Şimdi Ara

Mobilite: ZTE Nubia 11, Galaxy S6 mini, HTC'nin açıklamaları ve dahası...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yılın ilk Mobilite programında sunucularınız Erdi Özüağ ve Mesut Çevik başta ZTE'nin Snapdragon 820'li yeni telefonu Nubia Z11, HTC'nin geleceğe dönük açıklamaları, Galaxy S6 mini, Xiaomi'nin stok dayanmayan tablet satışı ve mobil dünyada diğer gündem maddelerini konuşuyorlar.

• Yılın ilk mobilitesinin ilk yorumu :-D

Edit: HTC güzel telefonlar çıkarıyor fakat bunları yanlış fiyattan satıyor. A9 2500 yerine 1500 den çıksa tadından yenmezdi.
    Huawei ise giderek fiyatları arttırıyor. Bence bu gidişle sonu htc den farklı olmayacak. Lg nin de artık şu batarya sorununu çözmesi lazım. Sony de kamerayı daha iyi yapmalı ve ekranın kontrastı düşük onu arttırmalı. Samsungun da artık şu arayüzü değiştirmesinin zamanı çoktan geldi. Biraz da kamera çıkıntısını azaltıp bataryayı artırması lazım. Firmalar bu eksik yönlerini kapatırlarsa kullanıcı memnuniyeti çok daha yüksek olucaktır ve kim bu eksiklerini daha çabuk kapatırsa piyasadaki yerini ve ismini bi o kadar sağlamlaştırır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasan.sonus -- 3 Ocak 2016; 18:17:49 >
  • "Telif Hakkı, 2016 © DonanımHaber - İçerik, yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz." yazıyor haberlerin altında. Bu çok ilginç değil mi? Yabancı sitelerin haberlerini kaynak göstermeden direk çevirip, telif hakkı istemek ilginç bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F8946C419 -- 3 Ocak 2016; 19:01:38 >
  • 3. Yorum

Htc Ada'm olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nefendim -- 3 Ocak 2016; 19:01:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lg 25um57 modelini inceler misiniz son günlerde çok moda 21 e 9 monıtorler uygun fıyatlı bır model hemde ıncelersenız sevınırım

• quote:

Orijinalden alıntı: MinPayne

"Telif Hakkı, 2016 © DonanımHaber - İçerik, yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz." yazıyor haberlerin altında. Bu çok ilginç değil mi? Yabancı sitelerin haberlerini kaynak göstermeden direk çevirip, telif hakkı istemek ilginç bir şey.

Merhaba,

Eğer direkt çeviri varsa mutlaka kaynak koyuyoruz fakat haberin ilk görüldüğü kaynak üzerine 2-3 farklı kaynak daha gezildiyse ve haber içeriği zenginleştirilip ekstra olarak editör yorumu da varsa bu zaten bizim haberimiz oluyor artık. Kimi neyi kaynak göstereceğiz?

Evet çeviri de olsa emek var ve bu bizim emeğimiz direkt kopyalayamazsınız madem kolay bir şey diğerleri de çevirip kendileri yazsınlar değil mi? :)

Bu sitede dünya basınında yer almış bir çok haber de bulunmakta.

Eleştiriye her zaman açığız fakat eleştiri yapıcı ve yön gösterici olduğu sürece. Bu şekilde yazılarla bir yere varamayız. Özellikle de alakasız konular altında değil mi?

Sevgiler,
    Mesut Çevik

• quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Orijinalden alıntı: MinPayne

"Telif Hakkı, 2016 © DonanımHaber - İçerik, yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz." yazıyor haberlerin altında. Bu çok ilginç değil mi? Yabancı sitelerin haberlerini kaynak göstermeden direk çevirip, telif hakkı istemek ilginç bir şey.

Merhaba,

Eğer direkt çeviri varsa mutlaka kaynak koyuyoruz fakat haberin ilk görüldüğü kaynak üzerine 2-3 farklı kaynak daha gezildiyse ve haber içeriği zenginleştirilip ekstra olarak editör yorumu da varsa bu zaten bizim haberimiz oluyor artık. Kimi neyi kaynak göstereceğiz?

Evet çeviri de olsa emek var ve bu bizim emeğimiz direkt kopyalayamazsınız madem kolay bir şey diğerleri de çevirip kendileri yazsınlar değil mi? :)

Bu sitede dünya basınında yer almış bir çok haber de bulunmakta.

Eleştiriye her zaman açığız fakat eleştiri yapıcı ve yön gösterici olduğu sürece. Bu şekilde yazılarla bir yere varamayız. Özellikle de alakasız konular altında değil mi?

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Ben burada kırıcı bir şey söylemedim. Özellikle Apple haberlerini macrumors'tan birebir alındığı gerçek. Bir kaç süslü cümle eklenip farklı gösterilmesi neticeyi değiştirmiyor maalesef. Bu durum akademik ortamda olsa, sonuçları ne oluyor biliyorsunuzdur. Sonuçta burası, bir teknoloji hayranı tarafından açılan site değil, çok büyük bir firma olmasından dolayı, bu konuda hassasiyet gösterilmesini bekledim.

Sonuçta, oradaki bilgilerin hangisi birebir editörlerin kendi gözlemi? Hangisini bizzat deneyimleyip yazıyorlar? Atıfta bulunulması bence etik olandır. DH'in kendi çektiği videolar mesela tamamen el emeği, kurgusu, Metin'leri, incelemesi vs. Buna kimse kalkıp ses edemez. Bunu eleştiren insan artniyetlidir.

Çok yeni sayılırım. 7 yıllık üyeyim ama daha önceden de takip ederdim. Sizleri çok cana yakın hissettiğim için kibarca söyledim. Sonuç olarak bu da bir yapıcı eleştiridir, bence.

İyi akşamlar.

• htc a9'a 24 bit ses desteği sunan kaliteli ses çipi yerleştirdiği için 4500 tl'den satmalıydı.

Ayrıca 2150 mah batarya çok olmuş 2500 tl için, mümkünse 1150 mah'ye düşürmeli.

Ekran kasa oranı da en azından %50'ye düşmeliydi bu modelde.

Sonuçta 2500 tl vereceksin, lg g2 gibi %80 e yaklaşmış ekran/kasa oranı almak istemezsin. En az %50 olmalı.

Aşağıdaki resimdeki kadar ekran kasa oranı olsa tadından yenmezdi.

http://pngimg.com/upload/calculator_PNG7933.png

• "Teknoloji haber sitesi" ama videoları YouTube'dan değil, sadece kendi websitesi üzerinden yayınlıyor. Eğer canları isterse 1 ay sonra Youtube üzerinden yayınlayıp, hızla değişen teknoloji gündeminde komik duruma düşüyorlar.
    2016 yılında yapıyorlar bunu... En büyük teknoloji haber sitesi yapıyor... Teknoloji diyorum.
  • video içeriğiyle ilgili bir zaman çizelgesi olsa keşke. ilgilendiğim ürünü bulana kadar canım çıkıyor bu tür videolarda, hele bir de böyle görsel olmadan sürekli konuşmaysa vakit kaybı
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosica

video içeriğiyle ilgili bir zaman çizelgesi olsa keşke. ilgilendiğim ürünü bulana kadar canım çıkıyor bu tür videolarda, hele bir de böyle görsel olmadan sürekli konuşmaysa vakit kaybı

cok haklisiniz, s6 mini icin yaklasik 5 dakika ugrastim; 20:00 da.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fernando_S

"Teknoloji haber sitesi" ama videoları YouTube'dan değil, sadece kendi websitesi üzerinden yayınlıyor. Eğer canları isterse 1 ay sonra Youtube üzerinden yayınlayıp, hızla değişen teknoloji gündeminde komik duruma düşüyorlar.
    2016 yılında yapıyorlar bunu... En büyük teknoloji haber sitesi yapıyor... Teknoloji diyorum.

Merhaba,

Youtube teknoloji gündemini takip etmek değil sadece teknolojiye yetişemeyen siteler için zorunluluktur. Amerikan sermayeli ve yüklenen her videodan para kazanan kazandığının 10'da birini canı isterse dağıtan bir sitedir.

Biz kendimiz yayınlayabildiğimiz sürece kendimiz yayınlayacağız. Kaldı ki kendimiz yayınlamamıza rağmen hala daha çoğunluğa erişiyor beklediğimiz görüntüleme rakamlarına erişiyoruz.

Yerli sitelerin kendi imkanları ile videolarını yayınlamasını desteklemek varken Amerika yapmış onu kullanın üretmeyin, o kazansın kırıntılar size kalsın demek hiç gelişime açık bir yaklaşım değil.

Elbet bizim sistemin bazı sıkıntıları vardır ama bu bizim el emeğimiz göz nurumuz en azından emeğimiz başkaları tarafından sömürülmüyor kazanç varsa hepsi bize kalıyor.

Sevgiler,
    Mesut Çevik
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• s6 mini güzelde 4gb lı abileri bile ıufak tefek aksarken 2gb touchwiz ile düşündürücü. 808 rahat rahat yeter zaten

• S6 mini bile lg nin amiral gemisi kadar güçlü olacak. Lg bir de 2700 tl falan istiyor v10 a.

• aynen ben de onu aramıştım. epey uğraştırdı bulmak
  • Youtube konusunda mesut abiye katiliyorum fakat neden o zaman donanimhaber in youtube kanali var? Bence cok gereksiz bi kanal. Hersey sitede gayet duzgun bir sekilde mevcut zaten.

• Erdi bey sizden çok şey öğrendik inşallah öğrenmeye de devam edecez beğenerek izliyorum. Ancak çaktırmadan apple reklamı veriyosunuz subliminal "alın bu da ... gibi söylemleri size yakistiramiyorum.

Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Orijinalden alıntı: Fernando_S

"Teknoloji haber sitesi" ama videoları YouTube'dan değil, sadece kendi websitesi üzerinden yayınlıyor. Eğer canları isterse 1 ay sonra Youtube üzerinden yayınlayıp, hızla değişen teknoloji gündeminde komik duruma düşüyorlar.

Merhaba,

Youtube teknoloji gündemini takip etmek değil sadece teknolojiye yetişemeyen siteler için zorunluluktur. Amerikan sermayeli ve yüklenen her videodan para kazanan kazandığının 10'da birini canı isterse dağıtan bir sitedir.

Biz kendimiz yayınlayabildiğimiz sürece kendimiz yayınlayacağız. Kaldı ki kendimiz yayınlamamıza rağmen hala daha çoğunluğa erişiyor beklediğimiz görüntüleme rakamlarına erişiyoruz.

Yerli sitelerin kendi imkanları ile videolarını yayınlamasını desteklemek varken Amerika yapmış onu kullanın üretmeyin, o kazansın kırıntılar size kalsın demek hiç gelişime açık bir yaklaşım değil.

Elbet bizim sistemin bazı sıkıntıları vardır ama bu bizim el emeğimiz göz nurumuz en azından emeğimiz başkaları tarafından sömürülmüyor kazanç varsa hepsi bize kalıyor.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

şöyle bişey olabilir belki dh video diye bir site açın zaten serverınız da videolar bulunuyor o sitede sadece dh daki videoları izlemek için olsun.yorum yapılabilsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: antepcarsi

Youtube konusunda mesut abiye katiliyorum fakat neden o zaman donanimhaber in youtube kanali var? Bence cok gereksiz bi kanal. Hersey sitede gayet duzgun bir sekilde mevcut zaten.

Kanal sayesinde videolarımız daha az çalınıyor. Orası 2 hafta geriden geliyor kitleye ulaşılacaksa yenisi nerede öğrenirler :)

• Erdi bey sizden çok şey öğrendik inşallah öğrenmeye de devam edecez beğenerek izliyorum. Ancak çaktırmadan apple reklamı veriyosunuz subliminal "alın bu da ... gibi söylemleri size yakistiramiyorum.

Saygılar

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.