Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (868. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.349
Cevap
73
Favori
1.659.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 866867868869870
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: *Mustafa

dђ ғіат аlвeа такımı

Merhaba resim görüntulenemiyor tekrar yukler misiniz rica etsem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Görünüyor aslında ama mobilde görünmüyor sanırım

http://tinypic.com/r/2m4y43m/5
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Mustafa

Görünüyor aslında ama mobilde görünmüyor sanırım

http://tinypic.com/r/2m4y43m/5

Cok tesekkur ederim saolun

• merhabalar. yaza doğru albea 1,3 dizel almayı düşünüyorum. takriben 2011 veya 2012 model. alırsam en az 5 sene binmeyi planlıyorum. acaba albealarda kronik sorun var mı? alırken özellikle neresine bakmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercinsahin

Sanayide alışmışlar her araca 4 litre yağ koyuyorlar ama bizim multijet araçlara 3,2 lt koymak gerekiyor, onu söylemiştir servis.

Fiat dizel araçlara özel 3,2 lt'lik yağ satılıyor parçacılarda.

3,2 Lt SELENIA WR 5W40 yağ 55 TL. 10 gün önce yağ değişimi yaptım oradan biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turgut78

quote:

Orijinalden alıntı: ercinsahin

Sanayide alışmışlar her araca 4 litre yağ koyuyorlar ama bizim multijet araçlara 3,2 lt koymak gerekiyor, onu söylemiştir servis.

Fiat dizel araçlara özel 3,2 lt'lik yağ satılıyor parçacılarda.

3,2 Lt SELENIA WR 5W40 yağ 55 TL. 10 gün önce yağ değişimi yaptım oradan biliyorum.

Hocam hafta sonu bende değiştirecem yağı. Seleniayı siz önerir misiniz yoksa sadece fabrikada önerildiği için mi kullandınız ? Yağı filitreleri nerden aldınız kaça mal oldu ? Aklımda bi fiyat bulunsun da kazıklanmayalım durduk yere
  • cileli_sofor C kullanıcısına yanıt
    Fiat bu yağı öneriyor ve Parçacılar Albea Multijet'in orjinal yağı dediğinizde bu yağı veriyorlar. Yaşadığım il'deki Fiat servisi çok kazık olduğundan İlk defa servis dışında yağ değişimi yaptırdım.
    3,2 Lt SELENIA WR 5W40 yağ 55 TL
    Opar Yağ Filtresi 10 TL
    Opar Yakıt Filtresi 10 TL
    Fil marka Hava Filtresi 15 TL
    Polen Filtresi 10 TL
    Toplam 100 TL
    İşçilik 30 TL @cileli_sofor
  • quote:

Orijinalden alıntı: turgut78

Fiat bu yağı öneriyor ve Parçacılar Albea Multijet'in orjinal yağı dediğinizde bu yağı veriyorlar. Yaşadığım il'deki Fiat servisi çok kazık olduğundan İlk defa servis dışında yağ değişimi yaptırdım.
    3,2 Lt SELENIA WR 5W40 yağ 55 TL
    Opar Yağ Filtresi 10 TL
    Opar Yakıt Filtresi 10 TL
    Fil marka Hava Filtresi 15 TL
    Polen Filtresi 10 TL
    Toplam 100 TL
    İşçilik 30 TL @cileli_sofor

Benim araba klimalı değil 10 lira kardayım. Yağı değiştirdikten sonra motor sesinde çekişte ve yakıtta fark oldu mu hiç ?
  • cileli_sofor C kullanıcısına yanıt
    dinamik var bende yol bilgisayirindan istedigin ayar yapılabilir hesap yapmaya gerek yok aracin kitapçığı varsa orda da gösteriyor zaten

• Yol bilgisayarı ndan tuketim degerini lt/100km yapacan seninki su an lt/1km de sanirim bende 17 gözüküyor du duzeltince 6.8 lt oldu cok sevindirdi beni

• arkadaşım şiddetle tavsiye ederim yağını suyunu mazotunu koy öldüremiyeceğin bi araç ön takımı dağıtmak marifet isteyen bi araç her zaman da peynir ekmek gibi aranıpta bulunamayan bi araç 2006 model 1,3 mult. active modelini 2 yıldır kullanıyorum 93000 kmde aldım ve şu an 144000de sadece bi baskı balata değiştirdim onu da 130tlye orjinal opar aldım 100tl işçilik 30 tl yağ 260tlye bitti parça ucuz daha ne olsun
  • casper5353 kullanıcısına yanıt
    185 taban genişligi /65 te yanak yüksekliği oluyo bence 195/65 almalısın ama yol tutuşunu arttırmak istiyosan 195/55 15 lastık alıp bide güzel jant koysan çok farklı olur :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: tofaşlı16

arkadaşım şiddetle tavsiye ederim yağını suyunu mazotunu koy öldüremiyeceğin bi araç ön takımı dağıtmak marifet isteyen bi araç her zaman da peynir ekmek gibi aranıpta bulunamayan bi araç 2006 model 1,3 mult. active modelini 2 yıldır kullanıyorum 93000 kmde aldım ve şu an 144000de sadece bi baskı balata değiştirdim onu da 130tlye orjinal opar aldım 100tl işçilik 30 tl yağ 260tlye bitti parça ucuz daha ne olsun

bunları biliyorum zaten. şunu sormuştum. kronik arızası var mı? yani sürekli tekrarlayan arıza.
  • Benim bildiğim kadarıyla yok ama kilometreye dikkat etmelisin taksi çıkması çok oluyo

• quote:

Orijinalden alıntı: tofaşlı16

Benim bildiğim kadarıyla yok ama kilometreye dikkat etmelisin taksi çıkması çok oluyo

valla 26 bin lira max limit olacak. sigortacı ve kaportacı arkadaşlarım var.
  • Allah gönlüne gönlüne göre nasip etsin

• quote:

Orijinalden alıntı: dincay_k

dinamik var bende yol bilgisayirindan istedigin ayar yapılabilir hesap yapmaya gerek yok aracin kitapçığı varsa orda da gösteriyor zaten

Ben internetten baktım kitapçığına öyle bişey bulamadım. Servisi aradım gelim düzeltelim diye onlarda imkansız dediler. Sen nasıl yaptın bi tarif et de bende bi rahat edim
  • arkadaşlar ıkı sorum olacak size. birincisi aracın dynamıc active versiyonlarınan hangisi oluğunu nasıl anlarız. ruhsatta falan yazmıyor çünkü . merak etme sebebim alırken satın alıgımız adam dymanıc dıyodu ama kasko active olarak yapılmış. geçenlerde e-devlet üzerinen bi sorgulama yapıyım edim ora dynamic görünüyo. sattığımız araba da albea idi o dynamic ti yeni alığımızda albea ve donanım gorsel olarak hıc bır fark yok. o yüzden anlayamadım.

ıkıncı sorum ıse ben telefonaki navigasyonu araba kullanmak istiyorum . ama telefonun sesi aracın hoparlöründen gelsin istiyorum yol şartlarınan duyulmuyor çünkü telefonun sesi . bunun uygun ucuz bir yolu varmıdır. müzik delisi değilim teyp değiştirme vs yapmak istemiyorum.

aracımız 2011 1.3 albea

bilgisi olanlar var ise tecrübelerinizden yararlanmak isterim saygılarımla :)
  • Arkadaşlar az önce arabaya antifiriz koydum (1/3 su 2/3 antifiriz) şeklinde. Arabayı o kadar sıkıştırmama rağmen fan açamadık. Radyatör üzerinde 2 tane fan var fakat ikisi de çalışmadı. Aracım da klima yok. Neden fan açmadı ? Neden hararet o orta seviyeden yukarı çıkmadı ? Bir arıza mı var ? Yada bu motorların soğutma sistemleri mi farklı ? Acilen yardım gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cileli_sofor -- 9 Aralık 2013; 18:03:14 >
  • 
Sayfa: önceki 866867868869870
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.