Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (898. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.350
Cevap
73
Favori
1.658.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 896897898899900
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 16.000 TL bir param var ve 2005-2009 arası 1.3 m-jet almak niyetindeyim...

Ancak hemen hepsi taksi çıkması..

Bu şartlarda bir aracı alırken özellikle dikkat etmem gereken konular nelerdir...?

Yani aracın neresine bakayım, kesinikle gözardı etmemem gereken şeyler nedir yada
    bunlar olabilir fazla takma kafaya diyebileceğiniz şeyler nelerdir....?

En ufak detaylara bile ihtiyacım var, şimdiden sağolun....
  • quote:

Orijinalden alıntı: enginilhan1

Arkadaşlar 16.000 TL bir param var ve 2005-2009 arası 1.3 m-jet almak niyetindeyim...

Ancak hemen hepsi taksi çıkması..

Bu şartlarda bir aracı alırken özellikle dikkat etmem gereken konular nelerdir...?

Yani aracın neresine bakayım, kesinikle gözardı etmemem gereken şeyler nedir yada
    bunlar olabilir fazla takma kafaya diyebileceğiniz şeyler nelerdir....?

En ufak detaylara bile ihtiyacım var, şimdiden sağolun....

Yıllardır taksicilerin içinde olduğum için sana bir iki tavsiye vereyim. Durakta 700-800bin km. 1.3mjet albealar var ve hepsi tıkır tıkır sorunsuz çalışıyor. Arabanın bakımlarını zamanında yaptırdığın sürece seni kesinlikle üzmez. 1.3 mjet motorlar gerçekten sağlam ve sorunsuzdur. O yüzden km. olayına çok fazla takılma 1 milyona kadar yolu var diyeni duydum.

İkinci olarak 100bin km. de bakımsız hurda arabada var, 500bin de tertemiz taksi çıkması da var. Yani taksi çıkması olmaması o aracın temiz olduğunu göstermez buna da dikkat et. Kimi taksici pazar günleri serserinin birine verip çalıştırır, her ay şoför değiştirir. Adam arabanın yağına suyuna bile bakmaz, parçalansa umurunda değil, ben yevmiyemi çıkartayım yeter der. Kimisi de arabaya fırça bile sürmez, her gün kendi eliyle süngerle yıkar, bakımlarını zamanında yaptırır, her sene lastik değiştirir, tertemiz kullanır arabaya çiçek gibi bakar.

Eğer taksi çıkması alacaksan, kesinlikle plaka sahibinin veya oğlunun kullandığı arabaları tercih et. Kendi araçları olduğu için çok iyi bakarlar. Bir de tek çalışan usta şoförler vardır, arabayı yormaz kafasına göre takılır arabayı 24 saat çalıştırmaz. Böyle insanlardan gözün kapalı taksi çıkması alabilirsin. Ama model yüksek değilse yani 2009 altında bir şey bakıyorsan hiç bulaşma. 16.000 bütçe ile 10 yaşında çok rahat 1.3mjet denk gelir. 5 6 ay önce arkadaş 2004 1.3mjet aldı 14.000 civarıydı. hiç kontrol bile etmeden almış sorunsuz kullanıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Teterboro

quote:

Orijinalden alıntı: uarslan1984

sormak istedigim bu modellerin hangilerinde cift airbag abs mevcut ?

premio plusta..

premio
    dynamic plus
    active plus ta

mevcut yazanlar var sahibinden.com da
  • quote:

quote:

quote:

sormak istedigim bu modellerin hangilerinde cift airbag abs mevcut ?

premio plusta..

premio
    dynamic plus
    active plus ta

mevcut yazanlar var sahibinden.com da

resimlerden aracın içini inceleyin zaten belli olur.
  • Arkadaslar bir sey sorucam benim araba su eksiltiyor ama mesela durdugu yerde eksiltmiyor 400 km lik yola gidip gelince su min altina kadar düşüyor 58 binde araba 2009 model su doldurdugumuz yerdeki kapagin uzerinden su kacmis antifiriz iz yapmis kapak arizalanabilir mi yoksa baska bir sorun mu vardir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: strong.

Arkadaslar bir sey sorucam benim araba su eksiltiyor ama mesela durdugu yerde eksiltmiyor 400 km lik yola gidip gelince su min altina kadar düşüyor 58 binde araba 2009 model su doldurdugumuz yerdeki kapagin uzerinden su kacmis antifiriz iz yapmis kapak arizalanabilir mi yoksa baska bir sorun mu vardir

valla açıkçası her şey olabilir. ama siz ilk o kapaktan başlayın.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: strong.

Arkadaslar bir sey sorucam benim araba su eksiltiyor ama mesela durdugu yerde eksiltmiyor 400 km lik yola gidip gelince su min altina kadar düşüyor 58 binde araba 2009 model su doldurdugumuz yerdeki kapagin uzerinden su kacmis antifiriz iz yapmis kapak arizalanabilir mi yoksa baska bir sorun mu vardir

valla açıkçası her şey olabilir. ama siz ilk o kapaktan başlayın.

Peki baska nerelere baktirmam lazim arabanin altinda islaklik yok

• aynısı bende de oldu bu yaz. bende kapaktan zannettim ama kapak almaya gittiğimizde su tankının yanında çatlak olduğunu anladık. tabiki ilk önce kapağa bak ama su tankının sağını solunu da kontrol et elinle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksesuardunyam

aynısı bende de oldu bu yaz. bende kapaktan zannettim ama kapak almaya gittiğimizde su tankının yanında çatlak olduğunu anladık. tabiki ilk önce kapağa bak ama su tankının sağını solunu da kontrol et elinle.

Tesekkurler kapagi aldim taktim eger gene eksiltme yapar ise dediginiz gibi su tankina bakarim

• Arkadaşlar onkonsola el değdiği zaman yapış yapış hissi veriyor hafiften bi yapiskanlik olmuş on konsolda bu nasıl geçer
    Konsolu teybi direksiyonu bu tür akşamları neyle temizlemeliyim parlak ve canlı görünmesini istiyorum.

Aman konsolda önce sağlam bi temizlik yapıdan ne onerirainiz

• specialselcuk S kullanıcısına yanıt
    1.2 16 valf en iyisi benim aracım 2004 model ve 2011 kasım ayından bu yana kullanıyorum yakıt tasarruflu ama kullanıma göre değişiyor
  • dreaman kullanıcısına yanıt
    eğer su sızıntısı aşırı değilse motor alt taraflarında bir adet su tapası var ben arabaya baktırdığımda tamircim söyledi tapa dan su sızıntısı olduğunu. belki olabailr
  • quote:

Orijinalden alıntı: omursarban

eğer su sızıntısı aşırı değilse motor alt taraflarında bir adet su tapası var ben arabaya baktırdığımda tamircim söyledi tapa dan su sızıntısı olduğunu. belki olabailr

Biraz daha takip edeyim dediginizi de kontrol ettirecegim tesekkurler

• Sayın albeacılar benim araç iyi güzel ama aldığımdan beri ( 3 senedir) ısıtma bujisi arızası veriyor arada sırada.2-3 defa bujiler kontrol edildi.Sorun yokmuş bujilerde.Akü de değişti.Halen özellikle sabahları ilk marşta b 1-2 saniye daha uzun sürede çalışıyor.
    Acaba bu sorun neden olabilir.
  • Bende de veriyor yillardir. Ozellikle soguklarda. Bir olumsuzlugunu gormedim ama.

• zafer_b kullanıcısına yanıt
    Kronik bişi o zaman. Teşekkürler cevap için

• son 2 aydır bendede var buji arızası 1 tane buji arıza yaptı usta sıkıntı olmaz böyle kullan dedi.
  • Arkadaşlar merhaba,

2010 model 1.4 fire primo lpgli Albea var.ilk sahibinden 35000 de.

Sadece geçen ay park halinde iken geri geri gelen bir araç hafif vurmuş ve tampon ve kaputun uç kısmında ufak bi işlem var.

Araca 25000 istiyor sahibi sizce nasıl alayım mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: chem06

Arkadaşlar merhaba,

2010 model 1.4 fire primo lpgli Albea var.ilk sahibinden 35000 de.

Sadece geçen ay park halinde iken geri geri gelen bir araç hafif vurmuş ve tampon ve kaputun uç kısmında ufak bi işlem var.

Araca 25000 istiyor sahibi sizce nasıl alayım mı?

Bence alabilirsin 2009 modeline bende 25500 anlastim ama alacak araba bulamadigimdan satmadim izmir de ederi 25 26 arasi

• 
Sayfa: önceki 896897898899900
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.