Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (739. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.350
Cevap
73
Favori
1.659.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 737738739740741
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, benim arabanın bu ön panelden, yani cd çaların bulunduğu yerden aslında, çukurlara girdikçe gacır gucur ses geliyor, kronik bir şey midir bu bizim araçlarda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: furio

Arkadaşlar, benim arabanın bu ön panelden, yani cd çaların bulunduğu yerden aslında, çukurlara girdikçe gacır gucur ses geliyor, kronik bir şey midir bu bizim araçlarda?

Çok sert giriyorsan çukurlara böyle seler gelmesi normaldir.Ama normal giirdiğin halde böyle sesler varsa bakmak lazım.Garantin bitmediyse servise göster.Bittiysede boşver bence
  • quote:

Arkadaşlar, benim arabanın bu ön panelden, yani cd çaların bulunduğu yerden aslında, çukurlara girdikçe gacır gucur ses geliyor, kronik bir şey midir bu bizim araçlarda?

Lastik hava basınçların yüksekse de yoldaki her titreşimi hisseder aracın. basıncı kontrol et 33 ve üstüyse sıkıntı yaratır. normali 29-30 yüklüysen 31-32 psi olmalı
  • quote:

Lastik hava basınçların yüksekse de yoldaki her titreşimi hisseder aracın. basıncı kontrol et 33 ve üstüyse sıkıntı yaratır. normali 29-30 yüklüysen 31-32 psi olmalı

Bak bu olabilir çünkü lastiklerin havası baya inikmiş, 25-26 lardaydı. arkalara 32 önlere 30 bastım. Ondan sonra sanırım bu plastik gıcırdaması başladı, ama düz yolda sıkıntı yok kasise, çukura girip çıkınca geliyor o sesler.

Gerçi yol bilgisayarında ort. tüketime dikkat ettim, lastiklerin havası inikken şimdikinden 100 km de 1 lt daha fazla yakıyordu neredeyse.
  • arkadaşlar sıfır lastik taktından sonra belli km sonra lastiklerin yerlerini değiştirmek gerektiği söyleniyor,sanırım lastiklerin dışa bakan yanaklarında aşınma oluyormuş bunu ciddiye alan yapan varmı diye merak ettim işe yararmı yani

ayrıca bugün torpido kaydırmaz baktım avuçiçi kadar şeyi 10 tl ye satıyorlar bende gittim halı kaydırmaz aldım 1 metre kadar uzunluğu var 3 tl dir sordum büyük aralar bundan alıp torpidoya seriyormuş işe yarar dediler aldım,ama aşırı sıcaklarda sanırım eritebilir diye düşünüyorum

birde oto cilalı şampuan baktım 14 tl,pahalı geldi 3 yıkamada araba parlar dediler,acaba çok işe yararmı yoksa gidip 100 tl verip cila attırmak dahamı iyi
  • 2 senede bir iyi bir oto boyacıya pasta-cila attırırsın, pırıl pırıl olur. Ben de 1-2 aya düşünüyorum bir pasta-cila..
  • Bu arada ilk arabamı sattığım kişi de başkasına satmış o da şimdi satılığa çıkarmış sanırım, vay be, çok seri arabaydı, bu da linki, sahibinden de gezerken tesadüf denk geldi.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-2001-model-ford-fiesta-sport-47435009/detay/?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yusufhoca

Arkadaşlar ilanımı oluşturdum ilgilenen olursa bana ulaşabilir , teşekkürler ...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-cok-temiz-sigra-icilmemis-97600km-de-klimali-albea-48525697/detay/

Arkadaşlar arabayı 1 gün gibi kısa bir sürede sattık 12.650tl hayırlısı olsun 5 yıldır bizdeydi bir burukluk olmadı desem yalan olur ..

• quote:

quote:

Arkadaşlar ilanımı oluşturdum ilgilenen olursa bana ulaşabilir , teşekkürler ...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-cok-temiz-sigra-icilmemis-97600km-de-klimali-albea-48525697/detay/

Arkadaşlar arabayı 1 gün gibi kısa bir sürede sattık 12.650tl hayırlısı olsun 5 yıldır bizdeydi bir burukluk olmadı desem yalan olur ..

Fiyat çok uygundu hemen satılması normal alan kişiye hayırlı olsun

• benimkide 2005 idi 12750 satıldı. aynı kasa motor. benzine para vermiyorum bir süredir psikolojim düzeldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: odrin34

benimkide 2005 idi 12750 satıldı. aynı kasa motor. benzine para vermiyorum bir süredir psikolojim düzeldi.

Babamda dizel bir araba bakıcak sanırım benim hondadan bile çok yakıyordu wala :)
  • arkadaşlar epey bir zaman önce bahsettiğim araç. içi orta kolçağımı nihayetinde bitirdim, bence güzel ve kullanışlı oldu. normalde piyasada her yerde satılan bu ürünü bizim araçların koltuk arası dar olduğundan direk takamıyorsunuz, bende kendim metalci olduğumdan, uygun geometride sac büktüm, kaynakladım delip vidaladım ve hem kolçağı, hemde emniyet kemeri ve el frenini sorunsuz kullanabildiğim yapıyı oluşturdum niyeti olan arkadaşlar benzer uygulamalar yapabilirler,

dђ ғіат аlвeа такımı

dђ ғіат аlвeа такımı

dђ ғіат аlвeа такımı

• Bunu sen kendin mi yaptın kardeş. Maşallah, ellerine sağlık. Dua et, benim araçta orjinal olarak var, yoksa bana da 1 tane yap derdim sana :) Öyle herkes yapamaz bunu ama, deri veya plastik gibi bir kaplama da yapmışsın. Kolay değil yani.
  • arası dar olan sacları, bu resminde sacın altında görünen 3 vida ile döşeme ve döşemenin altındaki arac gövdesine vidaladım, o kısmı delmenin sorun olup olmayacağın araştırmıştım, Allahtan bir sıkıntı yaşamadım, zaten o kısımda hafif bir eğim var (el freninin yanlarında) sacı o eğime göre oturtup vidaladım ve oldukça rijit oldu diyebilirim.

dђ ғіат аlвeа такımı

dђ ғіат аlвeа такımı

• quote:

Bunu sen kendin mi yaptın kardeş. Maşallah, ellerine sağlık. Dua et, benim araçta orjinal olarak var, yoksa bana da 1 tane yap derdim sana :) Öyle herkes yapamaz bunu ama, deri veya plastik gibi bir kaplama da yapmışsın. Kolay değil yani.

ürünü ben kendim yapmadım. hazır aldım. piyasada her yerde var tabi üstü suni deri ve dikişli, rengide bizim aracların gri siyle uyumlu. ben sadece sacları yaptım ürünün linki bu;benzeri pek çok marka ve model var.

http://www.hepsiburada.com/Liste/z-tech-full-fonksyonlu-surgulu-kol-dayama-kolcak-gri-12459/ProductDetails.aspx?productId=otelf12459&categoryId=20036584

• arkadaşlar titiz birisi olarak word dosyamda zamanla toparladığım ve maddelediğim araba yıkanması ve bakım tarzında işlemleri buraya ekleyeyim dedim,bunlara göre arabayı belli periyotlarda yıkar temizler bakım yaparım,hatta unutmamak için A4 kağıdına bunları yazıp arabada işlemleri sırası ile gerçekleştiririm yaptıkça yanına artı simgesi işaretlerim

Arabayı basınclı kopukle yıka
    Arabayı basınclı su ıle yıka
    Arabayı 4 tane bezle sıl ve kurula,her kaporta bölümüne ayrı bez
    Arabanın kapı kenarları ıc kısım bezle sıl
    Arabanın lastıklerıne ve eteklerıne sılıkon sur
    Arabanın ıc kısmını supur bagajını supur,paspasları sılkele,paspaslar yıkanabılırde
    Arabanın camlarını camsılle gazete ıle sıl
    Araba motor sıvılarına bak gerekırse motor sıl veya yıkat
    Ic ayna ve yan aynaları sıl vede ayarla
    Arabaya parfum sık
    ayrıca bakım yapılıcak tamır olucak yer varsa yapılıyorsa yapabılırsın
    lastık havaları ve stepne havası kontrol
    sılecek ve cam kenarı plastıkler sabunlu su ıle yumusatılabılır
    far ısıklar kontrol etmek
    kapıların yaglanması
    torpıdo sungerı ıle sılmek
    araba kontrol,iç kısım ve kaportada çizikleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmannn94 -- 3 Mayıs 2011; 12:23:30 >

• quote:

quote:

benimkide 2005 idi 12750 satıldı. aynı kasa motor. benzine para vermiyorum bir süredir psikolojim düzeldi.

Babamda dizel bir araba bakıcak sanırım benim hondadan bile çok yakıyordu wala :)

yakıtı azdı 6,5-7 lt yaktırıyordum. ama benzine çok zam geldi artık çekilmez hale gelmişti.
    zevk için aldığımız arabamıza doya doya binemeyeksem ne anladım ben o işten.

• quote:

Orijinalden alıntı: osmannn94

quote:

benzin muhabbetine girince umut.25 akla gelir

Laflarım çok koymuş heralde adım dilinden düşmüyor
    Sen kendi çapında eğlenmeye devam et

• quote:

quote:

quote:

yakıtı azdı 6,5-7 lt yaktırıyordum. ama benzine çok zam geldi artık çekilmez hale gelmişti.
    zevk için aldığımız arabamıza doya doya binemeyeksem ne anladım ben o işten.

aynısını ben dedimde umut sat arabayı dedi

• quote:

Orijinalden alıntı: ferhatleo

arası dar olan sacları, bu resminde sacın altında görünen 3 vida ile döşeme ve döşemenin altındaki arac gövdesine vidaladım, o kısmı delmenin sorun olup olmayacağın araştırmıştım, Allahtan bir sıkıntı yaşamadım, zaten o kısımda hafif bir eğim var (el freninin yanlarında) sacı o eğime göre oturtup vidaladım ve oldukça rijit oldu diyebilirim.

dђ ғіат аlвeа такımı

dђ ғіат аlвeа такımı

Çok güzel olmuş hocam elinize sağlık...
    Sanırım kolçağın eşya koyma gözüde var...
    Ben çok aksesuarcı gezdim fakat bulamadım uyan bir kolçak...
    Orjinal yaptırmayada servis 75lira istedi.İlerde düşünüyorum

@Osman efendi adam satmış kurtuldum diyor işte daha neyin muhabbetini yapıyorsun ?
    Bir insan baklava alacak param yoktu deyip duygu sömürüsü ve kendini küçük düşürmemeli gururlu olmalı...
    Gururlu adam yazmaz zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Susta Kazım -- 3 Mayıs 2011; 16:58:57 >

• 
Sayfa: önceki 737738739740741
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.