Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (736. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.350
Cevap
73
Favori
1.658.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 734735736737738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: furio

quote:

arkadaşlar aranızda radyatör değiştiren oldumu hiç bizim albeaların radyatörü plastikmiş radyatör nasıl plastik olur anlamadım valla yada sanayideki usta beni kötü kazıkladı :))))

Plastik olmaz, Plastik ve Aluminyumdur. Yani Ortası Aluminyum hortum bağlantı yerleri vs plastiktir. Brazing radyatörü tercih et. Mekanik radyatöre göre verimi daha iyidir. İkiside malzeme olarak aynıdır ama örgü biçimleri farklıdır.

şaştım kaldım gerçekten doğan vardı albeadan önce her tarafı metaldı radyatörün gerçektende senin dediğin gibi metal plastik karışık yapmışlar opardan orjinalini 105 tl ye aldım taktırdım

• quote:

Extremum kardeş sende hangi marka kit var? Yakıtın nasıl? 1-2 ay içinde karar vermem gerekiyorda..

Kardeş bnde atiker var ve çok memnunum inan.Taktırmadan önce çok ama çok araştırdım.Hatta brc falan düşünüyodum ama iyikide atiker taktırmışım diyorum...

Yakıta gelince geçen hafta düğün için Ankara'ya gittik.Yolculuk gece yapıldığından yolda sadece kamyoncular ve otobüsçüler vardı yani sol şerit boştu anlıyacağın.140 km den aşşağı hiç düşmedik desem yeridir.hatta 160-170 i gördüğümüz zamanlarda oldu ve 168 krş yaktı araba...hesabını sn yap...bu benzin fiyatlarıyla(halbuki fire motor benzinded az yakan bi araç) benzin sarfiyatını düşünemiyorum bile....Bu arada lpg 2,09 dan alındı...

Söylemeyi unutmuşum şehir içi ben 186 kuruşu gördüm ama agresif kullanırsan 200 kruşu bulur bu fiyatlarla...ki yine iyi bir ortalama bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Self Control -- 28 Nisan 2011; 19:01:33 >

• quote:

quote:

Bende zamlardan sonra taktırtım. 2 ay kadar oldu bugüne kadar taktırmadığıma pişmanım diyebilirm. Yakıt olarak gerçekten tassarrufu var normalde 180 liraya gittiğim yolu 115 lira gibi bi rakama gittim. Ama tabi motoro zararı var mıdır yok mudur? O konuda bi şey diyemem. Ama bu aralar benzinli araca binilmez :)

Aynı motor mu sizdeki de? 1.4 Fire? Hangi marka taktırdınız? Atiker, Zavoli, Brc, Lovato? Araştırma yapmışmıydınız taktırmadan? Tavsiyeleriniz nelerdir?

Benim araç 1.2 16 valf ben lovato taktırdım. Ama markadan ziyade takan usta önemli derler hep bencede öle.
  • az önce gece gece üşenmedim araştırma amaçlı yola çıktım ilk önce ceza kesilen yere gittim
    gidişte yol kenarında 50 km hız sınırı vardı vede arabalar 80 km ile gidiyordu,yani tabelaya uyan yoktu..
    daha sonra geliş kısmında hız sınırı 70 km tabela vardı,ben sağ şeritten gittim sol şeride geçemedim çünkü bütün arabalar 80 km veya 90 km ile gidiyor

daha sonra araştırmam için diğer anayollarda gezdim cadde boyunca 50 km hız sınırı çoğunluktaydı ve 50 km ile gideyim dedim en sağ şerit bir yana kaldırıma yakın emniyet şeridinde anca gidebildim çünkü bütün arabalar 90 km ile gidiyordu
    daha sonra diğer yollarıda inceledim hepsinde genede 50 km veya 60 km hız sınırı vardı,bütün arabalar sol şeritte 90 km ve sağ şeritte 80 km ile gidiyorlar
    yani mümkün değilki 50 km 60 km geçmemek
    o halde ya bütün şöförlerde sorun var,yada tabelalar yetersiz kalmış ve trafiğin akışına yola uygun konmamış

bir gariplik var ama bakalım artık,neyse araştırma sonuçlarım bu

• En azından biz foruma sürekli şikayetle yakınma ile gelmiyor,forum arkadaşlarımıza çözüm öneriyor ve bunu temellendiriyoruz...
  • aracımı sattım şimdi motoruna kullanırken özen gösterilmiş dizel albea bakıyorum...
  • quote:

Arkadaşlar Haziran ayında aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum. Benzinin litresi 4.20 olduktan sonra şehir içi 35-40 kuruş arası yakıyor aracım. Lovatoda bu aralar kampanya var sanırım 1300 TL ye takıyorlar. Ama Atiker de bizim arabayla güzel uyum sağlıyormuş galiba. Aracım 16000 km de ve 2 sene kadar daha binerim diye düşünüyorum. Ayda 1000 km e yakın yol yapıcam hazirandan sonra. 700 ü ş.içi. 300 ü istanbul-izmit arası otoban gibi olacak. Evden işe yolum 8 km. Bana artıları, eksileri ne olur, taktırmalı mıyım?

Selamlar

35-40 kuruş diyorsun
    bana arkadaşlarım soruyor ne kadar yakıyor diyor 30 kuruş diyorum,bana çokmuş diyorlar
    oysa bundan 2 sene önce soruklarımda 25 kuruş civarı derdim o günden bugüne benzin 2.8 tl den 4.3 tl ye geldi
    nerdeyse 2 kat arttı ama insanlar hala anlamıyor 30 kuruş diye az söylüyorum bunu bile çok buluyorlar

• gene basladı tartısma albea forumuna yenı katılan arkadaslar a hos gorunmuyor bu tarz tartısmalar.umut sana daha once de soyledım sen paylasımını yap sonucta bu forumda sadece bı arkadas yok hep bırlıkte senın yazılarını ıncelemelerını begenıyoruz sen devam et osman da devam etsın karsılıklı atısmalar son bulsun
  • bana arkadaşlarım soruyor ne kadar yakıyor diyor 30 kuruş diyorum,bana çokmuş diyorlar
    oysa bundan 2 sene önce soruklarımda 25 kuruş civarı derdim o günden bugüne benzin 2.8 tl den 4.3 tl ye geldi
    nerdeyse 2 kat arttı ama insanlar hala anlamıyor 30 kuruş diye az söylüyorum bunu bile çok buluyorlar

benım aracım 0,32 yakıyor suan sehır ıcı bazen 0,33 yakıyor ama arkadasımın focusu 2009 model 0,45 kurusdan asagı yakmıyor sonucta bızım arabalar hıc suphesız az yakıyor dıger arabalardan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadirdalgic -- 27 Nisan 2011; 23:55:03 >
  • bu arada osman tup taktırmayı dusunmuyor musun
  • quote:

Orijinalden alıntı: strong.

bu arada osman tup taktırmayı dusunmuyor musun

keşke tüp olsa ama malesef bizim evdekiler riskli diye engel oluyor
  • Osman Bey, 30 kuruş iyiymiş, ama ben İstanbulda yaşıyorum :) Yoksa izmite gittim geldim 50 liralık benzinle, 110-120 km hızlarla 200 km yaptım. 25 kuruş gibi oluyor o zaman. Haziranda taktırırım ben de inşallah tüpü. Peki bizim arka koltuklar komple yatıyor ya, lpg tankını onun dibine koydurursak bu özelliğinden yararlanamayız lazım olduğunda gibi geliyor bana, nereye koymak mantıklı sizce? Stepne yerine koyunca da Lastik kocaman duracak bagajın ortasında.
  • arka koltuklar arkaya doğru değilde öne doğruyatıyor diye biliyordum yani oturduğun yerin üzerine gelicek şekilde katlanmıyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmannn94

quote:

Orijinalden alıntı: strong.

bu arada osman tup taktırmayı dusunmuyor musun

keşke tüp olsa ama malesef bizim evdekiler riskli diye engel oluyor

medem böyle bi sıkıntın var niye forumda arıza çıkartıyon koy benzinini bin arabana sorunun olursada gel yardımcı olsun sana forum
  • quote:

Osman Bey, 30 kuruş iyiymiş, ama ben İstanbulda yaşıyorum :) Yoksa izmite gittim geldim 50 liralık benzinle, 110-120 km hızlarla 200 km yaptım. 25 kuruş gibi oluyor o zaman. Haziranda taktırırım ben de inşallah tüpü. Peki bizim arka koltuklar komple yatıyor ya, lpg tankını onun dibine koydurursak bu özelliğinden yararlanamayız lazım olduğunda gibi geliyor bana, nereye koymak mantıklı sizce? Stepne yerine koyunca da Lastik kocaman duracak bagajın ortasında.

İşte tüpün bence en önemli sıkıntısı bu.Depoyu nereye koyacağız davası.
    LPG tankını bagajı açınca tam karşıya arka koltuğun arkasına koymak bence en güvenlisi.Arabanın ortasında kalacağı için darbe anında etkilenme riski en az olan yer orası.Ama bu defada koltuğu yatırmanın anlamı kalmıyor(İşlevini yitiriyor) uzun eşyaları bagajdan öne doğru uzatarak koyma şansı kalmıyor depo engel oluyor.Koltukları yatırmak bugüne kadar çok işime yaradı.(Uzun merdivenden tutta halıya kadar birçok eşya taşırken kullandım)

Stepne yerine koydursak bu defada Stepne ortalık yerde kalıyor, yer kaplıyor.Geriye bir ihtimal kalıyor oda küçük lpg tanklarından alıp bagajın sol veya sağ yan tarafına monte ettirmek, bununda riskli olduğu söyleniyor.(Bagaja darbe anında etkilenmesi muhtemel diye)

LPG üreticileri herşeye çare buldular ama şu tankı yok etmenin yolunu bulamadılar.Gerekirse benzin deposunun yarısını kesssinler oluşan boşluğa tank koysunlar yer falan kaplamasın

• quote:

Orijinalden alıntı: br251

quote:

Osman Bey, 30 kuruş iyiymiş, ama ben İstanbulda yaşıyorum :) Yoksa izmite gittim geldim 50 liralık benzinle, 110-120 km hızlarla 200 km yaptım. 25 kuruş gibi oluyor o zaman. Haziranda taktırırım ben de inşallah tüpü. Peki bizim arka koltuklar komple yatıyor ya, lpg tankını onun dibine koydurursak bu özelliğinden yararlanamayız lazım olduğunda gibi geliyor bana, nereye koymak mantıklı sizce? Stepne yerine koyunca da Lastik kocaman duracak bagajın ortasında.

İşte tüpün bence en önemli sıkıntısı bu.Depoyu nereye koyacağız davası.
    LPG tankını bagajı açınca tam karşıya arka koltuğun arkasına koymak bence en güvenlisi.Arabanın ortasında kalacağı için darbe anında etkilenme riski en az olan yer orası.Ama bu defada koltuğu yatırmanın anlamı kalmıyor(İşlevini yitiriyor) uzun eşyaları bagajdan öne doğru uzatarak koyma şansı kalmıyor depo engel oluyor.Koltukları yatırmak bugüne kadar çok işime yaradı.(Uzun merdivenden tutta halıya kadar birçok eşya taşırken kullandım)

Stepne yerine koydursak bu defada Stepne ortalık yerde kalıyor, yer kaplıyor.Geriye bir ihtimal kalıyor oda küçük lpg tanklarından alıp bagajın sol veya sağ yan tarafına monte ettirmek, bununda riskli olduğu söyleniyor.(Bagaja darbe anında etkilenmesi muhtemel diye)

LPG üreticileri herşeye çare buldular ama şu tankı yok etmenin yolunu bulamadılar.Gerekirse benzin deposunun yarısını kesssinler oluşan boşluğa tank koysunlar yer falan kaplamasın

aslında motorsiklet tekerliği gibi olan stepneler var onlar hem küçük hemde az yer kaplar ama bizim arabaya uyarmı orası tartışılır bi tane ondan alınsa stepnenın olduğu yerede tank koyulur stepneyide güzelce saga veya sola sabitlersin olur biter diye düşünüyorum aslında ama kendim denemedim sadece bi fikir zaten benim depoda küçük bişey hemen kolduğun arkasında

• 251 senin arabada tüp yok o zaman kardeş? Varsa nereye taktırdın sen? Bu arada Atiker taktırayım 300-500 liram cebimde mi kalsın yani? Ne tersunuz mübarekler?
  • quote:

251 senin arabada tüp yok o zaman kardeş? Varsa nereye taktırdın sen? Bu arada Atiker taktırayım 300-500 liram cebimde mi kalsın yani? Ne tersunuz mübarekler?

Evet tüp yok.1.2 16v 95 oktan devam ediyoruz. Markadan ziyade bence ustasını bul, şöyle lüks bir yer olsun makine mühendisi çalıştıran sadece lpg dönüşümü yapan bir servis mesela.Ozaman atiker olmuş brc olmuş önemli değil.Araca uygun kit seçilip doğru montaj yapılırsa sorun olmaz
  • arkadaslar yetkılı servıslerde tup montajı yapıyor bılgınıze...
  • quote:

Orijinalden alıntı: br251

quote:

251 senin arabada tüp yok o zaman kardeş? Varsa nereye taktırdın sen? Bu arada Atiker taktırayım 300-500 liram cebimde mi kalsın yani? Ne tersunuz mübarekler?

Evet tüp yok.1.2 16v 95 oktan devam ediyoruz. Markadan ziyade bence ustasını bul, şöyle lüks bir yer olsun makine mühendisi çalıştıran sadece lpg dönüşümü yapan bir servis mesela.Ozaman atiker olmuş brc olmuş önemli değil.Araca uygun kit seçilip doğru montaj yapılırsa sorun olmaz

bendede atiker var 1,2 16v ustasını bulursan korkma taktır atikeri bişeycikler olmaz arabana ama adamı usta zannedip taktırırsan o zaman kötü işte brc bile kar etmez yanlış montajdan başına çok iş gelmiş bir çok kişi tanıyorum mesela geçen nette okudum yanlış montaj yüzünden passatın monifoldunu patlatmışlar ii araştır ii incele ustaya kafana takılan herşeyi sor aracanın motoruna uygun sistem hangisi markalarda kendi içinde gruplara ayrılıyo yani sözün özü iibi araştırmayla bu işi çok rahat bi şekilde halledersin

• 
Sayfa: önceki 734735736737738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.