Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.350
Cevap
73
Favori
1.659.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla araba maraba biniyoz işte iyi kötü naapalım.
    Kitapçık isteyen arkadaş! Fiat çağrı merkezini arayıp istersen gönderiyorlar. Ben öyle yaptım.
  • Türkiye şartlarına göre araba. 2007 yılında kendi segmentinde en çok tercih edilen 3. marka Fıat Albea'dır.
  • arkadaşlar konuşmayı bilmeyen tiplere cevap vermeyin.ayrıca bu kataloglar kolay ele geçen şeyler değil resmen karaborsa.servislerden rica minnet temin edebilirsin yada oradan bir arabanınkini alıp fotokopi çekebilirsin.tamamın fotokopiside gereksiz çünkü benzinli dizel karışık yamışlar.sen sadece seni ilgilendiren kısımların fotokopisini alabilirsin.
  • Selam arkadaşlar , öncelikle böyle bir topic açtığınız için çok teşekkür ederim. Bütün albea kullanıcıları burda ne mutlu bizlere.
    Bende de 2007 Model Fiat Albea 1.4 Fire Active var. İlk aldığımız günden beri motora çok yükleniyorum , rodaj süresi dolduktan sonra allah ne verdiyse zorladım aracı Ufak tefek modifikasyonlar var.

-Fk Performans tipi açık hava filtresi ve sanayide yaptırmış olduğum filtre kiti.
    -Katalitik konvertör iptali
    -H.İ.D 8000 Kelvin Xenon far kiti
    -Krom egzos başı

Elimden geldiğince ufak tefek modifikasyonlarım devam ediyo
    Aracımın resimlerini en kısa zamanda sizlerle paylaşıcam şimdilik ufak bir Video koyuyorum izlemenizi tavsiye ederim.

http://www.youtube.com/watch?v=JFMY89jJBIQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi COLEM@N -- 5 Şubat 2008; 1:17:06 >

• arkadaşlar albeanin ikaz lambalarında en soldaki ikaz nedir biliyormusunuz, benzin göstergesnin altında..yanında benzin,akü ve yağ göstergeleri var ama onu anlayamadım.. nedir acaba? (yanıp sönüyor şu anda:/)
  • resim koyarmısın?
  • arkadaşlar benim merak ettiğim nokta şu; bu albealar özellikle 1.2 motorlardan baksediyorum motor ömrü olarak ve km olarak ne kadar dayanaklı acaba. diğer formlarda takip ettiğim kadarıyla motor subapları 100.000 km de aşınmaya başlıyormuş 200.00 km yi aranızda gören varmı acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: zass00

arkadaşlar benim merak ettiğim nokta şu; bu albealar özellikle 1.2 motorlardan baksediyorum motor ömrü olarak ve km olarak ne kadar dayanaklı acaba. diğer formlarda takip ettiğim kadarıyla motor subapları 100.000 km de aşınmaya başlıyormuş 200.00 km yi aranızda gören varmı acaba

Benim 1.2 16v 2005 model 12.000 KM civarlarında şuan tık yok araçta maşallah en ufak sorun yaşatmadı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: eruslu

arkadaşlar albeanin ikaz lambalarında en soldaki ikaz nedir biliyormusunuz, benzin göstergesnin altında..yanında benzin,akü ve yağ göstergeleri var ama onu anlayamadım.. nedir acaba? (yanıp sönüyor şu anda:/)

Kardeş resim koyarsan daha iyi görürüz şimdi bir anda anımsamamız zor..
  • quote:

ARKADAŞLAR BEN BU SİTEYE YENİ ÜYE OLDUM. BENDE 1.2 8V ALBEA , ABİMDE İSE 1.2 16 V ALBEA VAR. BU ARAÇLARIN KULLANIM KLAVUZLARI SİZDE VARSA GÖNDEREBİLİRMİSİNİZ? AYRICA ALBEA ALIRKEN BANA VE ABİME ÇOK ÖN YARGILI ŞEKİLDE ANLATTILAR. GÖRDÜĞÜM ŞU Kİ ALBEA O KADAR KÖTÜ DEĞİL AKSİNE EKONOMİK VE EŞLERİMİZİNDE RAHATLIKLA KULLANABİLECEĞİ BİR AİLE ARABASI

Albea'ya karşı aşırı derecede toplumun ön yargısı var herkes tabir-i caizse "dandik taksici arabası" gözüyle bakıyor, oysaki bir aracın taksiciler tarafından tercih edilmesi ne kadar güzel birşey demekki ekonomikki tutuluyor...Bence fiyatına göre gayet güzel araç ama önyargılı insanlarada çok fazla araçtan bahsetme gereği duymuyorum çünkü sabit fikirli insanla tartışmaya girmek zaten en büyük mantıksızlık olur boşverin millet ne düşünürse düşünsün biz araçlarımızdan memnunuz..

• quote:

Orjinalden alıntı: COLEM@N

Selam arkadaşlar , öncelikle böyle bir topic açtığınız için çok teşekkür ederim. Bütün albea kullanıcıları burda ne mutlu bizlere.
    Bende de 2007 Model Fiat Albea 1.4 Fire Active var. İlk aldığımız günden beri motora çok yükleniyorum , rodaj süresi dolduktan sonra allah ne verdiyse zorladım aracı Ufak tefek modifikasyonlar var.

-Fk Performans tipi açık hava filtresi ve sanayide yaptırmış olduğum filtre kiti.
    -Katalitik konvertör iptali
    -H.İ.D 8000 Kelvin Xenon far kiti
    -Krom egzos başı

Elimden geldiğince ufak tefek modifikasyonlarım devam ediyo
    Aracımın resimlerini en kısa zamanda sizlerle paylaşıcam şimdilik ufak bir Video koyuyorum izlemenizi tavsiye ederim.

http://www.youtube.com/watch?v=JFMY89jJBIQ

Keşke zorlamasaydın ama zorladığın için aracın seriliyide artmıştır Topic güzel olduda fazla tutmuyor arada bir uğranıyor..Yukarılarıda tuttuğumuz zaman sayımızda artar birde konuyu açan arkadaşla irtibata geçip üye listelemesi falan yaparsak daha derli toplu bir konu haline getiririz üye sayımızda artar...

• bugün yeni bir hız denemesi yaptık arkadaşımla birlike. Ankaradaki otobana çıktık , yalnız çok rüzgar vardı ve aracım baya zorlandı.
    4 lastik vakumlu artı rüzgarız bize karşı koymasına rağmen 202 km/h a ulaştım , bu beni biraz üzdü tabi çünkü daha fazla bekliyodum aracımdan. Ama sağlık olsun havalar ısınsın yazlık hız serisi performans lastiklerimle yeniden bi hız denemesi yapıcam Çektiğimiz videoyuda en yakın zamanda sizlerle paylaşıcam arkadaşlar
  • ya bı albea alalım deık 2 gunden berı fıyatlar 1000 ytl bınmış gıbı sankı.yapmayın galerıcıler ben bı alayım ondan sonra yapın :)
  • Dostum galericiden arabamı alınır araba pazarlarına felan git ya da gazetelerden verilen ilanlara bak derim ben aracı sahibinden al [b/]
  • quote:

Dostum galericiden arabamı alınır araba pazarlarına felan git ya da gazetelerden verilen ilanlara bak derim ben aracı sahibinden al [b/]

Aynen katılıyorum kardeş galericiden araba alınmaz Eğer illede ordan alcam dersen çok iyi incele aracı

• quote:

Orjinalden alıntı: THESHUCK

quote:

ARKADAŞLAR BEN BU SİTEYE YENİ ÜYE OLDUM. BENDE 1.2 8V ALBEA , ABİMDE İSE 1.2 16 V ALBEA VAR. BU ARAÇLARIN KULLANIM KLAVUZLARI SİZDE VARSA GÖNDEREBİLİRMİSİNİZ? AYRICA ALBEA ALIRKEN BANA VE ABİME ÇOK ÖN YARGILI ŞEKİLDE ANLATTILAR. GÖRDÜĞÜM ŞU Kİ ALBEA O KADAR KÖTÜ DEĞİL AKSİNE EKONOMİK VE EŞLERİMİZİNDE RAHATLIKLA KULLANABİLECEĞİ BİR AİLE ARABASI

Albea'ya karşı aşırı derecede toplumun ön yargısı var herkes tabir-i caizse "dandik taksici arabası" gözüyle bakıyor, oysaki bir aracın taksiciler tarafından tercih edilmesi ne kadar güzel birşey demekki ekonomikki tutuluyor...Bence fiyatına göre gayet güzel araç ama önyargılı insanlarada çok fazla araçtan bahsetme gereği duymuyorum çünkü sabit fikirli insanla tartışmaya girmek zaten en büyük mantıksızlık olur boşverin millet ne düşünürse düşünsün biz araçlarımızdan memnunuz..

ne kadar köfte o kadar ekmek elbette passat-laguna-vectra-megane konforu beklenemez ama parasına göre iyi bir araç hem ekonomik hem vergisi düşük hemde fiyatı ucuz üstelik fiyatına göre donanımıda yeterlitaksicilerin seçme nedenleri en başta az yakması bagajının geniş olması ve arka koltuğunun uzun olmasıdemekki taksiciler aldığını göre dayanıklı bir araba

• Taksici işini bilir piyasaya çıkan en hesaplı araçlar onların altında
  • hava ve polen filtresi değişimi
    arkadaşlar yaşadığım olayı ve çözüümü payaşayım , sizede faydası olur. geçen sene kışın araba çalışınca içeride egzoz kokusu sorun olmuştu, servise gittim egzozla ilgili problem çıkmadı , polen filtresi koku yapabilir dediler 22 ytl ye değişti . koku kalmadı. araba içi egzoz yada is gibi kokuyorsa tavsiyem polen filtresine el atın .
    1 sene geçti aynı koku, yedek parçacıya gittim , 1 adet hava 1 adet polen filtresini toplam 8,5 ytl ye aldım. hava filtresi değiştirmek herkesçe malum. polen için de yolcu kapısını açıp , koltuğu iyice arkaya itip, torpidonun altına yattım, orta havalandırma panellerinin arkasına denk gelen yerde 1 adet vida ile filtre kutusunun kapağı açılıyor, içinde dikine duran filtreyi çekip , temizinin ittirdim ve kapattım , şimdi içerisi bahar kokuyor :)
  • quote:

bugün yeni bir hız denemesi yaptık arkadaşımla birlike. Ankaradaki otobana çıktık , yalnız çok rüzgar vardı ve aracım baya zorlandı.
    4 lastik vakumlu artı rüzgarız bize karşı koymasına rağmen 202 km/h a ulaştım , bu beni biraz üzdü tabi çünkü daha fazla bekliyodum aracımdan. Ama sağlık olsun havalar ısınsın yazlık hız serisi performans lastiklerimle yeniden bi hız denemesi yapıcam Çektiğimiz videoyuda en yakın zamanda sizlerle paylaşıcam arkadaşlar

arkadaşım aracın motorunu merak ettim 1,3 mü 1,4 mü

• quote:

Orjinalden alıntı: albea05

quote:

bugün yeni bir hız denemesi yaptık arkadaşımla birlike. Ankaradaki otobana çıktık , yalnız çok rüzgar vardı ve aracım baya zorlandı.

arkadaşım aracın motorunu merak ettim 1,3 mü 1,4 mü

1.4 Benzinli 2007 model.

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.