almıyorlar, Microsoftta bizim zeki arkadaşımız gibi zeki olan insanlara kıyak geçiyor. Yoksa satamama gibi bir durumu yok, peynir ekmek gibi gidiyor ancak peynir ekmeklerde stok sıkıntısı var yoksa biliyorsun, ha birde biz çekemediğimiz için 950XL ye laf atıyoruz oda var unutmayalım.

• Sabah Yıldızı kullanıcısına yanıt
    Benim burada gördüğüm sonuçlarda testi yapan arkadaşın yaptığı başlıca en büyük hata netleme alanına dikkat etmemiş olması. Dolayısı ile bu tarz karşılaştırmalar doğru sonuçlar vermez.
    Diğer bir konu çekim şartlarını görebiliyoruz ancak çekim parametrelerini ve işlem yapılıp yapılamadığını göremiyoruz.
    Buna rağmen düşük ışıkta yapılan çekimlerde htc10 ve s7 kafa kafaya gidiyor, ancak htc10'un çekimlerinde noise oranı daha az ve genel olarak tüm fotoğrafta detaylar daha iyi görünüyor. Az ışıklı ortamda S7 resmen +1 EV pozlama yapmış bu nedenle köşelerde fotoğraflar resmen delik deşik olmuş (Dk3:00). Dk 0:37 croplu fotoğrafta s7'nin arka planında kapının dokusundaki köşelenmeler de buna benzer şekilde noise(gürültü) oluşumu nedeni ile meydana gelmiş. Aynı zamanda HTC 10 bisikletin kol tarafında flare yapmış ve bunun da etkisini arttıran neden net alanın öne düşmüş olması, yani en başta belirttiğim gibi örnekler aynı yere netlememiş.

Bu konuda yazıp boşuna gündem yaratmiyim diyorum ama nedense ilginç ve haksız bir şekilde HTC 10'un kamerasına haksızlık ediliyor ve insanlar yanlış yönlendiriliyor. Evet AF biraz sorunlu, lens kirlenince kararsızlık ve flare yapıyor, hatta flare biraz kontrolsüz de olabilir (pozlamayı kısarak tam olmasa da iyileştirilebiliyor) ancak imaj kalitesinin yer yer s7edge'ten zayıf olduğu kadar iyi olduğu durumlar da var. Yukarıda basitçe açıklamaya çalıştım.
    Bu nedenle HTC10'un kamerası kötü ise s7'nin kamerası da kötü olduğu gerçeğini de kabullenmek gerekiyor :)

• https://m.aliexpress.com/item/32688231493.html?aff_click_id=2b616b3072994d0986df40e81ba344d3-1467310072542-04511-UneMJZVf&aff_platform=y bu ice view kılıfı siparş ettim 5 gün önce Türkiye ye gimek üzere.teslim aldığımda sonucu yazarım.almak isteyen olursa fikir vermiş olurum en azından..

• quote:

Orijinalden alıntı: skid_row

Benim burada gördüğüm sonuçlarda testi yapan arkadaşın yaptığı başlıca en büyük hata netleme alanına dikkat etmemiş olması. Dolayısı ile bu tarz karşılaştırmalar doğru sonuçlar vermez.
    Diğer bir konu çekim şartlarını görebiliyoruz ancak çekim parametrelerini ve işlem yapılıp yapılamadığını göremiyoruz.
    Buna rağmen düşük ışıkta yapılan çekimlerde htc10 ve s7 kafa kafaya gidiyor, ancak htc10'un çekimlerinde noise oranı daha az ve genel olarak tüm fotoğrafta detaylar daha iyi görünüyor. Az ışıklı ortamda S7 resmen +1 EV pozlama yapmış bu nedenle köşelerde fotoğraflar resmen delik deşik olmuş (Dk3:00). Dk 0:37 croplu fotoğrafta s7'nin arka planında kapının dokusundaki köşelenmeler de buna benzer şekilde noise(gürültü) oluşumu nedeni ile meydana gelmiş. Aynı zamanda HTC 10 bisikletin kol tarafında flare yapmış ve bunun da etkisini arttıran neden net alanın öne düşmüş olması, yani en başta belirttiğim gibi örnekler aynı yere netlememiş.

Bu konuda yazıp boşuna gündem yaratmiyim diyorum ama nedense ilginç ve haksız bir şekilde HTC 10'un kamerasına haksızlık ediliyor ve insanlar yanlış yönlendiriliyor. Evet AF biraz sorunlu, lens kirlenince kararsızlık ve flare yapıyor, hatta flare biraz kontrolsüz de olabilir (pozlamayı kısarak tam olmasa da iyileştirilebiliyor) ancak imaj kalitesinin yer yer s7edge'ten zayıf olduğu kadar iyi olduğu durumlar da var. Yukarıda basitçe açıklamaya çalıştım.
    Bu nedenle HTC10'un kamerası kötü ise s7'nin kamerası da kötü olduğu gerçeğini de kabullenmek gerekiyor :)

Telefonu kullanan biri olarak şunu söyleyeyim bu telefon kesinlikle diğer amiral gemileriyle otomatik modda karşılaştırılmamalı. Pro modda aşırı fark yaratabiliyorsunuz çekimlerde. Otomatik mod donanımsal bir sorun olmadığı için sıkıntı yapmıyorum ve pro modda çekerken zaten daha keyif alıyorum.

• Arkadaşlar bu telefonda okadar çok titreşim var ki vibratör gibi telefon SMS geliyor titriyor guncelliyorum açılıyor titriyor biri ariyororum cevap veriyor titriyor bu titremeleri

nasıl kapatiriim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kel_bakkal -- 30 Haziran 2016; 21:22:1 >
  • Arkadaşlar kulaklıkla ilgili bir sorum olacaktı. Paketi açıp bakmadım da o yüzden soruyorum, bu kulaklığın yanında gelen yedek plastik parçaların boyutları farklı mı? S-M-L şeklinde mi?

Bir diğer sorum ben bu tarz kulaklıkları kullanamıyorum aslında, kulağın içine kadar sokulan şekilde olanları rahatsız ediyor beni. Acaba kafa kısmındaki plastiği çıkarıp buna benzer bir forma getirebilir miyiz?

★★★ HTC 10 Kulübü ★★★
    Bu şekilde olanları kullanabiliyorum.

• oktayozell kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar önemli bir mesele bence bu arkadaş 4 cihazda aynı sorundan bahsediyor benim cihaz da bu şekilde direk ışık kaynağına tutun hafif cihazı sağa sola oynatın belli oluyor yansıma. Çok fazla ışık olmasına gerek yok sabit bir ışık kaynağı bulun lamba veya akşam güneşi de olur. Deneyip yazabilir misiniz?
  • kel_bakkal K kullanıcısına yanıt
    Hocam
    Ayarlar-ses titresimi kapatirsaniz normal aramada
    iletiler-ayarlar-bildirim titresimi kapatirsaniz mesajda kapaniyor
    Whatsapp kendi icinden kapaniyor zaten
    Telefon acilip kapanirken ve motion launch titresimi ve bazen googledan gelen hesabinizi yedekleyin, telefon no ekleyin gibi titresimler nasil kapaniyor bilmiyorum, bilen varsa banada lazim :)

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iissaann -- 30 Haziran 2016; 21:28:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iissaann

Hocam

Ayarlar-ses titresimi kapatirsaniz normal aramada

iletiler-ayarlar-bildirim titresimi kapatirsaniz mesajda kapaniyor

Whatsapp kendi icinden kapaniyor zaten

Telefon acilip kapanirken ve motion launch titresimi ve bazen googledan gelen hesabinizi yedekleyin, telefon no ekleyin gibi titresimler nasil kapaniyor bilmiyorum, bilen varsa banada lazim :)

Edit:imla

Eyvallah hocam çok saol tüm yürekleri kapat diye bi özellik olsa keşke bak otomatik düzeltin azizliğine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kel_bakkal -- 30 Haziran 2016; 21:41:41 >
  • kel_bakkal K kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katiliyorum size Hocam :)
    ilk zamanlar cok sinir oluyordum ama artik alistim :)
    En azindan arama ve mesajda kapali :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iissaann -- 30 Haziran 2016; 21:43:34 >
  • Arkadaşlar HTC 10 da ekran koruyucu kullanan kimse yok mu tr de adam akıllı koruyucu yok mu

• quote:

Orijinalden alıntı: realceday

Arkadaşlar önemli bir mesele bence bu arkadaş 4 cihazda aynı sorundan bahsediyor benim cihaz da bu şekilde direk ışık kaynağına tutun hafif cihazı sağa sola oynatın belli oluyor yansıma. Çok fazla ışık olmasına gerek yok sabit bir ışık kaynağı bulun lamba veya akşam güneşi de olur. Deneyip yazabilir misiniz?

Azönce bir iphone se bir iphone 5s de denedim ışığa karşı tuttuğunda onlardada buna benzer şeyler çıktı. Ayrıca kendi telimde de aynı. Sanıyorum normal bir durum...

• skid_row kullanıcısına yanıt
    hayır bu lensteki camdan kaynaklanıyor. ve işin ilginci bugun iphone5s be iphone6 da da denedim aynı nokta onalarda da var. kıl biri değilimdir ama bu bence bir sorun. yani ben face, twit interneti ıvır zıvırı her telde kullanabiliyorum ama ben bu paraları spesifik şeyler için veriyorum(camera ses vb) onlarda da böyle sorunlar varsa deymiyor.
  • apokhan kullanıcısına yanıt
    peki sizde böyle bir sorun yok mu ?
  • iissaann İ kullanıcısına yanıt
    Çağrı yaparken karşı taraf telefonu açtığında titreme özelliği var değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dasarum

Çağrı yaparken karşı taraf telefonu açtığında titreme özelliği var değil mi?

Var, telefonun titremediği şey yok ki
  • 
Sayfa: önceki 449450451452453
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.