Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (733. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.350
Cevap
73
Favori
1.658.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 731732733734735
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teşekkür ederim arkadaşım, Allah tüm albeacıları kazandan beladan korusun
  • günaydın arkadaşlar, geçen hafta PO dan gaz aldım o gazdan sonra ışıklarda durduğumda rölanti düşüp araba stop etmeye başladı. bunu sadece gazda yapıyor benzinde öyle bir sorun yok. PO dan gaz almadan önce öyle bir sorunum yoktu. önerileriniz nelerdir.
  • eğer benzinde öyle yapsaydı su katılmış denebilidi motor içinde yanma sırasında iyi karışım olmadımı rölentiyi etkilerdi ama lpg gazında sorun olabilir veya borularda sorun olabılır

bu arada benzine yine zam gelmiş araba süs gibi kapıda duruyor 4.3 tl olmuş umarım bu yıl sonuna kadar 6 yı bulur
  • bazı servisler internetten randevu alarak gidilir hale gelmiş yani günün saatin belli
    bu iyi bir şey denebilir yani gidince bekleme derdin yok,ama sorun şuki mesela servise gittiğimde kapı gıcırdaması yok ampül değiştirmek yok şurasında ses var ne yapmak lazım gibi küçük küçük soruların vede bunun tamir edilmesini istediğim anlar oluyor o zaman oradaki görevliler bu tarz şeylerle uğraşmayabiliyor,çünkü oradaki işçilerin belli düzeni ve çalışması oluyor resmi davranıyorlar
    ben servise gidince arabanın nesi var diye kağıda not yazıyorlar,yağı değişicek antifiriz değişcek diye belli şeyleri not yazdırabilirim ama bazı şeyleri nasıl yazdırcam ancak arabanın başına geçip tarif etmem gerekir,oysa arabayı içeriye alıp yanına yaklaştırmıyorlar bu servisler biraz zorlaştı gibi

ayrıca buraya yeni gelmiş arkadaşlar için periyodik bakım tabloyu eklicem

dђ ғіат аlвeа такımı

dђ ғіат аlвeа такımı

https://store.donanimhaber.com/29/33/3f/29333faca0778d7bd6ec53e0e4974da8.jpg

https://store.donanimhaber.com/33/5e/b5/335eb5c87376d642ad3ebc11353db915.jpg[/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmannn94 -- 21 Nisan 2011; 0:27:32 >

• bakım tablosunda 20 bin 40 bin altında + var ise 60 bin altında hiç bir şey yok boş ise
    bunun anlamı 20 bin ve 40 bin de bakım yapılıcakmı demek oluyor yoksa 60 binde bakım yapılıcakmı oluyor
    yani boş olanlarımı ciddiye alcaz yoksa + olanlarımı ciddiye alıcaz

triger kayış seti ve rulmanların değişimi sadece 120 binde + var o zaman + larımı ciddiye alıcaz demek oluyor

ayrıca fren hidrolik sıvı değişimi( her 2 yılda bir denmiş) 20 bin,40 binde + var 60 binde yok
    o halde + ciddiye alınıcaksa 20 bin ve 40 binde + oluşu ve 2 yılda bir deyişinden dolayı,yıllık 10 bin olarak hesaplamış denebilir
    yani 2 yılda bir derken yıllık 10 bin km den 2 yıl 20 bin olarak hesaplanmış sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmannn94 -- 21 Nisan 2011; 3:21:47 >
  • birde hava yastığı var sanırım pek kontrol edilmiyor acaba hiçmi bakılmıcak veya nasıl bakcaklar nasıl tamiri falan varmı veya değişimi ne zaman olur
    bir yerde 275 tl yazıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmannn94 -- 21 Nisan 2011; 3:40:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmannn94

bakım tablosunda 20 bin 40 bin altında + var ise 60 bin altında hiç bir şey yok boş ise
    bunun anlamı 20 bin ve 40 bin de bakım yapılıcakmı demek oluyor yoksa 60 binde bakım yapılıcakmı oluyor
    yani boş olanlarımı ciddiye alcaz yoksa + olanlarımı ciddiye alıcaz

triger kayış seti ve rulmanların değişimi sadece 120 binde + var o zaman + larımı ciddiye alıcaz demek oluyor

ayrıca fren hidrolik sıvı değişimi( her 2 yılda bir denmiş) 20 bin,40 binde + var 60 binde yok
    o halde + ciddiye alınıcaksa 20 bin ve 40 binde + oluşu ve 2 yılda bir deyişinden dolayı,yıllık 10 bin olarak hesaplamış denebilir
    yani 2 yılda bir derken yıllık 10 bin km den 2 yıl 20 bin olarak hesaplanmış sanırım

Bakım tablosunda "+" olanları dikkate alacaksın boş kutular o km de bakılmasına gerek olmayanlar.Hava yastığı arızalanırsa göstergede uyarı işareti yanar bilgisayara bağlayınca nesi var nesi yok belli olur.Hava yastığı patlarsa tamiri...vb. olmaz.Değişir.Yeniside baya pahalıdır (Tahmini 1.000TL.)

• Herkese merhaba...

Daha önceden belirtmiştim kapı kollları için krom aldığımı.Havaların kötü gitmesi nedeni ile ancak bugün montajlayabildim.Ben içinden çıkan primer ile montaj yaptım.İsteyen sıcak silikon ilede montajlayabilir.Montaj oldukça basit.Çift taraflı bantlar oldukça kaliteli çok iyi tuttu.İnşallah bi problem olmaz ilerde.Ön ile arka kapılarınki her ne kadar aynı gözüksede farklı.Yani ön kapıya cuk diye oturan krom arkakda sıkıntı çıkarıyor.Önceden montaj tatbikatı yapmak faydalı..Resimlere geçeyim:

dђ ғіат аlвeа такımı
     dђ ғіат аlвeа такımı

• quote:

Orijinalden alıntı: Yerel Extremum

Herkese merhaba...

Daha önceden belirtmiştim kapı kollları için krom aldığımı.Havaların kötü gitmesi nedeni ile ancak bugün montajlayabildim.Ben içinden çıkan primer ile montaj yaptım.İsteyen sıcak silikon ilede montajlayabilir.Montaj oldukça basit.Çift taraflı bantlar oldukça kaliteli çok iyi tuttu.İnşallah bi problem olmaz ilerde.Ön ile arka kapılarınki her ne kadar aynı gözüksede farklı.Yani ön kapıya cuk diye oturan krom arkakda sıkıntı çıkarıyor.Önceden montaj tatbikatı yapmak faydalı

Güzel Olmuş.Güle güle kullan....
  • quote:

Orijinalden alıntı: br251

quote:

Herkese merhaba...

Daha önceden belirtmiştim kapı kollları için krom aldığımı.Havaların kötü gitmesi nedeni ile ancak bugün montajlayabildim.Ben içinden çıkan primer ile montaj yaptım.İsteyen sıcak silikon ilede montajlayabilir.Montaj oldukça basit.Çift taraflı bantlar oldukça kaliteli çok iyi tuttu.İnşallah bi problem olmaz ilerde.Ön ile arka kapılarınki her ne kadar aynı gözüksede farklı.Yani ön kapıya cuk diye oturan krom arkakda sıkıntı çıkarıyor.Önceden montaj tatbikatı yapmak faydalı

Güzel Olmuş.Güle güle kullan....

Teşekkürler.Gerçekten hoş durdu.Tavsiyemdir herkese.

• herkese selam arkadaşlar 15 gün önce aldığı albea multijet aktif ac gp modeliyle aranıza katıldım.
    forumu biraz okudum gerçekten güzel şeyler paylaşılmış. bende bundan sonra arabayla ilgili durumları sizinle paylaşmaya çalışacağım...
  • herkese merhabalar.ankarada aracın bakımını yaptırmak için tavsiye edebileceğiniz biyer varmı? şaşmazda emci oto vardı ama kapanmış.20bin bakımını orda yaptırmıştık
  • cok guzel olmus elıne saglık
    quote:

Herkese merhaba...

Daha önceden belirtmiştim kapı kollları için krom aldığımı.Havaların kötü gitmesi nedeni ile ancak bugün montajlayabildim.Ben içinden çıkan primer ile montaj yaptım.İsteyen sıcak silikon ilede montajlayabilir.Montaj oldukça basit.Çift taraflı bantlar oldukça kaliteli çok iyi tuttu.İnşallah bi problem olmaz ilerde.Ön ile arka kapılarınki her ne kadar aynı gözüksede farklı.Yani ön kapıya cuk diye oturan krom arkakda sıkıntı çıkarıyor.Önceden montaj tatbikatı yapmak faydalı..Resimlere geçeyim:

dђ ғіат аlвeа такımı
     dђ ғіат аlвeа такımı

• yalnız burak artık bı celık jant ıstıyor senın araba kromlar ıle cok yakısıklı durur orjınal jant
  • quote:

Orijinalden alıntı: yirmi22

herkese selam arkadaşlar 15 gün önce aldığı albea multijet aktif ac gp modeliyle aranıza katıldım.
    forumu biraz okudum gerçekten güzel şeyler paylaşılmış. bende bundan sonra arabayla ilgili durumları sizinle paylaşmaya çalışacağım...

Hayırlı olsun..
  • quote:

Herkese merhaba...

dђ ғіат аlвeа такımı
     dђ ғіат аlвeа такımı

Gerçekten çok yakışmış.. Maşallah diyelimde nazar değmesin.. ancak @strong 'un da dediği gibi çelik jant farz olmuş artık sana..

• arkadaşlar çelik jant alıpta orjinal jantlarını vermek isteyen olursa taliplisiyim haberiniz olsun...aslında bende çelik jant takacaktım ancak orjinal jantlar sordum servise muğla yatağan turmak yetkili servise ..orjinal çelik jantlar 650,00 tl buraya dikkat orjinal demir olan normal jantlar 600,00 tl dediler. ben size 250 ye benimkileri sayayım 400 ede çelikleri alayım dedim kabul etmediler..bundan dolayı jant kapağına döndüm..normal piyasadaki her jant uymuyor bizim arabalara...
  • aklımızda bulunsun denk gelırse haberdar ederız senı ben servısde 500 tlsına taktırmıstım
    quote:

Orijinalden alıntı: serdengecdi48

arkadaşlar çelik jant alıpta orjinal jantlarını vermek isteyen olursa taliplisiyim haberiniz olsun...aslında bende çelik jant takacaktım ancak orjinal jantlar sordum servise muğla yatağan turmak yetkili servise ..orjinal çelik jantlar 650,00 tl buraya dikkat orjinal demir olan normal jantlar 600,00 tl dediler. ben size 250 ye benimkileri sayayım 400 ede çelikleri alayım dedim kabul etmediler..bundan dolayı jant kapağına döndüm..normal piyasadaki her jant uymuyor bizim arabalara...
  • arabanın içindeki ızgaradan gelen hava sanki çok az gibime geliyor,acaba arabanın ön kaportasına ağaçlardan düşen yapraklar su ile birleşip kaportadaki deliklerden motor içindeki ızgaralıkları tıkamış olabilirmi,yani baktırsam işe yararmı yoksa alakası yok boşunamı uğraşırım,herhangi bir ustaya götürsem komple fan ızgarayı değiştirir,servise sorsam artık insaflarına kalmış sorun varda diyebilir yokta,malum ortam böyle
     dђ ғіат аlвeа такımı

• iyiymiş nerde hangi servis acaba..muğlaya yakınsa bende taktırayım... orda çok oldumu taktıralı..arkadaş 150 tl fark baya çok nerden kaynaklanıyo bu..adamlar araba satışından çok yedek parça servisten kazanıyor parayı herhalde..
  • 
Sayfa: önceki 731732733734735
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.